Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lia
7. máj 2009

nevadi ,zvykne si,sak je zenskeho rodu,musi to pochopit 😀
pomoze manzel a budem sa snazit aj s nou chodit,ona je strasne poslusna,tak s nou asi nebude problem

zuzkaprofant
7. máj 2009

sme prezimi noc brutal mamina masirovala cecky oklady davala a kapustove listy maly zjapal o dusu, teram mam take navrete pod pazuchami ze za m ale zt sa aspon na nohy postavime som rada 😀 😀 pozdravuje vas christianko 😉

chymenitta33
7. máj 2009

Dobré ránko🙂

Zuzka--Gratulujem🙂Kuki som malinkého už na májovkách je krásny🙂
Chudátenko, to len si rýchlo poodsávaj!to je bolesť...chudátenko☹

My ideme kuki kamošku potom domkov navaríme a ideme von je krásne svieti slniečko sa teším 😵 lebo včera bolo škaredo 😒

trpezliva
7. máj 2009

ahojte. v noci som nemohla spat, lebo mi bolo strasne zle, tak som sa prestahovala do obyvacky a tu rozmyslala o blbostiach 😎 . napadlo ma nieco, ale vyjadrite sa.
nesli by ste na to stretko 30.5. aj prespat niekde? som myslela ze blizko BA, napr.Harmonia, alebo Senec, tam je aj aquapark, mali by sme aj viacej casu byt spolu a pokecat. hlavne tie co cestuju z daleka to budu mat lepsie. co vy na to??
zuzi, nezavidim ti tie zapaly...au..fakt len musis vydrzat a prikladat, prikladat, prikladat babo.ja som Lili aj budila, ked som citila, ze mam prsia na prasknutie. a hlavne ako emily pisala, nedavaj uz UM! Ja stale nechapem, preco si vsetky kupujete pred porodom tie UM, potom vas to aj laka davat ho svojim detom. pritom to zlte mliecko co si mala, to bol este kolostrum, to je to najvyzivnejsie co mozes Christiankovi dat!
Lius, teba budem v nemocnici chodit sledovat, ci nedavas malej UM popri kojeni 😎 .
baby, tak sa vyjdarite k tomu stretku. a kto by prisiel??

lia
7. máj 2009

no neviem kikus,mne sa najlepsie spi doma,ale urcite by som dosla a vecer isla domov 😉
no neviem ako to bude u mna s kojenim,kedze mama nas velmi malo kojila a babka vobec nemala mlieko.
ty mi hlavcne budes v nemocke pomahat,ja budem lava a ty uz zrucna mamina 😀

zuzkaprofant
7. máj 2009

ja nekojim a asi ani nebudem len ked tak cez tie umele ceciky lebo ja nemam bradavky na kojenie a maly sa nevie chytit na moje male cecele tak odsavam s odasavcou takou ako su v nemockach kazde 3 hodky ale dnes budem castejsie uz mam na jedno odsatie 100ml co je super, akurat som si odsala mliecko maly mi tu spinka v kocariku spokojny najedeny a ja tiez ranajkujem, dnes pride zase behanem tak jej ukazem tie hrce pod pazuchou co mam
liu ako ti je ako sa mi massssssssss

trpezliva
7. máj 2009

ahoj zuzi,tak to mas fakt tazke. odsavanie vycerpava omnoho viac ako kojenie, lebo to aj trva 2xtak dlho nakrmit babo. mozno ti pomozu tie klobuciky,kamoska kojila len cez ne a vydrzala aj pol roka.
Lia, moja mama nas kojila par tyzdnov a vidis, vsetky tri dcery ma ako dojicky 😀 . To su len keci, ze sa to da dedit od mamy. volakedy vobec nebolo "in" kojit, preto sme boli vsetci vychovavani na Sunare. ty budes mat vela mliecka uvidis, si ako stvorena na kojenie../to si musis hovorit 😝 /.
napr. sa hovori aj to, ze aky mala porod tvoja mama, taky budes mat ty. no velky prd!

stankatt
7. máj 2009

Ahojteeeeeee
Zuzi vydrz, stoji to za to 🙂

zuzkaprofant
7. máj 2009

jasne musim bo co mi ostava , moja mama mala to iste zo mnou ja som tize nechcela didkat cicik tam mi odsavala za pol roka tak aj sestricky mi vraveli ze je to dedicne no co uz idem sa ja okupat nech nesmrdim same mleko 😀 😀 😀 ale vam poviem obdivujem vam to je ina makacka ale inac uz som oki poporode iuz ma dole ani neboli a dako prestavam krvacat len este musim cvicit na posilnenie panvoveho dna bo su nehody ,.............ixixixiii......ale to sa dako da do poradku si myslim a aj nohy mi odpuchuju dam potom foto aby ste videli aked mam nohy skoda ze som vcera nesfotila bo vcera boli ratz take tucne 😀

chymenitta33
7. máj 2009

zuzka--ani ja som kojila cca 3 týždne a to podotýkam ako že som chcela aspon pol roka a to v noci som mu dávala papť a oki a ráno už nič, ako plakala som odsávala som len krv, trištvrte hodky odsávania ani 10ml som neodsala tak sme išli kupiť Nutrilon a bolo, aj ked mi to bolo velmi luto, ale tak čo už.
Dejvi bol spokojný lebo sa napapal, a ja som sa netrápila s tým ked mi to nešlo☹

emily3
7. máj 2009

Stanka Monike vseeetk najlepsie k meninaaaam 😀 😀 😀 ,
ja som ale mama, rano som odprevadila dieta do skoly a potom pozeram do kalendara ze ma dnes meniny 😅 ...pojdeme poobede niekam na zmrzku, dufam ze mi odpusti 😉

zuzka nevzdavaj sa hned na zaciatku, ze je " to dedicne" myslim si ze zalezi aj od maminy ako je presvedcena kojit/nekojit. zaciatky su vzdy tazke ale pojde to, maly sa musi naucit papat nic ine mu neostane. Ja som s prvou tiez bojovala, ale nastastie v porodnici mi vsetko ukazali a pomohli mi ju prilozit, a vyberala si len z jedneho a zdruheho nechcela...pri dalsich som to uz neriesila, proste som si ho prilozila a on sa chytil...dufam ze teraz to bude tiez v pohode, nestihla som ani vykst z cviku 😅 😀

habibi78
7. máj 2009

ahoj zuzu, blahoželáááááááááááááááá, oneskorene..... vytrpela si si svoje, ale hlavné je, že ste už obaja doma, už bude len lepšie.... 😵
s tým odsávaním ti rozumiem, ja som si odsávala každé 2,5 hodiny, vo dne v noci..... a moje maximum bolo 80 ml za celý den, fakt za celý den....... hlavne že máš mliečko.... 😉

zuzkaprofant
7. máj 2009

dievcata bola tu hebame doniesla mi tie ciciky umele a to je super maly hned pije tak som rada ani som ho dokrmovat nemusela tak sa tak tesim , ale este som si odsala 60ml tak mlieko mi uz sa spustilo, dam si tvaroh na tie hrce poradne nech to vytaha maly mi pribral 20deka tak som rada uz take licka ma tucnucke akurat mi spi pri okne na slniecku v kocariku 😀 😀
habibi ja ma za jedno odsatie 100ml vies ake mam cecky ze mozem rozbyt hlavu malemu snou take velke co som ja nosila podprdu 70b 😀 😀

idem ja papat mamina navarila palaciky tak si dam ale dako mi ani nechce ani papt nemam chut .xixix.xii...

pejode
7. máj 2009

ahojte dievcata,chcem sa spytat , co by ste mi odporucili na podporu otehotnenia po MA???...vitaminy a tak...ja pijem alchemilku a jem kyselinu listovu v tabletkach...
daaaakujem

lante
7. máj 2009

Pejode, myslím, že najviac je to o psychike, ak si predtým otehotnela bez problémov. Viem o čom hovorím. Vili sa narodil po polročnom intenzívnom snažení sa od MA a Miško sa nám zadaril pri jednom jedinom pozabudnutí sa.....

emily3
7. máj 2009

zuzka tak gratulujem, nech sa dari s kojenim....
lante tak budete mat Miska? super, moj sa teraz kupe vo vani a ti dvaja este lietaju po vonku...a zajtra odchadzam do Kosic, sa tesim ako mala 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
7. máj 2009

dievcata mozem ist k zubarovy a dat si injekciu bo ma boli zub nebude to skodit mliecku a malemu dako co poviete bo bz injekcie to nezvladnem tak neviem ☹

chymenitta33
7. máj 2009

zuzka-- to bude najlepšie ked sa spýtaš svojho stomatologa on bude vedieť či to môžeš alebo nie 😕 neviem.

stankatt
7. máj 2009

Emily dakujeme 🙂

petruci6
7. máj 2009

zuzi a chces to aj trhat,alebo vrtat?
skus radsej nejake homeo proti bolesti,lebo vsetko ide do mliecka 😒

zuzkaprofant
7. máj 2009

vrtat mam staru amalganku a uz ma ten zub dako pobolieva tak chcem si dat vymenit a este dake biele blomby vymneit ked uz tak podjem tak neviem
martinko mi urobil super masaz noziek spuchliniek a chrbatika ako ste mi poradili, inac ako dlho moze byt mliecko v chladnicke a ako sa dava zamrazovat bo ja dako vela ho mam a maly ho nevypije tolko avylievam a to je skoda si myslim

a ako ste uyvali flasky aj v pure a tak ste dali vysterilizovat

petruci6
7. máj 2009

zuzi a nepockaju tie zuby? opytaj sa radsej dr

mliecko v chladnicke max 24hod a v mraznicke max 3mes
kup si via pohariky a zamrazuj si na horsie casy

ja som nesterilizovala zakazdym,len prvy x ako som ich kupila a potom len normalne s purom a vrelou vodou

zuzkaprofant
7. máj 2009

sa opytam martin zavola a uvidime predme by pockali ale ten jeden asi nie ale uvidime , idem odsavat mliecko bo som jak ropovod druzba 😀 😀 😀 maly spinka vkuse ani ho nebudim na jedenie nech spinka sladko spokojno len sa usmieva ako mesiacik........xiiixix..dobru nocku vam prajem

petruci6
7. máj 2009

to je dobre,ze mas tolko mliecka,musis byt spokojna 🙂

nebud maleho nikdy!!on spankom rastie,potom by bol len nervozny
sak on sa zobudi,ked bude hladny

bru nocku 😵

lante
7. máj 2009

Zuzi, Vili pil mrazené mlieko aj po vyše pol roku....(teta na príprave hovorila, že na samotné pitie by sa malo spotrebovať do pol roka od zamrazenie a na pridávanie do jedla do 9mesiacov)..........a v pohode. Niektoré detičky premrazené mlieko nechcú vôbec iným to nevadí.

O a mraziť sa dá aj v pohárikoch od detskej výživy.......len ich treba umyť, príp. aj vysterilizovať.

zuzkaprofant
7. máj 2009

nepraskne sklo v mraznicke, no neivem musim daco kupit bo ani take sklicka male doma nemame bo cela policka mliecka uz aj terza mi kvapka tak letim odsat ropovod druzba bo maly spi a tolko mi on aj tak nevytaha, jooooooj som rada

petruci6
7. máj 2009

zuzi ja mam tieto a daju sa vyuzit aj na neskor na prikrmy
http://www.docsimon.sk/tovar/avent-via-zasobnik...

lolka
7. máj 2009

zuzi, maly je velmi zlaty a ake ma chuducke dlhe nohy 😀 to je super, ze mas vela mliecka, maly moze papkat o 106 😵

kikus, co sa tyka toho stretka,ja by som sa skor priklonila k tomu jednemu dnu alebo potom ako liusik, na vecer domov 😅 uz sa tesim na vase deticky a tehula ma musia poriadne oflusat tehu virusikmi 😀 😀

zuzkaprofant
7. máj 2009

viete poradit prebalujete pred kojenim alebo az po a davali ste aj na zaciatku okrem mliecka aj caj bo tu ma mama buzeruje a dava mudre rady dobre ze ide v pondelok prec 😠 a ako casto stekupali moj este nie je okupany az ked sa mu pupik zahoji a moja mama mi ho isla akurat kupat hruza neda si vysvetlit ze ja si budem robit po svojom a este do perinky mi ho tak spuci ze on je nervy stoho poriadne nerad tak v noci spi

chymenitta33
7. máj 2009

zuzka--ako ja som dávala čajík od prvého dna doma lebo máme suchý vzduch v byte, preto som mu dlaa fenyklový aj ked lekárka vravela že stačí kojiť ale ja som dávala a bol spokojný.
Chudátenko pevné nervy neboj to bude super ked to budeš robiť ako ty chceš si maminka vieš to najlepšie🙂neboj..

kočenky idem hajať..tak dobrúú 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre