Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

emmaelzer
1. mar 2009

bereska, to som uplne rozhorcena, ako ti doktori ohrolili malu, ze zlomili klucnu kost....by som ich udala za ublizenie na zdravi....

bershka
1. mar 2009

no baby, s tou klucnou kostou sa to stava pomerne dost casto. no keby mi to povedali tam, tak sa zbesnim. nastastie novorodenci sú bojovníci, do rána to mala zhojené. síce tam má modrinku, ale už je ok.

inak mamičky: potrebujem radu, pripadám si jak dement dementný s velkým D.

čo sa týka môjho mlieka. ako zistím, či je ok? či to stačí malej keď sa napapá? večer sme zase plakali od 10- 12, tak som musela dať BEBU a po kojení ešte scucla 35ml z fľaše a ďalších 25 môjho odstreknutého... toto bolo už druhý večer. inak si neodsávam, aj keď mám kozy jako vozy 😀
papá každé dve hodiny cca, mám si to mlieko ešte odsávať? v múdrych knihách sa hovorí, že ano. alebo keď ju kojím, mám jej dať len z jedného a ďalšie kojenie z druhého? v nemocke sestričky povedali, že 10 min. z jedného a potom 10 z druhého. ale v múdrej knihe sa hovorí, že netreba to striedať lebo si zoberie len to predné mlieko a potom to hustejšie si nevezme a bude za chvíľu hladná. tak ja neviem vôbec čo mám robiť. ☹ ☹ ☹ ☹
díky za každú dobrú radu od vás

smejko1
1. mar 2009

bersh - mne tiez prve tyzdne radili a aj som to tak robila ...... jedno.. prebalit a potom druhe......no a ked sa tvorba ustalila tak uz kojim jeden potom druhy........ zatial sa koli prednemu zadnemu nestresuj........ no a ked mala cuca tak ju nechaj aj pol hodinu na prsku........ nedavaj bebu........ ono sa to po case unormalni a naje sa za 5 minut........

inak mna by po mojej skusenosti porazilo keby som babo nemala hned u seba......... asi aj druhe porodim v zahranici 😀

emily - mam sa dobre, len maly zacal horsie spavat a aj si meni rytmus...... predtym bol 1,5 hodky hore isiel buvat, posledne 2 tt vydrzal byt hore uz 2 hodky....... a od vcera je to viac ako 3 hodiny........ uz nevie vymysliet cim ho za ten cas zabavit...... no a tiez si odrazu meni rezim jedla....... predtym papal kazde 3 hodiny a teraz ani neviem..... a z praveho prsnika, ten co bol zapaleny nechce papat.... ale nutim ho, ved nebudem kojit len z jedneho

trpezliva
1. mar 2009

ahojte. bershka, smejko a adka maju pravdu, nedaaavaj Bebu!!!! inac baby, vy ste si tie umele mlieka nemali pred porodom kupovat, potom by vas ani nenapadlo ponuknut ho svojim miminam. ked mas kozy ako vozy, tak urcite je to dost mliecka pre Saru. umele je kravske mlieko, tak preco ho davat, ked netreba. a kludne nechaj saru nech si cucka kolko chce a kedy chce. ja som to tak robila, niekedy som kojila aj kazdu pol hodinu, no a co...potom sa to ustali, uvidis. ked cika dost, tak to znamena ze aj papa dost. 🙂
smejko, tak uz zacina to narocnejsie obdobie pre vas, ja mam tiez problem ako zabavit lili, ona je hore aj 5hodin..a furt by len niekam lozila, stvornozkovala, citanie ju nebavi, ani ine staticke aktivity. takze som furt v strehu 😎 .
muzika mam furt choreho, uz ma 39 teploty chudak...tak je uplne mrtvy. navyse je to muz, tak znasa choroby tazsie ako my zeny. 🙂 isla som doobeda behat ked som lili uspala, a po pol hodke vola ze poood rychlo domov, mala je hore, mne sa toci hlava..a ja som bola v tom najvzdialenejsom bode od domu, pri moste SNP..tak som isla rychlo na elinu. .ale aj tak my to trvalo kym som dosla domov..tak on uz cely vystresovany, ze kde som tak dlho..atd.

trpezliva
1. mar 2009

mame clanok v casopise DIETA (nie s dlhym e ale s makcenom na T) ako behame s lili..a mam tam aj fotku.tak si precitajte. 😵

trpezliva
1. mar 2009

a emil skoncil piaty v tej sutazi, dakujemeee velmi pekne. mozno sa s vami podeli s hrackou 🙂

bershka
1. mar 2009

čaute baby.
no kikuš, ja som tú bebu kupovala po príchode z nemocky, lebo tam ju s tým kŕmili. ja som ju nemala dva dni pri sebe a ani som ju nevidela, tak mlieko sa mi spustilo až na 4. deň.
no uvidíme, čo zas nastane večer, lebo teraz hajá od pol 3 a už je pol 6. inak kedy s ňou môžem ísť von? bože baby, ja mám totálnu depku z toho jak nič neviem. pripadám si jak prihoretá. ani neviem kedy jej je teplo a zima. v izbe je 22 stupnov a má studené ručičky, tak neviem.podľa mňa 22 stupňov je dosť. v nemocke tak bolo a povedali, že zima jej byť nemôže. inak popôrodná depka zaúradovala stopercentne...

bershka
1. mar 2009

kika: nooo super, emil je fešák... hlasovali sme 😉

bershka
1. mar 2009

ešte som chcela... ono to ale asi neni dobre keď si papčí kedy chce nie? aby si nezvykla, že bud mať kedy chce. treba nejaký režim, nie? bože baby, pomoooooooooooooooooooooc

emily3
1. mar 2009

berska nedavaj jej umele...to je normalne ze dieta papa cca 2 hod a aj castejsie a ked ti cez den tak vela prespi, potom buntosi v noci...a existuje este vecerny plac, kedy dieta place a mozes sa postavit na usi nic nepomoze, proste to prejde. a kludne si ju prikladaj k obidvom, najprv z jedneho a potom jej mozes dat aj z druheho. ked jej budes davat umele, sa moze stat ze ta bude odmietat a zostanete na umelom, co je skoda.
a ci mas dobre mlieko SAMOZREJME ZE MAS TO NAJLEPSIE MLIEKO KTORE SARA MOZE DOSTAT A MAZ HO DOSDT:..neboj sa toho.

bershka
1. mar 2009

jaaaj emily, ešteže si skúsená maminka... ja som jak debil... už som si aj poplakala, že to nezvládnem...

emily3
1. mar 2009

Berska neboj sa .. ja som nasim davala kedy chceli , ono najlepsie vie kedy potrebuje, niekedy je hladne, niekedy smedne a potiahne si len parkrat a staci...Ty tiez jes cely den a pijes nie? a babatko papa len mliecko. neboj sa toho ze ju rozmanas, este je malicka a ma na to narokok. ked si bude pytat kazdu hodinu tak jej daj. ono sa to potom casom upravi. neboj sa toho.

emily3
1. mar 2009

berska neboj sa..jednoducho sa babatka rodia bez navodu na pouzitie a musite si na seba zvyknut, co myslis ako som vyzerala pri prvom dietati? Mona bola strasny dudlos, dudlik nechcela a vecer bola na mne prisata aj dve hodiny...hruza, potom som to riesila tak, ze som si lahla k nej a ona sa napila kolko chcela a zaspali sme obe...
MArek bol v tomto lepsi, napil sa kolko potreboval a potom ma pustil otocil sa a spal...kazde babatko je ine.
je to tazka rola a pre teba este nepreskumana ale neboj sa...vsetky zle myslienky prec, a mysli len na to dobre...si dobra mamina a zvladas to najlepsie ako vies,
ucis sa to a naucis sa to neboj. 😉 😉 😉 😀 😀 😀
posielam Srinke boztek na nostek 😉

bianca
1. mar 2009

bersch nebojaj moja.Kazda si svoje odrevala.Ja som revala furt.To sa zlepsi.Si super maminka pre Sarinku ta najlepsia na svete.Ver mi

bershka
1. mar 2009

a s tým odsávaním? cítim hrčky na prsiach. aj ked to nebolí, mám ich napäté. ale koľko odsajem, toľko sa vytvorí. má to teda význam? koľko vypije toľko sa spraví, nie? alebo mám dojiť svoje kozenky? 😀

emily3
1. mar 2009

bers sorry za preklepy SArinke posielam boztek na nostek 😉

bershka
1. mar 2009

bianca: ďakujem pekne... ste také zlaté. bože, dobre že vás tu mám, inak by som bola v riti. dobreže bol celý víkend s mužíkom a neviem si predstaviť keby som ho pri sebe nemala.... inak kúpanie mi tiež robí dobrý problém. ona strašne vreští akoby som ju drala z kože 😉

emily3
1. mar 2009

ja som si neodsavala...ono sa ti tvorba mlieka upravi podla toho ako dieta taha

bershka
1. mar 2009

bojím sa, že sa mi vyšmykne a vypadne na zem.... ☹

bershka
1. mar 2009

emily: no to je fakt, ale tie hrče aby sa mi nezapálili

emily3
1. mar 2009

bersk nemusis ju kupat kazdy den a zvykne si, je to pre nu nieco nove. 😉

bianca
1. mar 2009

bersch a aby som nezabuda.Gratulujem Sarinke k 1 tyzdnu 😵 😵 😵

emily3
1. mar 2009

babtko nie je z cukru, pevne ju chyt ona to zvladne. ( v porodnici ti neukazovali ako sa kupe?)
tie hrcky, tak si pred kojenim zohrej prsia a vymasiruj a mala to potom vytiahne von...( mna pri Miskovi bolieval jeden, urobila sa mi velka hrca a strasne to bolelo, tak som si to nahrievala a masirovala a Miso to potom vytiahol...)

bershka
1. mar 2009

emily: no má na riťke takú zapareninku malú, lebo kaká prvú ligu, tak chcem, aby trochu vetrala.

noo, už máme týždeň. bože baby, nikdy som nevedela si predstaviť, čo je materinský cit a teraz by som len revala keď kuknem aká je bezbranná.

bershka
1. mar 2009

no nahrievam v sprche, alebo sa opriem o radiáč. vlhčené obrúsky nepoužívame, lebo sa nám riťka vyhádzala, tak jej to utieram s vatovým tampónom namočeným do vody. a ešte sa jej spravil na riťulke - konečníku taký pupáčik a bojím sa, aby ju to nebolelo. používame sudokrém, po tom jej to zmizlo

emily3
1. mar 2009

gratulujeme mamina 😉 😀 😀
nasa Mon ma v stredu narodky, pred 7 rokmi som funela ako lokomotiva 😉

bershka
1. mar 2009

booože, že 7 rokov. letí to čo?

emily3
1. mar 2009

lucim sa , povinnosti na MMM ma volaju. zatial sa majte

bershka
1. mar 2009

baby, nechcem malú rozmaznávať, ale okolo piatej som si ju dala do postielky, lebo furt mrkotala a pekne sme zahajali spolu už druhýkrát, hádam ju tým nerozmaznám

bershka
1. mar 2009

čau emily

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre