Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
10. okt 2008

ahojte babule

tak my sme vcera nakupili co nam chybalo do bytiku - uz tusim iba vypinace s imitaciu dreva nam chybaju do haly 🙂

a opat mam vela prace -ale sem-tam zaskocim 🙂

droby
autor
10. okt 2008

pekne ranko prajem, jej kati tak posledne detaili 😵 tazke kupelka uz finisuje ci uz hotovo?

jani ano odvazila som sa ist na vodicak a prva hodina ma hned ukludnila, strasneho srandistu instruktora mame a ked naucili 60rocnu babicku jazdit hadam aj mna naucia 😀

fiha to mate obrovsku obyvacku ked dve rohove u nma sa majovky musia pomestit na jednu, sak ale budem mat pekne vynovene stolicky v kuchyni keby ste sa nepomestili 😀 😀

spotrebicov cez net sa bat nemusis chcem objednat varnu dosku, digestor a umyvacku.. presne ked som to chcela zladit tak by ma umyvacka vysla cez 20tis a to ja nie som ochotna dat, chcela som 45sirku s prednym panelom tychj je priserne malo a skor take co ja viem moc nedoveryhodne znacky, tak si radsej vyberiem plne za udovanu a tym padom ladit nemusi kedze ju nebude vidno 😅

ruru sme kupili v predajni, lebo nam to tak vyslo najlepsie, pouzivam stranku najnakup.sk tam si zadas presny typ co hladas a najde ti kde je to najlacnejsie 😉 tak som objednala drez a vyberam aj ostatne, len sa mi stalo kez uz som vybrala varnu dosku krasne k rure za fajn cenu tak tam kde je za dobru cenu nie je na sklade

katkaajurko
10. okt 2008

droby ale kdee - ze dokoncena 😀 ale dnes sa uz maluje zachod 😵 (po domalovani bude komplet hotovy -ak neratam cistenie 😉 aj doplnky sme vcera kupili...

a dnes sa sparuje kupelna - uz je cela vykachlickovana a zacne sa malovat...potom sa musi domalovat hala - potom male nedorobky treba dorobit - opravit co sa kde oskrelo a podobne... potom namontovat dvere...potom este dvere v obyvacke - ale to uz sa netyka kupelky..

no a potom generalne upratovanie komplet celeho bytu...ufffffffff

droby
autor
10. okt 2008

jooj pekne teda sak to uz musi byt pekne vidno ked je vykachlickovana kupelna, joj super, takze to vidis asi tak ze do konca bud tyzdna to bude vsetko? cize take tri tyzdne to trva?

mata24
10. okt 2008

ale tak kati to najhorsie uz mate za sebou, no dufam ze potom vsetko odfotis az sa mozeme nechat ispirovat 🙂

katkaajurko
10. okt 2008

no do konca bud.tyzdna (ak sa nieco nezadrhne) by to byt malo...akurat upratovanie bude aj cez dva vikendy - stopercentne..viete si to predstavit - dva tyzdne som neprala..teraz musim uz - aj keby co bolo..budem ale susit na zahrade - ma byt pekne... oprat vsetky zaclony..vsetko od prachu - komplet kazdu jednu policku v celom byte... a potom drhnutie od stavebnych veci... iba zachod je vycisteny - ale uvidim ako bude vyzerat po dnesnom malovani -aj ked sme dali igelity - tak dufam,ze to moc zle nebude...

potom stopro pofotim a ukazem 🙂

este som vcera kupila koberceky ikeacke - dve farby na stiedacku..bledy (biely 😀 ) a tmavo fialovy aj fialovu velku sviecku a dva fialove kahanceky na male ako doplky... akurat ze maju len jednu velkost a ja potrebujem jeden velky a jeden maly do kupelky a maly do Wc - takze som kupila po dva velke a jeden z nich musim prestrihnut a zaposit - a budu dva polovicne - to cez vikend snad zmaknem popri nejakom upratovani ....

mata24
10. okt 2008

no kati ale uz sa budes potom len vytesovat z toho ake to je krasne vsetko.

mne sa tiez velmi pacia fialove doplnky tak uz sa tesim na tie fotecky 🙂

katkaajurko
10. okt 2008

no ukazem ukazem...uz nech to je..vcera som stala v tom nasom "stavebnom otvore" co je miesto dveri 😀 a predstavovala som si to ako to bude ked to bude cele a som nadmieru spokojna s tym ako sme to navrhli - ta kupelna bude o 100% lepsia nez predtym..jednak priestrannejsia, ucelnejsie vyuzita..no proste moja vysnivana 😀 😝 nic by som nezmenila zatial 🙂

hehe - ale ako to uz byva..potom casom sa mi zacnu pacit ine..ludia budu prerabat - ze droby - a zamilujem sa do inych tvarov,farieb a tak... 🙂

katkaajurko
10. okt 2008

hore som pisala o kobercekoch - ze potrebujem aj dva male..tak koberceky musim prestrihnut a zaposit..to vyzeralo ako ze pisem o tych kahancekoch 😀

tusim,ze ked sa to cele dokonci aj sa nudit zacnem..potom vam budem zavidiet ze este len zariadujete a vymyslate..u nas uz nebude co riesit ... :(

inak baby - ikea je len jedna? lebo tam je ktorykolvek den - v ktoru kolkvek hodinu plno... vcera sme tam boli vecer o siestej a fuuurt vela aut aj ludi... cele slovensko stavia,prestavuje a zariaduje tusim 🙂

mata24
10. okt 2008

kati ja som to pochopila ze nebudes strihať kahance 😀 😀 😀

mne sa teraz tiež veľmi fialová páči, veď to vidno aj na mojom satniku 🙂

inac Ikea je na Slovensku len jedna, potom dalsia je v Ostrove, no my to máme tam bližšie ako do Blavy. ale keď je budem zariaďovať tak určite tieť začnem v Ikei 🙂

droby
autor
10. okt 2008

😀 😀 tak ja somto nepochopila a mi nebolo jasne ako chcem z jedneho kahanca dva 😀 😀
no som rada ze sa vam to pekne risuje a ze si stym spokojna, a ja velmi zvedava ake to mate a ako to dopadne u nas ci aj ja si to poviem, ked zatial ziaden dobry pocit nema a uz sa vidim po polnociach ako prikladam kachlicku ku kachlicke 😀

ike nemam slov tak ne non stop plno, cez obedy hruza a vikendy mam pocit ze nikto nema nic ine na praci len behat po ikei, tak preto som sa tam este stale nedostala, ze podjeme niekedy v tyzdni doobeda ked bude hadam menej ludi
vraj sa oplati ist do uikei do brna kde je ovela vacsia a nieco vychadza lacnejsie alebo potom do rakuska.

fialkova sa mi paci strasne, len ju nemam kam akosi dat 😒 a muzikovi sa nepaci nikde ju nehcce
ale za to na wc bude zladeny este aj toaletny papier vo farbe obkladu 😀 som sa smiala ked som ho teraz kupila ze uz len ten kupujem aby nam ladil k vybranym obkladom 😀

katkaajurko
10. okt 2008

hej fialova je teraz hrozne moderna 🙂 aj na obleceni aj v doplnkoch..v ikea maju plnu hrbu fialovych doplnkov..ale aj vela inych farieb...

aspon vam zatial ukazem -vcera sme si kupili toto do wc 🙂

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6008...

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5007...

katkaajurko
10. okt 2008

a este tuzim po tychto dvoch vankusikoch - ked uz tolkozariadujeme - chcem ich na sedacku (teraz tam mam biele a bordove) a bordove by som vyradila 🙂

ale manzel ma uz zastreli - ale ked nazivo su taaaaaaaake krasnucke!!! 😅 😅 😵 😵 😵 😵
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9013...

droby
autor
10. okt 2008

jeej kati taku perfektnu vec na toaletak som este nevidela, vzdy len take tie kde je naspodu kefa co sa mi nepaci, njak mi to k sebe nepatri, to mate supeeer

joj vankusiky bohovske take pruijemne makucke vizeraju byt, ja chcem do obyvacky veela vankusikov 😵 zvazovala som variantu bielej sedacky cervenych vankusov a oranzovej steny s cervenym vzorom, ale to zu prehanam asi s tymi farbami, si nevsimaljte ja nahlas uvazujem o vsetkom moznom, pro tom som odvazna a naberam tak odvahu to aj realne spravit odvazne, ale zas v ramci normy, len uvazujem v extremoch 😅 😀

katkaajurko
10. okt 2008

no tie vankuse su bavlneny hodvab preto su neskutocne uzasne prijemne na dotyk..a vyzeraju spickovo - ja radsej jest mesiac nebudem -ale musim ich mat 😀

a to na wc sme kupovali hned dve - aj mojej krsnej -aj oni zhanali a velmi sa nam to paci..das si tam do zasoby toaletaciky a hore na tu tycku das normalne toaletacik na trhanie -je to super a 300 korun ozaj ani nie je vela -no nie?

katkaajurko
10. okt 2008

hups - bavleny zamat to je...hned sa mi to nezdalo 😀

droby
autor
10. okt 2008

si vymyslela novy druh latky 😀
su to len potahy nie??? vacsinou v ikei tie pekne byvaju len potahy tusim

ved prave ze to neni vela a je to uzasne, zasobniky sa vzdy zidu nemam to rada pohadzane po zemi v sackoch 😒 alebo mi mame murovanu policku nad dverami a tm ich skladam, ale uz ma vidis pri 158cm ako tam vyskakujem 😀
normalne som az zacala uvazovat, lebo povodne njak nechcem nerez doplnky chcela som skor drevene
aj tym ze sme obaja na drevo, kupelna bude tiez drevena(teda imitacia dreva) aj ked doplnky nerezove

kolko sa ich na ten zasobnik zmesti???? ja len ked sa kupi klasicke 4 balenie ci sa tam tie tri zmesia alebo je to tak ze jedno das na pouzivanie dva do zasobnika a jeden kotuc aj tak treba volakde skladovat 😒

sana15
10. okt 2008

Droby! - ty mas presne taky vkus ako ja. presne aj my sme si vyhliadkli umyvacku 45 cm -nerezovu na vstavanie a s prednym panelom a vyber je hrozne ubohy. Paci sa nam elektrolux, k tomu v rovnakom dizajne aj sporak. ale stoji takmer 21 tisic a to som myslela,ze do max.15 tisic ju kupime,vsak tak sa daju vidiet v roznych letakoch. Tiez som vcera vecer zvazovala,ci sa na to nevykasleme a nekupime plne vsstavanu,teda bez panela, ale ja si vobec neviem predstavit ako sa to ovlada,ked tie tlacidla su na hornej hrane a ta vlastne bude pod pracovnou doskou....ako sa to potom zapina a sleduje??? ja som zatial pozerala tie spotrebice na elektroexperte, ale ak by zajtra nesiel manzel do skoly tak chceme skocit do nayka, ok a tpd a omrknut a hlavne si preverit co to boli za typy,co sme si to vyhliadli.

sana15
10. okt 2008

Droby a vodicaku sa neboj. to je pohoda. ale na druhej strane mam ho uz 9 rokov a teda neviem neviem,ci by som urobila vodicak teraz v Blave. ja by som ani do Blavy autom nesla. Nechala by som auto na Triblavine odstavene a isla dalej busom 😀

katkaajurko
10. okt 2008

myslim ze sa zmestia 3 a jeden hore - ale overim to potom ale myslim ze 3

droby
autor
10. okt 2008

jani 😀 ajja by som rada elektrolux, aj ruru amme elektrolux 😀 ale ich mycky su drahe 🤐
mama ma tu plne vstavanu ono sa to uplne v pohode ovlada su to ako vykolapacie dvierka odklopis navolis zavries a pipanim zahlasi ze skoncila. s prednym panelom som chcela kvoli disopleju aby som aj videla ze skoncila, ale co som videla tak ich je vela bez toho displeja ktory je vlastne na tom paneli ked uz ho je vidno najdolezitejsi takze v tom pripade sa iskromnim s nie 20tisicovou plne vstavanou, uz som si to v takej niekolko krat skusala uplne v pohode.
elektroexpert je fajn, cez neho som uz objednavala, teraz mam u nich na vydaju drez bloanco, len nemam cas ist ponho tak az buduci tyzden a som uz velmi zvedava 😵
aku mate ruru? ja mam nasu v albume. varnu doskua digestor tiez ladis? aky si teda vybrala? a typ digestora? lebo mne sa najviac pacia vysuvne, ale malokde k nim davaju aj filter alebo pisu udaje ze aku ma vysku zabudovanej casti 😠

nay aj tpd som omrkla vzdy sme sa vratili do datartu - maju aj online obchod. a dospela som k tomu ze umyvacku objednam, jednak cez eshop su aj lacnejsie a z toho co som videla mi vychazda asi najlepsie whirpulka(tu ma teda aj mama tak viem presne aka je ze dobre umyva) a je do 15tis hlavne 😀

droby
autor
10. okt 2008

jani 😀 😀 ja sa bojim auta a k vodicaku ani neviem ci sa dostanem, ale apson ked uz tak sa ma budu snazit naucit jazdit v ba a potom uz zvladnem naozaj vsetko.

kati tak to je pootm super, ak nahodou to zistis tak daj vediet, stihnete to uz pouzivat kym sa ja do ikei dostanem 😀

sana15
10. okt 2008

Lubka- ruru este nemame, vlastne to vsetko ideme kupovat. Ale ruru chcem elektrolux a k tomu som chcela tu umyvacku s tym panelom zladit,ale ak ma byt bez predneho nerez panelu,tak vlastne znacku riesit nemusim,kedze ju vobec nebude vidiet - to by mohla byt aj whirpool, ine znacky vobec neriesim. Varnu dosku nemame. potrebujem plynovu a co sme zatial boli iba v TPD tak tam mali iba dve elektrolux a boli hrozne,tiez zeleza take masivne, tak som na tom elektroexperte nasla nieco jednoduchsie. Digestror mali elektrolux iba jeden a bol otrasny - klasika,ale strasne velky. My potrebujeme hlavne kupit tie vstavane spotrebice,aby stolar vedel presne na milimetre rozmery,pretoze to pojde do linky. Digestor a varna platna sa dava aj tak dodatocne,takze tu tie tak surne nepotrebujeme. Datart nemame,ale napadlo ma,ze je v Europe v B.Bystrici - jaj,mat len cas tam zbehnut. Ja od havarie nesoferujem takmer vobec a na tej nasej novej "lodi" nebudem nikdy...

mata24
10. okt 2008

Kati tie veci su ozaj super, velmi pekne.
inac ako pozeram fakt ma ikea dobre ceny... ked to porovnam s ostatnými obchodmi...

droby
autor
10. okt 2008

jani my praveze ten vysuvny digestor chceme a ten je elektrolux pekny ale neviem rozmery a musime ho mat skor aby ho stolar vedel zabudovat.
ked najdem jednu plynovu dosku tak ti ju poslem elektrolux pekna nie s tymi masivnymi "dratmi" za rozumnu cenu, nad tou rozmyslam a hladam kde ju objednat
ak si nieco vyhliadnes tak z datartu sa da objednat cez net a dovezu ti to 😉
nie len vkus ale este nakoniec aj na znacku spotrebicov mame rovnaky 😀

jani ale ked budes mat babo tak sa podla mna zas rozjazdis ked bude treba, urcite padne vhoid ked bude treba k lekarke podobne vsak to byva zozaciatku dost casto uz len poradna
sa toho asj ja bojim pretoze nase auto je jak dve normalne osobne 😀

sana15
10. okt 2008

DRoby,nasla som na elektroexperte klasicku varnu dosku, idem pohladat link. Ak najdes link na ten digestor supni mi ho sem, ak ho treba zabudovat do linky,aby som to vedela kym pride stolar. ja som videla iba ten klasicky digestor a bol hrozne velky a vobec nebol pekny. ale kedze som mala cas iba vcera narychlo prejst tu jednu stranku,tak som sa zamerala na to,co nas suri a to je ta rura a umyvacka

gabika7
10. okt 2008

Ahojte babuľky...tak ako sa mávate?...Drobik ja robím vodičák a poviem ti aj ja som sa bála teda ešte sa bojím v utorok som mala prvú jazdu ale iba cvičisku...ale sedieť prvý krát v aute ako vodič je fakt čudné ja som nevedela kde je spojka brzda plyn... 😝 😀 😀 😀 ale zvykla som si ale čo ma štve najviac,že som malinká a prvý krát v Oktavii...ja som bola za volantom taká natiahnutá jak týždeň pred výplatou....a baby,jedna pre mňa dôležitá otázka...ked ste už takto po svadbe...ako sa hovorí,že sa po svadbe ukáže pravá tvár...je to vo vašom vzťahu pravda,že sa vaše polovičky zmenili?...ak áno dúfam,že k dobrému 😉 ...u mňa je to naopak... 🙄 😔 😝 😢 .... 😵

sana15
10. okt 2008

digestor elektrolux-hroznyyyyy, a presne taky sme len videli
http://www.elektroexpert.sk/klasicke-odsavace/e...

katkaajurko
10. okt 2008

jani a preco je hrozny? teda ja sa v tom nevyznam - my nemame pre istotu ziadny 😀

Gabi u nas KLOP KLOP KLOP sa nic nezmenilo... ak sa handrkujeme niekedy - tak rovnako ako predtym a to len preto ze sme tvrdohlavci...ale inak sa fakt nemozem stazovat - KLOP KLOP KLOP

a co ta muzik hneva? 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre