Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

lupienka
16. sep 2008

No Kati uz som si to precitala...
Vies, Grecko je drahsie, ale to mas aj vdaka doprave, v Chorvatsku hotely s all inclusive tiez nejdu pod 16 tis. a to tyzdnovy pobyt bez dopravy, cize v Chorvatsku dostanes za polovicu akurat tak ubytovanie s polpenziou na tyzden busom. Tak aj tu je ten rozdiel. My sme mali auticko a boli sme teda velmi spokojni...ja milujem grecku stravu a aj Grekov ako ludi...ked sme chodili po vnutrozemi, tak boli strasne zlati, teda ti pravi domaci greci. Ked sme si nieco kupovali, hned nam prihodili nejaky darcek, usmievali sa, poradili nam, kam mame ist, kde je co lepsie...
Akurat negativum bolo, ze sme dostali pokutu za zle parkovanie, ale podla mna nepravom ☹

katkaajurko
16. sep 2008

no aj my sme si pozicali auticko a strava MNAM - fakt uzasna - to suhlasim - lepsiu som nejedla nikde...milujem ich jedlo - to fakt hej aj som si doniesla co sa dalo domkov 😀 a greci boli viac-menej stale mili - to tiez suhlasim... no hej cesta tam je drahsia.... ale i tak sa mi to zda vela 33 tisic na osobu a to uz bez 8% co sme zlavu dostali..to su fakt dve dovolenky v chorvatsku....

lupienka
16. sep 2008

Treba hladiet vzdy na to pozitivne, na negativne sa aj tak casom zabudne 🙂
A mame tu aj nieco nove? Nejake tehulky... 🙂

sana15
16. sep 2008

co sa tyka tych dovoleniek,tiez mam niekedy pocit, ze ina dovolenka,hoci aj AI je pre Slovakov a ina napr. pre Nemcov... 😖

sana15
16. sep 2008

Lubka-lyubka: to mas super, ja o nejakom Rakusku mozem len snivat. nemam ani paru o tom kde ist tam na nakupy a jednak je to pre nas aj daleko. Uz si nakupovala aj take veci ako flasky,cumliky.....v tom mam este chaos,lebo netusim,aky typ flasky je vhodny,pre ake obdobie,s akym cumlikom,s kolkymi dierkami, aky cumlik na cmulanie. Tiez este neriesim take veci ako odsavacka, ohrievacka, monitor dychu....

sana15
16. sep 2008

ja to vidim tak,ze sa tu budu preberat stafety. Jedna pojde do porodnice a ina zahlasi pozitivny tehotensky test. len tusim,ze viacero bab si tu nechava este rok casu, vsak? 😉

lupienka
16. sep 2008

Takze stale su tehulkami len Janka a Lubka...no tak som informacne nic nezmeskala 🙂
Dnes mam trochu volnejsie, tak som bola aj na MS, normalne mi bolo luto, ze to uz mame za sebou. Ide sa mi vydavat velmi dobra kamoska, bude mat svadbu tam, kde ja a skoro v takom obdobi ako ja, tak si zase zaspominam 🙂

lyubka
16. sep 2008

jani ja som tiez nevedela ze kam tam mam ist, ale chcela som tu postielku a tu mali v rakusku tak som si pozrela adresu a vybrala som sa tam a tie detske veci som kupila v tomto obchodel www.babyone.at ale ich internetova stranka ma velku chybu nemaju vsetky veci na nete a ten obchod je v straaaaaaasne velkom centre, no keby si tam chcela aspon polovicu pozriet tak to mas tak na cely poriadny den ma vyse 230 000 m2 a je to najvacsie obchodne stredisko v Europe www.scs.at , ale je tam fakt vsetko od vymyslu sveta

a ja jedine co som kupila flasticky a cumliky tak toto http://www.malvik.sk/Vsetko-na-k-menie/flastick...

bambulka82
16. sep 2008

no Jani veru tak...my ostatne asi az tak za rok budeme planovat 😉

lupi..mne je niekedy tiez luto, ze tu svadbu uz mam za sebou..ale aspon si trosku zaspominam, ked mi napise nejaka nevesta-planovacka a pyta sa na niektore veci 😀

droby
autor
16. sep 2008

ahojte kocky 🙂 ako sa tu mate?
lupi teba som davno nevidela, nemas nahodou ty pre nas njaku novinku??? 🙂

bambulka82
16. sep 2008

lubi a ty ako, pracujes?

lupienka
16. sep 2008

Lubi droby nemam nemam, i ked ma to uz v lete zacalo riadne chytat, dokonca az moc 🙂 Ale uz ta materska vlna 😀 nejako presla a momentalne neriesim...

lenka47
16. sep 2008

ahojte zienky, ja som na skoleni v ziline, tak mi je smutno za manzelikom a za domovom 😒 no co uz 4 dni to musim vydrzat. trosku som vas docitala o tych dovolenkach, my sme tiez boli na Krete a ja som bola tiez nadsena, hlavne tie vylety na ktorych sme boli boli super. my sme boli sice v takom stredisku ktore urcite nepatri k najkrajsim, ale vdaka tym vyletom som videla velmi krasne zakutia krety, a najma ta juzna strana sa nam zdala strasne romantikus, tam boli take minimestecka, len par domcekov na plazi a nedalo sa k nim dostat inak ako lodkou... uzili sme si aj turistiku v rokline a tak. ale suhlasim s katkou, keby som mala byt cely cas len na tej "nasej" plazi pri hotely tak sa mi kreta nezda velmi vynimocna. Len farba mora tam bola neskutocne krasna, krajsia ako v chorvatsku 😉

droby
autor
16. sep 2008

moni nie dnes mam este volno, zajtra budem cely den, teraz riesim kuchynu zas, uz by sa patrilo ju jasnit 😒

katkaajurko
16. sep 2008

no my sme boli na vyletoch...boli sme v lagune Balos lodou okolo poloostrova Granvousa - pekne - tam sa mi fakt pacilo a na Santoriny - to som bola uvelicena.... ale uz Chania - co hovoria ze najkrajsie mesto je to z tych vacsich - tak mne prislo rovnake ako uz kopa inych v Chorvatsku co som videla - aj tie romanticke ulicky su krasne - ale opat - nic nove pod slnkom - od Istrie az po Dubrovnik sa najdu rovnako pekne... akurat Chania je vacsia o dost.... a Elafonisi ma sklamalo - lebo ruzovy piesok som nevidela 😀 😝 a bolo tam vela ludi - ale velmi velmi vela a to rusi ten dojem tej "nedotknutej prirody" - a hlavne tie cesty - ja som mala zavrate a hrozny strach na tych uzuckych serpentinach vo vyske bez zvodidiel a som si to potom nevedela uzit - taka som bola vystresovana 😢 😢

ale jedlo - MNAM MNAM MNAM... fakt super... ja nevravim - bolo tam krasne - ale kedze sme dost toho pozreli uz sa tam nevratime asi... lebo ak tak - budeme chciet vidiet zase nieco ine..a ak budeme chciet si vyslovene len oddychnut pri mori - tak vezmeme auticko a za 7 hodin sme pri Chorvatskom pobrezi s krasnymi plazami, fajn cenami v nejakom primorskom mestecku...

lenka47
16. sep 2008

no ja si tiez myslim ze raz mi kretu stacilo vidiet aj ked je tam pekne. chorvatsko je aj u mna jednotka, krasne ciste more aj okolie, dorozumiem sa v pohode a je to blizko, jedina a dost velka nevyhoda je nestale pocasie... ale tiez moje naj dovolenky boli zatial v chorvatsku. mna napriklad strasne sklamalo tunisko-tam uz by som asi nesla-kvoli tym ludom

petra282
16. sep 2008

Katka - a kde ste boli na Krete v ktorom hoteli? My sa chystame 23. 9. do Tuniska (Mahdia) na svadobnu cestu, tak uz sa veelmi tesim. Uvazovali sme aj o Krete, preto sa pytam na hotel, ze mozno buduci rok skusime tam.

katkaajurko
16. sep 2008

Petra my sme boli v hoteli Santa Marina Beach v letovisku Aghia Marina....a hotel super pekny a strava v nom vynikajuca - co sme mali znamych v hoteli Castro myslim - oni boli nespokojny z vyberom jedal - ze sa tak opakovali a maly vyber - ze uz nevedeli co jest 😒 tak toto sa v nasom urcite nestalo.... u nas jedlo bolo uplne fantasticke a to fakt neprehanam....

droby
autor
17. sep 2008

dobre ranko.
jej kati no to znie na uzasnu dovolenku 🙂

katkaajurko
17. sep 2008

Ahoj Drobik - ano bolo krasne - i ked videli sme a raz stacilo 😉 🙂

ako sa mas? ja mam trosku viac robotky ale stiham - klop klop klop 🙂

droby
autor
17. sep 2008

mne sa tiez zda ze takej exotiky staci vidiet raz, druhy krat uz tie iste miesta pozeratnebavi a za tu cenu si radsej pozrem dvakrat chorvatsko 😅
ja celkom OK, po predlzenom vikende v praci ale zatial toho nevizera byt vela, uvidime nechcem to zakriknut.

katkaajurko
17. sep 2008

no presne droby - za tu cenu druhykrat nemusim a pojdem si oddychnut do chorvatska... i ked jedno je pravda - na pocasie sa na 100% spolahnut neda - kdezto na krete je toto uplne bez problemov... vsetko ma svoje + aj -

my pojdeme tento vikend kamaratom na svadbu..do toho zacneme prerabat kupelnu tak som z toho trochu nervozna ...hlavne koli sprchovaniu a tak....no ved uvidime.... a je strasnaaa zima a saty co mam na svadbu - mi bude zima 😢

lyubka
17. sep 2008

Dobre ranko 🙂
dnes to tu uz od rana zije 😉

droby
autor
17. sep 2008

no asi tak nam teraz prvy krat co do chorvatska chodime vyslo pocasie uplne spickovo bez jedinej kvapocky.

my ideme tento vikend tiez na svadbu svagrinej, uz mam z toho stresy riadne, saty som si chcela dat moje popolnocne kratke, tak neviem a hlavne chcu aby sme prisli k nim o osmej rano 😲 do nitry, tak fakt neviem ci mam vstavat o piatej aby som sa stihla aj ja obliect namalovat ucesat 😒
a to ich mam fotit, no som zvedava ako vide pocasie o alternative ked bude prsat nic nehovorila ma to byt vonku.

inak zimi sa asi neboj, do kostolika nieco na seba prehod a potom vnutri uz zima nebude, ja akurat rozmyslam ze v kostole aj tak budem pobehovat ze si necham nohavice a do siat sa prezleciem az na hostine (mame tam chatku, lebo ostavame spat tam)

droby
autor
17. sep 2008

ahoj lubi 🙂 aale ten cas leti co, samko poslucha a kope ostosest? 🙂

katkaajurko
17. sep 2008

no v kostole budem musiet mat nieco hrubocizne na sebe - lebo korzet co mam - zmrznem - a potom teda zostanem v satach na hostine.... len rozmyslam ako sa budem chystat v rozbombardovanej kupelni 😒 a celkovo - tyzden bez vane...budem sa musiet chodit sprchovat k babke - byva asi 10 minut od nas peso...len v tejto kose ist s umytou hlavou domov - to je otras - ja som na to strasne citliva - ze mi hlavu ofukne a hned som chora - asi budem chodit v ciapke ako trdlo - ale co uz ☹ 😀

droby
autor
17. sep 2008

jaaj kati vy uz zacinate s kupelnou? davate novy obklad? tak porad kam mam ist pozret,
no 10 minut to mas kusok, bud si vlasy rovno tam osus alebio rozhodne capicu, no a co zdravie je prvorade

katkaajurko
17. sep 2008

no my mame kachlicky z hornbachu za nejakych 530/m2 a tam sa nam pacili asi dalsie troje...vsetko su prva trieda a cenovo okolo 450-550/m2... to nam schvalil aj murar... povedal ze z Baumaxu by urcite nekupoval - vraj su tam velmi nekvalitne - ale tam sa nam ani nepacili....

no ale potom super vyber maju v takom velkom TEchnopoint sa to tusim vola - alebo Technopoint-Sanitrens - tak nejako - niekde na konci vajnorskej alebo racianskej - tam sme kupovali cele WC a geberit - cenovo velmi prijatelne a som tam pozerala kachlicky - a fakt sa mi zdali velmi pekne a cenovo aj okolo tych 600 korun za m/2 a aj za viac samozrejme.... to som objavila az ked sme mali nase kupene - ale druhy krat by som si asi vybrala tam -aj ked nase sa mi tiez velmi pacia 🙂

potom co som videla studia -bud sa mi tie lacnejsie nepacili alebo stal m/2 okolo 1000 korun a to uz sa mi zdalo vela - hlavne preto - lebo tam nechceme uz byvat cely zivot.... ale keby som si zariadovala kupelnu aj na desatrocia dopredu - kupim bud tie co uz mame doma - alebo by som si vybrala v tom Technopointe..este to overim u jurka - ci sa to tak volalo....

Baterie sme kupili tiez v Hornbachu - tam mali najlespi vyber aj co sa roznych cenovych hladin tykalo....

nabytok mame z Kiky - vymakli sme velmi vyhodnu akciu

vanu mame Kerko.... tu nam odporucalo velmi vela ludi - lebo su velmi kvalitne...

droby
autor
17. sep 2008

jej katka docitavam a ze licenie dobre dopadlo tak aosm rada ze boli nevesty spokojne, potom ukaz foto 🙂

baumax nema nic poriadne tram som kukla, do hornbachu nechodime, vodis musim omrknut co teda maju tam.
nemas foto tych vasich?
wc mate zavesne? ci ake?
a vana je z akeho materialu? neviem ci je lepsia ploechova ci plast.
dik kerko idem nastudovat ked su take dobre... len dufam ze nie aj predrazene 😒
a nabytok uz amme aj my z mobelixu 😵 konecne iny ako biely tak sa vytesujem 😵

lupienka
17. sep 2008

Ahojte kocky...tak citam, ze prerabate 🙂
Tak my sme sa pustili do kuchyne, akurat nam chyba zistit rozmery 1 skrinky a mozme ist na to, teda cakat na kalkulaciu...ale nech uz je akakolvek, ja kuchynu chcem! 🙂
No a v piatok ideme do BA pozriet chodbovu zostavu, lebo mame trosku atipicku chodbu, tak sa nam tam neda dat hocico...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre