Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
10. nov 2008

akurat ze ja uz musim pre tie antibiotika...lebo ma to drzi 3ti tyzden...prvy tyzden som nemala teplotu..len hrdlo trochu a priedusky...tak som si kupila sirup a stop angin..dala paraleny a odpocivala (po robote) a na par dni to preslo...potom sa to minuly tyzden vratilo tak - ze ma bolelo telo (tak skoro ako pri chripke a bola som unavena...) zase som to coldrexami horucimi a a bylinkovymi cajmi preliecila ako tak...no a vcera som mala teplotu zvysenu... (len 37,3 ) ale ja bezne mavam max 36,2..mne sa vzdy smeju vsetci ze som podchladena... a dnes v noci som sa brutal spotila... skrie ma zase to hrdlo...ani caje nepomahaju..ani horuci codrex...uz poriadne proste citim ze sa ma to drzi..aj tie priedusky trochu citim.... jaaj a minuly tyzden par dni som mala pocit ze aj mocak mam trochu chyteny..tak som zase urologicky caj popijala .... ale stale mi volaco v tele koluje..lebo som unavena ako pes... a ta teplota ma vycerpava... proste si asi potrebujem oddychnut,vylezat..uvidim co povie zajtra Dr... tiez moc nechcem antibiotika...nemam ich rada..lebo vzdy mi urobia sarapatu v tele...lebo znicia aj tie dobre *bakterie" a potom zase vzdy musim letiek aj ku gynde po tom 😠 😠 😠 😠 ja viem..ale uz sa toho potrebujem zbavit...a to papam kazde ranajky ovocie a k obedu zeleninovy satat...kazdy jeden den... aaach jo...

bambulka82
10. nov 2008

katka..ja papavam tiez vela ovocia a aj zeleniny a tiez som furt chora 😒 neviem, ale mam pocit, ze mam az nejako moc oslabenu imunitu..
a s tymi antibiotikami mam to iste..vzdy ked ich doberiem, tak musim ist k zenskej 😖
teraz sa tam chystam v stredu..idem ku koznej, tak zbehnem rovno aj tam..tak som zvedava

mata24
11. nov 2008

ahojte kocky...
no najlepsie je dat ku antibiotikam rovno probiotika, tie davaju na poriadok to co antibiotika pokazia 😉

sana15
11. nov 2008

ahojte,dufam,ze tie choroby sa vam uz budu len vyhybat. nejdem ani pisat ze sa im vyhybam (klop,klop) lebo ako na truc ma to vecer alebo zajtra zdrapne. a mam byt z coho.svokrovci su obidvaja so zapalom priedusiek a bola som s nimi cez vikend...

mata24
11. nov 2008

no jani tak hadam to uz niako dobojujes aj bez choroby 🙂

ozaj minule si mi nenapisalal ze co sa robi na tom predporodnom cviceni ...

lyubka
11. nov 2008

Ahojte kocky 🙂
som tu len na chvilku bo potom idem odviezt muzika k lekarovi, ale som si vas tak zbezne precitala hlavne ohladom tej bolesti hlavy a ja straasne trpim na bolest hlavy a migrenu a nie je ziadna tabletka na hlavu ze to mozu tehotne lebo kazda tabletka obsahuje minimalne acilpirin a ten sa nemoze pocas tehotenstva, ale najmenej ho ma homeopatikum Cephyl ale ten tiez neodporucaju casto brat, ale co mozem odporucit tak ja som si kupila krem - aromaterapia z levandule, maty a este neviem z coho a mozem vam povedat ze mi to pomaha lepsie ako nejake tabletky ked som este tehotna nebola, len to treba pouzit hned ako zacne co by len trosku hlava boliet
ale aj tak dufam ze vsetky to dobojujete bez bolesti a chorob 😉

sana15
11. nov 2008

lybka: tak ziadne dobre spravy pre Matku. a ty vezies manzelika? kazducky chvilku ti to bude musiet vratit. Ako sa citis? uz by si to chcela mat za sebou?

sana15
11. nov 2008

Matka: vo stvrtok ti napisem presne ako to prebiehalo. zatial som v tom,ze sa uci len dychat a urobi sa exkurzia po porodnej sale a vraj sa vela rozprava a diskutuje o tom co nas caka.... neviem,ale asi to nebude take ako v americkych filmoch,kde aj oteckom na babikach davaju precvicovat kupanie a obliekanie 😀 Ja som uz o dychani citala vo viacerych knizkach,ale nezapamatala som si to. predsa len je lepsie to pocut a nacvicit ako o tom len sucho precitat...
kedy ides k lekarovi? uz som normalne netrpezliva.

mata24
11. nov 2008

ahoj lubka, no to si ma teda moc nepotesila, ale skus si kupit ten krem...

jani, zajtra som objednana 13.15, potom sa este vratim do roboty tak hned budem informovat.

no inac to som aj ja zvedava co tam budete robit, aspon mi povies ci sa na to potom oplati ist... 🙂

sana15
11. nov 2008

ja si myslim,ze sa oplati uz kvoli tej exkurzii,nech nie som so vsetkeho vyburana. ja som este nikdy nebola v nemocnici ako pacient,takze to bude pre mna uplne nove - tie vizity a cely ten rezim... hmm a to nemocnicne prostredie.... ZA je velka,tak isto tam budu nieco take robit,lebo nie vo vsetkych porodnicach to robia. u nas sa za to aj plati,ale aspon sa konecne "ulejem" z prace. za tie roky co som tu som nebola ani na PN,tak teraz tento jeden mesiac si dovolim vyuzit vsetky mozne dni na navstevu lekara a tychto cviceni.

mata24
11. nov 2008

no jasne ze sa to oplati, urcite aspon par mudrych rád dajú. ja akurát viem že keď sa rodí treba zatvoriť oči, lebo môžu popraskať cievky v oku.
no Žilina je teraz dosť slabá ako pôrodnica, veľa dobrých lekárov poodchádzalo, takže uvidím ešte ako to bude kým budem na rade 🙂

sana15
11. nov 2008

ale mate aj KNM porodnicu nie? zda sa mi,ze sesterka rodila tam. Zvolen si teraz chvalia co sa tyka doktorov, az na dvoch, aj sestricky,ale myslim,ze zariadenie je nic moc. vsak zajtra popozeram.

mata24
11. nov 2008

nie jani u nas nie je porodnica, bud pojdem do Ziliny alebo do Cadce.

katkaajurko
11. nov 2008

ahojte kocky..tak ja som od rana az teraz doma od doktorov 😖 je to hrozne..vsade vela ludi...najprv som bola u odvodneho... tomu sa ale nepacili moje mandle..tak ma poslal do nemocnice k odborenej.... tam zase vela ludi..a vsetci maju prednost 😒 tak mi to pozrela a vytlacila z mandlí hnis ☹ ze sa jej nepacia...ze vyzeraju zrele na vybratie ☹ tak mi dala antibiotika ale sa jej tie mandle vobec nepacili..ze su take "rozbrazdene" az moc... no otrasne proste ☹ a som PN... a buduci utorok idem na odbery a podla toho ake budu vysledku sa rozhodne o tom vybrati mandli.... co musim skonzultovat zase aj z imunologom,kedze som alergik.... co je mensie zlo..mat stale zahnisane mandle alebo nemat ich vobec...

tak som sa musela vratit zase k obvodnemu - lebo ten mi musel vystavit PN-ku

Ja probiotika uzivam aj bezne - ked neuzivam antibiotika..ale naposledy mi ani to nepomohlo ako si spominam..i tak som musela naklusat ku gynde potom... 😒

mata24
12. nov 2008

ahojte kocky...

no kati tak hnisave mandle ti nezavidim. ja ked som bola mladsia tak som mala hnisave anginy pomaly kazdy mesiac, bolo to hrozne, tiez mi uz chceli vytrhnut mandle, ale nakoniec mi to niako preslo a teraz uz skoro vobec nemavam zapalene hrdlo.
tak sa pekne liec, az si skoro zdrava 😉

droby
autor
12. nov 2008

dobre ranko.
musim vas docitam lebo som o tyzden pozadu 😅
mati bola si u dr????? na teba som zvedava

mata24
12. nov 2008

lubi idem az dnes poobede, ale potom sa vratim este do roboty tak dam hned vediet 🙂

droby
autor
12. nov 2008

jej mati ale citam ze dalsi test riadne potvrdil 😵 t uz bude len formalita u doktora tak som teda zvedava 😵

mata24
12. nov 2008

ved aj ja a dúfam že mi to už len potvrdí 🙂

katkaajurko
12. nov 2008

dobre ranko....tak ja z domu ....

mati ja mavam anginy stale...teda mavala som od stednej celu vysku... a uz pred dvomi rokmi mi ich chceli vybrat - ale nevybrali...a teraz ako ma videla krcna - zase ze by mali ist von... aj ked teraz uz somnemala anginu rok, len ja tam mam hnis vnutri 😖 a teraz ako mam treti tyzden teploty tak asi tym pocasim sa toho neviem zbavit... no a to nie je dobre...inak ja v lete sa napriklad nemozem napit bublinkoveho vobec--hned sa mi to zapali...alebo aj ked sa niekedy moc zadycham pri cviceni - aj to hned ochoriem..tak fakt neviem,ci by nemali ist von...este pred tehu...lebo mat tam hnis a ostat tehu je na porazenie..a u mna je ta pravdepodobnost velka...

inak poznam aj pripad - ze dvaja nemohli mat deti -a lekari nevedeli preco... a ked zene vybrali v 40-tke mandle - hned na to otehotnela... a je z toho moja znama 🙂

a docitala som sa - ze z toho moze byt vsetko mozne... z takych hnusnych mandli..mne sa napriklad teraz uz niekolko mesiacov robia na tvari take podkozne bolave nevytlacitelne pupaciky...a to vraj tiez s tym moze suvisiet...a ak to mam pol roka..to znamena ze aj ten hnis v malom mnozstve mam v mandli - a to som "regulerne " ale ani chora nebola..takze si tam hnusak zije sam pre seba a robi mi zle ☹

mata24
12. nov 2008

no tak v tom pripade asi fakt kati radsej vonku, aj ked sa hovori ze potom zas mozu choroby zasahovat priedusky... neviem.
ale to som ani nevedela ze mandle môžu tolko zla narobit....

katkaajurko
12. nov 2008

mozu...mandle mozu sposobovat aj zenske obtiaze..aj problemy s mocovym mechurom...aj zubky...

mojej mame napriklad museli vybrat ked mala 26..takze skoro ako ja ... mavala stale zapal moc.mechura a vajecnikov..ako jej ich vybrali bol pokoj - resp. o 90%... a priedusky mavala obcas chytene - to ano..ale nie nejako dramaticky...akurat,ze ona nie je alergik....ja ano ☹ ale zase ja mam "imunodeficienciu sliznic" v preklade - imunitny system nevie dobre bojovat na slizniciach....cize preto mam mandle oslabene a je tam hnis...ale laicky mi to pripada aj tak - ze a co ked mam tu imunitu sliznic zlu prave koli tym mandliam... 😨 toto sa musim poradit s imunologom...ak on povie tiez ze vybrat - tak vyberiem..uz som s tym zmierena...len sa bojim bojim ☹

droby
autor
12. nov 2008

fiha take problemy??? nie je potom lespie ich vybrat? veela ludi ich nema a je im lepsie
porad sa s kym sa len da a uvidis mozno ti bude najlepsie bez nich a vsetko to suvisi pravwe s mandlami

katkaajurko
12. nov 2008

no jo... uvidim.... ako dopadnu odbery..a co povie imunolog... a ked povie ze von aspon na 50% tak von... len to vraj potom hrooozne boli - ach jo 😢

matka o kolkej ides dokimu?

droby a co si robkala cely tyzden? na bytiku?

inak stale premyslam nad tymi kalendarmi...len ja by som potrebovala "nascanovat" stare fotky do PC,take com mam uz len vytlacene.....myslis,ze to pojde ?

droby
autor
12. nov 2008

kati ja som na byte toho moc neporobila, maka manzelik a otec a ide im to uz je kus roboty spraveny, vcera nam montovali nove bezpecnostne dvere a su krasne 😵 mame teraz prec radiatory, zacistene steny trakze tento tyzden by sme mali mat aj nove radiatory, zarubne nakoniec nechavame tie su ok, len dvre nove a zarubne natrieme-na peknu hnedu farbu ako vchodove velmi sa nam to paci.

nascanovat fotky nie je problem a pekne to tak urobis, ked som narychlo potrebovala staru foto a scaner nemam tak som si ju kvalitne odfotila a tak pouzila v pc aj to bolo v pohode 😉
skor som sa venovala autoskole teraz mam same jazdy, aj zajtra aj v piatok, este k tomu teoria.
a dala som sa na pletenie z papiera, mam prvy kosicek-ci skor stojan na pera, tak asi z toho budu vianocne darceky.
neterkam som uz kupila take milene supravky na kupanie, so spongijkou, hubkou, hrackou aj gumenou kacickou, kazda bude mat s inym zvieratkom, jedna zlte kacickove a druha ruzove rybickove 😵

katkaajurko
12. nov 2008

jej 🙂

a to je ake to pletenie z papiera?

droby
autor
12. nov 2008

z novym si spravis rolky a pleties normalne ako z prutia, len pouzivas papierove rolky pootm sa na to nafarbia zalakuje a nerozoznas odklasickeho pruteneho kosika 😉 no sposob ako si vyrobit rozne vecicky z prebytocneho papiera. bavilo ma to aj to celkom dobre vizera, mam len v mobile foto tak mozem neskor ukazat

katkaajurko
12. nov 2008

tak ukaaz potom 🙂

droby a poradis este raz stranku na to robenie kalendara? ja by som ale chcela taky kalendar ze 12 listov...

droby
autor
12. nov 2008

http://www.scrapmania.sk/coppermine/displayimag...
http://www.4shared.com/file/64624550/3b9dbe65/Z...

tu su kalendare na 2009
stahni a vo fotoshope pridaj fotky ramiky a vsetko co len ches

mata24
12. nov 2008

Kati objednana som na 13.15, tak dufam tak do 14.30 budem spat v robote mozno aj skor, podla toho ci ma drahy pride vziať alebo budem musieť isť busom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre