Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

mata24
27. nov 2008

no tak to dufam jani ze hned napises, a ja hned napisem sem 😉

no tak na take veci sa uz tesim, stikutka, kopanie 😀

droby
autor
27. nov 2008

jeej to si ani nevuiem predstavit ake moze byt, vlastne ani to ake je to mat v brusku babneko, urcite uzasne, tak si to uzivajte.
a janka pekne nas informuj, tesime sa na spravicky 🙂
inak na byte uz amme nove okna a hned to inak vizera tak sa vytesujem aj kupelnu uz amme vymurovanu, tak to vizera nadejne na tieto vianoce 😵

mata24
27. nov 2008

no tak to je super lubi, tak mozno budete aj vianocovat v novom 🙂 ˇ

veru je to uzasny pocit mat to male v brusku, moje je sice este malinke ze ho ani necitim, uz sa velmi tesim na tie prvy pohyby...

droby
autor
27. nov 2008

no vlastne musime, lebo mame pred vianocami aj termin na vystahovanie 😅 ale nevadi stihame.
jaj a kupuila som linoleum do kuchyne som strasne zvedava ako to bude v celku vizerat lebio samozrejme uz som mala vybrate take jednoduche kamenne dlazdicky sivohnede a ked som zbadala jedno nadherne tak som neodolala a rovno kupila to, ale je take zivsie ako z porozbijanych dlazdic.
aj koberec som si vybrala do spalne tmavy slivkovy 😵 povodne mal byt svetly marhulkovy a teraz chcem dat aj slivkovu stenu, len svetlunku 😵

katkaajurko
27. nov 2008

ahojte babule.....mam vela robotky 😒

ale mam na vas taku zaludnu otazku..verite na urieknutie...? ja som doteraz bola uplny odporca vsetkeho takehoto..ale take veci sa okolo mna deju, ze uz uvazujem snad aj nad niecim takym... 😒

droby
autor
27. nov 2008

kati, da sa to nazvat aj urieknutim, alebo to mozes pomenovat ako chces, verim ze nieco take sa deje 😔
podla mnohych filozofii nahoda neexistuje, vsetko co sa deje ma svoj vyznam, ktory pochopime neskor...

droby
autor
27. nov 2008

a napadlo sma ze proti urieknutiu sa dava nieco cervene - detickam sa na rucku alebo kocik uvazuje cervena maslicka 😉

katkaajurko
27. nov 2008

no dobre...a ak teoreticky je niekto urieknuty uz dlhsie - ako sa to "odstranuje"... 😨

mata24
27. nov 2008

no tak lubi dufam ze potom vysledky prerabky vsetky nafotis a ukazes 🙂

Kati ahoj... no ja ani neviem ci na to verim, ale par mojim znamym sa to stalo a inac zevraj pomaha si dat aj sveter alebo tricko naopak, ze potom to urieknutie prejde...

katkaajurko
27. nov 2008

vraj pomaha nejaky caj - cistec ci co... ja som tymto veciam nikdy neverila 😖

droby
autor
27. nov 2008

asi nemam prijemnu spravu ale vela ludi hovori ze pomaha pretret mocom tvar - u deti pocikanou plienkou u dospeleho mocom pretriet obocie 🤐

mato vsetko poctivo fotim 🙂 tesim sa z tpokrokov a uvidim ci to dam na strechu alebo na njaky sukromny album, ale v kazdom pripade vam to ukazem

droby
autor
27. nov 2008

kati a bylinka sa vola čistec 😉

lyubka
27. nov 2008

Ahojte kocky 🙂
tak prave som prisla z kontroly od lekara a mam vysoky krvny tlak a ked sa mi neznizi tak mam prist dnes vecer na pohotovost a si ma tam nechaju a mozno aj vyvolaju porod a keby bol dnes dobry v domacich podmienkach tak rano mam prist na ambulanciu kde mi ho premeraju a ked bude opat vysoky tak si ma tam nechaju (lebo uz mam prist aj z vecami, tak najvyssi cas si ich pobalit😅) a bud budem na pozorovanie alebo hned vyvolaju porod takze ozaj ma to caka kazdu chvilku 🙂
a inak podla posledneho ultrazvuku mi vysiel termin na 1.12 tak som zvedava ale ja som povedala ze krpec sa narodi 30.11 tak uvidime ci mi to ten tlak neprekazi, lebo lekar si ma chcel uz teraz tam nechat a ked som to volala drahemu, tak sa uz tesil ze konecne uvidi krpca

katkaajurko
27. nov 2008

fuuu ha

a s bylinkou sa robi co?

droby
autor
27. nov 2008

kati precitaj si ten odkaz je tu o tom tema kocky tam pisali vsemozne sposoby aj co sa s cim robi, dokonca aj njaky akoby test ci ide o urieknutie, s vodou, das do pohara 3 lyzice vody, jednu odpijes a mali by ti ostat 2, ak ostanu 3 tak je to urieknutie...
aj uhlikova voda vraj pomaha - aj naslinit oci -

jeej lubi takze ty vazne uz coskoro porodis, daj nam potom cim skor vediet 😵 ano veru a hybaj balit

droby
autor
27. nov 2008

tak z cistca sa urobi opdvar a mas sa v nom vykupat po tom bud ostane cisty -a ide o cghorobu nie urieknutie ak ide o urieknutie ostane mutny a s takymi zrazenianmi akokeby

katkaajurko
27. nov 2008

Lubka tak uz bal bal!!!! a tfuj tfuj tfuj - nech to mas lahko za sebou 😵

droby ako sa da okupat v caji ? 🙂 😉

precitam si potom..teraz nemozem...

droby
autor
27. nov 2008

kati navaris odvar a das dolavora v to sa pomacas, alebo prilejes do vane a normalne sa okupec-vymacas v caji 😉 ako bylinkovy kupel, to m,i proti tym ostatnym metodam pride najlepsie a naslinit viecka si mozes kusit aj hned, neuskodi, maximalne si rozmazes tiene 😀
a asmiem sa spytat ako sa ti to prejavuje, cim si prisla na to ze to mzoe byt [prave uriknutie ked ako pises si na to ani neverila? to uz musi byt vazne nie<
v kazdom pripade tfuj tfuj tfuj (aj to vraj pomaha)

mata24
27. nov 2008

lubka tak dufam ze to vsetko dopadne, veru hlavne si vsetko zbal. no ved mozno to do toho 30.niako vydrzite 🙂

droby
autor
27. nov 2008

matka a ty tu kedy budes mat album???? 🙂

mata24
27. nov 2008

no lubi zatial tam nemam co fotit, akurat odlozeny tehotensky test 😀

no a uz som kupila jednu decku, tomu som neodolala taku letnu, kremovu s macikom, ale ani som ju nikomu neukazala len som ju odložila, kedže zo začiatku sa nema nic kupovať 🙂

droby
autor
27. nov 2008

tak pekne pootm vsetko nafot vecicky aj brusko 🙂 po kociku uz pokukujes? postielke a tak?
ja nie som v tomto poverciva urcite by som nevidrzala nic dopredu nekupit 😀

mata24
27. nov 2008

ved ani ja nevydrzim nic nekupit popredu.
no my zas toho vela kupovat nebudeme, lebo to nase krstniatko ma 10 mesiacov takze po nom zdedime dost veci, aj po dalšom, síce ta ma 8 rokov ale nieco po nej zostalo. takze ani kočik nejdeme kupovat, ani autosedacku - to vajicko, aj postielku mame, len to este nemame doma.
akurat rozmyslam nad tym prebalovacim pultom s vanickou...

mata24
27. nov 2008

ale tak jasne ze niake veci budem kupovat, to by som zas nevydrzala nic nekkupit 😀

droby
autor
27. nov 2008

mati s kamoskou som riesila tie prebalovaky s vanickou a neodporuca ich, ma dve deti a mala ho a strasne sa to kolise je to malinke a babatko ti v tom vydrzi naozaj kratucko takze za tie ceny co ich ponukaju sa ani neoplati.
skor sa oplati poriadny prebalovak, taky dreveny aj so skrunkou, polickou suflickom - aky len chces a pekne tam babatko prebalis do akeho kolvek veku a mas hned vsetky vecicky poruke
a kupat mozes v zvast vanicke - take klasicke umele ti vydrzia dlhsie, alebo su fajn take lehatka (na takom som kupavala aj ja drobceka co som strazievala a bolo to super)

to je uzasne ze mate taketo zdedene vecicky, naozaj nebyvaju znicene po jednom dietatku a aspon nemusis kupovat kvanta oblecenia, len par kuskov ktorym urcite neodolas, ked je tolko nadhernmych veciciek, sialene zboznuje, take macko overalceky pre miminka 😵

mata24
27. nov 2008

mne sa to tiez zda take labilne, ale presne tiez som pozerala s tou skrinkou , ale tie su tiez dost drahe co som nasla tak 6000, ale tak zas ked sa vrch odpoji ostane uz len klasicka komoda, ktoru aj tak budeme kupovat na vecicky. musim viac pobehat a popozerat co by bolo najlepsie.

veru je fajn ze nemusime vsetko kupovat, lebo co viem svagrina niektore veci ani nestihla malemu obliect co tak rychlo rastol. takze zbytocne vyhodene peniaze.
ja uz tiez obdivujem tie malicke vecicky, fakt su strasne krasnucke vsetky 😀

droby
autor
27. nov 2008

to je teda vela urcite su lacnejsie tym som si ista, daju sa aj vyrobit namieru (tej kamoske zrovna vyrabali namieru) a potom vyuzijes ako klasicku komodu, tazke na rozdiel od toho umeleho prebalovaka ju hoodne vyuzijes a na vrch xa par korun kupit tu prebalovaciu podlozku.
planujes uz detsku izbicku? ci nevies este ako to bude kde budete byvat?

mata24
27. nov 2008

no zatial budeme u nasich, ale tak izba kde sme nie je az taka mala, akurat budeme musiet dat prec stol co tam teraz mame, miesto toho pojde postielka a komoda a zvysok veci bude vela v izbe kde som predtym byvala ja, tam su len moje a bratove veci, takze izbicku zatial robit nebudeme, lebo ja dufam ze ked bude mat male tak rok, rok a pol tak sa hadam budeme stahovat a dovtedy zas az toho tak vela nepotrebuje, staci mu postielka a hrat sa moze kdekolvek.

droby
autor
27. nov 2008

jasne dovtedy je aj tak vhodne mat dietatko pri sebe a nepotrebuje vlastnu izbu. zatial budete prerabat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre