Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

bambulka82
1. nov 2008

ahojte 😉
u nas dnes prsi, takze budeme asi len doma lenosit..pozerat filmy a papat 😀 😀 😀

katkaajurko
1. nov 2008

ja musim zehlit som si prave spomenula 😲 no nevadi pozehlim pri filmiku 🙂

bambulka82
1. nov 2008

ja za chvilu dovarim, napapame sa a pojdeme sa asi trosku prejst..uz prestalo aj prsat, tak trosku pohybu nezaskodi 😉

aj ja musim zehlit 🙄 ale nechce sa mi 😀

bambulka82
2. nov 2008

dobre ranko 😉

..no a zajtra uz zase idem do prace 😝 🙄 🙄 🙄

katkaajurko
2. nov 2008

ahoj moni aj ja 🙄

my sme boli vcera na kolaudacii spojenou s haloween party a bolo supeeer 😵 😵

bambulka82
2. nov 2008

jeeeeeeeeeej super..aj ste mali nejake masky? 😀

u nas v meste bola taka party v piatok v jednom podniku..boli sme sa kuknut, ale nic moc...nejako sme nemali naladu na zabavu..

katkaajurko
2. nov 2008

aj my sme sa potom presunuli do takeho podniku 🙂 kde boli dalsie masky...

ano boli sme sestricka a pan doktor 🙂 a zhodou okolnosti kamosky boli "biela a cervena" krvinka 😀 a dalsi parik zase testosteron a estrogen 😀 😀 takze sme boli banda ako zo serialu "bol raz jeden zivot" a potom kamosi boli aj striga a pirat a kuchticka s casnikom a kovbojka, saso a tak 🙂 celkom sme sa bavili ako male deticky 😀

my sme mali doktorske plaste (moja krsna je biochemicka - tak mi pozicala) a zobrali sme synovcovi taku detsku hrackarsku lekarnicku - takze doktor mal aj fonendospop,injekciu, kladivko a tak 😀 ja som si urobila taky biely cepcek na hlavu s cervenym krizikom a mala som aj teplomer a obvazy... no zurka dobra 😝 😀

katkaajurko
2. nov 2008

ale som unavenaaaa - a ideme svokre na navstevu gratulovat - tak trochu nevladzem 😝 😀 ale dostane na narodky pekarnicku ako mame my - som zvedava na reakciu - lebo sa jej minuly tyzden pacila ta nasa 🙂

bambulka82
2. nov 2008

aj ja uvazujem o tej pekarnicke..my mame radi take rozne celozrnne chlebiky..je to teda dobra vec?
odporucas?

bambulka82
2. nov 2008

no museli ste sa dobre bavit.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
2. nov 2008

ja odporucam, chlebiky su fakt velmi velmi chutne a tiez zboznujem tmave chlebiky so vselijakymi zrnieckami - ja mozem povedat ze napriklad slnecnicovy tmavy z lidla (ten dopredu namiesany) je fakt velmi lahodny, jemnucky, cerstvy ...lepsi ako z obchodu... jednoznacne dobra vec podla mna..ja uz ani neratam co vsetko som upiekla a to ju mam druhy tyzden..teraz mi prave miesa a kysne cesto na pizzu 🙂

bambulka82
2. nov 2008

a k tomu su aj nejake recepty?? a ako je to s prisadami? dostat to normalne kupit?

katkaajurko
2. nov 2008

prisady sa daju kupit bezproblemovo..najcastejsie pouzivas i tak iba muku,olej, pripadne mliecko, vodu, sol a cukor... a kvasok -ja pouzivam suseny a je dobry.. a zatial sa mi klop klop klop ani nic nepokazilo - len si treba dobre precitat navod a suroviny davat podla toho ako pisu - je na to postup presny... a presne merat prisady aby dobre piekla...

recepty nejake su aj v knizke co je k pekarnicke a na nete je ich plno - ja chodim sem na stranku pre inspiraciu :

http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php

su tu aj rady aj recepty..vsetko

bambulka82
2. nov 2008

noooooooooooo...asi viem, co nam jezisko donesie 😀 😀 😀 😀 😀
super..a vy mate asi tuto, ze: http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

katkaajurko
2. nov 2008

vyzera podobne - ale my mame mensiu - toto je XXL a robi chlebiky 750g, 1000 a 1500 g

nasa je mensia a robi 500g, 750g, 1000g a inak tusim vsetko ako ta co si poslala link

katkaajurko
2. nov 2008

nasa ma orig. napis Moulinex Home Bread a vzadu je cislo OW 200030

vyzera takto http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php?a=ukaz...

bambulka82
2. nov 2008

asi aj nam bude stacit tato mensia..
drahy mi tu uz frfle, ze ju nebudeme mat kde dat 😠 ale ja jej miesto najdem 😀 😀 😀

katkaajurko
2. nov 2008

aj mne takto frflal este v lete - ked som o nej doma basnila...tak som presstala...a dostala ju ako prekvapko od draheho na narodky 🙂 a aj miesto sme jej nasli a tiez mame malu kuchynu 🙂

bambulka82
2. nov 2008

no ja do narodenin asi nevydrzim...to su este 2 mesiace 😝 😝

katkaajurko
2. nov 2008

tak sa mi stalo prve faux-paus s cestom - dala som dvojnasobok vody - omylom 😀 a neskontrolovala a kysla mi "kasa" miesto cesta 😅 😅 😔 ale uz kysne nove 😅 😵

lyubka
3. nov 2008

Dobre ranko 🙂
kati uz ano som pripravena psychicky, ale este si musim pripravit vsetky veci do porodnice a budem rodit na antolskej akurat dnes tam idem si vybrat nejakeho lekara, snad sa mi postasti 🙂
a rozhodla som sa ze epidural si nedam, tak snad to zvladnem, sa mi nepaci miesto kam sa picha 😒 a ked budem rodit tak ako moja mama tak ani nebudem potrebovat 😀

katkaajurko
3. nov 2008

dobre ranko, luby a ty si ranne vtacatko a to ani do prace nemusis 🙂

nedas si epidural 😕 a kam sa picha? ved to nie je nebezpecne mi moja krsna vravela (ona je biochemicka v nemocnici)

ale tak snad to bude bez problemov 🙂 a ked ti mama rodila dobre,tak snad aj ty...

droby
autor
3. nov 2008

dobre ranko 🙂
jeje kati hned som sa ta chcekla pytat ako dopadol zur v maskach 😀 perfektne ste to vymysleli a musela to byt super zabava, navrat di detskych cias 😀

lubi mas gynekologa z petrzalky???? zhanam tam njakeho-njaku

katkaajurko
3. nov 2008

ahoj droby - ano ano - zurka dobre sme sa zabavili ako deti 😀

a ty co nove? pracovali ste isto na bytiku co?

droby
autor
3. nov 2008

no trocha sme popracovali, celkom to ide uz tam ani nie je tolko roboty, pozhadzovat garnize zarubne a dvere a vsetko to odpratat a uz sa dalej bez majstrov nepohneme, nepojdeme robiot skor steny kym nebudu okna a podlahy az ked sa vymaluje
dnes amm zase volat murarom ze kedy sa im uraci dojst lebo stale maju vela prace a uz len cakaju kym tam skoncia a idu k nam, spon to je iste

basnila somo bielocervenej obyvacke a zabudla som ze uz som nakupila njake veci v cerveno oranzovej farbe 😅 😀 uplne som na to zabudla
a asi zbytocne pozeram vsetky seriali kde designeri zariaduju izby-kde by som na to vzala prachy aby to bolo jak z katalogu a vacsina ich bola aj tak neosobnych, neva spravime si to utulne podla moznosti.
uz sme kupili lampy do haly a njake doplnky ako wc kefu a drziak na toaletak
este sme si vybrali obyvackovu sedacku, najsam super Uckova cervena co viac mozem chciet. v kike pojdeme ju objednat, aj nas presviedcali ze ju maju zrovna na sklade ale neviem kde by sme ju teraz dali najlepsie ju objednat nech pride ked uz budu okna a podlaha, nech ju neprenasame hore dole

katkaajurko
3. nov 2008

no je to tak..na vsetko treba vela peniazkov..ale utulne sa da aj jednoducho zariadit.. utulnost vytvara hlavne kombinacia farieb a drevo, a bohuzial - aj ked clovek nekupuje ani zdaleka vsetko co by chcel - i tak vsetko stoji - ked sa to scita velmi vela penazi... no je to bohuzial tak...

lyubka
3. nov 2008

kati epiduralka sa picha pri miechu a to sa mi moc nepaci neviem preco ale ma to odradilo
lubi a nemam gynekologa z petrzalky, ale teraz si nejakeho zhanam, lebo moj sa prestahoval do Rovinky a pokazde k nemu ist sa mi moc nece, ale bola som pozriet dnes na antolskej, lebo uz musim chodit k nejakemu v nemocnici v ktorej budem rodit a neviem sa rozhodnut medzi dvoma jednym chlapom a jednou zenou, tak skus sa popozerat na antolskej na nejakeho
neviem ci je na stredisku na strecnianskej iba jeden lekar alebo je ich tam viac, ale nemam dobre skusenosti s lekarom ktory tam je ako obvodny
a neviem ci tam teraz nahodou nie su nejake nove sukromne ambulancie, mozno aj tam sa pojdem potom pozriet snad som ti aspon trochu pomohla

droby
autor
3. nov 2008

ach tie prachy.... stoji to vsetko vela aj tak, ale zas uz tych par doplnkov aby to malo celkovy efekt si doprajem, aj tak si vacsinu robim sama a myslim ze efekt spravia malovane steny a to mi staci farba a stetec a napad hadam sa podari aj zrealizovat a uz len farebne doladit.
draheho som presvedcila na zhrnovacie dvere 😵 kedze chcem plavacku do haly aj obyvacky tak by sme ju dali bez prahu tasku jednoliatu rovnaku a tym padom netreba dvojkridlove dvere s prahoma este sa tym aj vyriesi priestor za dverami a bude akvarko
a okrem toho vela som usetrila natakych veciach ako koberceky za39sk 😀 (ikea) a almpi do chodby su spolu za 270sk, no nekup to kes su farebne uplne take co mi tam sedia a vela veci sa mi podarilo takto fajne vymaknut
vcera som odolavala take hranatej vaze, chcem si ju kupit do kuchyne a dat tam kolecka citromnu a limetky, take svieze 😵 aj teraz lutujem ze som odolavala a pojdem si ju kupit

droby
autor
3. nov 2008

lubina antolskej je vraj jeden chlao ie moc dobry lebo ma vela apcientok a je to taky nijaky pristup a strasne dlhe cakanie, citala som v teme dobry gynekolog, je tu na konikovi niekde
no na strecnianskej by mi to prave vyhovovalo, peso kusok od domu 😀

a na epiduralke sa ani mne nepaci ze sa picha pri miechu ama to este ine envyhody ked nic necitis tazko sa tlaci, je dobre citit dieta a co sa deje a za tu bolest ten zazrak stoji

katkaajurko
3. nov 2008

no hej - pri miechu ale dost daleko od miesta - ktore je nebezpecne... tak ja neviem, ale ked som sa na to pytala odbornikov - tak povedali mi - ze to su len predsudky starej skoly - ale ze to vobec nie je nebezpecne..to zase doktori mi hovorili..mame kamarata gynekologa-porodnika - ale v ostrave... ja teda zatial tomuto "pomocnikovi " verim,i ked mam velky respekt 😔 😔 😔 neviem ale samozrejme ako sa rozhodnem ked pojde raz do "tuheho" - tiez sa na to mozem pozerat inymi ocami..lahsie sa rozhoduje takto ked u mna o nic nejde... fakt je ze ja som bojko...bojim sa vsetkeho... elektriny,plynu ..fakt - nez odidem z domu aspon 2x vsetko skontrolujem "keby daco"... takze je mozne ze sa pred porodom zacnem bat aj epiduralky... :(

a zase ked to prezili zeny predtym... aj moja krsna bola nakoniec bez - ale preto - lebo prisla uz privelmi otvorena nakoniec - takze sa to uz nedalo dat... a ze porod v pohode 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre