Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

bambulka82
31. júl 2008

ahojte babulky..pekny vecer vam tu prajem 😉

droby
autor
31. júl 2008

ahoj...no ako moni, zvladli ste to dnes?

bambulka82
31. júl 2008

zvladli ☹
pekny pohreb, starka to mala aj s omsou..aj farar o nej pekne hovoril
len to teplo bolo hrozne..strasne dusno a moc pieklo ☹

droby
autor
31. júl 2008

uz je jej dobre 😉 tak sa aj vy drzte, spravte si spolu pekny vecer.
dnes bol veru horuci den, prevetrala som konecne aj letne saty 😎

bambulka82
31. júl 2008

ja som si dnes v duchu hovorila, ze preco nemoze byt farba smutku napr. biela
to teplo bolo dnes fakt hrozne
ale mas pravdu, uz jej je dobre 😉

drahy ide akurat pozriet tie Vyhne, tak som zvedava, ci ich teda aj zajedname..ale je to na dobrej ceste 😉

droby
autor
31. júl 2008

jaj este v ciernom na slnku ale nevadi mate to za sebou...

ja som za vyhne, treba sa ist zrelaxovata vizera to fajne, sme isli okolo tak som to videla zvonka - my sme tam boli este ked to nebolo prerobene a celkom fajn, ale teraz to lepsie vizera teda urcite.
len sme sa tam teraz nedostali lebo oblo skarede pocasie, ani nikto vonku nebol ale auta tam boi tak sa asi kupali vnutri

bambulka82
31. júl 2008

tak vyzera to tak, ze sa ide posledny augustovy tyzden do Vyhni 😀 😀 😀 😀

droby
autor
31. júl 2008

juhuuu, uz len aby aj pocko vyslo, alee ved aj vnutri su bazeny vyrivky tak si to tak ci tak uzijete, potom daj referencie som zvedava ako to tam je, paci sa mi to.
my budeme posledny augustovy v chorvatsku 😵 uz sa tesim ako male decko 😀

bambulka82
31. júl 2008

no my sme tento rok ani nemali dovolenku..len tie 3 dni v sturove..
tak dufam, ze aspon toto nam vyjde, lebo uz fakt citim, ze obydvaja potrebujeme oddych

droby
autor
31. júl 2008

treba treba ioddych neda sa stale makat aj opsvadobnych stresoch treba este odpocinut.
moni ty si tiez objednavala z happy foto? orezalo ti to fotky?

bambulka82
31. júl 2008

nie lubi..ja som cez happy foto este neobjednavala..ja zatial stale objednavam cez fotolab a s nimi som moc spokojna..

droby
autor
31. júl 2008

a cez foto lab si to mozes aj vyzdvihnut? celkom by sa mi pacilo mat to bez toho zasielacieho poplatku a ked chcem dat spravit asi 200foto tak mi to na pockanie neurobia a chcerm sa vyvarovat tomu chodit tam dvakrat ked nemam cas.
ale kukenm aj ten fotolab ake maju ceny a tak

bambulka82
31. júl 2008

lubi..ja si to vzdy chodim vyzdvihnut len na niektoru zbernu..nedavam si to posielat postou..
tu najdes fotozberne:
http://www.fotolab.sk/fotolab_zberne.htm

droby
autor
31. júl 2008

diik, to kadejake obchodiky su zbernami ako tak pozeram 😀
HF ma teraz akciu za 1,4 fotka tak sa mozno olati platit aj postovne 80sk, neviem, dnes nemozem fotky ani vidiet dva dni som za tym sedela, tak sa mi to nechce posielat 😖

droby
autor
1. aug 2008

nikde nikto? no dobre ranko

bambulka82
1. aug 2008

dobre ranko prajem 😉

droby
autor
1. aug 2008

vcera vecer ked uz som tu ostala sama som okukovala detske veci 😵 😅 joooooj
ale co mozem naozaj urobit skor je pozistovat ako je to s materskou a ako ju mat co najvyssiu, tak sa tym teraz zaoberam aby som potom neostala bez nej

lyubka
1. aug 2008

pekny den sa praje 🙂
lubi co najvyssiu matersku budes mat ked budes cim viac zarabat, lebo prvych 6 mesiacov sa ti materska rata 55% z hrubeho prijmu, teda aspon tak mi to bolo povedane
no a ked uplynie 6 mesiacov tak potom budes dostavat rodicovsky prispevok co je teraz myslim 4500,-
takze nic moc, ale co uz 😒

droby
autor
1. aug 2008

lubi, to viem ale prave ze mi nestaci to z platu -jednak ja nemam povinne soc poistenie som este oslobodena a mozem si dat dobrovolen a vysku si stanovym sama a tak sa mi aj vyrata matwerska a aj ked nemam ziadny prijem mozem ju mat najvyssiu 😉 preto sa tym zaoberam predcasne a rozhodujuce obdobie je rok pred nastupom na matersku tak najvyssi cas uvazovat kedy a ako to zariadit.
ved by bolo fajn toho polroka dostavat 16tisic 😉
ked sa da pomoct tak to treba vyuzit, inak by som nemala nic

lyubka
1. aug 2008

nooo tak to teda by bolo pekne, tak budem srzat palce nech sa ti to podari 😉

droby
autor
1. aug 2008

len sa zas maju menit zakony, ach jo, no uvidinm posnazim sa s tym nieco spravit

lyubka
1. aug 2008

vsak to ze kazdu chvilku sa nieco meni, ja by som povedala clovek mieni, zakon meni 😖

droby
autor
1. aug 2008

to je pekne povedane 😀 😀 😀 a zial pravdivo 😒

lyubka
1. aug 2008

skoda ze to je pravda, zivot nie je fer
stazuju sa ze sa rodi malo deti, ale aby pomohli aspon trochu tak to nie, ale co uz bez deti to nie je ono 🙂

katkaajurko
1. aug 2008

ahojte kocky ...len vas pozdravim..bo nestiham..vcera sme boli na grill party do pol jednej 😀 a sme popapkali pokecali a tak -no dobrunko bolo - chvilu tam mal kamarat aj prenadhernu 5 mesacnu dcerku -tak som ju sledovala ako obrazok bozi 😀

no a dnes dobalujem a musim stihnut aj vanu - dat prata a vyvesat -nech potom v nedelu prideme a je to suche....a chcela by som stihnut na milajdu stihnut skocit kupit nove obycajne slapky gumove k vode...tie moje su uz bleee 😒 a o tretej vyrazame....

droby - len zistuj zistuj 🙂))) - to sa spriemeruje cely rok prijem (teda hruby prijem aj s odmenami...13 platom a tak?) a z toho sa vypocita 55 % ???

droby
autor
1. aug 2008

kati a co tytu jaze uz si pekne prec 🙂 tak pekne vsetko postihaj a hybaaj vikendovat 🙂

kati s tym je to zlozitejsie a fakt odporucam sa zamerat sa nato este pred planovanim otehotnenim, bo ta korunka na viac za to naozaj stoji
tam sa berie do uvahy to co platis mesacne socialke aberie sa obdobie predchadzajuceho kalnedarneho roku pred nastupom na matersku.
priklad
ja sa teraz poistim na maximum a teda budem platit do socialky cca 1000sk mesacne v roku 2009 to zmenim na minimum a budem platit len 350sk a cim skor otehotniem a na matersku pojdem v roku 2009 tak sa mi pocita z toho co som si platila v roku 2008 teda ten maximum a budem dostavat 16000 matersku polroka, to sa vyplati nad tym uvazovat nie? 😉
ak si normalne zamestnana tak sa ti vyratava priemerny vynmeriavaci zaklad a podla toho za teda asi zamestnavatel plati socialku, myslim ze je to tak ze musis mat cca 35000 mesacny plat aby si mala narok na materku najvyssiu uz ako je to s 13tym platom neviem, ten njak nema voplyv na to kolko platis poistovne myslim.
ale aj ked nemas podla platu max vym zaklad tak mas moznost doplatit si to dobrovolne 😉

lyubka
1. aug 2008

ja mam pocit ze sa do toho rata vsetko aj odmeny aj 13 plat, lebo aj ta odmena sa pripocita k hrubemu prijmu a az potom odpocitavaju vsetky veci

lyubka
1. aug 2008

a nie je to tak ze matersku pocitaju z poslednych 12 mesiacov pred nastupom na matersku a nie predchadzajuci kalendarny rok?

sana15
1. aug 2008

ahojte.vidim,ze aktualna tema pre mna. ta materska sa fakt pocita predchadzajuci rok. ZIAL. mne to vychadza tak,ze musim na MD nastupit v decembri a bude sa mi materska pocitat z odvodov za rok 2007 🙄 takze ked bola v roku 2007 aj nizsia vyplata ako v roku 2008...mam smolu 😖
13.plat, odmeny to vsetko sa pocita - pokial to boli "oficialne" vyplatene. pretoze aj z takychto zarobkov sa platia odvody.

katkaajurko
1. aug 2008

aj mne sa zda - ze odvody sa pocitaju z hrubeho prijmu a tam sa rata aj socialka..lebo napriklad aj zdravotne za odmeny my doplacame vyssie..takze myslim ze sa to zratava...no 16 tisic by bolo uplne super... 🙂

ano - a urcite matersku rataju za poslednych 12 kalendarnych mesiacov pre nastupom...co je ale - ze mesiac pred porodom a 5 mesiacov po porode - nie? a

inak je to dobra kravina v tomto state - lebo potom zena porodi dieta a su fakticky dvaja - a dostava minimum ledva na jednu osobu...sila...malo by sa to ratat x 2 - to je minimum co by mali v zakone zmenit.... a mali by to dat v pripade prve a druheho dietata - na viac deti uz nie - aby to nemotivovalo nase tmavsie mensiny cely zivot hnit a len deti robit...no nie??? ale aspon by podporili normalne rodiny mat aspon tie dve deticky... no nie???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre