Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

bambulka82
8. nov 2008

ja sa este len chystam ranajkovat 😅

tie ovyvacky su fakt kraaaaaaaasne..a teraz otvorili decodom aj v prievidzi, tak to mame est blizsie 😉

katkaajurko
8. nov 2008

no akurat vsetky tie miesta kde to predavaju su daleko od nas ☹ preto som o decodome predtym nepocula...

uz sa mi robi v pekarnicke chlebik 🙂

bambulka82
8. nov 2008

pre nas je zase daleko ikea..ale tak 1-2 do roka sme tam 😀 😀 aj tento rok sa chystame, ale az v decembri..na nejake tie vianocne nakupy
aj do polska chceme ist, stromcek kupit a uz ked tam budeme, tak verim, ze pokupime aj vela inych veci

ja pekarnicku dostanem asi k narodeninam 😉 sice si este 2 mesiace pockam, no ale co uz
boli sme v nay-ku pozriet tu od moulinex..tak aj drahy ju schalil

katkaajurko
9. nov 2008

Tak pekne nedelne ranko prajem, vypijem si kavicku a idem uvarit ubedik a kolaaacik - mam velku chut 😀

bambulka82
9. nov 2008

my uz mame uvarene, aj spapane 😀 😀 😀
joooooooooooj kakta..tak kolacik by som si dala aj ja 😅 😉 😉 😉

katkaajurko
9. nov 2008

aj my, aj kolacik sa podaril 🙂 😉

bambulka82
9. nov 2008

a aky si piekla?

katkaajurko
9. nov 2008

Struhany tvarohovy 🙂

moni mne je doma tak dobre...ja som asi v zime velky domased 😅 ja som zistila,ze som hrozne rodinne zalozena...

bambulka82
9. nov 2008

jooooooooooj...tak by som si dala aj ja..ten fakt lubim 😉 😉 😉

no katka..tak mna to v lete tiez viacej tahalo von, ako teraz..cez leto sme sa aj dost vela prechadzali..teraz sme bud vsade isli taxikom, alebo ked uz mame auticko, tak autom..
ale to je asi normalne, u nas cely vikend prsalo..vobec nebolo pekne, tak asi aj preto ma to nelaka ist von

sana15
10. nov 2008

dobre ranko majovky. vidim,ze ste toho este popisali 😉 ja som cez vikend iba raz varila - vyprazany syr bez vyprazania a inak som mala konecne veget vikend, ani som neriadila,iba zehlila a obsivala. tie plienky su teraz otras. vyperiete ich raz a uz sa paraju 😠
nam v piatok prisla kuchynska linka,ale kedze ju montovat budeme az niekedy koncom januara,tak sa nemusime ponahlat ani so spotrebicmi. povodne mala byt aspon kuchynska linka hotova do konca roka 😒 ale vcera som to dostala uprimne a nefalsovane-nestihne sa to ☹ Takze to vyzera tak,ze pecenia na vianoce si este absolvujem v byte. trocha ma mrzi,ze teraz nam 2-3 mesiace bude ta hrba skriniek len zavadziat. keby som to vedela skor tak objedname linku az buduci rok.

sana15
10. nov 2008

Matka, zeleny caj sa neodporuca tehotnym. tiez som pila kazde rano jednu velku salku (v praci) ale odkedy viem ze som tehotna,tak som si tusim nedala ani raz. Hoci ich mam aj v praci aj doma plno. mne zase ten zeleny nejak nesiel,ale kedze bol zdravy,tak co by som neurobila.
Katka, ked napriklad tehotnu boli hlava alebo ma nadchu tak je to velky problem. ja som nadchu musela prezit iba s kvapkami do nosa (aj to bol teda boj hladat take co mozu tehotne!) a to ja si kvapky do nosa dam uz fakt len v krajnom pripade. a na hlavu uz len lahnut do postele. ziadny ibuprofen nehrozi. myslim,ze sa moze paralen,ale ja som nebrala pre istotu nic. Radsej vydrzat ako narobit zle babu. je to vsetko strasna chemia a ked uz aj na vitaminoch mas,ze tehotne to musia konzultovat s lekarom.... Fakt bez lekara netreba brat absolutne nic,napriklad aj bezne multivitaminy obsahuju vitamin A,ktory je pre plod toxicky! takze fakt na to pozor.

katkaajurko
10. nov 2008

to je ale hrozne... a co ked tehotna dostane anginu...? alebo chripku???

mata24
10. nov 2008

ahojte babulky,

no Jani takze ten zeleny caj co mam na stole asi idem vyliat, ale kolegyna mi vravela ze z bylikovych mozem matovy ale tak max. sialku z den, takze aspon cosi, ale radsej si idem uvarit teda ten ovocny.

boze baby ja som mala cez vikend taku hroznu migrenu... celu sobotu som prelezala a presne ziadna tabletka nic, no strasne. akurat mama mi dala jeden paralen, ze to môzem.
drahy bol akurat u rodicov tak som mu volala ze nech ide do lekarne a kupi nieco pre tehotne od bolesti a aj tehotensky test.
tak sa smial ze to bude ohromne vyzerat ale kupiil. v lekarni mu dali panadol, ale aj tak treba brat vsetko len s odporucanim lekara.
tak som si pre istotu urobila este jeden test a hned mi ciarka nabehla 😀

inak Kati, ono ked si chora tak ti daju aj antibiotika, ale povezdme len tak na tri dni, a vedia asi ktore najmenej skodia.

sana15
10. nov 2008

Matka: tak ty si taka ako ja. istota je istota a treti test musel byt,aj ked manzel uz pozeral,vsak naco,pojdes aj tak v utorok k doktorovi. a ja som si v sobotu este jeden musela urobit. a presne ciarka tam nabehla hned ako som ho vybrala z mocu. jaj,tak sa tesim s vami 🙂
ja som ziadne lieky nebrala,az na tie nurofeny pred svadbou,ale to som bola tehotna tak max. tyzdne takze som to ani len netusila. ale mala som obrovske vycitky, zvlast v prvych mesiacoh tomu malickemu vsetko skodi. vsetko sa len zacina vytvarat - zivotne organy a kazda choroba aj liek su nebezpecne.
treba sa urcite poradit s lekarom-oni vedia,ktore lieky sa smu a ktore nie,v tehotenstve sa vela krat beru aj antibiotika,len treba vediet ktore

zabka
10. nov 2008

Ahojky co mate nove? 😉

mata24
10. nov 2008

no vies istota je istota, 😀 michal aj tak tomu neveri ze az ked mu to doktor potvrdí 😀
inac ja neviem ak my neprestanu tie migrany, neviem ako to budem bez liekov zvladat, na to beriem dost silne tabletky aby som mohla vobec fungovat, este cez vikend sa to da preziť aj bez toho, ale v robote neviem...
ja by som tiez nebola dala nic, ale som nemohla ani hlavou otocit...

sana15
10. nov 2008

zabka,az tu som si vsimla,ze mas termin 15.1? ja mam v knizke napisane podla MS 14.1. a podla prveho sona 16.1,tak kazdemu vravim,ze termin je 15.1 😀 Pozrela si si ten zoznam do porodnice v IP?

sana15
10. nov 2008

po potvrdeni si rovno vypytaj nejake lieky na tu bolest hlavy. alebo sa spytaj,ktore by ti odporucil gynekolog a ktore ti potom moze predpisat obvodny. paralen by mal byt v poriadku. nemavas tie migreny v suvislosti s MS? to by najblizsie mesiace mohli odpadnut..

katkaajurko
10. nov 2008

ale prve 3 tyzdne nevadi ani alkohol ani lieky..lebo este neprechadza do plodu vraj nic ,lebo este nie je vytvorena placenta ci co... - to sa netreba bat...

katkaajurko
10. nov 2008

teda..to som citala..lebo mamicky sa vraj casto boja - ze pili..alebo brali lieky - ked este nevedeli,ze su tehotne... tak v tej suvislosti som to citala...

mata24
10. nov 2008

praveze ja neviem co mi vyvolava tu migrenu, stale som neprisla na to ze co...
teda viem jednu pricinu, hermelin a plesnive syry ale teraz som nejedla nic a tiez som ju dostala tak neviem...

no ved to je dobre ze prve tri tyzdne babatko neprijima nic, lebo si myslim ze skoro kazda baba pokiaľ nevie že je tehotna tak spraví niaky prehrešok...

zabka
10. nov 2008

Sani, ano citala dakujem velmi pekne... Ja este nemam ani vsetko kupene... 😅 .. Ty uz ano? No ja podla MS mam termin 16.1. a podla posledneho sona 21.1. takze uvidime co z toho bude... 😀

sana15
10. nov 2008

ja tiez este nemam vsetko.kupene mozno vsetko,okrem kozmetiky a vsetkych veci z lekarne. ale veci mam v dvoch roznych byvaniach,takze to musim dat aspon na jedno miesto,do jednej policky aby som potom vedela to len zhrnut do tasky (najnovsie asi do kufra). mne termin nemenili,aj ked podla posledneho sona sme tiez o tyzden mensi. mas posledne rozmery,pripadne vahu?

sana15
10. nov 2008

Katka mas pravdu,prve tyzdne vraj nic nehrozi, pokial su to este zarodocne bunky,ktore nie su prepojene pupocnou snurou a placentou na telo matky, ale clovek nikdy neviem. Ja si osobne myslim,ze lieky by mohli sposobit aj nejaky mimovolny potrat - napriklad ze vajicko je oplodnene,aj by sa uhniezdilo ale pridu nejake chemikalie v podobe liekov,a potom sa neuhniezdi,ale vyplavi s krvou ako pri normalnej MS a to vobec by sa nemuselo ani prist na to,ze zena bola tehotna.... Nie som proti liekom,ked sa da pomoct tak preco nie,ale v tomto stave som veeelmi opatrna

mata24
10. nov 2008

ved jasne, radsej vydržať bez liekov ak sa da, ako si niečo potom vyčítať...

katkaajurko
10. nov 2008

ved to hej..radsej bez liekov kym sada..

inak ja som zase chora ☹ mam teplotu..som strasne unavena..a trochu ma stipe hrdlo a kycham .... zajtra rano idem k lekarovi,uvidim co on na to... ale antibiotika som nebrala tusim uz rok..co je na mna vykon... celu vysku som byvala kazdu jesen a jar na antiobiotikach... boze,ja som hrozna cintlavka... 😖

mata24
10. nov 2008

kati ani sa ti necudujem, toto pocasie je hrozne, uplne na chorobu. ja som tiez na tieto vykyvy citliva, ale teraz sa nastastie celkom drzim ...

sana15
10. nov 2008

Katka: ja som taka domaliecitelka.k doktorovi za nic na svete. na hrdlo teply caj ak sa da tak co najskor do postele, nurofen stop grip,alebo aj coldrex-tie prasky do horucej vody,na hdlo strepsils. Pokial sa da preliecit tak bez antibiotik, aj ked tie su ucinnejsie a rychlejsie

mata24
10. nov 2008

no a hlavne je lezat v posteli, lebo to prechodene sa vzdy vratia a v horsom stave...

bambulka82
10. nov 2008

ahojky 😀

kocky a co penicilin? ten moze uzivat tehotna? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre