Mám 46 a snažíme sa ešte o mimi

havedka
21. apr 2019

Dobry vecer chcem sa poradit,a pocut vas nazor,je tu tiez mamina ktora po 45 by este rada mimi?Je to vobec realne este prirodzene?

eliska13
23. apr 2019

@monciatko87 ja mám iný názor a ver, že ho zmenis aj ty, keď tvoje deti budú studovat a budeš im chcieť pomôcť finančne, či prispet na dovolenku, dať vnucatam...tak ako mne pomohli rodičia, tak chcem pomôcť raz ja.Iste sú rodiny kde sa povie si plnolety staraj sa to nie je môj styl.A vidíš tiež si zodpovedná ja som tiež mala dieťa, až keď som bola zabezpečená a mala mu čo dať.Mozno zle rozmýšľam mňa zaujíma čo raz dám, že nechcem, aby mal každý mesiac nad sebou hypo a podľa toho rozmýšľal či môže mať rodinu, tak či tak ju mať asi bude....mne sa zdalo mať dieťa v 40 už neskoro nie v 46

danusa63
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
23. apr 2019

@elizita No každá to može vnímať inak, ja mám 42 rokov a chodím po malého do školky a nevidím v tom absolútne žiadny problém, najstaršie dieťa mi ide na VŠ, prostredný je na ZŠ a najmladší v školke. Čas na manžela mám viac ako ked som mala jedno dieťa, najstarší postráži decká v pohode hocikedy, my si ideme na večeru ako za mladi, čistá pohoda.

extempore
23. apr 2019

@eliska13 plné súhlasím s tým, čo si napísala... Vychovať dieťa do 18tky a plávaj - to vie aj detský domov.

0silvia0
23. apr 2019

@eliska13 ja zasa nechápem to dávanie dospelým deťom a prispievanie na dovolenku. Celý život financuje človek deti, ich štúdium, sú to roky rokúce. Stredná škola, vysoká škola, je to kopa peňazí. Podľa mňa základ je dať deťom vzdelanie a o ostatné sa majú deti finančne postarať samé. Veď rodič si má akože celý život od úst odtŕhať a stále strkať prachy deťom? Ja osobne si myslím, že aj tí rodičia si zaslúžia trocha si užiť peniaze, kúpiť niečo, po čom roky túžili, ísť na dovolenku... kedy si majú užiť peniaze aj rodičia keď nie vtedy, keď im dospelé deti povyletujú z hniezda? Teraz hovorím čisto o financiách, nie o výpomoci s vnúčaťami ani bežné darčeky vnúčatám a deťom na narodeniny, na Vianoce, ale o prispievanie na dovolenky ako si písala.

maminka2710
23. apr 2019

@havedka Reálne to podľa mňa je, prečo nie. Ak si zdravá a partner má tiež veci v poriadku, tak sa to podariť môže. Ja osobne by som do toho už nešla ... Aj kvôli veku, aj kvôli rizikám... Mala som halušky už z toho, že druhé dieťa som rodila v 37. Už by som sa na to necítila, ale každá sme iná ... Toto je len môj názor.

eliska13
23. apr 2019

@0silvia0 ale veď to nevylučuje jedno druhé dopriať sebe aj deťom nie?či teraz počkám, kým dieťa bude mať 25r a konečne môžem ísť na Kubu, lebo som doňho už dosť nastrkala?každý má iný názor, iný cieľ, iný vzťah k detom....ale nie o peniazoch bol príspevok ja hovorím o zodpovednosti vo veku 46 r snažiť sa o dieťa...že človek bude mať 72 r, keď skončí VS.Kolko ľudí na ňu nemôže ísť kvôli financiám, vieme aké sú dochodky, nehovoriac o návrate do práce pred 50tkou....

0silvia0
23. apr 2019

@eliska13 záleží od financií tej ktorej rodiny. Keď má rodina 2 študentov a priemerné platy, tak asi prioritne riešia potreby študentov. Ak majú super platy, tak je to jedno, môžu financovať študentov, mladých dospelých, vnúčence, aj seba...

monciatko87
23. apr 2019

eliska13 nie nemyslím, že zmením názor prečo by som im neprispela na dovolenku keď budem na dôchodku? Dôchodok dostaneš podľa toho koľko peňazí počas života zarobíš takže nám vyjdu pekné dôchodky, hlavne ak si ešte sporíš na dôchodok my už nato myslíme teraz, takže myslím, že to je pre dieťa dôležitejšie ako v akom veku sa narodí. A inak naše deti už majú teraz peniaze na účtoch každému od narodenia prispievame každý mesiac čiastkou, takže do 18ky budu mať možno aj na byt... takže podľa mňa to je zabezpečenie dieťaťa....

eliska13
23. apr 2019

@monciatko87 veď super píšem, že si zodpovedná tak to má byť.

aveeva72
23. apr 2019

@tenerifka Pritomnost ovulacie nie je zarukou vajicok dobrej kvality. V tomto veku uz je to skor rarita. Aj pri umelom oplodneni sa pouzivaju uz castejsie darcovske vajicka.

elizita
23. apr 2019

@janickacrazy ja nie som ani nahodou zastanca toho, ze starsi surodenec ma byt aupair... ja nikomu vek na dieta nevycitam, je to kazdeho vec.. len zvazujem z kazdej strany... a ja sama sa snazim si urcit priority.. ked vidim, aka to bola uz celkom lahoda so 4rocnou a teraz zase pistiace babo a v 36tke by bolo zas 🙂 a tiez obdivujem aj zeny, co sa po 40tke vobec fyzicky a psychicky citia na dieta.... mna v 2.tehu problemy pocas tehu zaskocili kedze o 1.tehu som takmer ani nevedela take bolo bezproblemove.. preto aj tie problemy pripisujem veku..

janickacrazy
23. apr 2019

@elizita Vôbec to nie je o veku, ja som mala najhoršie tehu v 22 rokoch, ležala som v nemocke na udržiavaní, grcala som, bolo mi zle, porod tiež katastrofa, nevládala som po porode 2 mesiace fungovať. Pri poslednom tehu v 39 som nemala žiadne problémy, cítila som sa dobre, porod v pohode, zotavenie do 3 dní som behala ako srnka. To sú len také predsudky, že v 40tke je žena už stará alebo čo.

tehula
23. apr 2019

Ja len klobuk smeknem. Mam 36r a som rada, ze som obe deti vykotila pred 30tkou. Pochopim, akzena dieta este nema a tuzi naplnit tento sen hoc aj pred 50tkou. Nehodnotim eticku stranku, lebo v konecnom dosledku mi je to fuk, ja sa o to dieta ani starat nebudem ani strachovat, ci sa plod v takom veku vyvinie v poriadku, ani ci sa mu budu posmievat v skole, aku staru mamku ma.

Len vek clovek neobabre a 50tka nie je 20tka, darmo. Ja by som sa na to necitila. Zijem aktivne, ale energie nie je tolko ako okolo 20tky co prehyrena noc bola no problemo.
Chcem sa venovat aj sebe, kariere a ved deti ma stale potrebuju. Ja by som do mimina byt tebou nesla v tomto veku

vevesh
23. apr 2019

Zeny rodili uz odpradavna aj po 40tke, len na slovensku od 80tych rokov je trend 2 deti pri sebe a dost. Tak samozrejme, ze v sucasnosti rodit po 40tke je na slovensku skor rarita ako pravidlo. Ale este za socializmu si pametam, ako ludia rychlo robili deti po 40tke, aby neplatili dan (sice si nespomeniem ako sa vola, ale platila sa vtedy, ak par mal uz odrastene deti)- kopec deti takto v mojom okoli sa narodilo...a v pohode rodicia to zvladali, deti sa nerodili extra postihnute a ani nemali nejake ujmy za vekovy odstup od surodencov ci rodicov. A vo svete to nie je nic vynimocne- zeny rodia, pokial chcu, vladzu, mozu.... Co je u koho este priatelne, je vecou individualnych okolnosti kazdej zeny. Tak ako je u niektorych "nevhodne" mat dieta skoro, u niektorych je "nevhodne" ho mat neskoro- to uz nech si zariadi kazda ako chce, moze a vie...

ketrin332
24. apr 2019

@tecko28 moja mamina SA nesnazila ona si mislela ze ide do prechodu ,a nakoniec visvitlo ze je tehotna po 17 Rokov .porodila normalne Bez problemov.ja zijem v UK zahranici v takom veku Tu zeny nenechavaju rodit je jim ponuknuty cisarsky rez.ja som rodila pred 8 rokmi v UK anglicku a mala som tiez IST na cisarsky rez z dvovpdu ze mala nemala dolu hlavicku dole mala zadocek .a uz som cekala v cakarni a sama som bola mlada 25 rocna a sedeli tam zeny co uz mali po 40. Vsetky cakali na cisarsky rez.na stastie som nemala cisarsky mala SA naspet otocila na hlavicku dolu

tecko28
24. apr 2019

@ketrin332 ved o tom som pisala, ze ak sa niekomu zadari, je to pozehnanie a dar, ale nie tlacit na pilu ako autorka prispevku a ona to fakt riesi uz strasne dlho. Takze mala si dat lehotu dokedy skusia prirodzene a ked nic rychlo sup asistovana, zial ako samoplatca. Ked sa jej niekolko rokov nepodarilo, tazko cakat zazrak, nemladne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre