Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

h0blinka
5. jan 2009

bol to len vykrik spinka dalej
kika gratulujem, je to uzasne ze sportujes aj s Lili
evitka vy ste ale krasne narastli 🙂
Tribitka aka krasna zienka je zo Sofie

cucuska
autor
5. jan 2009

už hej od včera len piškóty, tie kukuričné šulce, zjedla trochu vývaru a mkvové výživy. no dnes len čaj a šulce a trochu suchého rožku. a koľko ste mali tie teploty?

h0blinka
5. jan 2009

2 dni, ale boli sme v nemocke, podom bolo dobre, o tyzden zase a o dalsi zase, teraz sme preklenuli prvy vikend bez horuciek, KLOP, KLOP
davala som jej mrkvovy vyvar do flasky, to cuckala asi 2 dni potom odmietala aj flasku a ja som lutovala ze uz nekojim, tiez som bola na to sama, muzik v robote a rodina nas ma v keli
aj bananik je dobry aj ten mozes davat ked ma hnacku

janula_nz
5. jan 2009

ahojte maminky

hobli, ako sa mate? davno som vas nevidela v meste

h0blinka
5. jan 2009

Doki vam co povedala?

janula_nz
5. jan 2009

cucus a davala si jej aj ryzovy odvar? ja som mrkvovy odvar este deckam nedavala nikdy , vzdy ked maju hnacku, tak ryzovy odvar, pripadne ryzu z neho a tu v tom odvare rozmixovat a tak podavat. ziadne mlieko a mliecne sa vtedy nemoze, dokonca ani vigantol vtedy treba vynechat. ak ti papa bananik, tak ten je velmi dobre. a musis jej popri hnackach davat kulisek!

h0blinka
5. jan 2009

ahoj janus, akurat som vcera na teba myslela
odkladala som vyrastene saty po Lilly. Mas teraz to dievcatko? Niejake satocky by som vam mohla dat ak by si chcela a ak by neboli male.

janula_nz
5. jan 2009

jasne hobli. mam ale je hrozne malicka. vcera mala 4mes a teraz jej je konecne dobra 56 velkost 😅 ale rada zoberiem ak to nemas kde dat

h0blinka
5. jan 2009

v nemocnici nosili mlieko kazde 3hodiny, vzdy sa z neho lilly riadne dos... a ja som im vravela ze nech nam mlieko ked tak nosia len rano vecer, ale oni ze musia lebo takym malym davaju len to a raz denne jedlo, tak som to vylievala :( a papali sme bananiky, piskotky a rozky
Na hnacky zabral HYLAK, na druhy den po nom kakala normalne. je to na obnovu crevnej mikroflory

trpezliva
5. jan 2009

ahoooj hobli, vidim, ze aj ty si facebookova. 😵
kto bude s Lilly ked pojdes do prace?? uz sa ti chce ist, ci musis? 😕

janula_nz
5. jan 2009

aj hylak je dobry, ale nam v nemocnici ten kulisek alebo smectu davali. to treba mat stale doma a ked dieta grca alebo hnackuje , hned na zaciatku davat pit. to sa pije len po kvapkach alebo po lyzickach, v malom mnozstve. hnackami a grcanim sa z tela vyplavuju dolezite latky a neviem co este a tieto pripravky ich dodavaju a zmiernuju priznaky. pri tolkych detoch to mam uz v malicku, aj v nemocnici nato boli 4 tak som zapraxovana 😅

janula_nz
5. jan 2009

hobli vy ste teraz niekedy boli v nemocke? 😨 aj moja malicka mala v decembri hnacky a dokyna povedala aj jej vypisala papeire do nemocnice ak jej to neprejde a cez vikend jej to potom preslo, tak nemusela ist. ale pre take male deti je to dost nebezpecne. inak sa cudujem, ze jej davali mlieko lebo ked tam boli moje deti, tak len odvar a banany niekolko dni dostavali a potom do odvaru mlieko a tak pomalicky. nie mlieko naraz, to je blbost

h0blinka
5. jan 2009

no super Jani tak zajtra si k tomu sadnem a pretriedim, potom si vyberies co sa ti paci z toho a mozete si to nechat. Ja to uz nemam kde odkladat 😖
boli sme tiez v dec. od 15do18teho, bola to hruza, lebo im asi nezaplo, alebo tomu nepripisovali taku vahu ze mi tak obserie balik plienok, strasne som na nich nasrata, lebo najprv nam diagnostikovali virozu, ked nas prepustili nam zavolali ze mame salmonelu, dva dni na to u nej prepukla hnisava angyna a odvtedy sa proste stale trapime..

hej hej facebookovala som sa, kamoska ma zavolala, Kika ty vies po madarsky?

janula_nz
5. jan 2009

no ta nasa detska nemocnica je nula bodov. k mojim detom sa tam spravaju ako k handram. co som sa tam najedovala, ked som tam chodila za detmi, dokonca ma tam potom uz ani pustat nechceli lebo vraj placu ked idem prec 😠 a to tam boli az 4 nase deti v tom case. a kazde v inej izbe, aspon spolu ich tam mali dat. skoda reci,, clovek sa len rozculi

hobli u nas sa tie vecicky zidu, tak by som zobrala vsetky ak mozem. kludne to sem prines 🙂

h0blinka
5. jan 2009

samozrejme, ved prave preto som na teba myslela 😉 ozvem sa ked som v NZ ved cislo mam 🙂
teraz letim, uz sme napapne a ideme sa hrajkat, lilly mi neda pokoja ked nespi 😀

petruci6
5. jan 2009

ahojte krasky,
teraz sme dopapali a spinkame,tak mam trochu casu aj na vas 🙂
dnes som bola na vyber stichov,ani som nezbadala a boli vonku,tak som este pokupila nejake veci co mi trebalo a rychlo som utekala domov k malej a ta este dobru pol hodinu potiahla co som uz bola doma 😀 pri nej sa budem moct flakat kolko chcem

bersh teraz si na rade, ako sa citis? uz sa to pomalicky bliiiiizi 😅

zuzi preco chces cisarsky? myslis,ze ten neboli? ja som mala tiez taku naivnu predstavu 😝

janula_nz
5. jan 2009

ahoj maminka 🙂

ako papa linduska v noci? aj sa vyspis pri nej?

zuzkaprofant
5. jan 2009

jasne boli ale skoo kazda zvas tak rodila 😀 😀

petruci6
5. jan 2009

zuzi takze nechces vypadnut z tymu? 😀

ahoj janul, v noci sme 2x hore,takze da sa vyspat,uz som ju vcera dala do postielky,lebo predtym spala so mnou a to nebol ziadny spanok,bala som sa ci jej neublizim zo spanku

a ty sa mas ako?

janula_nz
5. jan 2009

ja dobre. dakujem za opytanie.

ja som tiez lauriku naucila hned od narodenia na postielku a nikdy som s tym potom uz nemala problem, ked bola aj vacsia. ja by som sa tiez bala, len by som sa prehadzovala a ziadny spanok. teraz je to tiez tak , ked mi nahodou zaspi v mojej posteli a to mam velku postel, manzelsku, tak sa nevyspim lebo ma kope a tak 😅

petruci6
5. jan 2009

ja nemam manzelsku tak si vies predstavit ako som lezala na 5cm a mala na vyvalena na celej posteli si spokojne odfukovala 😀

janula_nz
5. jan 2009

viem si to predstavit 😅 ale ked ti spinka aj v postielke, tak ju nauc tam spinkat. aj pre teba to bude lepsie. inak to mas dobre, ked len dvakrat v noci papa, trosku si mozes oddychnut. uz si si zvykla na ten kolotoc okolo nej? 🙂

petruci6
5. jan 2009

myslis jej kolotoc nad postielkou,alebo nas okolo? 😅

zuzkaprofant
5. jan 2009

No jasne ze by som vas nechala tak vy cisarakom a ja nabehnem po porode na plastiku 😀 😀 ale nie to uvazujem teraz lebo mam poradnu tak sa chcem popytat dokyho a mame aj stretko s hebame nieco ako dula ze co a ako lebo to uz sa musi teraz vybavovat take veci

janula_nz
5. jan 2009

petrus nie kolotoc nad postielkou som myslela 😅

petruci6
5. jan 2009

zuzi ja si myslim,ze pokial to nie je nutne v pohode porodis aj normalne
cisarsky je predsa len operacia a rez do brucha
kazda sme tu na to mali nejaky dovod,ale pokial nemusis,tak rod normalne
vies ako som zavidela babam,kt porodili normalne a na druhy den si chodili po chodbe s babatkom na rukach?
ja som sa 2 dni nevedela postavit z postele a potom som ledva presla na zachod,ani malu som nemohla mat pri sebe,ale vzdy som ju tak zababusila do palonu a skryla,ked mi ju priniesli na kojenie,ze ani nezbadali,ze ju mam v posteli a ostala mi tam celu noc,az rano na vizite zistili,ze im chyba 😀 a odvtedy som ju mala stale 😀

janul myslim,ze uz si zvyka,obe si zvykame
je to dobre babatko na rozdiel od niektorych kamosiek,kt revali v jednom kuse,moja sa napapa a spinka,to je jedine co pozna a vzdy ked ju rozbalim zacne mi stikutat 😅

bershka
5. jan 2009

baaabyyy, ja nechcem rodiiiiiiiiť, ja sa bojíííííííííím

zuzkaprofant
5. jan 2009

berska dako neskoro ta to chytilo mna od vcera panika prepadla 😀 😀

petru ja som sa rozhodla po dnesnej debate s mamkou uz viem preco mam len jedneho brata 😀 😀

petruci6
5. jan 2009

baby klud,prezijete to
ja som jasny priklad!! 😀

bershka
5. jan 2009

zuzi, no ja panikárim okrem tohto každý deň kvôli kojeniu, spaniu, prebalovaniu, chorobám, bývaniu, času atĎ

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre