Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
6. nov 2008

ahojte

janka mala by si sa uz asi viac setrit 😅 ale ja viem,ze je to tazko popri prerabke...

lyuby - minule ti tu droby napisala cely zoznam otazok a ty si hned aj zmizla 🙂

sana15
6. nov 2008

my sme podla sona v utorok o tyzden mensi. ale ja som s tym ratala,kedze viem,ze podla vypoctov dna ovulky sme urcite "nazamiesili" a bolo najskor az o 5-7 dni neskor.takze nestresujem.

sana15
6. nov 2008

lyubka: ja mam uz tiez takmer nachystane. este mi napadlo,ze budem musiet zohnat plastenku a sietku proti hmyzu na kocik (asi to nebudem mat v kociku) a potom uz len zoznam veci z lekarne. a este kopu novych veci poprat a vyzehlit - aj pre seba do porodnice uz zacat pomaly ukladat na kopu a podokupovat. Tak ty uz to mas asi vsetko,uz teraz to bude len mesiac ocakavania co a kedy....Iank Lubik,ty si nemala problem so skratenym krcom? mne minuly tyzden na poradni povedal,ze je skrateny - mavala som uz tri-styri tyzdne caste tvrdnutie. mam predpisane magnezium,aj sa mi zdalo,ze to najskor pomohlo,ale teraz ako sa rozculujem v praci je to zase horsie,asi zvysim davky na 2 tabletky 3x denne 😒

lyubka
6. nov 2008

no to ja tak zvyknem zmiznut zalezi ako chce byt manzelik na PC a ci nahodou niekam nejdeme 😅
jani ja uz tiez mam skoro vsetko nachystane uz sa len pobalit do nemocnice a podokupovat este nejake veci z drogerie a bude hotovo, teda aspon dufam
a ja uz mam vsetko poprane a ozehlene nastastie, elbo teraz by sa mi uz necelo stat pri zehleni
nie a nepovedal mi lekar nic ohladom krcku poveal ze vsetko mam ok, ale aj mne teraz zacalo dost tvrdnut a uz aj obcas mavam tie neprave kontrakcie je to ako keby som mala menstruaciu
jani a ty kedy mas ist na matersku?

katkaajurko
6. nov 2008

lyuby ake su tie kontrakcie..myslim typ bolesti... lebo ja napriklad vobec nepoznam co su to "krce" pri menstruacii - ked ma boli brucho tak boli tak "rovnomerne" ako hlava ked boli - proste cely spodok a ked to boli velmi velmi tak to boli tak ako keby som aj stale sucasne musela ist na velku..taka neustala bolest s tlakom..tak si neviem predstavit kontrakcie... 😕 😅

star111
6. nov 2008

Lyubka:tak to je super,ze je vsetko ok. mne to brucho zacalo tvrnut uz asi v 24 tt,najskor iba pri dlhom stati (napri. pri umyvani riadu,vareni) a ked ma nieco vytocilo a casom mi zacalo tvrdnut aj po dlhsom chodeni a teraz mi ztvrdne aj ked lezim. niekedy je to vtedy,ked sa male natlaci na jednu stranu (mam potom na jednej strane brucha hrb 🙂 ) Ozaj a aky kremik ides pouzivat na zadocek? ja som kupila sudocream,ale ten je uz skor na vzniknute zapareniny a neviem co vybrat ako prevenciu. mam v zozname tieto druhy: rybilka,pytiol,jekorisova mast, baby love, krem od nivei a tiez bepanthen,penaten - tie su asi tiez na zapareniny). Chodis uz aj na ozvy,alebo tzv. prietoky?

lyubka
6. nov 2008

kati tiez ma to boli tak rovnomerne cele podbrusku a krize, tak aspon co som citala tak to by mali byttie falosne kontrakcie
jani ja som tiez objednala ten sudocream a pisu ze je aj na prevenciu pozri
http://www.docsimon.sk/tovar/sudocrem-krem-60g
a este nechodim na ozvy ale nieco lekar spomynal tak som zvedava ked pojdem do poradne co mi povie

katkaajurko
6. nov 2008

hej aj krize ma obcas z toho boleli...a takto nejako vyzeraju kontrakcie?len silnejsia bolest niekolko minut a potom zrazu ustupi a potom znova? tak bolia kontrakcie? mna toniekedy tak bolelo ze som mala pocit ze mi maternica vypadne 🙂)))) fakt.... ja som myslela,ze je to skor taka nejaka vystrelujuca bolest alebo ako krce alebo tak 😅

lyubka
6. nov 2008

no tie falosne kontrakcie su take ale tie skutocne su silnejsie ale ci bolia tiez tak isto to neviem vsak snad ich rozoznam ked na mna pridu 😅

sana15
6. nov 2008

ĺyubka: vdaka za link.na tej stranke som uz bola par krat ale nikdy som odtial neobjednavala,ale teraz ma nastvala cena. ja som ten sudocream kupila o 60 Sk drahsie! asi kaslem na lekarne a objednam ostatne veci cez net. ani sa nemusim trepat do mesta. som zvedava co nam odporucia v porodnici,tak zatial budem mat len ten sudocream,pripadne bepanthen ten je vraj aj na poprskane bradavky. ale pokusim sa zohnat na ne cicaderm

sana15
6. nov 2008

ja si kontrakciu predstavujem ako teraz ked mi ztvrdne brusko, akurat ze to bude bolestive a bolest by vraj mala smerovat az do krizov....a malo by to byt v pravidelnych intervaloch. uff, ale nech to na mna este nejde !

lyubka
6. nov 2008

jani vsak aj ja som si odtial objednala a tento tyzden by mi to malo prist, lebo ked som porovnavala ceny z lekarnami a aj medzi lekarnami na nete tak toto bolo to najlacnejsie, vsak ja som odtial naobjednavala veci a keby som ich mala kupovat inde tak dam o min. 400-500 korun viac a to sa mi zda uz dost
no vsak vam potom poviem ake su tie skutocne kontrakcie snad ich prezijem bez epiduralky

lupienka
6. nov 2008

Ahojte kocky, prisla som sem len na skok si vas precitat, zase tu budem az v pondelok...tak ja len tak v rychlosti:
Matka gratulujem!!!!! 🙂 Dufam, ze je vsetko O.K., ked si sa tu dnes nezastavila...papa a pekny vikendik.

bambulka82
6. nov 2008

ahojte..matka, nieco som prepasla???? 😕 😕 no tak teda gratulujem 😉 sa nam to tu pekne rozrasta 😀 😀

ano, chystame sa na taku vacsiu prerabku, ale musi prist najskor statik a popozerat, ci sa to bude dat. chceme zamurovat z chodby otvor do kupelne a do kuchyne...na druhej strany chodby vyburat otvor do kupelne a z obyvacky vyburat otvor do kuchyne...ja si myslim, ze by to aj mohlo ist..nie je toho tak vela a hlavne, nechceme burat cele priecky, ale chceme spravit len take otvory..
ale toto vsetko zacneme az buduci rok..teraz si len zistujeme moznosti.
buduci tyzden ideme pozriet aj obkladacky do kupelne 😀 😀

katkaajurko
6. nov 2008

ahojte lupi a moni 🙂

moni tak teda to bude tiez riadna prerabka - mozes sa vyblbnut pri zariadovani 😵 😵 😵 ake farby planujete?

bambulka82
6. nov 2008

noooooooooooo...tak kupelnu chceme cerveno bielu, kuchyna ostava bleducko zelena, chodba este neviem..ale asi nieco take, ako bude aj obyvacka...taka pieskova..ale tu obyvacku este neviem, ci skombinujeme s cervenou, alebo s ciernou..alebo s obydvomi??? 😅 😅

katkaajurko
6. nov 2008

fiha tak to bude komplet prerabka 🙂 ze? tak nech sa zadari - ale to co si povedala tie farby tie sa mi pacia 😵 😵 😵 len ciernej by som sa bala... resp.to asi zavisi ako je to nakombinovane...ale znie to tak luxusne 🙂

bambulka82
6. nov 2008

mne sa velmi paci obyvacia stena z decodomu..ta uplne posledna:
http://www.decodom.sk/model.php?cat=Obyvacky&mo...
v kombinacii s tou ciernou
len zase sa bojim aj ja trosku tej ciernej

tato je tiez fajn, len ta cervena v skutocnosti nie je taka pekna..je to taka nepekna bordova
http://www.decodom.sk/model.php?cat=Obyvacky&mo...
keby to bola taka pekna vyrazna cervena, tak ju beriem hned 😉

mata24
7. nov 2008

krasne ranko prajem...

no vcera som mala dost roboty tak sa nestihla prihlasit.
ale vcera rano som si robila dalši test a pasik bol silnejsi 😀 tak som sa uzobjednala k lekarovi, idem v stredu tak dufam ze uz sa vratim s tehotenskou knižkou 🙂

Moni mne osobne sa viac paci ta obyvackou s tou ciernou,ja by som sa toho az tak nebala ved tej ciernej tam zas nie je az tak vela.

katkaajurko
7. nov 2008

do kelu - som pridala prispevok a ma to vyhodilo 😠 😠 😠 😠 😠

katkaajurko
7. nov 2008

tak este raz

dobre ranko babulky

moni - krasne su tie obyvackove steny snad vsetky 😵 😵 😵 z prvej serie sa mi najviac paci tvoja fotka, a prva a druha 😵 😵

z druhej cervenej serie sa mi paci paradoxne take kombinacie - Noce/vanilla - to je moj sen 😵 😵 a chcem sa spytat ako to cenovo vychadza v decodome? lebo tie zostavy su fakt krasne - ale tu v Ba som nic podobne nevidela 😠

Matka - myslim,ze pasik je jednoznacny 😉 🙂 je to krasne - ale kedze nie je dovolene sa tesit do tretieho mesiaca - tak sa s tebou tesim len tak trosku potichucky 😵 , ale musim povedat, ze sa vam krasne rychlo zadarilo - tak uz nech len sa to dotiahne do zdarneho konca 🙂)) klop klop klop

mata24
7. nov 2008

ved to, najhorsie si tie prve tri mesiace, ale snad to vsekto dobre dopadne, budem si davat pozor a hadam to bude OK.
ale aj tak sa hrozne tesim.len dufam ze mi to doktor potvrdi, hadam tie testy az tak neklamu 😀
no ved ani ja som necakala ze sa tak rychlo zadari...

sana15
7. nov 2008

Matka,neboj,neklamu 😵 a vyskusala si rozne znacky,takze inak to by nemoze... V stredu zrovna nebudem v praci,idem na predporodnu pripravu tak som zvedava co a ako to bude prebiehat....

mata24
7. nov 2008

ved ja si tiez myslim ze neklamu 😀
a aj citim ze sa vo mne deju zmeny...
vcera bol drahy na sluzobke, prisiel az dnes rano tak mi vcera pisal vecer sms, ze - mamina prajem krasnu dobru nocku, take zlato to bolo 🙂

jani a co sa robi na predporodnej priprave? to ucia dychat a tak?

katkaajurko
7. nov 2008

aj ja som zvedava na stredu - a moja dr.mi raz hovorila,ze tie testy vacsinou neklamu 🙂

mata24
7. nov 2008

no ved v stredu hned budem informavat, len som teraz trosku vyplasena lebo mam hrozne vysoky tlak. uz treti den. dnes som mala 154/101, co je strasne moc a vcera mi ani vecer nebolo moc dobre. a tep srdca mam cez 90....

katkaajurko
7. nov 2008

matka mala by si ist k obvodnemu... to je dost vysoky tep... ja mam s tym problemy, ale ja mam arytmiu na srdiecku a lieky na to.. a keby ze zostanem tehu - musia mi ich vymenit za ine...ale da sa to ustriehnut... ale nepodcen to...

mata24
7. nov 2008

ved to, neviem ci hned aj v pondelok nepojdem, alebo radsej pockam ci mi doktor potvrdi tehotenstvo a podla toho pojdem.
aj bracho berie teraz lieky na arytmiu, ale ten vysoky tep uz mam dlhsie, veru budem musiet ist k tomu lekarovi

katkaajurko
7. nov 2008

na vyrovnanie tlaku zatial kym pojdes k lekarovi zabera tusim cesnak... alebo nejaky ukludnujuci cajik... skus aj to pripadne...

sana15
7. nov 2008

Matka,ano uci sa tam dychat,mala by byt aj exkurzia po porodnej sale atd. uvidim. ja by som brala aj cvicenie pre tehotne,ale u nas nic take nie je a podla kniziek sa mi doma jednak nechce,jednak nemam cas a keby som ho aj mala,tak by som mala lezat s vylozenymi nohami.no co, budem sa musiet zmierit z ubohou kondiciou a nalepenymi kilami. ale vsak po porode pri malom, pri upratovani po prerabke mozno vsetko vybeham tymi schodmi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre