Mali ste ovuláciu vďaka Duphastonu?

anlady
22. apr 2012

Ahojte dievčatá - oslovujem najmä tie,ktoré nemali ovu a vďaka duphastonu majú.
Ako ste ho brali prosím? A po jeho vysadení za koľko cyklov sa vám sama dostavila ovu? Vďaka za všetky odpovede.

janie80
22. apr 2012

@anlady Ahoj, ovu vdaka duphastonu mat nebudes. Ten sa berie az po ovulke. Ak ho vezmes, tak ti len "privola" mrchu, ale ovulovat z neho nebudes. Dokonca, ked ho vezmes skoro, tak ti ovulku na ten cyklus zablokuje. Na ovulku je clostylbegyt. A ten sa berie, myslim 2-6DC.

jerryjanka
22. apr 2012

duphaston s ovuláciou nemá ale zhola nič, ovuláciu vyvoláva clostilbegyt - duphaston rieši nízku sliznicu prípadne sa dáva namiesto vyvolávačky na upravenie cyklu ale s ovuláciou naozaj nič nemá

sbear
23. máj 2012

hmm, mne lekar predpisal Duphaston, lebo mam ovulaciu az 23 den cyklu, teda iba podla ovu testov. Moj hormonalny profil bol 4 den dobry a 21 den zly, vraj mam malo progesteronu. Vobec tomu vsetkemu nerozumiem. Ked mam ovu tak neskoro, preco mi neprespisal clostylbegyt...

lauritka
24. máj 2012

lekari radi nasadzuju duphaston, lebo si myslia, ze je to zazracny liek na zrovnanie cyklu 😉 🙂 ..a podme vsetky zeny hodit do tabuliek, kto neovuluje na 14 dc, treba ho zastrelit 😀

lucka1987
25. máj 2012

ako pisali baby .. dufik nema so samotnou ovulkou nic spolocne. dufik , upravuje hladinu progesteronu, ktory sa tvori v zltom teliesku a pripravuje vajicko na oplodnenie . upravuje cyklus , zmiernuje PMS , podava sa na zaciatku tehotenstva, ktoremu hrozi potrat, v pripade krvacania pocas cyklu mimo mestruacie ...
ja som uzivala dufik 2X1 tbl denne od 21 - 28 DC . no ovulku som malava vzdy. teda aspon si myslim ako som sa tak sledovala...