Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

cucuska
autor
1. jan 2009

presne tak. aj ja som to chcel už tisíckrát zabaliť ale ja som zatial bez titulu, takže to musím dotiahnuť, musím, len keby ma tak podporovalo aj okolie teda okrem manžela 😉 akur´t sa ma dnes muž pýtal, že kde urobím promóčnu hostinu a ja na to: nik mi nepomáha, nikde. pôjdeme len mi traja a tak to oslávime ak sa tam dopracujem 😀

emily3
1. jan 2009

mna nastastie podporuje mama. inak by som nesla do skoly. 2007 v juny som mala promocie ( koncila som ucitelstvo ore 1. stupen a speckuň a kedze som chodila do Levoce, tak na promociach boli len moji rodicia a manzel s detmi a stacilo mi to. mali sme ich v piatok ( inac to bol strasny chaos). tak sme zostali tam na vikend. stanovali sme v podlesku a rano sme isli do Tatier a potom to Aquaparku do Liptovskeho...vyblaznili sme sa tam a potom sme spali v kempe, ktory sme stretli po ceste a rano sme potom isli dalej smerom domov...bol to super vikend

emily3
1. jan 2009

cukrus gramatiku si nevsimaj, nikdy mi to neslo...a asi sa to nenaucim 😅

cucuska
autor
1. jan 2009

no ja to zatial neriešim akurát som volala so spolužičkou, či ide zajtra so mnou, a že ide, takže hádam to zmákneme. ja sa zas ponáhľam a tak mám samý preklep

emily3
1. jan 2009

tak drzim palce a neboj...bude dobre...z coho mas skusku?

cucuska
autor
1. jan 2009

z liturgie svatostí 🙂
akurát spm bola pozrieť malú, spí s plyšovým psom, inak bez neho ani na krok a rozpráva si zo sna, no je rozkošná, tak ju ľúbim 😀

emily3
1. jan 2009

😀 😀 😀 , nasi starsi spia a Misko je hore. ma strasne zaparenu ritku, tak ho ocko vetra a stegli...vychutnavaju sa jeden druheho 😀 😀 a za chvilku mu dame lieciky a hajde do postielky....

cucuska
autor
1. jan 2009

je chorý?
Emke zas idú zubky a tak nariedko kakáme aj trikrát za deň, proste stále prebalujem 😀

emily3
1. jan 2009

je, od pondelka berie antibiotika..u nas su to prve vobec...a tiez stale kaka asi z tych liekov a z toho ma zaparenu ritku...

cucuska
autor
1. jan 2009

hej sús probiotika aj my sme boli prvykrat na ant. na začiatku decembra alôe už je dobre
papa idem si ľahnúť, sledké sničky

cazuba
1. jan 2009

Ahojte baby, som tu nová no potratila som pred mesiacom aj pol, a stále to veľmi bolí, veľmi sme sa na naše dieťatko tešili, boli sme radi že náš 2 ročný malí sa bude mať s kým hrať a že medzi nimi nebude taký veľký vekový rozdiel. A vtedy prišla strašná rana potratila som v 5 tt ešte ho nebolo ani veľmi vidno no aj tak na to nemôžem zabudnúť a keď vidím iné mamičky s kočíkmi tak sa stále pítám prečo to naše muselo odísť.

A ešte k tomu som stále nedostala prvú MS, kedy ste dostali vy ja už mám 52 dní od potratu a stále nič. Bojím sa že som tehotná pretože moja lekárka mi nedala žiadnu antikoncepciu pretože povedala že mám dojsť po prvej menštruácii a potom mi nejaké napíše. No ja ešte stále nič.

Čo mylsíte mala by som ísť k lekárke alebo ešte počkať?Ďakujem

P.S. Prajem šťastný nový rok, aby bol lepší než ten mynulí a veľa, veľa detičiek.

emily3
2. jan 2009

cazuba je mi luto co si prezila...
ja som prve teho mala v pohode a ked som druhy krat otehotnela tesili sme sa, vyberali mena a pod...ale v 5tt som spontanne potratila. ked som sa dr. pytala ci mozem byt spolu smuzom, zahlasil, ze cez ochranu aby som nedostala infekciu, ale ani slovo o tom ze mame cakat 3- 6 mesiacov...ale my kondomy nepouzivame a ni nic podobne...a otehotnela som hned a ani som o tom nevedela...cakala som kedy pride prva mrcha, mala som ist na kontrolu po nej...ale neprisla . urobila som si testik po siedmych tyzdnov a bol pozitivny...v prvom rade som sa velmi zlakla, ze z nova potratim, ale potom som sa ukludnila a isla k dr. a tvarila som sa ze nic neviem....pytal sa kedy bola mrcha..na com som zahlasila, ze neprisla...bolo mu to divne...vysetrril ma a oznamil ze som teho...na ultrazvuku sa potvrdilo ze som asi v 7 tt a vsetko je v poridku..mala som bezproblemove teho ani som nevedela ze som teho az kym mi nezacalo rast brucho. .maly sa narodil vporiadku a teraz ma 4 roky...

takze pockaj, pripadne si urob test..a hlavne bud v klude.
prajem ti statny novy rok aby bol lepsi ako ten predosli... 😀 😀 😀

cucuska
autor
2. jan 2009

no aj moja rada je: urob si test a uvidíš, mne mrcha došla po oboch potratoch až po 6 týždňoch to je 54 dní, takže ešyte nie je čas na paniku. Kľud a inak poznám baby ktoré otehu hneď a všetko bolo v poriadku, skús ten test 😉

cazuba
2. jan 2009

Ďakujem za rady, myslím že ešte aspom 1-2 týždne počkám a uvidím či dojde, keď nie tak by som urobila test.

Ja som tiež mala prvé tehotenstvo bezproblémové malý mal 4500 g a 59cm taskže som mala takého slona, veľmi sme sa tešili na toto druhého lebo podľa toho čo mi hovorili kamoške ktoré mi robili tie pokusy že či budeme mať chclapca alebo dievča tak sme mali mať dievčatko a to mi ešte v našej rodine nemáme. Takže to bolo vysnené divčatku ale stalop sa je sa s tým ťažké zmieriť ale dúfam, že to nejako zvládneme.

Neviete my poradiť čo by som mala brať aké vitáminý, teda ak by som bola tehotná aby sa znížilo riziko že sa niečo stane?

A čo beriete aké vitamíny alebo čajíky po potratre?

Budem sa snažiť byť v kľude, ale keď sa budem mať komu vyrozprávať teda vám tu tak to určite pôjde ľahšie.

lia
2. jan 2009

cazuba,je mi to luto,ze sa musis pridat k nam 😔
zacni jest kyselinu listovu aspon,dnes skoc kupit testik a nemusis na nic cakat 😉

zuzkaprofant
2. jan 2009

ahojte ako sa mate v novom roku?
Cazuba dobre je brat kys listovu

neviete ako sa ma petru

lia
2. jan 2009

ahoj zuzi,petru mi vcera pisala,ze uz kupala,prebalovala a ze mozno ich dnes pustia 😵

zuzkaprofant
2. jan 2009

vazne sa tesim na fotecky 😀
a ty ako uz si zdrava

lia
2. jan 2009

tak napoly zuzi,este chrchlem a soplim 😒
aj ja sa uz tesim na nich 😵 petru mi tu chyba ☹ ,ale odpustam jej 😀

zuzkaprofant
2. jan 2009

co jej odpustas?

lia
2. jan 2009

ze tu nie je

zuzkaprofant
2. jan 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajjjjjjjjjjjjjj 😀 😀 😀

ako si silvestrovala bola si niekam

lia
2. jan 2009

boli sme s partiou 🙂 dobre bolo 🙂 a vy??domka??s kym ste boli??

zuzkaprofant
2. jan 2009

sme boli len dvojko doma nikam sme nesli tak sme pozerali filmiky taky obycko vecer sme mali

lia
2. jan 2009

ani mne sa nikam nechcelo,kludne by som ostala doma 🙂

cazuba
2. jan 2009

Ďakujem, a radili mi aj nejaký alchimilkový čaj a calibrum baby je to dobré brať?

emily3
2. jan 2009

ahojte...teda nas najmladsi Misko ako sa mu blizi ten rok...taky sinter zneho je...uz to nie je take male rozkosne, nevinne babatko...taku neplechu robi. vsetko roztahuje, hlavne Monike vytahuje zo suflika skolske veci, vyhadzuje jej skolsku tasku zo skrine a schovava sa tam...

dnes sme boli s detmi ,okrem Miska, na cinohre..Kocur na kolieskovych korculiach...bolo to krasne, zabavili sme sa a deti vydrzali... 😀 😀 uzivame si kulturu...

h0blinka
2. jan 2009

ahojte sojky (ako to svetluska zvykla pisavat) 🙂
100rokov sme sa neukazali, niejako ten cas leti..
vsetko naj naj prajeme do noveho rocku, vela stastnych zdravych deti a a eurasikov 🙂 posielame vsetkym pusinky.
Straasne krasne deti mate vsetky babule, no stihli uz riadne podrast 🙂
zuzi hlasujem za Sofiu (ja som straaasne chcela ale manzelovi sa nelubilo), ja som tu hadam ani nebola co si tehu, tak gratulujem 🙂 s takym bruskom som sla rodit 🙂
...a pocujem ze petruci ma babo?gratulujem, to som tu teda nebola riadne davno
co som este zmeskala?

my sme teraz strasne chorí uz treti tyzden. zacalo sa to 15decembra a odvtedy nie a nie sa z toho vyhrabat 😖 ale nebudem sa stazovat, bo som si aj Lilly povedala ze toto je posledny chory tyzden, uz stacilo.
12teho by som mala nastupit do prace tak dufam ze budem mat viacej casu ku vam nazriet, lebo na materskej niejako casu nieto 😀 😀

lia
2. jan 2009

jeeeejjjj petruuuuuuucccccc,vitame vaaasssssssssssssss domkaaaaaaaaaaaaaaa 🙂
GRATULUJEM A PRAJEM VELA MLIECKA A ZDRAVICKA 😵 😵 NECH TI LINDUS ROBI LEN RADOST 😵 😵
naaaadhernaaaa je,ruzovucka,no na spapanie 🙂
rozpravaj,ake to bolo??

petruci6
2. jan 2009

caute babulky,

som tu len na skok, dnes nas pustili domov,malicka teraz spinka,tak som rychlo pridala fotky do albumu.
Dakujeme krasne vsetkym za gratulacie,nestihala som ani odpisovat
Porod vam asi nebudem opisovat,kedze sme mali cisarsky a to viete ake je,bola som v celkovej narkoze ale to prebratie a prve hodiny po boli strasneeeeeee bolesti
baby dole klobuk tym kt sa rozhodli pre dalsie dieta,mne bude asi stacit Linduska,neni to sranda
Kojime,ale hrozne to boli,kym sa prisaje,pribera,zltacku nemala a teraz nas cakaju same vybavovacky,papiere,lekari....

ked bude viac casu pridem zasa

pekny vecer 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre