Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
20. okt 2008

ahoj lubi, no u vas je tych svadieb teda dost 🙂

droby
autor
20. okt 2008

jeej uz teda komplet budete mat hotovo 🙂
inak ten obklad je faaakt uzasny a taky netradicny tou strukturou, uz chapem tolke cistenie 😅
dvere musime nakomplet vthodit a dat nove, jedine vchodove mame objednane, dnes ich maki pred hodinkou aj zamerat. ale vnutorne teda netusim a do obyvacky ked uz ma byt s dverami tak chcem posuvne, som zvedava ci to zas stroskota najpravdepodobnejsie na cene 😒
kati vy ste mali odkial tie posuvne?

katkaajurko
20. okt 2008

no droby my sme pozerali posuvne tusim "sapeli" - ale vychadzali jednoite okolo 15tisic tusim...

😒

ale tie sme nedali...je to dost za take dvere do maleho bytu...

tie zhrnovacky z hornbachu...

droby
autor
20. okt 2008

jaj nemyslim posuvne ale zhrnovacie, sa uz neviem vyjadrovat 😅

ja som pozerala njake v baumaxe v hornbachu sme neboli este pozret ale chcem ist aj tam porovnat to
kolko vas cca vysli?
k nim predavaju aj zarubne... som za blbu ale neviem ako vobec funguju co sa k nim dokupuje 😅

katkaajurko
20. okt 2008

k nim netreba zarubne..ako staru vyhodis - tak ti murari to len zarovnaju do "pekneho" otvoru..a k tomu su take listy do ktorych sa zatvaraju a stali tusim okolo 7tisic...7,5... - ale vyzerali kvalitne...tym obycajnym neverim... 😅

katkaajurko
20. okt 2008

nieco na styl tychto - cislo 10 ale este ine...tieto mi tiez pridu take "umelinove" tie nase vyzeraju prirodzenejsie a pevnejsie...a nie sklenene az na spodok ale len do dvoch tretin..jedna tretina dole je plna...

http://www.lamelland.sk/foto-lamelove-zhrnovaci...

droby
autor
20. okt 2008

ked su zatviorene tak tvoria taky pravidelny cikcak? cize sa nezatvaraju uplne do rovna a podla tych foto zo spodu niesu upevnene... cize nemaju nai prah? a asi na odhlucnenie nepomozu ze?

katkaajurko
20. okt 2008

no mali by tvorit pravidelny cikcak - ale namontovane ichnemame tak neviem..zavisi od toho do akeho velkeho otvoru ich das asi... ale uplne do rovna sa asi nezatvaraju - neviem..ale da sa pouzit zase taky pocet list aby to sedelo aj do rovna asi...

ziadne zhrnovacky nemaju dole uchytenie, len hore a na boku, a prach si bud das alebo nedas - ako chces ty podla mna (ked ich zdvihnes vyssie a zmesti sa ti prah budu tak...ked nie - potiahnes podlahu az popod ne...) ale na odhlucnenie podla mna nepomozu...resp. malo...a v miestnostiach kde je sanca prefukovania - to asi tiez neni moc ono...

droby
autor
20. okt 2008

😒 hmm tak potom neviem, ide o obyvacku tam je priestor na dvojkridlove dvere, pouzivats a budu malo, len ked teda proti prievanu, ci pri pozerani TV dakedy v buducnosti pri detoch
museli ste ich objednavat ci ste rovno prisli kupili pozadovany rozmer a bolo...
sice vy mate klasicky rozmer dveri. neviem teraz ani nas rozmer ale v podstate dvakrat tak sirsie

katkaajurko
20. okt 2008

no proti prievanu podla mna asi moc niesu..ale hej len sme prisli a kupili..ale vedia tusim aj objednat..problem je s tou montazou...neni v Ba nikto to to urobi..musime skusit sami..

tie dvere sa kupuju tak - ze tam mas rozmer - od do napr. od 80 - 100 cm..a zvysne listy si proste nenamontujes..tam si tie dvere skladas po listickach na pozadovanu sirku.. a vysku si prisposobis - dole sa z nich totiz da "odrezat"... samozrejme ak nemaju sklo az po zem...

a na obyvacku potrebujes asi dvojite - resp. take co sa zo stredu odsuvaju na jednotlive boky...

droby
autor
20. okt 2008

no zajtra mame zas behaci den, tak zbehneme aj toto okuknut, v podstate teraz mame na plane zarovnavat steny a pustit sa do dveri, zarubni, s tym na nikoho nemusime cakat a spravime skor ako dojdu robit ostatne..

nechcem take co su vstrede, to znamena ze idu zio stredu do oboch stran?tym padom musia byt stale v strede aj ked su obe strany otvorene? alebio sa zhrnu na jendu stranu a potiahnu sa az na opacny koniec?
ked to nejde na jeden kus do boku tak potom tak na dva co sa vs trede spoja nech mozu byt zhrnute kazde na svojej strane
boze to je cela veda, este toho bude vela co nas caka

katkaajurko
20. okt 2008

neviem presne ako to myslis - ale ja myslim -ze sa otvaraju tak - ze zo stredu sa roztvoria - polka do prava a polka do lava a stred zostava vlastne uplne volny...

tu to tak mas hned hore na velkom obrazku

http://www.miranttes.sk/produkty/zhrnovacie-dvere/

droby
autor
20. okt 2008

hej tak som to myslela ze idu zo stran a vs trede sa spoja ako zavrete 🙂

jaj bola som sa prejst (popri hlavnej ceste 😀 ) ale aj tak je vonku krasne hend mamlepsiu naladu a kupila som si cestou v lidli krasnu zltu dosku na krajanie, doplnok do zltej kuchyne 😵
tu zltu s oranzovym jablckom 😵 ked sa nastvem to sa da dat dole
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200810...

droby
autor
20. okt 2008

inak pozri, pre teba fialkove koberceky
http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200810...

katkaajurko
20. okt 2008

jej no teda zlata dosticka 🙂

ja uz chcem dnes odtialto vypadnut..uz ma to tu nebavi..stale vela roboty 😠

a ten kobercek je krasny 😵 ale uz mam z Ikei - trosicku tmavsi ale tam tusim stal 300 koruniek a kedze som potrebovala 4 (dva fialove a dva biele na vymenu) tak sa to oplatilo v ikei 🙂

droby
autor
20. okt 2008

pondelky po vikende su hruza co 😖 a vonku taky pekny den, skoda ho zabijat v praci

ozaj vcera sme boli na prechadze pri dunaji, som pofotila obrazky do bytu 😵 tak som sa vytesovala ze som este nasla njake pupavy, si tiez tak neskoro zmyslim ze k walpaintingu pupavy do dam po stene aj CB fotky pupav 😅 ale podarilo sa tak sme mali peknu nedelu

a super je ze uz sa doma citime ako doma 😵 je to super a cim dalej lepsie

hej to si dobre kupila 😵
na stranke som nasla ze maju v akcii v ikei take biel gulate koberceky to zas chcem ja do kupelne, som len zvedava nakvalitu za 40sk 😀

katkaajurko
20. okt 2008

no preco moze to byt kvalitne..ja som vacsinou s vecami z ikei spokojna 🙂

no droby som zvedava na tie pupavy 🙂 a celkovo ako to budete mat 😵 fot celu premenu 🙂

ja uz nebudem mat co zariadovat - to je trochu nanic 😒 lebo ma to baviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

droby
autor
20. okt 2008

tiez si myslim ze to bude ok len ma ta cena az zarazila ze to musim ist pozriet

jaj za ten stav ako to je teraz sa az hambim 😅 aj ked ja za to fakt nemozem o to bude uzasnejsi ten rozdiel 😵

no keby ti to velmi chybalo venujem ti njaku izbu na vyblbnutie 😀 v podstate viem len o hale ako ju chcem tym som si stopercentne ista.
kuchynu doladujem a prave tam este rozmyslam nad otvorenymi spodnymi skrinkami s tymi prutenymi kosikmi z ikei... upustam od tolkych otvorenych vrchnych skriniek, naozaj sa tam bude velmi prasit bola som si to pozriet k mame a po dvoch dnoch hned vidno prach, tak to teraz prehodnocujem a stale neviem finalnu verziu, chcela som to vzdusne bez vela skriniek, a neviem prist na kompromis a spravit to celkovo peknym.

dve izby mam absolutne prazdne len budu an pracovne co a ako v nich bude je vo hviezdach, primam navrhy 😀
a keby si chcela mozem mi zariadit obyvacku 😀 tolko kadejakych napadov som mala az som sa z toho zmagorila a zacinam od nuly, teda mame len nabytok... ked som muzikovi spomenula gulickovu stenu poslal ma na psychyatriu 😀 ze to blazni si tak kresia kolecka po stene 😀 😅

katkaajurko
20. okt 2008

😀 ti chlapi su fakt vtipni niekedy 😀

no mne sa strasne najnovsie paci obyvka taka kombinacia orechove drevo s kremovou - juuuuuuuuuuj to by som si vedela predstavit - a k tomu nejake policky s prutenymi malickymi kosickami a zaramovanymi fotkami na nich 😵 😵 😵 😵 uz viem... bledo hneda sedacka - rohova , prirodny kobercek na parketach, skleneny stolik... a orechovo kremovy nabytok skor len taky nizky,nic velke , telka a na zemi velke prutene kvetinace a nich krasne kvety, zamiokulkas a take - tie pekne - juuuuuuuj

droby
autor
20. okt 2008

😵 krasna predstava take prirodne mam rada a kombinacia dreva a kremovej sedacky vizera uzasne, ale prakticke vyuzitie tej sedacky uz nic moc 😅
na tento efekt som vsadila presne v hale hnedo kremova satnikovu zostavu mame tusim orech alebo neico podobne a budu policky s kosickami.
do obyvacky amme vsetko jednoduche bukove 2 typy skriniek, vysie otvarave a nizsie spolky otvarava skrinka a suflicky.
mata ma oranzova farba nech je to teple vesele... ta prirodna je uzasna len ma trocha omrzela v obyvacke u nasich amme sa tiez najvaic pacia take tie prirodne, preto ja chcem spravit zivsiu obyvacku

katkaajurko
20. okt 2008

no ja mam obyvacku taku ako sa ti paci - oranzova-broskynova v kombinacii s bledym drevom - tusim buk to je a sa mi velmi paci -ale kedze ju uz mam - tak samozrejme poskulujem po inej kombinacii a to je orech-vanilkova - to je moja srdcovka momentalne ...a ked sme zariadovali obyvacku tak orechove snad nebolo nic vtedy... sak ja doma skusim odfotit este raz a ukazem ti - mozes sa inspirovat 🙂

droby
autor
20. okt 2008

😀 no tak je to asi vzdy ked uz nieco mas tak chcem to inak 😀 ta tvoja sa mi velmi paci to si dobre pamatam, presne v "mojich" farbach. velmi rada sa inspirujem 😵 uz si nepamatam ako mas steny. ci si zastancom bielych?

teraz je zas orechoveho vsade dost k tomu sa vyslovene ziada taka kremova.

droby
autor
20. okt 2008

prave som dostala najcerstvejsie spravy. stary sporak je zu v zbernom dvore a obijaju sa kachlicky, muzik zapriahol tatka a makaju 😀 som to ani enstihla odfotit ze v akom stave to bolo, tiez obrazkove kachlicky v CELEJ kuchyni stali zato 😀

katkaajurko
20. okt 2008

😀 obrazkove v kuchyni 😀 teeda - to bol byt plny detureniec,co??

no ja som zastanca bielych a kremovych stien - i ked isteho casu sa mi moooc pacili farebne a teraz som zastanca - vsetky biele a jedna ina - alebo jedna z takych tych krasnych tapiet to sa mi mooooc paci ...no my mame biele - lebo jednak sme chceli opticky ten bytik nezmensit a jednak ked sme sa stahovali - maloval juraj - a on by farebne nezvladol 🙂 a to sme este studovali - takze biele to istili - ale teraz som zase rada -ze su biele -lebo mozem pridavat viac farebnych doplnkov 🙂

katkaajurko
20. okt 2008

idem do drogerie a domov - ozvem sa potoooom

droby
autor
20. okt 2008

obrazkove som myslela ze jedna kachlicka sa bola rozdel;ena na stvrtiny a mala 4 kvietky, zle som sa vyjadrila asi

mas pravdu v mensom neexperimentovat nech ho to nezmensi a k bielym krasne detaily mozes doplnit uz len zaclonka obrazky doplnky a je to super ozivenie.

sa mas ze uz koncis v praci, tak dsobre nakup zatial pa

katkaajurko
20. okt 2008

ajoj uz som tu,posli mi do IP email. adresu - nafotila som obyvacku - len ju nechcem davat na strechu...

droby
autor
20. okt 2008

jaj uz som aj ja spet, ok posielam a tesim sa ale poriadne ti to vykukam a vsetko pekne odkukam 😵

katkaajurko
20. okt 2008

mas 😉

droby
autor
20. okt 2008

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 uzasne, vsetko pekne zladene a tie dekoracie 😵 v com to mas ten bambus? perfektne to vizera, mne sa tie bambusy strasne pacia, jeden mam(este z kytice co som dostala na svadbe) a kupila som si knemu kochlik sa mi pekne zakorenil ze si ho zasadim a chcem si kupit este jeden mensi do vazicky a niekam si ich dat
inak ako to pozeram je to asi lepsie ako to mas farebna sedacka a biele, alebo blede steny, lebo svetla sedacka nic moc a paci asa mi take farebne a za ne to chce bledu stenu a ktomu farebne doplnky, my amme velke okno skoro cez celu obyvacku a nanho chcem taku zaclonu organzovu farebnu 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre