Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
28. okt 2008

jeej matka - tak nech je snazilkovanie coskoro osozne 🙂

lupi - niekedy sa ale aj tabletky nasadzuju na 3 mesiace prave na podporu ovulky a tesne po sa odporuca sa snazit..je to zvlasnte...niekto hovori cakat po vysadeni - a niekto opak a clovek sa v tom ma potom vyznat 😅

bambulka82
28. okt 2008

no ja v kazdom pripade budem asi nejaky ten cas cakat po vysadeni tabletiek..aj tak neverim, ze by sa nam to podarilo hned prvy mesiac..pokial sa mi to vsetko ustali v tele, tak tie 3 mesiace budeme musiet urcite pockat

droby
autor
29. okt 2008

dobre ranko - prva 😀

jej matka co to citam to je super gratulujem k rozhodnutiu a drzim palceky nech sa pekne zadari, vlastne mozes vystriedat lyubku, ta porodi tak nech dorovnas hladinu tehuliek 😀

katui tie foto na bilborde bol na to jeden link kde si si len vybrala pozadie a vlozila fotku a vygenerovalo ti to, len uz si ho nepamatam, bolo to v teme sme na bilborde na moja svadba... ak najdem poslem 😉

katkaajurko
29. okt 2008

druhaa 😀

to dobre znie droby - ze dorovnat hladinu tehuliek 😀

veru veru matka - dorovnavaj...a potom volakto bude musiet dorovnat hladinu aj za janku - ze by lupienka? - no kazdopadne tfuj tfuj tfuj,nech sa chytro zadari 🙂

droby
autor
29. okt 2008

😀 celkom pekne to sedi, a matku vystriedas ty na jesen a my sa k tebe pridame s monikou...ja skor na zimu..ale nechcem predbiehat a zbytocne planovat

a do bytiku mam nove baterie a objednali sme navrh kachliciek tak som zvedava ani za svet neviem ako ich pekne rozlozit 😒

lupienka
29. okt 2008

Droby a mna si kde nechala??? 🙂
Co sa tych tabletiek, tak vsetobecne sa nic nedeje, ak niekto zostane tehu aj prvy mesiac po dobrani, ale telo zeny by sa malo trosku precistit od hormonov, je to lepsie.

katkaajurko
29. okt 2008

s tym rozlozenim kachliciek som aj ja mala problem..tak som to potom dala co najjednoduchsie - ziadne modne vymysli a paci sa to takto ako to je 🙂 😉

joj, no len to nezakriknime s tym tehulkovanim... klop klop klop

droby
autor
29. okt 2008

lupi vidis vy mozte sutazit s matkou ze ktora vystrieda lyubku a ktora janku 😀 ale nie ze budete naraz mi tu spravite skrt cez vypocty 😀 😀
tak ako katka napisala ty ides po janke 😀

kati aj ja som to zatial dala najednoduchsie ako sa asi da, len som z toho nesvoja ze to bude obyc nemoderne alebo co, ale v malej kupelni kde aj tak je velka vana sa to inak ani neda.
zatuial som dala podlahu orandzovu, do polsteny oranzovu, od pol steny bielu a vrch m,i vychadza pol kachlicky to bude zas oranzova a vana bude bielo oblozena, aby to pticky zvacsilo priestor
chcela som bielu mozajku ale ked mi vyratala 1300sk m2 a potrebovali by sme jeden aj kusocek druheho balenia cim by mi zbytocne vela ostalo, tak nech sa majstri potrapia aoblozia to normal obkladom, aj ked mozajka by bola jednoduchsia aj efektnejsia

lupienka
29. okt 2008

Tak dakujem, idem na tom popracovat 😀

droby
autor
29. okt 2008

lupi mas dolezitu ulohu tak si musis mepken plnit povinnosti majovky 😀

katkaajurko
29. okt 2008

no lupi - mas co robit - treba dorovnat stav tehuliek po janke a janka je tusim januarovka - tak do januara to snad zmaknes 🙂 😉

droby a chces kachlicky az po strop? mozno by stalo za to skusit mat jednu stenu - napriklad umyvadlovu celu oranzovu a ostatne cele biele..je to jednoduche aj moderne 😉 skus si taky navrh

droby
autor
29. okt 2008

v podstate mame az po strop, ale my sme znizili strop 20cm nad dvere
ono tym ze je to mala kupelna a na jednej stene su skrinky zrkadlo umyvadlo tak tu stenu takmer ani nevidno, tam by sa ta oranzova stratila, skusim inu...
len som mala predstavu ze ju chcem vuiac oranzovu ako bielu
neviem ci riesit al listeli dekory ako.... no mudrejzia budem ked mi daju navrh a v nom si to uz skusim poprekreslovat na rozne sposoby, zatial cmaram po papieroch

jaaj a v autoskole mi zacali jazdy bud utorok idem brm brm, dam vam zakaz vychadzania 😀

katkaajurko
29. okt 2008

dobre - dam si od buduceho utorka pozor na cestach 😀

inak ale v spicke jazdia desne - vcera som sa zace tak rozculovala... otras...

baby - pojdeme na heloweensku party - nenapadaju ma ziadne masky...

mata24
29. okt 2008

ahojte babulky, ďakujem, aj ja dufam ze sa to coskoro podari 🙂

inac mne zas lekar povedal že stači mesiac, a to len preto aby sa zistilo či sa nenarušil cyklus a či všetko ide ako s tabletkami.
a inac je pravda že najrychlejšie baby otehnotneju čerstvo po tabletkach. tak dufam ze sa to podari aj nam.
inac už som si robila aj jeden test ale neuspesne...
inac to je hrozne clovek uplne pri trosku inom pocite v tele si mysli ze uz asi je.
mne tak minuly tyzden kazdy den bolo po obede zle, tak som si fakt myslela ze asi sa uz zadarilo, ale nič.
tak som si povedala že uz si ani test nekupim lebo som potom zbytočne sklamana. až ked budu meskat 🙂

no dufam ze vam coskoro napisem ze preberam stafetu tehulky 😀

mata24
29. okt 2008

Lubi ešte som sa chcela spýtať, ako ti prísli na to že más kratku lutealnu fazu?

droby
autor
29. okt 2008

ahoj mati - ono ak si si robila test pred meskanim je mozne ze este nezachytil hcg - tajkze radsej si ho sprav az ked tyzden meskaju, oni opisu ze su vselijake testy co vedia aj skor ale povacsine su to marketingove tahy a istotu nemas
to ti verim ze si potom sklamana, nam sa stalo ze sa nam smiklo, mrcha meskala tak som testla a nic zbytocne som bola smutna, takze radsej s testom pocklat ono tie priznaky sa velmi dobre aj domyslaju ked to clovek velmi chce, tak sa zbytocne nestresovat, uz je skor zazrak ked sa podari na prvy sup ale stava sa aj tak casto, len sa netreba spoliehat nato a netrpiet kazdy mesiac - no jak sa mito lahko teoreticky hovori 😀

katkaajurko
29. okt 2008

tohoto sa bojim aj ..kazdy mesiac budem cakat a budem sklamana potom... a teraz neviem ci je vyhoda absolutne nepravidelny cyklus - co znamena -ze neviem odhadovat prichod MS..takze to bude este vesele...

mata24
29. okt 2008

ved presne lubi oni sice písu že uz 5 po oplodnení, ale už tomu radsej veriť nebudem... až keď budú meškať tak potom sa začnem možno trošku tešiť.
ale veru je to neuveriteľne koľko zrazu tehotenských príznakov na sebe badam 😀

droby
autor
29. okt 2008

kati na helowin party som bola raz asi 12rocna 😀 a bola som za bielu pani, v spodnych maminych svadobnych satach s rolkou z tvrdeho papiera na hlave 😀 😀

daj si nieco oranzovo cierne a na licka namaluj tekvicu 😀
nalep si na tvar foto mojej tvare a pojdes za bosorku 😀

mati presne ono ked uz njaky cas emskaju aj ine priznaky sa pridruzia uz sa mozez skor tesit, 5 dni po este nemas sancu na priznaky

ale po vysadeni je normalne ze meskaju ci prisu dkor a takisto intenzivnym snazenim nemusioa prist nacas tak zas netestovat a netesit sa ked den meskaju iste to bude asi tyzden meskania s pozitivnym testom a uplne tesit by som sa zacala az mi to potvrdi doktor.

mata24
29. okt 2008

ved to je jasne a presne iste je to az ked to doktor potvrdi a potom preziť prvé tri mesiace a hadám to už bude OK. trosku sa bojím, lebo moja mamina mala dva potraty v prých troch mesiacoch, ale na také veci radšej ani myslieť nejdem.

no kati, lubka ti dala teda super tip 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
29. okt 2008

no s tou bosorkou teda neviem - to mozem ist aj sama za seba 😀

a ta tekvicka je dobry napad -akurat ja nemam rada na obleceni oranzovu takze asi nic oranzove ani nemam doma...

alebo som chcela cervenu ciapocku - ale ani cervene nemam ..to je hruza 😅

no ved uvidime,nieco vymyslime...

mata24
29. okt 2008

Kati tak chod za nevestu 😀 😀 😀
v tom mas este prax, nie 😀

ale najjednoduchsie máš isť za strašidlo, daš sa do plachty, vystrihnes oči, ústa, noc a más kostým 😀

katkaajurko
29. okt 2008

no sak to som myslela ze sama za bosorku mozem ist

ale aj za nevestu ma napadlo - zavoj doma mam, aj nejaka bizu by sa nasla..aj tasticka 😀 😀 😀 😀

aj to strasidlo by islo - keby som tak doma mala taku plachu..ale my len frote natahovacie mame - to by asi blbo vyzeralo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Matka inak aj moja mamina potratila -ale po mne, dufam,ze to po nej nezdedim... 😖 😖

droby
autor
29. okt 2008

fuu to je hrozne ☹ aj moja mamina potratila este predomnou, prve babo... ze kvoly macke, lebo roznasaju toxoplazmozu, ale teraz sa nastastie robia vysetrenia tak verim ze mna to obide aj ked mame macicku. 😔
dedicne to nie je ale dobre je vediet preco sa to sa to stalo.

inak stou nevestou to nie je zle, hoc co biele blede si daj, mozem ti este vejar pozicat...popripade chod za mrtvu nevestu 😀 to sa na helovin hodi 😀 spravis sa bledou a pridas nieco cierne.
frote plachta to by bola teda sranda 😀 😀
ak isdete z muzikojk mohli by ste vytvorit njaky parik-nevesta a zenich zo zahrobia 😀 som njakmmorbidne naladena 😅
vrchny a casnicka....lesny muzika divozienka ci vila - volako dozelena so zelinou pavucina na vlasy a ams to 😀

napadlo ma to lebo na detskom helowine sla sesterka za taku vilu, mala zelenu suknu tusim z krepaka na pancuchach nakreslenu travu, na licach pavucinu s pavukom a na strapatej hlave veniec z papradia aj vyhrala 😀
bracho bol za certa a ja za tu bielu pani 😅 😀

katkaajurko
29. okt 2008

hej na toxoplazmozu pozor - ale ked ju das vysetrit teraz - ci ju nema - a potom jej nedas papat surove masko a ani s nou nebudes chodit po vonku - malo by to byt OK...

sak aj u nasich je cicusa, inak sme s nou vcera boli na kontrole u veterinara - po tych zubkoch co jej v auguste vyberali -a je to vraj OK, ze sa to velmi pekne zahojilo - tak som spokojna 🙂 ale nasa mici sa tak bala,ze sa trolinku aj pokadila 😅

lupienka
29. okt 2008

Matka lekar ti povie, ze staci mesiac, dokonca povedia, ze antikoncepcia neskodi...no ja mam dost dobre info, ze prave pokial zena otehotnie skor ako za pol roka po vysadeni, tak sa na tom dietatku mozu, ale nemusia vyskytnut nejake skryte vady a mozu sa prejavit vo vyssom veku dietata, predsa len, kolko zena uziva tolko hormonov, to sa len tak z tela nevyplavi...ja neviem, ja som vysadila teda radsej skor.
No a ze mam kratku Lf mi Dr. zistila na sone...bola som v strede cyklu a mala som maly folikul.

katkaajurko
29. okt 2008

ja sa chystam na tohtorocnej kontrole dr opytat - ci z fyzickeho hladiska som ok..zatial mi nikdy nikto nic nepovedal...

droby
autor
29. okt 2008

booze ja uz ani neviem ci moja dr este funguje 😅 maten zenu ci chlapa? planujem aj tak zmenit dr ked sa prestahujeme a co viem tak blizko v centre je chlap 😅
lyubka nie si tu nahodou???? nemas dr v petrzalke?

kati nastastie sa da dopredu dat robit vysetrenie tak verim ze to bude v pohode, minimalne nasa cicka je surove masko, zrovna vcera som jej dala 😀

katkaajurko
29. okt 2008

no ale nemala by si jej davat surove pred tehu ani pocas -pretoze z toho moze toxoplazmozu dostat...

ja mam zenu, a v petrzalke..ale menila som dr pred cca 2 rokmi a tato moja nechcela ani brat uz..ale po znamosti som sa dostala... 😅 😔

inak - netreba si pred snazilkovanim nejako "pripravit " telo? ja viem len o brani kyseliny listovej... ale neviem,ci to staci...??

droby
autor
29. okt 2008

ako sa inak prenasa toxo z macky na mna???? ono je ozne ze som ju mala a prekonala, uvidim urcite ked pride cas vcas pojdem k dr kvoli tomu..
co ja viem tak kyselina listova a babyplan ako komplex vitaminov , samozrejme spravna zivotosprava,
ale zas prilisnym branim vitaminov sa ti moze narodit vacsie dietatko, to mam priamo od zdravotacky, ze sa neodporuca to zas prehanat..
jasne ze nebudes ponocovat a chlastat kazdy vecer ked chcete snazit, to by pocatiu aani babatku velmi nepomohlo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre