Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
20. okt 2008

no ten bambus je v priesvitnej vaze s vodou - tiez som ho dostala v kytici vyse roka do zadu a jemu sa v tej vaze tak zapacilo ze tam vyhnal korienky...neskusala som ho vsak zasadit normalne do hliny... v podstate ju nepotrebuje - a cele je to vlozene aj s tou priesvitnou vazou v takej "kochlickovaza" z ikei - maju to v doplnkoch - mam taku aj nizku a siroku a aj tuto stihlejsiu a vysoku - straasne sa mi to pacilo - tak som si urobila radost asi pred dvomi mesiacmi a kupila si 🙂

no presne - ja som chcela bud bledu sedacku a potom je pekna farebna stena..ale k farebnej sa hodi biela... a na farebnej sedacke nevidno tak spiny..lebo my sice nemame este deti ale neviem neviem ako by dopadla biela sedacka.... - zle... lebo to sa proste spini ci chces ci nie...

farebnu zaclonku mam v kuchyni - ale trolilinku sa mi zunovava a ziada sa mi zase biela - ale to je tym - co mas - sa ti casom zunuje a tuzis po inom 😀

droby
autor
20. okt 2008

😀 este ze sa tie farby lahko menia a zaclonka enni problem, aj v izbe co som mala este u nasich som striedala jednu bielu zaujimavo krojenu zaclonu alebo organzovu zltozlatu ktora mi k zltej izbe krasne sadla, proste podla nalady 🙂

do kuchyne chcem len taku roletku na okno

ten bambus sa vraj normalne da aj zasadit, mam zelenkavy kochlicek an ktorom je malinky bambus strasne sa mi to pacilo k tomu 😵
pekne si to s tymi kochlickami vymyslela tuzim som zazrela obidva na fotkach a policka s kosickami a fotkami je nieco uzasne tak prijemne utulne to posobi 😵

kukam casopisy o byvani a prave ma zaujala moznost cervenobielej obyvacky buele steny cervena sedacka biely stolik cerveny ornament na stenu 😵 sice kontrastna ale paci sa mi ta kombinacia trebars na kuchyniach len na to nemam odvahu

katkaajurko
20. okt 2008

hej policka s kosickami a fotkami je teraz nova - mooc som si to tak priala mat - tak sme tie policky kupili v ikei, kosicky som mala uz davno aj ramceky 😀

katkaajurko
20. okt 2008

cervena je velmi moderna a kto ju ma rad - je to zaujimava krasna kombinacia ale ja sa jej bojim 🙂

droby
autor
20. okt 2008

no ja chytram odvahu a cervenu milujem, po svadbe som hodila aj rafbu vlasov na cerveno 😀
do kuchyne bnemam odvahu do obyvacky sa mi to uz viac paci a povodne som tuzila po oranzovej ako velakrat spomynam, ale zalubila som sa do cervenej sedacky
a sa mi paci na tej sedacke do ktorej som sa zalubial ze sa da menit potah super na pranie a ked ma omrzi zmenim a je to 😵

katkaajurko
20. okt 2008

to je ta co mas na streche v albume? ta je pjekna 😵

droby
autor
20. okt 2008

ano ta ikeacka, som sa z nej nechcela pohnut 😵 ospievala som ju muzikovi a ten ked skusil tak si sadol do stredu toho rohu ze tam bude pozerat hokej a ja mu budem nosit pivo 😀 😀 😀
len ta cena ho odradza 😖

katkaajurko
20. okt 2008

droby pa a vydrz to, idem uz ja 🙂

droby
autor
20. okt 2008

pa a dobru noc 🙂
dik vydrzim, sedim nad kuchynou zase 😀 tak ma o zabavu postarane 😀

bambulka82
20. okt 2008

ahojte babulky, tak s tym autickom to vyzera nadejne 😉 uvidime zajtra, ma sa nam este ozvat, ake bude to posledne..to prve bolo vraj fajn, len majitel to dal do nejakeho bazara a isiel na 3 tyzdne na liecenie a auto nie je este odhlasene..takze by sme museli cakat 3 tyzdne...to druhe uz bolo predane a k tomu tretiemu sa dostal len nedavno, trosku si ho obzrel, vraj zatial celkom fajn..ze sa mu paci, ale je dohodnuty s majitelom na zajtra rano na 08,00 hodinu, aby ho mohol popozerat za svetla..a potom sa nam ozve. no ja dufam, ze v stredu by sme uz mohli mat auticko..sice to prihlasenie a veci okolo toho budu este par dni cakat, ale budeme mat lepsi pocit, ked auticko uz bude 😀 😀 😀 😀

prerabku asi zacneme az po novom roku, teraz by sme chceli aspon pobehat a pripadne aj nejake veci pokupovat..spravime si v detskej izbe skladisko..aspon obkladacky, vanu, zachod, umyvadlo..material by sa potom pred prerabanim kupil..dovtedy mozem aspon dumat nad tym, ze ako tu kupelnu vlastne spravime

dnes sme boli pozerat aj ten novy sporak a umyvacku..nechali sme si poradit a aj ceny nam dobre vedia spravit, tak mozno buduci tyzden uz pokupime..ale neviem, rozmyslam nad tym, ci to ma teraz aj vyznam kupovat, ked budeme nanovo stierkovat a malovat aj kuchynu (ked spravime tu kupelnu) a aj podlahu chceme dat, tak sa to potom bude zase len prenasat do inej izby..musim sa s drahym dohodnut, ze co on nato 😉

katkaajurko
21. okt 2008

Dobre ranko bambule

tak som prva dnes 😀

Moni tak super - drziiim paste nech uz to auticko mate!

Droby tak potom povedz ako si tu kuchynu vymyslela 🙂

a kde mame nase tehulky?

bambulka82
21. okt 2008

Hlasim, ze nase auticko je uz na ceste z Nemecka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katkaajurko
21. okt 2008

no teda - tak super 🙂

katkaajurko
22. okt 2008

Droby nasla som na nete toho vyrobcu tych kvalitnych zhrnovacich dveri

http://www.glynwed.cz/cs/sortiment/dum-a-zahrad...

katkaajurko
22. okt 2008

su tam fotky dole a da sa klinknut na ne..my mame "president" ale vo farbe "bilí jasen"

sana15
22. okt 2008

ahojte kocky. ja vas tu zanedbavam. vy tu prerabate, ja mam v hlave iba vybavicku. my sme zacali so stierkovanim,ale davame take specialne hladke stierky,takze ich treba po vystierkovani prebrusit,potom nanovo natiahnut novu vrstvu a znova prebrusit. takze to bude nekonecny pribeh, zvlast ked sa takto musia urobit 4 izby, dve chodby a velke schodisko. z toho brusenia ide uplne jemnulinky prach a kedze to pada na betonovy povrch neda sa to ani pozmyvat ani zamiest....bude sa to roznasat vsade po celom dome 😢

katkaajurko
22. okt 2008

fuuha jani toto ti nezavidim, lebo prach z brusenia stierky je strasny..ale aspon ze to nepada na uz hotovu podlahu - myslim parkety - to cistit - sa radsej obesim 😖

a co vybavicka, ako pokracuje? 🙂

a furt neviete co to bude? 🙂

droby
autor
22. okt 2008

ahojte, ja dnes na vas vobec nemam cas 😔
kati tie dvere vizeraju super strasne sa mi pacia.. zas muzik zacal krcit nos nad tymi rolovacimi vraj sa to hlucne zatvara 😠 no tu chvilku ked izh raz za rok zavre mu to moze byt poadl mna jedno, tak uvidim ako vobec dopadneme.
ale vcera som sa vyzivala v otlkani omietky po kachlickach 😀 ma nemohol zastavit kym som neotlakla celu stenu, tak to mam etraz namiesto cvicenia.

katkaajurko
22. okt 2008

ajoj - no veru - teraz posledne dni je tu nejako ticho 😔 😔 nikto nema cas...

tak si sa vyburila na omietke vcera 😀

ja som teraz posledne dni po robote nejaka unavena... vzdy si hovorim pocas dna - co vsetko doma urobim ked pridem ale obvykle ani polovicku nestihnem... resp. ked si dam sprchu tak uz len v zupane lahnem na gauc a uz nie sa z neho pohnut... 😅 😔

droby
autor
22. okt 2008

no mala som tu az doteraz brigadnicku takze zaucama neda sa, nemozem ju predsa naucit ze pocas prace sa konikuje 😀 😀 😀

joj jani to ti teda nezavidim, uz nech to mate za sebou. a preco take speci sterky? je to lepsie ci len tak? to inak prvy krat pocujem, nam staci asi len kuchynu sterkovat po tych obkladackach - na tom sa da paradne vyburit veru 😀 este sa tesim na demolaciu zarubni, muzik ma vcera zastavil ze nech najprv dokoncime jendoa potom dvere 😅 ked ja by som demolovala vsetko naraz 😅 😀
dobru noc a zajtra pekny den, ja sa neukazme budem doma rozvrhovat kachlicky, kuchynu uz mam len muzik frfle na ten vymysel prutenych kosikov.
som to obhajiovala ze tie kosiky budu plne sladkostia cipsov pre neho 😀 povedal ze na to kose nepotrebuje na to ma brucho 😀

bambulka82
23. okt 2008

ahojte..dnes tu ani nikto nebol? 😕

my momentalne riesime elektriku v kuchyni, kedze na kobinovany sporak budeme potrebovat samostatnu zastrcku a ta v okoli linky nikde nie je 😅 takze budeme sekat 😖
tiez uz pomaly obzerame obkladacky a sanitu do kupelne, ale zatiel len cez net..v predajni sme este zatial neboli..na to potrebujeme auticko, ktore pride zajtra a v sobotu by sme ho mali ist pozriet 😉

katkaajurko
23. okt 2008

moni ja tu aj som - ale kedze nikto iny - tak ani nepisem... by som si tak sama so sebou mohla cez den 😀

super ze bude auticko

ten kombinovany sporak -myslis taky s umyvackou?lebo po takom tuzim ja 😵 ale chyba mi na neho 7cm sirky v kuchyni ☹

a ja praaaave prvy krat peciem chlebik v domacej pekarnicke - som dostala na narodeniny 😵 😵 😵 😵 som zvedava ako sa zadari

droby
autor
24. okt 2008

ja som mala vcera volno, som normalne skro prespala cely den 😅 a v autoskole ma vecer sokli ze uz ideme jazdit 😲 tak sa bojim bojim 😖

moni super sa tesim z toho auticka uz bude vsetko lepsie s nim sa vybavovat 😵 ja som tiez pozerala na enet najprv ale zistila som ze lepsie je nazivo v obchode... aspon mi vyrataju kachlicky a nemusi sa s tym trapit a bat ci ich nebude malo alebo zbytocne vela
s tym sekanim, vy mate volne stojaci sporak asi? tak ho staci vytiahnut a bude uz miesto ako vam to zasekaju, to by malo byt ok dobry elektrikar rychlo spravi, u nas sa toho bude tahat a sekat teda dost, na kazdy spotrebic zasuvku a komplet nanovo elektriku aj s isticmi a na dlzku celej haly mame natiahnute kable hore po stene tak to cghceme tiez dat zasekat ked uz nech je to poriadne.

kati ten kombinovany sporak neodporucam... snivala som o nom uz aj som ho chcela kupovat, ale pocula som len zle referencie. jedna znama ho ma a velmi rychlo sa pokazilo nieco v nom a ty ze je kombinovany tak ostali zrazu bez vsetkeho ani varic ani truba ani umyvacka, problemy s tym mali tak to pocase akotak spojazdnili ze to pokazene odstavili - neviem ci to nebola umyvackaa ma z toho aj tak len sporak akurat ze ovela menzi a tu umyvacku nefunkcnu...
aj na streche je tusim na to tema a ziadna pozitivna reakcia 😒

jeej mas pekarnicku? tak som zvedava ako budes spokojna, ja myslim ze neolutujes a zalubis si ju 😵
a ak si mala teda nedavno tak dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam vela zdravicka stasticka 😉

droby
autor
24. okt 2008

kati, vy mate pekne oblozenu vanu to mate tu zastenu a nanej kachlicky? alebo len tak pekne obmurovanu do obluka? tak by sa mi to pacilo ale tu zastenu sme nekupovali a myslela som ze bez nej sa to da jedine tak ze sa dostavia murik do ktoreho sa vana vlozi cize to bdue cele dokola vane

katkaajurko
24. okt 2008

jej no ahoj droby

no vana - bud davas panel okolo (asi myslis tu zastenu) a na to sa nic nedava - alebo sa vana obmuruje a na to sa davaju kachlicky - a my ju mame takto...obmurovanu a na tom kachlicky...sice murar frflal -ze to musi rezat - ale sak na to tam bol,no nie??? a urobil to dobre, to musim povedat...

pekarnicka je super - vcera som upiekla prvy chlebik a je fakt vyyyborny 🙂

no a k tomu sporaku - neviem teda -aku znacku si kto kupuje... ale moja babka ju ma - asi pred 7 rokmi si robili rekonstrukciu kompletnu a tiez chceli umyvacku ale nemali miesto - a tak si kupili tuto trojkombinaciu - a nepokazila sa ani jediny raz a babi si ju nevie vynachvalit aka je uzasna a jak krasne aj hrce umyje ..proste vsetko... a truba je sice mensia - ale ak clovek je zvyknuty piect len jeden kolac na jednom plechu - tak je rovnako funkcna ako klasicka rura... akurat plech sa do nej dava opacne ako do normalnej rury - to je jediny rozdiel..nemozes piect dva kolace naraz zavesene pod sebou..ale inak ziadny problem - a to moja babka je totaln e najlepsia gazdinka v rodine - ona sa v tom vyziva 😀 a ked ona nema s pecenim problem,ze by jej bolo male - tak myslim,ze je to ok...ale asi zalezi aku znacku a kvalitu kupis..ta jej stala uz vtedy nejakych 45tisic... preto som to aj chcela..lebo v rodine to mame vyskusane a vysledok je 1*****

lupienka
24. okt 2008

Ahojte kocky...ja vas zanedbavam, ale mala som nejaku crevnu virozu, tak som nebola v praci...
My uz mame umyvacku, mame Bosh a akurat ideme objednat ruru, varnu platnu a drez...
Skusim hodit linky... 🙂

droby
autor
24. okt 2008

aha a vam to obmuroval tak ze roh je este vana? neviem to popisat ale paci sa mi to tak ked kachlicky su zarovnane s vanou a ta vana uz ma svoj roh tazke obklad ide az pod nim, tym padom pri pohlade zhora nie je nic murovane vidno.
tak to chcem ak sa to bude dat ved murar je od toho nech to urobi ako ja chcem ked ho platim nech je to poariadne.

no to som rada ze si s chlebikom spokojna, dobru chut 🙂

aha tak to mas potom odskusane tak by som verila babke, aku ma znacku? ja som pocula len o candy.
aj tak sa teraz robia dost male rury uz pomali vsetky a je to podla mna zajedno lebno kto pecie dva kolace naraz? ja teda nie, staci nech sa tam zmesti jeden plech na kolac, alebo mysy na zapekanie a pekac na maso vacsia aj tak nemusi byt. potom je to super vec ako usetrit miesto a mat aj umyvacku 🙂

katkaajurko
24. okt 2008

ano nam to tak obmuroval ze roh je vana - teda ten akryl a zarovno s nou idu kachlicky...tak sa to aj robi pokial viem...

neviem znacku - candy to urcite nie je - zistim 🙂

droby
autor
24. okt 2008

no ja som dnes zas nemala vela casu, zaucala som, no aspon jednu som uz zaucila uplne, uz moze za mna makat 😀
a druha brigoska dojde este raz na zaucenie a mam pokoj uz sa mozme len vam venovat 😉

ja som pocula len o candy ze take robi inu som nenasla, asi by som inej viac verila 😅

a vy mate tu vanu supeer to som rada ze sa to bezne robi, ja siom myslela ze tak sa to da jedine ked je ta zastena 😅 a tajne som dufala ze nam to tak urobia

katkaajurko
24. okt 2008

nie nie - podla mna to ti tak urobia automaticky, zastena sa uz neobmurovava 😉

zistim tu znacku od babky..aj som s nou volala dnes a som zabudla ☹ ale v nedelu budeme mat mini kolaudaciu a bude aj babi u nas - tak sa jej spytam 🙂

to je super,ze sa budes venovat, inak hrozi,ze sa budem rozpravat sama so sebou tu 😒 😝

inak mi muzik urobil mensi sok - dosla som domov - a ejha- upecena ciabata 😀 ze bol v obchode a videl tam muku,tak chcel skusit - normalne cumim 😕 😲 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre