Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

bambulka82
15. nov 2008

dobre ranko, my sa za chvilu chystame vyrazit do ulic a najst tie spravne obkladacky do nasej kupelne 😀 😀
a potom este chceme ist pokupovat vianocne ozdoby na novy stromcek 😉 3.12. ideme do Polska na stromceky 😵

katkaajurko
15. nov 2008

Moni tak dobre nakupte 😉

bambulka82
15. nov 2008

tak sme pobehali, ale poviem vam, tie na ktore som sa tesila boli v skutocnosti hrozne 😖 vobec sa nam nepacili..
celkovo, ked to tak mam zhodnotit, tak sme nic nevybrali 🙄

katkaajurko
15. nov 2008

moni - ja som mala tiez taky problem pri vybere kachliciek...dlho sa mi nic nepacilo a tri krat sme vyber zmenili.... 😅

bambulka82
15. nov 2008

no ja to mam asi o to tazsie, ze mam proste jasnu predstavu o obkladackach..bud cerveno-biele, alebo fialovo-biele..ja proste nechcem ziadnu modru, zelenu, oranzovu, zltu, hnedu, kremovu,.....
a cervene (klasicka cervena..nie bordova, ruzova,..) fakt asi nikde nie je..vsetko su len take odtiene cervenej

dnes sme objavili fialovu, ale ja mam predstavu skor o takej tmavej fialovej..nie takato
ale v skutocnosti boli celkom fajn..
http://www.kerko.sk/kerko.php?w=sk1400055&kz=1

baby a co som bola akoze uplne soknuta..nasli sme jedny kraaaaaaaaaasne fialove obkladacky..hned by som ich brala, ale obklad ze 1400,- za meter stvorcovy 😲 😲 😲 😲
potom sme objavili este jedny celkom fajn..cervene a biele, len podlaha bola k nim taka bledo cervena, skor az taka oranzova bola...no prestala sa nam pacit hned po tom, ako som zbadala cenu za listelu: 800,-/kus!!!!!!!!!
no chapete??? a na tej listele nic nebolo..mala tenka ozdobna listela..este sme sa pytali, ci tam nemaju preklep, no predavacka po nas pozrela, ako na socialne slabsiu vrstvu, ze nie, preklep tam urcite nie je!!!! no dalej sme uz ani nepozerali..isli sme radsej prec 😝 😝

katkaajurko
15. nov 2008

Moni ked som ja hladala - tiez sme jedny nasli a stali tolko ako pises...alebo boli zase drahe listely...tiez to nechapem..lebo my sme robili par metrov stvorcovych ale cez 600 korun za m2 sme neboli ochotny ist - lebo i to sa nazbieralo na peknu sumu... 😖

tiez sa mi zdalo ze vyber slabota..v podstate my tu mame dost obchodov..a ja som pochodila snad skoro vsetky..a z tych XY obkladov co som videla sa mi velmi pacili nakoniec len 3...a z toho jedny mame... a to sme videli asi no co ja viem..asi aj 100-150 druhov - nazivo.... niekedy sme vysli z obchodov - a nenasli sme ani jeden...

a co ti poviem tak s doplkami bol tiez riadny problem - myslim tym pekne vkusne moderne jemne strieborne vesiaciky a uchytky...tak nieco ako -tak slusne mali v hornbachu - ale sada co sme chceli stala cez 2500 tisica za jednu trojusko,dvojusko a dve jednouska 😖 .... v ikei neboli jedouskove vobec pre istotu.... a az navela navela sme nasli co sme hladali v merkury markete a za slusnu cenu a pekne..zhodou okolnosti bolo to akurat aj v akciii...stalo nas to do 800 - ale z tohoto sme boli tiez dost vykolajeni....

droby
autor
16. nov 2008

pekne nedelne ranko 🙂
jaaj presne viem o com hovorite.. ja som teda tiez mala jasnu predstavu jemnooranzoveho obkladu za slusnu cenu a presla som vela obchodov a jediny sa mi pacil, aj vyhovoval,
tie obklady ze 1500sk m2, som len obchadzala fakt tolko nepotrebujem minut.
tiez som zhanala take kovove doplnky do kupelne a nakonmiec sme kupili v merkury markete ale napriklad mne sa to zdalo teda draho - aj ked oproti inym studiam kde som atke pozerala to bolo za facku...
za 1500 mam policku pod zrkadlo+poharik+davkovac na mydlo...zda sa mi to aj tak dost za jednotlive veci
a este potrebujem vesiacik na uteraky kupit najlepsie by bolo tiez z tej serie nech to uz pasuje, ten som vtedy nekupila zlebo 600sk za vesiak sa mi zda teda dost. ja chcem taky ten co zo steny trcia "pahyle" 😀

bambulka82
16. nov 2008

dobre ranko 😉

lubi..ty si dnes v praci? ale dufam, ze zajtra mas volno, ked uz je ten sviatok 😉

moj drahy bol vcera v noci v praci..prisiel rano o 06,30 a teraz uz tvrdo spi 😀 😀 😀 aj zajtra ide, ale rano..

vcera sme boli este v baumaxe..pokupili sme par vianocnych ozdob..juuuuuuuuuj a aky kraaaasny stromcek tam mali..cely bol zasnezeny..ale ta cena..tusim 7tis. 😅 😅 😅 no nic, my sa chystame 3.12. do polska, tak dufam, ze pekny stromcek vyberieme..
manzelik ide dnes poobede hrat hokej, tak pojdem asi s nim a zbehnem do tesca..este nam treba nejaky nakup spravit a minule som tam obzerala aj vianocne ozdoby, tak nievo povyberam..

pojdem za chvilu varit, nech mam potom klud 😉

droby
autor
16. nov 2008

ahoj, musim ta sklamat aj dnes aj zajtra som v praci, vikend nevikend sviatok nesviatok pracovat treba 😔
muzik robi nocne? ja by som nemohla...

my mame krasny husty stromcek z kauflandu za 300sk 😀 ozdoby za 50sk z ikey, sme min rok chytili uzasnu zlavu na cely balik cervenych ozdob...len neviem ci vobec tento rok budeme mat kde stromcek 😔

hja ma klud uz teraz navarila som vcera aj na zajtra - francuzske zemiaky

ako ladis stromcek? davas gule ci zlamienkovy? v akych farbach?
my sme to doma striedali bud gulovy alebo prirodny. my s muzikom sme spolocne vianoce este nemali a ozdoby mame len jedny, som rada ze tento rok nemusim riesit este aj to lebo by ma uz piclo a pootm sa uvidi urcite dokupim njake ozdobky nech mozme mat aj iny stromcek, teraz sa nam aj tak cerveny najviac hodi

katkaajurko
16. nov 2008

dobre ranko kocky...

preberate vianoce? my to mame tiez vesele na vianoce..snazime sa byt na stedry den so vsetkymi co su sami..kedze su u nas porozvadzany vsetci -tak to u nas casto vyzera vtipne... 😖 a tie kombinacie co vymyslam,ze ako kedy a s kym... by som chcela mat raz velky dom...aby sa vsetci zisli pekne u nas a hotovo... achjo...

a my nemavame stromcek jednofarebny 🙂 ja som si ho vymyslela tak - ze mame rozne druhy guli - ale vsetky v bielom, bielom trblietavom, alebo striebornom prevedeni a k tomu mam nakupene take jemne broskynove,bledoruzove a bledofialove asi 2cm siroke stuhy... vsetky su ale v ramci "ton v tone" a na tieto stuhy vesiam gule - takze mam vlastne stromcek strieborno-bielo-pastelovy (ale tie pastelove su ozaj take svele jemne odtiene) kedze mame bielo broskynovu obyvacku - tak sa sem hodi... 🙂 a sice nie je taky uplne tradicny (farbami) ale kazdy kto k nam prisiel sa mu mooc pacil..az sa vzdy divim,lebo ludia prisli a hned ho pochvalili a studovali - cim je iny ze sa im tak paci.... .. resp.okrem dvoch osob - silne iducich s modou ...... 🙄 vsetko ma byt strohe a jednofarebne a styyylove.... aj stromcek.... najlepsie asi cca 5 jednofarebnych ozdob na stromceku 1,8m 😝 😀 .... ale nie...sak kazdemu ako sa paci...ja potrebujem "utulny stromcek" 🙂)))) ale zase nie preplacany.... len tak jemne decentne... ale farebne 😀

heh prave ma napadlo - odfotime si stromceky a dame si na strechu tento rok? mohli by sme...budeme cerpat inspiraaaciu 🙂

katkaajurko
16. nov 2008

este ma napadlo ze som nenapisala - ze tie gule mam vlastne priviazane k vetvicke kuskou farebnej stuhy zaviazanej do malej maslicky...takze tie farebne maslicky dodavaju stromceku u mne tu utulnost...gule su v podstate jednofarebne..vsetky do strieborna... 🙂

droby
autor
16. nov 2008

ahoj kati 😀
hned som chcela pisat jak si opisovala stromcek ze si ich musime nafotit 😀 vsetky na jednej ci ich njak maslickujes? no som zvedava pekne si pofotme
ked sme pri vianociach... robite/kupujete adventy veniec?
maslicky sa mi pacia, kati ten vas musi byt uzasny.. mne sa nmapriklad pacia mozno staromodne tie trblietave pasiky jak z alobalu tym nakoniec zasypeme stromcek a cely sa ligoce a nesmu chybat salonky v ziadnom pripade

katkaajurko
16. nov 2008

neviem ako to myslis, ci vsetky na jednej...ale ma to tak - ze kazda gula ma svoj "kusok stuhy cca 25 cm" ktory uviazem na haluzku a zamaslickujem... ja som za - pofotime si 🙂)))

no to pozlatko nedavam, ani salonky... to sa na ten nas uz nehodi...a nezmesti ...ale mam take strieborne chlpate "boa" alebo ako sa tomu hovori -a to si tam davam..... .salonky len do brucha davame 😀 ... jaj a aby som doplnila..kedze mame maly bytik aj stromcek nemame velky...ale asi 1,2m ...ale je vzdy postaveny na skrinke -takze je vyssi odo mna 🙂)) ale ked raz budeme mat velky bytik -uuuuurcite bude aj velky stromcek 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katkaajurko
16. nov 2008

a mavame aj adventny veniec... zo zivej ceciny - aby nam to tu krasne vonalo 😵

bambulka82
16. nov 2008

juuuuuuuuuj babule..ste tu navodili taku vianocnu atmosferu 😀 😀 😀
ja by som chcela stromcek aspon 2,10m 😅 😅 take velke sa mi vzdy pacili 😵

no a jasne, ja som tiez za to, aby sme pofotili a hodime na strechu

droby
autor
16. nov 2008

no to som nerozumela ako to mas s tou stuhou, lebo ja som ospisovala skor ako som precitala tu druhu spravu, kde si objasnila ako to mas s tou stuhou a gulami, len som njak zle zmazala otazku ze ostala necela 😅

my tiez taky mensi stromcek, myslim ze ma 140 cma tiez ho mavame na skrine, pod nim obrusok a betlehem 😵 casom by sme chceli aj velky zivy ale doteraz na to nebolo dovodu ani miesto a aj tak sa mi ten nas husty paci.

takze si sama robis veniec a zdobis? ja sa k tomu njai nikdy neviem dopracovat a zakomponovat este aj sviecky.
mij rok som robila akurat nastenny veniec z kavovych zrn a cipky strasne sa mi pacila pekne po nom kavovo vonalo

katkaajurko
16. nov 2008

droby nerobim..vencek je z obchodu... tento rok si chcem ale urobit na dvere..lebo z minuleho roka mizostali ozdoby zo ziveho venca - tak to chcem nejako primontovat k umelemu na dvere - nech tovyuzijem...

ja mam vianocnu naladu...

droby z kavovych zrn a cipky? ako?

droby
autor
16. nov 2008

vianoce su uz asi vsade v obchodoch letakoch tak ma to tak naladilo, aj uz mam cosi nakupene som to vcera akurat davala zvlast do krabice-v ramci balenia
ja sa tesim ze su to nase prve manzelske vianoce prvykrat budeme na stedry vecer spolu - aspon zatial to tak vizera ze aj budeme mat volno, ale nechcem to zakriknut

droby
autor
16. nov 2008

na dvere som tiez davala umely dozdobeny.. aj ja som prijemne vianocne naladenaa takato pohodova nedela ma k tomu inspiruje

na taky polystirenovy kupeny som pistolkou polepila kavove zrna a v strede dole som omotala cipky s maslou, do stredu kombicek... mozem pohladat foto 😉 este ma laka latkovy vencek

katkaajurko
16. nov 2008

ja nemam ziadne darceky zatial... ☹ ani napady... ☹ a inak - ked som pred chorobou chodila poobchodoch - tak som mala pocit - ze nase obchody su plne nekvalitnych handier...este k tomu vela krat aj predrazenych 😠 nic sa mi nepacilo...este k tomu taka teplakova roztahana moda... ☹ a vsetko straaasne tmave.... same tmave farby... otrasne

droby
autor
16. nov 2008

ja chodim len po bytovych obchodoch teraz 😀 netusim co je ani co sa mosi 😅 aj by bolo treba nieco na oblecko, ale neni cas ked uz budem mat vodicak tak sa budem vyvazat po obchodoch jedn radost 😀

inak neviem aj ja som teraz dost natmave, vlastne striedam len cierne mikiny, hnede veci.. tmave vlasy njak som otmavela 😀

nechodis nahodou na facebook? dosla mi pozvanka tak som sa tam registrovala al prd sa v tom vyznam 😅

droby
autor
16. nov 2008

tu su foto, veniec aj pleteny kosik
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

bambulka82
16. nov 2008

lubi..veniec je kraaaaaaaaasny..a musel krasne rozvoniavat celym bytom, ked su na nom kavove zrniecka 😉
a ten kosik je pleteny z papiera???? to si ako prosim ta robila? 😕

ja tiez nemam este ziadne darceky..jedine pre draheho ma napada vonavka..sa mu minule jedna velmi pacila, tak asi objednam 😵

droby
autor
16. nov 2008

moni len ma pri jeho robeni paradne z tej kavy hlava bolela 😀
hej to je z papiera z novim som si narobila rolicky a plietla klasickym sposobom ale dno som nevypletala ale zlepila kartony... len som to robila s barsjakych novyn takze sa to tahsie pretieralo ta farba a pismenka ale zdokonalujem sa a uz som urobila tak ze rolicky su pekne jednofarebne takze to bude lepsie, da sa toz dobit kadejako servitkovou technuikou stuhami a moc sa mi to paci, toto je len taky obyc, moja prvotina myslene ak stojan na pera. vizera to nazivo dobre ani by som nepovedala ze je to z papiera a chystam sa viac veci robit, chcem taky kos na dazdniky do haly 🙂

katkaajurko
16. nov 2008

drobyyy ten kosik je z papiera 😲 to by som nerozoznala...uplne je dokonaly! cim si to natrela?

a odkial mas tu pistol na lepenie? je to drahe? kde kupujes naplne? ty si jaka sikulka...teeeeda !!!!

a inak - co mas tie svietidla v albume - my ich mame - oba druhy v kuchyni 🙂

droby
autor
16. nov 2008

😀 ano kati to je len papier, natrela som ho hnedou akrylovou farboua zalakovala lakom v spreji je super pevny, inak sa pouziva moridlo, ael ja som to chcela poriadne prekryt tie noviny.

fuha to som robila este u nasich, pistol ma otec a aj jeho naplne som minala 😀 inak stoji balenie asi 100sk tych naplni, pistol neviem rozmyslal som ci si ju mam kupit, alebo si ju poziciam, zatial ked riesime byt nema vyznam riesit taketo veci a na to opravenie venca si ju este poziciam, potom do buducna ju urcite chcem-napisem jezikovi 😀

jeej to mate presne take iste? to sme nedavno nasli za facku v baumaxe a super nam pasuju tak sme sa potesili oba za 370sk 😀

katkaajurko
16. nov 2008

no ked sme ich pred tromi rokmi kupovali - tak boli trosku drahsie tusim, ale nie velmi -tiez sme ich kupili v baumaxe -lebo boli vyhodne 😉

a ta pistol sa kde kupuje? a ta farba? farba na aky povrch je to? ci len tak ? akrylova farba? v tomto sa nevyznam... 😒

a lak v spreji? neznam 😅 😕 musim sa este vela ucit 😅

droby
autor
16. nov 2008

tu pistol maju napriklad v baumaxe, hoprnbachu, tam som ju teraz videla aj s naplnami. cenu nevim mari sa mi 150sk

tu farbu som kupila v da vinci 😉 je vlastne na vsetko, ak nou robis na stenu tak sa jej uz ale nezbavis 😀 su to dobre trvacne farby.
a lak v spreji bezfarebny som kupila normalne v drogerke medzi sprejmi, je to ako bezfarebny sprejovy lak na drevo, ale myslim ze aj na rozne povrchy 😉

katkaajurko
16. nov 2008

ale tie lepidla z pistole - tak dost dobre drzia,ze?

droby
autor
16. nov 2008

ano tie su fajn, ono sa to ale nepouziva ako normalne lepsidlo ked chces bezne veci zlepit to su vlastne silikonove naplne cim sa to lepi, ak sa nemylim...
ono to ale rychlo schne a tym ze som to lepila nie zrnko po zrnku(zacala som tak ale velmi rychlo ma to prestalo bavit) ale tak ze som si cast naleptala a na to lepila zrnka tak samozrejme niektore neboli dobre prilepene a prekladanim poopadavali niektore.
na co by si to chcela?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre