Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
24. okt 2008

jeeeeeeeeej tak to je vazne mile prekvapenie 😵 ja mam cesto na ciabatu uz dlho ale sa mi to nechce robit 😅 sm si ju hned vedela predstavit s olivami zapecenu 😝

a sme sa rozhodli ze ideme relaxovat na vikend na chatu 😵 tak sa tesim ze vypadneme oddycchneme lebo tohto zhonu uz mam dost, v praci toho velka este aj zaucanie vo volne makacky na byte vecer autoskola potom chytro navarit na dalsi den a ja mam dost
tak sa vytesujem a este je tam krajsie pocasie ako v ba tam cele dni este svieti slnko nasi isli vcera tak ideme za nimi apson na sobotu nedelu.

bambulka82
24. okt 2008

ahojte babulky 😉 😵 😵 😵
dnes sme si boli pozriet to nase auticko..tak vyzera super, v priebehu buduceho tyzdna nam ho prihlasia na slovenske znacky a mozme sa vozit..sa tesime strasne 😀 😀 😀 😀

lyubka
25. okt 2008

pekny den sa praje 🙂
som vas tu tento tyzden zanedbavala, ale uzivala som si prvy tyzden materskej, behanim po obchodoch a zhananim este nejakych veciciek pre mimi 😵 a nic nerobenim😝
vidim ze tu sa preraba jedna radost a moni gratulujem k auticku

katkaajurko
25. okt 2008

jej droby to je super, taky oddych na chate 😀 ja si trosku poupratujem, navarim a budeme kolaudovat 😀
inak ta ciabata v pekarni je velmi rychlo a jednoducho 🙂

moni tak budete moct na novom auticku konecne aj obchody s kupelnovymi zalezitostami obehavat 🙂

lyuby a co si pekne nakupila? pekne odfot nech si pozrieme, uz sa ti to veru ale krati 🙂 😉

droby
autor
27. okt 2008

dobre ranko, konecne sa vam mozem venovat 🙂
moni to je supeer tesim sa a gratulujem k auticku tfuj tfuj nech dobre sluzi

droby
autor
27. okt 2008

jeej lyubi si to pekne uzivaj, ved uz ti malo dni ostava do prichodu samka 😵 a poukazuj co si nakupila

droby
autor
27. okt 2008

kati tajk ako ste skolaudovali?
a tie ciabaty ste vlastne dali cesto vodu, vym,iesat vykysnut a potom vytvarovat a na plech upiect?

katkaajurko
27. okt 2008

dobre ranko prajem

uff my mame za sebou upratovaco variaci vikend - doupratovali sme cely bytik a varili na kolaudaciu - ale bolo to prijemne v takom cistuckom 🙂

a kolaudacia super - vsetkym sa moc pacilo 🙂

droby - nie manzel upiekol tu ciabatu v pekarnicke...kupil taku hotovu zmes, nalial vodu a pustil program a to sa upieklo do tvaru chlebika 😀 ale bola mnam

a uz sme piekli aj sedliacky, aj slnecnicovy a su super - slnecnicovy zatial vedie 🙂

droby
autor
27. okt 2008

jaj kati a mne sa to nikdy enchcelo ze to treba este s tym cestom tvarovat a piect v tvare ciabaty 😀 no vidis sak na tvare nezalezi chuti rovnako 😀 tak ju hadam konecne vyskusam ked ju uz skladujem.

ja sa uz tesim na nasu kolaudaciu 😵 uz som sinasla aj recept co navarim 😀 krokodila 😀
to je v listkovom ceste zapecene vselico a to sesto sa potom tvaruje ako krokodil mam presny recept s obrazkami vizera to uzasne a jednoducho.
jaaj a konecne je definitivna kuchyna, len nemam obrazok na nete este, vecer planujem dodat

tiez mam najradsej slnecnicovy alebo potom este ten viac zrnny a casto k tomu este pridavam slnecnicu nech je mnam mnam
a odporucam cibulovy - aj do kupeneho cesta len pridas nadrobno nakrajanu cibulku a je super

katkaajurko
27. okt 2008

cibulovy - fiiiha - mnam - to znie dobre 🙂 len urobim klasicky napriklad ten viaczrnny a pridam tam cibulku na drobno? nooo teeda...

tak prihod fotocky - uz sa tesim 🙂

a ako bolo na chate?

my sme tu prave mali dvojmesacneho psicka - civavu - juuuj taka bola nadherna 😵 😵 😵 😵 uplne psie miminecko 😵 😵

droby
autor
27. okt 2008

no do tych celozrnnych sa to nehodi, treba njaky obycajnejsi bez zrn, dobry je selsky alebo tmavy

jaj na chate super som si oddychla a s mamou sme prebrali komplet prerabku 😀 krasne tam bolo na rozdiel od ba tam svietilo slnko a este som pofotila jesennu prirodu, teraz len rozmyslam co s tymi fotkami ako ich spravit na stenu ci zaramovat ci dat na platno, do skla ci dreveny ram

jej mam arda take mini psiky 😵 keby mam na to cas tak by som brala takeho krysarika, ti su stale malicky 😵

katkaajurko
27. okt 2008

aj ja by som brala hned psika, aj som velmi chcela minuly rok - ale manzelik povedal - ze nie sme cele dni doma - ze mu bude smutno - ze to bude trapenie ☹ tak psika nemame zatial....

ja by som asi zaramovala len tak do skla - mne sa to tak paci -ale zavisi aj od toho ako bude celkovy interier v byte 🙂

ja som inak nejaka prechladnuta - pokasliavam a som unavena ☹ a predpokladam,ze to koli tomu - ze na kupelni nemame este dvere - a bolo mi pri sprchovani celkom chladno chvilkami 😒 tak tu cajickujem...

a kde mame dalsie majovky? inak som videla na mojasvadba - je uz nova tema - maj 2009 🙂 a baby uz planuju o sto sest 🙂

droby
autor
27. okt 2008

no na psika naozaj treba byt doma a malinky to potrebuju zvlast, starostlivost ako o dieta

tiez by som to dala co najjednoduchsie, som pozrela zatial co stoji tlac na platno a 580sk za jednu teda nedam, chcem to co najsetrnejsie 😅
ale zas cela ta izba -hala -alebo moja sukromna galeria 😀 bude ladena kremovo hneda, bude tam dost dreva, police kosiky, plavacka... tak by sa jemny uzky dreveny ramik tiez hodil

tiez by sa mi pacilo nieco na prirodny sposob, trebars len spagatovy ramik a to si uz aj sama porobim s kartonu

fiha tak sa liec ja som sa vcera zobudila s boelstou v hrdle ale uz je to zazehnane. to naozaj nie je nic prijemne ani si neuvedomis troska chladu v kupelni a prechladnutie mas raz dva, pekne sa zotavuj

jej jak mi takto pred rokom 😵 jak to bolo davno

sana15
27. okt 2008

ahojte majovky. tiez to tu zanedbavam,kedze v prestavbe to ide pomaly - manzel brusil prvu vrstvu omietky,takze cakame ze tento tyzden sa zacne robit druha vrstva a potom znovu brusenie. ale to zatial iba v obyvacke a v kuchyni, to najtazsie chodby a schodiska este len pride za nejaky mesiac...fuuha a to uz bude koniec novembra. Zajtra mam poradnu a teda aj obavy co a ako. Doma periem vecicky pre babo a v sobotu a nedelu som uz pozehlila a pekne podla cisla poukladala do novej komody. Vcera som oprala este dalsie dve pracky detskeho oblecka (zlte a modre),takze buduci vikend to pozehlim. Uz dufam vela kupovat nebudem -este by som tak chcela jednu-dve supravicky a koniec. A este jeden-dva nakupy v lekarni a hadam by sme pre zaciatok mohli byt kompletny.

droby
autor
27. okt 2008

ahoj jani, peknu mas uz vybavicku, a stale neviete pohlavie babatka? ci nechcete?

ozaj preco vlastne davate tie brusene stierky? aky to ma vyznam, prvykrat to od teba pocujem

my zas oskrabavame sterku a maltu po kachlickach v kuchyni

droby
autor
27. okt 2008

jeej pozeram ze si si robila makeme babies 😀
ale vam vyslo nadherne dietatko 😵 tak som zvedava ake bude naozaj

katkaajurko
27. okt 2008

jeej to je aka fotecka - to makeme babies - to je zlate 🙂

jani a tehotenstvo inak znasas dobre? ziadne vynimocne stavy?

droby
autor
27. okt 2008

jani ty si sa nam teda rychlo vyparila

veru tehulky nas zanedbavaju

a kupila som si teraz mixer do kuchyne, taky super co aj mixuje aj slaha, este aj s miskou a stojanom 😵 tak sa zas vytesujem a idem sa naobedovat
najnovsiu zalubu mam na obed za 12sk 😀 pizza bageta, kupim mrazenu a v mikrovlnke upeciem a ma ako cerstvu 😀

katkaajurko
27. okt 2008

mne zostali zo vcera zbytky , este som nepapala ale pomalicky sa chystam...dnes mi ani kava nechutila 😒

len spat sa mi chce....

droby
autor
27. okt 2008

tak dobru chut
jaj ja som uz naprasknutie, len spat ani kavi sa mi nechce si spravit 😅

lyubka
27. okt 2008

ahojte kocky prisla som vas pozdravit 🙂
ako sa mate? ja som popridavala par fotiek co som pokupovala
vsetko teraz periem a zehlim a uz sa pripravujeme na prichod krpateho 😀

droby
autor
27. okt 2008

ahoj lubi, jej krasnucke vecxicky ten kolotoc je prenadherny aj ozdoba na autosedacku 😵 jake je to miel vsetko pre babo 😵
akos a tehulkuje s velkym bruskom? mas to uz vazne zachvilku 🙂

katkaajurko
27. okt 2008

ahoj lubi - vecicky su take mile 🙂

ako sa citis?

lupienka
27. okt 2008

Ahojte, citam, co tu vsetko mate nove...uau Kati, kolaudacia, my ideme ku kamoske buduci tyzden.
Lubi krasne vecicky, uz sa asi moc tesis, ze?

katkaajurko
27. okt 2008

ahoj lupi 🙂

a ty co nove?

lupienka
27. okt 2008

Ahoj Kati...ja nic, vsetko po stsarom, cakam na kuchynu, mala by byt tak do 3 tyzdnov, tak uz mame doma v spalni 🙂 umyvacku, kos a ocakavame sporak a trubu. Uz sa na to tesim...inak nic. a ty? Okrem kolaudacie?

katkaajurko
27. okt 2008

my tiez nic 🙂 cakame na dvere..tie by mali byt do troch tyzdnov...

konecne mame doma vygruntovane -takze uz ani na vianoce nemusim 😝 😀

inak casto premyslam nad babatkom, ale skor v takom zmysle ze sa hrozne bojim...tolko zleho sa stava... niekto nemoze otehotniet..tie potraty... aj porodu sa straaaaaaaasne bojim..neviem si to vobec predstavit... a ja som taka citlivka ze sa najradsej by som vsetky zatulane zvierata zobrala k nam domov..a ked vidim operaciu v telke uz len cudzieho zvieratka je mi do placu..bojim sa ze nebudem zvladat byt dostatocne silna matka... no a tak ked nad tym dokola premyslam - bojim sa ze sa koli mojemu strachu ani nezacneme snazit ani o rok....

ty sa nebojis? baby ako to vy citite???

lupienka
27. okt 2008

No ani nehovor Kati...
my tomu momentalne nechavame volny priebeh, uvidime, co z toho bude, ale kazdopadne momentalne mam trosku zdravotne problemy, musim brat lieky. Takze teraz ma bude cakat take tazsie obdobie cakania, ci z toho nieco bude alebo nie, ci sa dam do poriadku...
Normalne zacinam lutovat, ze som neskusila uz predtym, ci mi vobec pojde zostat tehotna.

katkaajurko
27. okt 2008

lupi vazne? no dufam,ze sa rychlo uzdravis - ja som mala zenske zdravotne problemy rok v kuse pred cca rokom a pol..a z toho par mesiacov bolo fakt hroznych..od vtedy mam velky respekt pred vsetkym a strach zo vsetkeho 😔 ☹ ☹ ☹

petra282
27. okt 2008

Ahoj majovky, neviem ci si este pamatate na mna, som tiez majovka, svadbu sme mali 24.5.08. O babatko sme sa s mojim manzelom pokusali uz rok pred svadbou, ale neuspesne, absolvovala som vsetky mozne vysetrenia, o ktorych sa nechcem rozpisovat. Zatial tehotna nie som, ale hovorime si, hlavne nestresovat, lebo to by bolo este horsie. Moj manzel je odo mna starsi a ja tiez nie som najmladsia, tak obcas ma pochytia take myslienky..., ale snazime sa byt v pohode, vo volnom case chodime na vyletiky, relaxujeme a verime ze raz to vyjde. Niekedy ma napada presne to iste ako Katku. Aky narocny je porod i samotne otehotnenie, ale zeny su silne, takze to vsetko zvladneme. Ved to zvladlo tolko bab pred nami. Inak Vas stale sledujem v diskusii a drzim palceky vsetkym tehulkam i planovackam...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre