Mám problém otehotnieť. Poraďte mi

macka67
12. feb 2018

Ahojte žienky, potrebujem sa trošku vyžalovať a potrebujem rady. Neviem ako ďalej postupovať čo sa týka vyšetrení a čo sa týka psychickej stránky, som na tom už pomerne zle. V poslednom čase sa mi chce stále plakať. Málokto ma dokáže pochopiť, každý mi tvrdí, že na to nemám myslieť, že som ešte mladá. V júli budem mať 26 rokov. Snažiť o bábätko sme sa začali v lete v roku 2016.. Budú to teda už dva roky. Nikdy som si nemyslela, že zrovna ja budem mať taký problém. O necelý mesiac budem s mojim drahým už 10 rokov, z toho skoro rok a pol sme manželia. Nečakali sme, že sa budeme takto trápiť. Snažili sme sa najprv bez pomoci lekára, ale potom som mu po polroku povedala, že je asi niečo zle. Vtedy mi povedal, že mám polycystické vaječníky a budem mať problém otehotnieť. Doma som si kvalitne poplakala, nasadil mi progesterón, aby som aspoň ms dostávala normálne. Ten som užívala nejaký čas, manžel bol na spermiograme, je v poriadku. Tak som sa v októbri 2017 konečne odhodlala a išla som na laparoskopiu. Po laparoskopii som dostala k progesteronu ešte clostilbegit a pregnyl. Každý druhý mesiac mám od clostilu a pregnylu pauzu. Momentálne mám za sebou druhý neúspešný pokus s clostilom a nasleduje posledná pauza a posledný cyklus s clostilom. Mám pocit, že môj dr sa o mňa veľmi nezaujíma, keďže teraz som nemala ani kontrolu folikulov, nič, len som brala clostil a pichla som si pregnyl. Posledný pokus to určite bude zasa to isté a asi ma pošle do CAR ak sa to nepodarí. Chcela by som sa spýtať, aký by sme ešte teoreticky mohli mať problém? Neviem na aké vyšetrenia by som sa mala vypýtať, ale dr ma nepošle sám od seba nikde. On je spokojný, že mám ovuláciu a proste , že raz sa to podariť musí.. Aj keď som sa ho pýtala, čo by tam ešte mohlo byť, tak tvrdil že určite mi nič nie je.. Ale tak niekde asi ešte problém je. Prosím, keby mi viete napísať, aké vyšetrenia by som mala absolvovať ešte predtým, ako sa objednáme do CAR, bola by som veľmi vďačná 🙏 Ja viem, že sa oproti iným párom snažíme krátko, ale bolí to veľmi a veľmi sa nemám komu vyrozprávať... ďakujem.. ❤❤

ikonica
12. feb 2018

@macka67 hormonalny profil ti robil?

reni1512
12. feb 2018

Nasad si gynex kvapky..gynastan cajik,vitamin E a kyselinu listovu..aj manzelovi vitamin E.
Klud pokoj...s vysetreniami ti neporadim,ale daj si porobit co sa da.A odporucam aj p.Anku Kopacovu z Vrboveho ak budes mat nejake vysledky v ruke.Je to bylinkarka..vdaka nej mame prvu dceru.
Hlavne nestresuj a najdi si aj inu cinnost lebo ak budes tlacit na pilu tak..Ovulacne testy kupit sledovat ovulku a skusat 😊

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica ano robil, vyšiel mi mierne zvýšený testosterón, inak nevravel dr nič

@reni1512 užívam gynex, inofolic, alchemilku, kys.listovu, zacala som teraz chlorelu spirulinu a zeleny jacmen. ovuláciu som mala po laparke zatiaľ každý mesiac. meriam si bt a tak si to viem odsledovať a aj cítim, kedy je ovulka. len sa nedarí stále 😔 nad pani Kopáčovou porozmýšľam ešte. za ňou asi treba ísť osobne však?

ikonica
12. feb 2018

@macka67 a na spermiogram ste boli?

majuska72
12. feb 2018

@macka67 akoby som to ja písala, až na to, že som s mojim len 3.5 roka 🙂 a teda začali sme sa snažiť trošku skôr ako vy. Ja mám presne ten istý problém ako ty, až na to, že ja som ešte nebola na laparoskopiu a neberiem ani clostilbegyt zatiaľ. Jedine som bola u diabetologicky a mám inzulínovú rezistenciu, takže na to beriem lieky (vraj je to niekedy príčina prečo nemôže žena otehotnieť).
Ak ti môžem poradiť , ak nie si spokojná s dr. Tak ho zmeň (aj ja som menila cez leto doktorku) a do centra môžte ísť aj na vlastnú žiadosť, tvoj doktor nemusí o Tom ani vedieť. Ak chceš , napíš mi súkromnú správu ;)

ikonica
12. feb 2018

@majuska72 ako si sa dostala k diabetologicke?ako sa ti ta intolerancia prejavovala?

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica ano manžel bol na spermiograme a výsledky má super

@majuska72 takže by som mohla mať ešte aj taký problém ako ty teoreticky, vieš mi poradiť, aké to má príznaky tá inzulínová rezistencia?

ikonica
12. feb 2018

@macka67 robili mu aj MAR test? skuste este reproimunologiu ci nevytvaras protilatky voci spermiam...

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica ďakujem za radu, to som zrovna dnes pozerala na internete kde robia také vyšetrenia, musím si tam zavolať

ikonica
12. feb 2018

@macka67 ja som bola v adle v Presove...dobra reproimuno je aj v Nitre

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica my bývame kúsok od Nitry takže by sme skúsili ísť tam, len pozerám ten cenník. no paráda 😅 musím si prezistiť čo všetko prepláca poisťovňa

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica a tebe tam niečo zistili?

ikonica
12. feb 2018

@macka67 idem o tyzden pre vysledky...

majuska72
12. feb 2018

@ikonica poslala ma moja gynekologicka, práveže ja som ani nevedela , že niečo také mám. Ale na základe hormonálneho profilu ma tam poslala. Potom mi zobrala diabetologicka krv a potvrdilo sa to. Ale čo som čítala na internete, tak neliečená IR môže skončiť až cukrovkou.
@macka67

majuska72
12. feb 2018

@macka67 inak aj ja bývam pri NR 🙂

ikonica
12. feb 2018

ja mam o 10r.viacako ty a pred rokom som prisla o babo v 12 tt...odvtedy nic... nasli mi na hematologii trombofiliu... teraz zistuje e preco sa nedari.. mame slabsi spermiogram ale podla lekarov by nemal byt problem pocat...

ikonica
12. feb 2018

@majuska72 fiiha a ktora hodnota ti vyletela v tom HP?

reni1512
12. feb 2018

@macka67 jo osobne..tak ked mas vsetko tak len vydrzat 🤗

macka67
autor
12. feb 2018

@majuska72 a koho máš gynekologičku? 🙂🙂

@ikonica tak držím prsty aby ste prišli na to, kde je probém, my budeme teda pátrať ďalej

ikonica
12. feb 2018

@macka67 no ja som zacvakala 70eur za vysetrenie na cytokiny ci co a mm 40za spermiogram... lacne to teda nie je.,

macka67
autor
12. feb 2018

@ikonica no pekne, ale tak keby to pomôže bolo by to super. musím u tom pokecať s mužom, či teda ideme naplno do toho a minieme naše úspory na bábo

majuska72
12. feb 2018

@ikonica neviem ti ani sama povedať, či len za to, že mám PCO a tiež zvýšený testosterón, alebo ako ju to napadlo. Ale dr. Sa špecializuje na neplodnosť žien, takže sa vyzná a vie, kde hľadať príčinu. O pár dní ti napíšem, či mala pravdu, lebo už mi pár dní meškajú 🙂 lieky beriem od novembra.

@macka67 chodím p. Doktorke Vondrakovej, ambulanciu má oproti hornej vrátnici nemocnice (aevitas sa volá jej gyn. Centrum)

macka67
autor
12. feb 2018

@reni1512 mám ano, zásobená som a stále hľadám čo ešte všetko môže byť nápomocné 🙂 len keby to bábo už chce prísť aj k nám 🙏

ikonica
12. feb 2018

@majuska72 a netestujes ked ti meska?

macka67
autor
12. feb 2018

@majuska72 myslela som si, k nej chodí aj kamarátka ktorú som spoznala v sliači na laparoskopii. uvažovala som, či nezmením môjho dr za ňu. si tam spokojná?

majuska72
12. feb 2018

@macka67 som veľmi spokojná , pani dr.je super, sympatická žienka a všetko vysvetlí, keď treba aj zopakuje. Je pozitívne naladená a naposledy mi vravi, nebojte , mali sme tu aj oveľa horšie prípady a otehotneli 😁 fakt pohodacka, nemôžem na ňu nič zlé povedať, nedá sa to porovnať s tou predchádzajúcou.

@ikonica bola som chorá, mala som angínu, tak to pripisujem trošku tomu, ale dnes som už nevydržala a urobila si taký lacný z Číny :D a niečo sa tam škrta, tak ešte počkám pár dní, nechcem sa predčasne tešiť, že sa stal zázrak po 2 rokoch

ikonica
12. feb 2018

@majuska72 juj tak potichucky gratulujem a ked z toho budu kolajnice, tak nam sem hod inspiracnu foto... 😉

hettinka
12. feb 2018

@macka67 boli ste na spoločnej dovolenke s manželom? V Tatrach sa to už podarilo mnohym beznádejným prípadom, napr. aj mne po veľa pokusoch ... 🙂

majuska72
12. feb 2018

@ikonica budem informovať ako to dopadlo 😉 😘
Inak ako mi povedala aj doktorka aj diabetologicka že mohla by som aspoň 5kg schudnúť, že boli by spokojné tak som do konca roka chodila od októbra 2x týždenne cvičiť plus 2x do týždňa tancovať. Takže možno aj pohyb pomohol a počula som, že tanec je super na rovnováhu hormónov.

ikonica
12. feb 2018

@hettinka heh nam ani tatry nepomohli.. sice sme boli len na tri dni.. a ked tam nejdes v case ovu tak.... 🙂