Mám užívať kyselinu listovú v 2. trimestri?

neliynda
29. aug 2016

Dobrý deň mamičky, prosím vás, viete mi poradiť či mám brať kyselinu listovú v 2.trimestri (13tt)? Známa mi odporučila aby som brala, vzhľadom k tomu, že v 1.trimestri som ju nebrala. Ďakujem pekne

evittam
29. aug 2016

@neliynda Pokiaľ máš normálne, bezproblémové tehotenstvo. Normálnu, zdravú a vyváženú stravu a nemáš žiadne problémy tak nemusíš vôbec brať nejaké umelé výživové doplnky- len marketing a "ťahače" peňazí z určitých skupín obyvateľstva. 😉

evita_g
29. aug 2016

mne gynekologička povedala, aby som pokračovala v užívaní aj v 2. trimestri... myslím, že tým nemáš čo pokaziť 🙂

nivea777
29. aug 2016

ja mam doma kyselinu listovu este na cca 50 dni...takze mi to vychadza dobrat az v 2. trimestri.. urcite ju nevyhodim ale potom uz asi dalsiu nekupim

monika1791
29. aug 2016

Kyselina listová je dôležitá pred tehotenstvom a 1.trimester..kyselinu listovú môžeš brať aj celé tehotenstvo..takže určite nemáš tým čo pokaziť.

kacenka_1
29. aug 2016

@neliynda tak napriklad ja budem brat kyselinu listovu cele tehotenstvo. Mne ju predpisala hematologicka aj s vitaminom B12 a B6, a tieto tri budem brat cele tehotenstvo aj po tehotenstve, takze ublizit ti urcite nijak nemozu...

evittam
29. aug 2016

Nemôžu nič pokaziť - ale na čo to brať ak to nepotrebujete? Na nič - umelé vitamíny a minerály aj tak telo nevie efektívne spracovať a väčšinu vylúči. 😉 Takže ako som už napísala pchať sa "zbytočne" v zdravom tehotenstve pri zdravom bábätku umelými vecami je nepotrebné. Ale ja viem - hlavne tehotné ženy sú dobrou skupinou na zmanipulovanie obchodníkmi s takýmito vecami a stačí napísať na krabičku "výborné pre tehotné" a už majú zákazníkov. Ale to je môj názor. 😉

kacenka_1
29. aug 2016

@evittam jasne, kopu kamaratiek vobec neberie, dokonca jedna zacala a nerobila jej dobre... ak to nie je potrebne, tiez som za pestru stravu a hotovo, ale naopak, ak je problem, netreba to podcenovat...

evittam
29. aug 2016

@kacenka_1 Tak jasné....Ja som obe tehotenstvá vôbec nič nebrala - žiadne výživové doplnky. Mám dve zdravé a krásne deti. 😉

neliynda
autor
29. aug 2016

Mne ju známa odporučila iba tak preventívne. A v prípade akých problémov by mi tá kyselina mohla pomôcť? Ďakujem maminy

evittam
29. aug 2016

@neliynda Ako som ti už napísala - ak si zdravá, máš tehotenstvo bez problémov a tvoje bábo je v poriadku a zdravé tak ti nepomôže v ničom. A len tak zo zvedavosti - keby ti tvoja známa odporučila brať "iba tak preventívne" lieky od bolesti, ATB a neviem čo ešte tak to tiež riešiš a chceš brať? 😉 Či tvoja známa je aj tvoja gynekologička?

pribinak
29. aug 2016

@neliynda je leto, kopec ovocia a zeleniny, naco pchať do seba umelé vitamíny?
Navyse uz teraz to ani nema velmi zmysel, babo je uz vyvinuté a uz ken rastie
Kys.listova je prevencia pred vyvoj.vadami, takze sk ju chce niekto beat, tak pred plánovaným tehotenstvom a v 1.trimestri

Tu ti kopec bab napise, ze ano a oni tiez brali, ale pokial nemas ziadne problemi, ani babatko, tak naco umelý vitamín? Ked uz tak v prirodzenej forme

neliynda
autor
29. aug 2016

No jediný problém ktorý podľa môjho gynekológa údajne mám je, že moja placenta je menšia ako by mala byť, resp.je takmer tak veľká ako bábätko... Čiže neviem čo s tým... V tom mi asi kyselina listová nepomôže... Neviete mi v tomto nejak poradiť? Dr sa vraj s tým nestretol ešte a nevie čo s tým mám robiť ale podľa neho bábätku sa nemusia vyvinúť organy niektoré... :(...ďakujem

evittam
30. aug 2016

@neliynda No tak v prvom rade by ti mal poradiť odborník - a tým by mal byť tvoj gynekológ a ak sa s tým nestretol, tak by ťa mal poslať za iným odborníkom alebo sa poradiť s nejakým svojim kolegom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre