Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

veva1
20. nov 2008

ahojkyj
petru porodu sa neboj,vydrzis.
kontrakcie su naozaj strasne,najhorsie je ze nevies ako dlho to potrva,ale cim viac sa uvolnis tak to pojde rychlejsie.Hlavne sa pri kontrakcii nestiahni a nezadrzuj tak ako by si ju nechcela ,pekne dychyj,mne pomahalo si pocitat.Ratala som o dusu a ked som mala napocitanych 25 tak som vedela ze uz o chvilu doznie.Horsie bolo ked ma ofukla a zliali sa mi dve dokopy 😀 .Sed vela na zachodiku,pod sprchou na lopte abvy ti presiel cas a ono to ujde.No a samotneho porodu sa fakt neboj.To je to najdolezitejsie,lebo to vobec neboli,praveze je super ze konecne mozes pri tej kontrakcii tlacit atym si ulavit.Ja som mala jedine problem ze vzdy ked mi povedali tlacit tak som zacala no sestricka s lekarom v tom momente dali tam ruky a ja som sa zlakla co sa ide diat a tlacenie to oslabilo. No a tlacit treba ako o zivot,poriadne sa nadychnut a tlacit akoby si bola na velkej potrebe.Silno silno nie do brucha nie do tvare,nekricat lebo to tlak pri tlaceni oslabuje.
porod bol moj najvacsi zazitok v zivote,nic krajsie ako ta sladka odmena po nom ma nikdy nestretlo a sla by som do toho znova 😉 😵

smejko1
20. nov 2008

petru ved som aj upratovala a vtedy presklsa 😀

no po cisarskom sa musi lezat...... ale uz v piatok som cupitala domov

veva1
21. nov 2008

ahojky vcera som sa rozpisala o porode tak dnes trosku z tomovho zivota.
za chvilku slavime jeden rok a myslim ze je tomik velmi sikovne dietatko.Mozno nie viac ako ine ale pre mna je to maly genius 😀
dnes na mna zavolal mama,som cela bez seba,pozna uz skoro vsetky casti tela,vie ukazat ze bude mat jeden rok,zacina rozpravat,par metrov uz prejde aj sam. kto je kto sa nauci na prvy sup.Vie spravit rybku a tigra,pohladkat,dat pusu,servus a tapnut ako velky kamos.Pravdaze papa a tapi tapi a ukazat aky bude velky pekny a silny.
ma okolo 12 kg,oblecko nosime 80-86 a ma 8 vyrastenych zubov.Neviem ci su este nejake na ceste,lebo do ust si pozriet neda a ked strcim prst tak ma to straaaasne boli,lebo je maly tiger 😀

jednoducho je uzasny pre celu nasu rodinu najvacsi pokladik a pre mamku naj stastie 😵

trpezliva
21. nov 2008

smejko, a bol Daniel pri tebe pocas cisarskeho? mne to najviac chybalo, ze sme nemohlii uvidiet Lili prvy krat spolu. 😖
a damienko spinka pekne? ja som zo zaciatku spavala s nou, ked sa dalo..bola som velmi unavena. A upratovat ma ani nenapadlo 😝 .
veva, tomino je sikulko!!!! uz som Lili porozpravala, ze sa musi snazit, lebo taky sikovny fesak si rychlo najde inu frajerku. My zatial robime len papaaaa... 😅

trpezliva
21. nov 2008

lolka, aj my drzime samozjreme palce..nech sa ti mrcha vyhyba tak ako mne 😀

lolka
21. nov 2008

ahoj 🙂
smejko, uz sa citis dobre - myslim, ci ta ta jazva uz neboli? Daniel nema strach prebalovat a drzat takeho maleho drobca ? ale asi nie, ved je to prirodzene 🙂
kika, musis tej mojej povedat, kam si tu svoju poslala 😀
veva, tomasko je sikulka a to este nema ani rok ! za chvilku bude balit dievcata na ihrisku 😉

trpezliva
21. nov 2008

ahoj lolka, no moja isla na koniec sveta, ale uy sa pomaly zbera spat..kedze postupne pridavam prikrmy a menej kojim 😝 . ale nechyba mi!!! 😵
akurat som nahnevana, lebo ideme za chvilku do Ikei s bratom, pomoze mi odniest velku skrinu a dve kniznice..no a chcela som kupit takui lampu SLnko a tusim ju stiahli z obehu..uz ju vobec nepredavaju v Ikei 😠 .

cucuska
autor
21. nov 2008

Ahojte babulky. Emka spinká a ja sa idem na Vá spozrieť., je tu niekto?

lucim
21. nov 2008

ahojteee, ako dobre sa citaju tie vase pokroky, este chvilku pockam a aj ja budem pisat, co vsetko uz vieme 😉 klop klop klop 🙂
ahoj cucuska a emka a trpezlivka a LIluska a Lolka a Vevka a Tomi 😵

cucuska
autor
21. nov 2008

ahojky. no neboj aj ty sa dočkáš

lucim
21. nov 2008

sak cakaaaam 😉

cucuska
autor
21. nov 2008

potom ti to trošku aj polezie na nervy 😀 napr: keď ti bude tisíckraát štvornožkovať tam, kde nemá xixixi. A ako sa cítiš?

lucim
21. nov 2008

aaale, mohlo by byt aj hordie, aby som vedela, ze sa cosi deje
nafuknute prsia, vacsie brusko a trochu spomalene travenie a vela spim ... to je vsetko ... do stvrtku uz ratam minuty, aby som videla srdiecko na sono ...
uz aby mi liezlo po kuchyni ! 😉

petruci6
21. nov 2008

caute maminy, veva dakujem za popis porodu,budem tlacit ako o zivot 🙂

cucuska
autor
21. nov 2008

lucim neboj srdiečko bude biť ako divé 😀
petruci chces aj m§j popis???? 😀 😀 😀 bolo to super

lucim
21. nov 2008

petulka uz si natrenovana, uz uz to vypustit, uz sa tesis? 😉

petruci6
21. nov 2008

cucus iba ked nebudes plasit a bude to pozitivne 😀

lucim natrenovana? to sa neda natrenovat,najhorsie na tom je,ze neviem kedy to pride a kedy sa na to psych pripravit,ale nebudem upratovat ako smejko 😀

lucim
21. nov 2008

este to na teba nejde? to ta este mozno stihnem ist kuknut? 😉

cucuska
autor
21. nov 2008

baby niekedy inokedy. idem off Emka vstala. papa

petruci6
21. nov 2008

cucus tak cakam,len aby si to este stihla 😀

luci jasne pridi kedykolvek,no a ked nestihnes,tak ma odvezies do porodky,no nie? 😀

lucim
21. nov 2008

hihihi, jasne, kde chces rodit? 🙂

petruci6
21. nov 2008

no tu,kde inde? nemam auto a dalej sa neodvazim ist 😀

lucim
21. nov 2008

uz si sa tam aj bola pytat? ci uz tam chodis pravidelne?

lucim
21. nov 2008

idem jest .. uz to nevydrziiim .. .tak zatial papaaaa

petruci6
21. nov 2008

este bud tyzden idem posledny x do BA k svojmu a potom ten prvy dec tyzden idem tu za primarom,som zvedava co povie,lebo mi este ani nemerali panvu,tak neviem ci to bude na cisara,alebo nie,ale mala je vraj dost velka...

petruci6
21. nov 2008

bru chut,pekne daj papu fazulke,nech rastie 😉

keikei
21. nov 2008

ahojte babule 😉

Natálka mi spinká, tak mám chvíľku pre seba a ak vydrží spať toľko čo včera, tak aj poriadnu chvíľu 😀

vevik, Tomáško je naozaj šikovný, ak vie všetko to, čo si popísala, to je čo povedať 😵 naozaj malý génius 🙂 a aj riadny chlapisko, ako sa patrí, teda 12 kg 😉
Natálka je v učení trošku "pozadu", vie pápá, ťapušky, urobiť moja - pohladkať, ukázať očko. rozprávať sa jej zatiaľ nechce, mama mi ešte nepovedala, ale aj to určite príde. zato pekne behá a to doslova, už dva mesiace, v tomto je šikulka 😵

lucim
21. nov 2008

joooj dala som si salatik s kuracim maskom a hranolky a tatarku ... ale ja hranolky nejedavam, sa mi menia chute???? a preco sa ma ujo pri plateni pytal, ze co mi to namiesali za jedlo? 🙂
ahoj kei - ste s natalkou sikovne 😉
peti .. nooo, po tebe velka nie je, ty si drobatko drobne 🙂

lucim
21. nov 2008

kei ake ma natalka krasne tie licka, take na vystipkanie a vybozkavanie .. a tie zubky 😀

bianca
21. nov 2008

ahojky

kei kei sak ona sa rozkeca 😵

lucim tisko zavidim taky fajny obed.Mnam

inak nasa zacina zo seba ludit ozaj zrozumitelne zvuky a najcastejsie ju pocujem kricat nie GGGGG ale HEJ HEJ HEEEEEJ.Je toto normalne?Nasi sa jej rehocu ze je to prava vychodniarka a ona ked zisti ze sa smeju jej tak este prida

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre