Mám 110 kg a 40 rokov. Mám šancu otehotnieť?

maja2
9. jún 2009

Mam 40 rokov, priatel 50. Snazime sa o dieta 2 roky. Resp. ja sa snazim, nutim a on trpi. Dieta chce tiez, ale myslim, ze nie tak silno, ako ja. Ani sa mu nedivim vzhladom k mojej vahe, ze sa so mnou nechce milovat. Som z toho na nervy, lebo zistujem, ze asi uz idem do prechodu a ze sme mozno prepasli aj tu poslednu sancu. Zacina mi vynechavat menzes, co som nikdy nemala problem. Co poradite?

artep26
9. jún 2009

Ahoj Majo,
já bych zašla do specializovaného centra asistované reprodukce a tam by vám měli poradit, prohlídnout vás, pomoci 😉
Držím palec 🙂

deny3
9. jún 2009

jasné, že je šanca. Ja mám ešte 38 a po všetkých stimulkách som to vytiahla na 110 kíl a podarilo sa to, samozrejme, s pomocou lekárov.

maja2
autor
9. jún 2009

Vdaka za podporu. Ja viem ze treba zajst za odbornikom, lenze na to treba dvoch. Moj priatel by si nesiel dat spravit ani spermiogram. Ja som zatial bola u svojho gynekologa, ale najskor to bolo tak, ze skusajte rok, potom pridite - tak sme skusali a nic, presiel rok. Potom mi zistoval, ci prebieha ovulacia, bolo to ok, lenze to bolo pred rokom. S pribudajucim casom priatel veri, ze ma to prestane bavit otravovat a dam pokoj. Kupil psa, aby som sa mala o koho starat. Mam ho rada, ale je to len pes. Nie je to dieta. Takze ak si myslel, ze dam pokoj, tak sa mylil.

maja2
autor
9. jún 2009

Ahojte vsetky. Dnes na mna naozaj spadol vsetok smutok, co mohol. A tak si tu citam mnohe vase prispevky a vidim, ze velakrat ste to nemali lahke. Mnohym terminom ani nerozumiem. Ani neviem, co by ma cakalo, keby som sa dala na boj. Ak by ste mali cas a chut, budem rada akejkolvek informacii, ktora znizi moju nevedomost. Vidim, ze mnohe ste tu dobra partia a ked vidim, kolko prispevkoch je v temach, tak si hovorim, ze to nemam sancu precitat. A moja tema sa prepadava hlbsie a hlbsie, az do zabudnutia. Co je IVF, co je IUI, co obnasa. Prosim napiste mi. Moc dakujem.

smilers
9. jún 2009

Majo nesmutni, ja teda mam jen 28 ale otehotnela jsem ze 108kg 😉 samo za pomoci dr v CARU

http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/informac... tady mas vse vysvetleno

wolfskinka
9. jún 2009

maja ahoj

nemusis vesat hlavu, musis len nejako tvojho priatela, manzela spracovat

IUI ... je oplodnenie partnerovymi spermiami v centre aisstovanej reprodukcie tak ze ti do maternice zavedu jeho spemrie, lebo niektore kocky maju nepriepustny krcok maternice a to je problem cize zavedu pipetu a vstreknu spermie hned pocas ovulacie

IVF ..umele oplodnenie pichas si ijekcie do brucha cca 1mesiac aby si mala viac vajicok a potom ti ich operativne vyberu a oplodnia ich v skumavke a po 6 dnoch ti uz vlozia do maternice embryo ...

maja2
autor
9. jún 2009

Dakujem za link, urcite si to podrobne precitam. Neviem, preco ma to zmohlo zrovna teraz, v najnevhodnejsiu dobu. Zobrala som si volno z prace, aby som sa mohla ucit, cakaju ma skusky a miesto toho sedim za pocitacom a citam vase prispevky. nic sa neda robit, musim ist. Vecer som tu zas.

wolfskinka
9. jún 2009

smilers no ty si iny profik ... ze trojicky .. no tak to je silna kava 😀 😀 😀

maja tak tu mas insipraciu smilers

mirinda10
9. jún 2009

majka budes musiet presvedcit muzika aby si isiel dat urobit spermiogram nakolko podla jeho veku sa moze stat, ze problem preco nie si doteraz tehotna je mozno v mnozstve alebo kvalite spermii a ak je toto problem a u teba bude vsetko ok sa tvoria vajicka, tak IVF ti pomoze ale bez pomoci muzika, ktory ti musi dat moralnu podporu je to dost tazke nakolko je to dost narocne cely proces stimulacie same hormony, odber, transfer a potom cakanie na tehu

ta nadej je a preto to kazda podstupujeme ,aj ked niektora z nas, ten kolobeh presla viac krat aby sa dockala vytuzeneho uspechu

musis ale pocitat, ze na IVF si uz samoplatca a to si musis vsetko hradit sama nakolko poistovna to preplaca iba do 38 rokov +365 dni

lenka20
9. jún 2009

ahoj majka,
2 roky snazenia nie su dlha doba, ale vzhladom k vasmu veku a tomu, ze pozorujes u seba zmeny cyklu tak treba asi cim skor zacat riesit tehotenstvo s odbornikmi, skuste zajst do niektoreho CAR a to cim skor.. samozrejme podmienka bude manzelov spermiogram, ktory vam urobia v CAR, ak mu to psychicky pomoze skuste si kupit domaci test na posudenie SPG - aj tu na MK som videla nejake linky na tieto domace testy - ak domaci test vyjde dobre tak mu doda odvahu a mozno bude ochotnejsi ist do CAR, ak vyjdu zle vysledky tak hadam ho to pozenie ist do toho, kedze v tom pripade sa na prirodzene tehu asi spoliehat nebudete moct... zakladna otazka ale je, ci chce dietatko aj on.. lebo ja nevravim, ze IVF sa neda zvladnut - da a celkom v pohode, ale treba k tomu hlavne podporu od partnera - ako pise mirinda 😉 a silnu tuzbu oboch, lebo niektore situacie su naozaj napor na psychiku... pre zenu aj pre muza...
co sa tyka ostatnych veci - ja by som sla na konzultacie do viacerych CAR a vybrala by som si co by mi najviac vyhovovalo, kedze ste uz samoplatci..z financneho hladiska zvazte ist mozno do CR, je to tam lacnejsie - teda, pokial vam navrhnu IVF... lebo mozno bude stacit len par odsledovani ovulky a inseminacia, pripadne planovany styk... drzim palce majka a nebud smutna z veku a vahy - to nie su dolezite veci, hlavne je ako sa citis a po com tuzis 😉 treba si plnit sny 😵

smilers
9. jún 2009

wolfskinka 😉 😀

jinak majo ja s manzelem jsme se snazili 4 roky, tak nejak jsme porad spolehali, ze to vyjde prirozene, nakonec jsme narychlo zkusila IUI 😀 a hned jsme chteli IVF a to nam teda vyslo hned napoprve

drzim palce ale urcite rekni sve gyndr. at ti udela hormonalni profil a vypise zadanku partnerovi na SPG at vite na cem jste 😉

wolfskinka
9. jún 2009

lenka kde beries tu energiu ze 6x ja idem teraz 3 a posledny, nie ze by mi na tom nezalezalo to nie ale aj moj orgaznizmus ma urcite hranice a ja uzivam este aj ine lieky bez ktorych nemozem byt takze moja pecienka si to odnasa naplno ... drzim ti palce nech ti to vyjde .. kedy ides na ten 6.ty pokus

maja2
autor
9. jún 2009

Viete mi povedat, kolko ma to priblizne bude stat v SR a kolko v CR, ked som samoplatca? Vobec nie som v obraze. Dakujem. A dakujem aj za vase odpovede a podporu.

wolfskinka
9. jún 2009

maja ... injekcie sa daju zohnat tu na koniku za cenu doplatku normalne jedna stoji cosi cez 1000 ale kocky co tu predavaju co im zostalo tak to predavaju len za doplatok v temicke mam/nemam lieky
a kolko stoji IVF ako samoplatca u nas ... skus napisat na adresu do IP orsulka ... ona bola minuly mesiac ako samoplatca ona ma najcerstvejsie infosky ... a v inych centrach ti neviem poradit

felicia1
9. jún 2009

maja kukni sem www.chudnutie-ako.sk tam sa ti podari schudnut a musis schudnut ak chces dieta,este zajdi ku gynekologovi ci nejdes do prechodu a ak nie,rychlo zacni chudnut lebo keby si aj otehu mala by si dost vazne problemy

felicia1
9. jún 2009

a co sa tyka 2 rokov snazenia,je to vela!

bsik
9. jún 2009

Ahoj, ono se nedá přesně říct kolik tě bude stát IVF, když ještě ani nevíš jakou léčbu ti budou muset stanovit. Někomu na stimulaci stačí 150mj na 10 dní a někdo si musí (jako třeba já) píchat až 450mj 15 dní, aby si ty vaječníky vůbec všimly a začaly adekvátně reagovat. A k tomu si můžeš, ale taky nemusíš přičítat další výdaje za ICSI nebo prodlouženou kultivaci.Ale opravdu je potřeba to konzultovat v CARu.Z věku bych takovou obavu neměla - mě samotné se zadařilo až na prahu 40.

smilers
9. jún 2009

felicia co ja vim, tak by se nemelo moc hubnout, kdyz chces otehotnet, telo dostava i tak zabrat, ale to maja musi vedet sama a byt tebouzajdu sina konzultaci rovnou doc aru a oni ti reknou co a jak

lenka20
9. jún 2009

majka na slovensku pokial viem a ak sa medzitym nic nezmenilo tak vychadza IVF okolo 100 tisic, v cechach pokial zvolis jemnu stimulaciu, kde nie je cielom vela vajicok, len normalny pocet, tak ani liekov nie je tolko, tak pocitaj do 40 tisic.. ale to uz so vsetkym, mna vysli dve jemne stimulky v CR kazda okolo 35tisic a kupovala som si vsetky lieky v CR za plnu sumu, embrii bolo cca tak isto ako pri klasickej stimulke na slovensku..
pozri, za konzultaciu v CAr nic nedas a oni ti povedia aj ohladne vahy co a ako..
wolfskinka ja pojdem na dalsie IVF az v januari a to bude s darcovskymi vajkami, ja pocet stimuliek neobmedzujem, ze X a dost.. proste budem skusat kym budeme mat na to chut, nervy a peniaze.. a zatial mame, jediny kompromis ktory som urobila aj zo zdravotnych dovodov su tie darcovske vajka, takze hormonmi sa bude napchavat tentokrat mladsia babenka 😉 😅 daujem za palce 😵 a napodobne...

maja2
autor
9. jún 2009

S mojim gynekologom je to tazko. On mi na rovinu povie, ze v mojom veku by to uz neriesil a partner je tiez stary a nebudeme mat na dieta nervy. Co on o tom moze vediet? Mozno budem mat nervy a mozno nie. Ale ak nevyskusam, tak si to budem do smrti vycitat.

Teraz mi konci jedna etapa zivota - koncim skolu a chcem sa na plno venovat splodeniu dietata.

smilers
9. jún 2009

majo ,ale ty musis na 100% vedet jestli na to mas nervy byt v tomto veku matkou se vsim vsudy a ne rict, ze pokud to nevyzkousis, tak si to budes vycitat, jak k tomu potom prijde ten mrnous, kdyz to nebudes zvladat, o tom tom to je, aby jsi byla rozhodnuta dat do toho vse i za cenu, ze sem tam budes na nervy 😉 a ver ze parkrat budes

tak vymen gynekologa a nebo rovnou s partnerem zajdete do CARU a tam to res

lenka20
10. jún 2009

majka niekedy ten obvodny gynekolog jednoducho nema pochopenie alebo sa mu nechce zaoberat problemovymi pripadmi... najlepsie ist do CAR a tam su ludia, ktori ti budu chciet pomoct...hlavne to zacnite riesit cim skor, lebo niekedy sa pri liecbe najdu nejake problemy, ktore to cele odlozia alebo oddialia...cely ten zaciatok - vysetrenia, odbery, pripadne ak by ste si dali robit genetiku alebo ine vysetrenie - ono to cele nejaku dobu trva, nepredstavuj si to tak, ze prides do CAr a dalsi mesiac uz ides na umele... takze sup sup 😉 😵

maja2
autor
10. jún 2009

Smilers ten moj prispevok fakt blbo vyznel. Nemyslela som to tak, ze vyskusame a uvidime. Nebude sa nam pacit, tak vratime do nemocnice. ☹

Ja som na 100% presvedcena ze dieta chcem. Cely zivot som chcela. Ale najskor som nemala partnera a teraz uz aj mam a nejde to. Vzdy som mala blizko detom a jednu dobu som ich aj vychovavala. Tak viem, ze som dost trpezlivy clovek, co sa tyka deti. Preto ma nastvalo, ked povedal, ze na to nebudeme mat nervy - v suvislosti s vekom. Ze ked bude v puberte, ja budem mat 53 a ze to nebudem zvladat. No proste chcel ma odradit.

Srdecne gratulujem k trojciatkam. Verim ti, ze iste vies, co su to nervy, ked sa zacnu ozvyvat vsetci naraz. Ale z tvojho prispevku ide optimizmus. Tak prajem vela, vela, vela zdravia.

Lenka20 asi o spravim ako navrhujes, obidem svojho doktora. Dufam, ze v tom CARe nebudem potrebovat nejake odporucanie. Ale tie tusim na gyn. vysetrenia nie su nutne. Idem zistit, kde sa CAR nachadza.

wolfskinka
10. jún 2009

maja ... vykasli sa tvojho obvodneho gyndosa a povedz mu na rovinu, ze ty chces od neho odbornu pomoc a nie ziadne jeho rady ze si na dieta stara ................. alebo si najdi ineho gyndosa, ale uplne najlepsie ist do centra tam ta nevyhodia s tym ze si "stara na dieta" ako to povedal ten tvoj gyndos.
Nenechaj sa odradit

a nad adopciou si neuvazovala ?

artep26
10. jún 2009

Majo holky mají pravdu. Já takhle "zabila" u svého gynekologa 2 roky a nic z toho. O spermiogram manži jsem musela vysloveně škemrat, když se ukázalo že je OK, tak se stejně nic nedělo. Pak mě kamarádka spucovala, ať koukám změnit doky, což jsem udělala, stačilo tam jít 2x a už mě hnali s doporučením do CARu 😉
Tam jsem byla poprvé v únoru 08 a v listopadu 08 už jsem byla těhule. 😉 😉 😉
Ty sama přeci musíš vědět, zda se na to cítíš nebo ne a nikdo tě o tom nemusí přesvědčovat a diktovat ti, zda to zvládneš nebo ne. Chce to jen partnera dokopat aby taky trošku zaspolupracoval 😉 😉

wolfskinka
10. jún 2009

maja presne tak ako hovori artep ....

smilers
10. jún 2009

majo vsak v pohode.ono to psane fakt nekdy vyzni jinak, nez je mysleno 😉

a dr. ber s nadhledem,nekdy toho vic nakecaji nez udelaji, byt tebou opravdu toto jdu resit primo do caru a pri te prilezitosti zmen i gyndr. 😉

jinak diky za gratulku 😀 taky se dockas🙂

maja2
autor
10. jún 2009

Wolfskinka nad adopciou uvazujem, resp. ja sa jej nebranim. Opat je tu vsak partner a ten ma vacsi odstup. Kamaratka ma adoptovane 2 deti, takze vidim, ze su spokojni cela rodinka a moc im to prajem. Deti maju takmer od malicka a chalani uz maju 10 a 12 rokov. Ale aj tak, ked na nu pride smutna chvilka, tak povie, ze este by chcela aj svoje vlastne dietatko.

deny3
10. jún 2009

maja rozhodne zmeň lekára, ja som to musela urobiť tiež, ten debil ma nazval starou tučnou a kde som bola do teraz, takto si rozhodne prístup lekára nepredstavujem, tak som išla rovno do centra, žiadne odporúčanie som nepotrebovala, tam si aj tak všetky vyšetrenia urobili nanovo. A čo sa týka veku,tak mi povedal, že dokiaľ mám svoje vajíčka, on to skúša, vek mu nehrá žiadnu rolu. Len ako ťa čítam, asi trochu bude problém u teba partner, aj on musí ísť na vyšetrenie, ale pokiaľ mu vysvetlíš, prečo chceš dieťa a on je rozumný, nemal by byť problém.

larri
10. jún 2009

majo,prosim te,nejsi jeste tak stara.Ja byla v patek na druhem OPU a doktor mi rekl,ze jsem jeste mlada.A to mi bude letos 36.No a ty jsi jenom o trosicku starsi.Ale mas nevyhodu,ze si uz budes muset ivf platit sama.
Nevim odkud jsi,ale zkousej se divat spise na statni zarizeni.Ja chodim v Praze k APOLINARI a zatim jsem za dve ivf nepriplacela ani korunu.Ale kolik by te to stalo jako samoplatce ti muzu zjistit,protoze se to tyka jedne moji zname.

Ted jenom zalezi,jestli to dite opravdu chcete a zacit jednat.A presne,staci si vybrat car a pak staci,kdyz pujde manzel na spermiogram.Potom uz budes vsechna vysetreni podstupovat jenom ty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre