Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
17. sep 2008

jaj lubi tak je to snou zle? ja som do vanilky zalubena roky vzdy som chcela vlastnu kuchynu vanilkovu, paci sa mi potom uplne tmavohneda ale v malej kuchyni to nevyzera dobre aj tak sa desim ze bdue preplanena a chcem ju vzdusnu nie zapratanu ale zas na ukor priestoru???
kocka co ma presne taku ako ja chcem tak vravi ze sa to len utre suchou handrizkou ziadne lestenie.
ale mam v zalohe aj normalne nelesklu, chcem si to najprv popozerat porovnat vsetko.

lupienka
17. sep 2008

Moni aj ja budem mat jelsu a chcela som dvierka z mliecneho skla 🙂 ale dam si ich asi take bublinkove nakoniec.
A co sa tyka auto verzus dieta, samozrejme ze prednejsie je dieta, i ked potom je aj auto velmi potrebne, najma ked sa s nim potrebujes presuvat. Ale ako uz pisala Katka, auto ma sluzit cloveku a nie opacne. Myslim, ze su ine priority ako sutazit, kto ma lepsie a drahsie auto...hlavne, ze ma stastne dovezie tam, kam potrebujem.

lupienka
17. sep 2008

Lubi aj ja mam malu kuchynu, preto je tam teraz vanilkova...ak ju velmi chces, daj si ju, ale pozeraj aj na material. Ja som si povodne vybrala taky jemne vrubkovy a od toho ma hned odhovorili, ze sa tazko cisti, potom som si vybrala lesklu, tak to ze budem stale lestit a ked sme sami dvaja, tak to este ide, ale ak budem mat deti, tak si neviem predstavit tie capky na nej... 🙂 tak som sa rozhodla pre jelsu. Ale vanilka je pre mna stale naj...alebo este slonia kost. Aj moja mama ma vanilkovu a tiez stale frfle, ze ju musi cistit.

droby
autor
17. sep 2008

este som rozmyslal dat tmavsiu hnedu na spodne skrinky a nechat vanilkove vrchne, tie sa tak velmi nezacapkaju, hlavne od deti. nad tym este uvazujem len si chcem pozret vzorkovnik ake by sa k sebe hodili.

som za najprv starsie auticko aby nas vozilo nie na paradu, k dietatku auto jednoznacne treba, nove si mozme riesit niekedy raaz ked deti odrastu bude stabilny prijem a ziadne velke splatky

lupienka
17. sep 2008

No uz aby to bolo 🙂 my splatime auto a ideme na dalsi uver, aby sme vyplatili cely byt...a potom, ak by sme mali babo a bolo by vacsie, tak musime kupovat vacsi byt...takze sa z toho asi tak skoro nevyhrabeme. Kupime si nejake poriadne faro na 30te vyrocie svadby! 😀

droby
autor
17. sep 2008

nove u nas siroko daleko nehrozi, 30rokov hypo takaze si nemozeme dovoli t prist o jeden prijem, vobec si neviem rpedstavit ze by som ostala na materskej, drahy by musel mat dvojnasobny plat, len dke mu ho daju???

bambulka82
17. sep 2008

baby je to hrozne s tou materskou..na jednej strane v telke stale vypravaju, aka je nizka porodnost, ale na druhej strane sa ten stat o nas nevie postarat..keby ta materska bola aspon okolo 8tis., to by sa uz lahsie dychalo..

katkaajurko
17. sep 2008

lupi u nas rovnako... my mame sice auticko stare a ratam ze este take tri roky posluzi a potom dosluzi... teraz prerobime kupelku a potom snad uz len setrit...na babo...na dalsie auto - ale opat nie nove a na vacsi byt...a potom asi materska v tom nasom mini byticku a az po nej vacsi byt...a budeme zariadovat od nuly... vacny kolohobeh ☹ o novom auticku ani nesnivam 😔 ale nevadi... hlavne ze sa lubime a sme zdravi a spolu...

🙂 😉

katkaajurko
17. sep 2008

no presne...aspon tych 8-9 tisic - to sa uz lahsie cloveku dycha...

katkaajurko
17. sep 2008

lenze to by nase romske komunity zase asi len rodili... ale keby to upravili tak - ze by sa ta vyssia materska tykala len prveho a druheho dietata/zenu.... a keby chcel mat niekto este viac - tak potom ta mensia.... to by sa dalo...ale ked slovakov nas je taaaak malo 😒

droby
autor
17. sep 2008

ono prveho polroka moze byt materska az 15tis ale co potom ten rodicak to sa fakt neda, to nepokryje ani mlieko a plienky pre dietatko 😒

lyubka
17. sep 2008

ahojte ale dnes to tu je nejake ukecane 😉 ja som mala od rana tolko roboty ze som vobec nestihala, ale teraz to uz je konecne lepsie
vidim ze preberate prerabky 🙂 aj ja by som uz chcela vlastny byt prerabat, ale ja sa este nacakam, ale nevadi 🙂
a ja by som tiez asi auto nove nekupovala to aby sa clovek bal ze sa oskrie, alebo niekto do neho tukne
a vcera som pozerala nejake noviny a tam hovorili ze europska unia chce uzakonit, ze kazda zena v clenskom state by dostavala prvych 18 tyzdnov na materskej 100% posledneho platu a to uz by sa dalo lepsie zit 🙂

bambulka82
17. sep 2008

ja by som to upravila uplne inak..ved si len predstavite, ze my sme skoncili skolu..poniektore aj vysoku skolu..pracujeme, odvadzame dane, produkujeme nieco pre stat..
a dostaneme presne tu istu sumu, ako ine zeny, ktore ani len zakladnu skolu nedokoncia a ani nikdy nepracovali
toto je to, co mna najviac vytaca 😠 😠 😠 😠 😠 😠

katkaajurko
17. sep 2008

aj ja by som to upravila inak - ale to by bola diskriminacia potom 😀

lyuby ale 18 tyzdnov je itak velmi malo...aspon 13 mesiacov by to malo byt - i tak s rocnym babatkom co urobis? nic...nie to s polrocnym!

lupienka
17. sep 2008

A to ja som si vzdy hovorila, ze isto zostanem doma tie 3 roky, nepojdem skor do prace, ved kedy si to dieta uzijem, ak nie vtedy, potom uz nebude tolko casu, ale neviem, ci pri takychto prijimoch svoje rozhodnutie nezmenim 🙂

bambulka82
17. sep 2008

no baby, budeme si musiet najst nejaku pracu nadoma..na nejake to prilepsenie 😉
lebo stat sa na nas asi vykasle..mam pocit, ze sa v tom nic nezmeni..

lyubka
17. sep 2008

no je to malo tych 18 tyzdnov, ale keby potom zvisili ten rodicovsky prispevok aspon na minimalnu mzdu to by bolo uz lepsie
a lupi ja som tiez najprv stale hovorila ze budem doma tie tri roky, ale teraz som zmenila a hovorim ze uvidim ako na tom budeme, uz aj v robote sa ma pytaju ze kolko asi budem doma, ale to keby som vedela 😀

lyubka
17. sep 2008

moni vsak ale pani ministerka povedala ze snad sa nieco zmeni v roku 2010 a zvysi sa rodicovsky prispevok, ved treba zalepit vsetkym oci pred volbami no nie?

bambulka82
17. sep 2008

jaaaaaaaaaj...tak tu pani ministerku teda fakt nemusim 😖 😖
ja som minule podpisovala nejaku peticiu..aj tu na mk to tusim bezalo..

katkaajurko
17. sep 2008

aj ja som ju podpisala

lupienka
17. sep 2008

My sme vcera pozerali televizne noviny, kde hovorila o tom prispevku a moj otec ju zacal napodobnovat, lebo ma taky pisklavy hlas a takym jej hlasom vyhlasil, ze uz by som mohla teda porodit aspon trojicky, ked je to take vyhodne, sme sa skoro so sestru pocurali od smiechu 🙂

lyubka
17. sep 2008

aj ja som ju podpisovala a nasej milej pani ministerke by som aspon na 1 mesiac dala tych 4500 korun ci by aspon seba uzivila nie to este male dieta

bambulka82
17. sep 2008

ona by to minula za tyzden 😀 😀 😀

bambulka82
17. sep 2008

ozaj, teraz ma tak napadlo..ked sa mi narodia dvojicky, tak dostavam len jednu matersku? myslim tych 4500,-

katkaajurko
17. sep 2008

zaujimava otazka 😅 😕

droby
autor
17. sep 2008

rodicovsky je prispevok na jendo dieta tak automaticky by na dvojicky mal byt dvojnasobny

lyubka
17. sep 2008

moni no to sa ma menit myslim od januara ale nie som si ista ako presne

bambulka82
17. sep 2008

tych 25tis. co je ten prispevok na dieta, tak to sa mi tusim zda, ze ked sa narodia dvojicky, tak sa dava 2x ten prispevok..ale ci je aj materska dvojnasobna, to fakt netusim..skusim niekde nastudovat

lyubka
17. sep 2008

moni planujes dvojicky? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre