Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
16. sep 2009

mm ale nepodcenujem
keby si vedela jak hystercim vsetci tvrdia aj doky ze su to zubky ale mne sa ti nepozdava sa mi zda ze nas nakazila kamoska ale ona si to neuzna tak na nervy to je , uz vybavujeme termin uz druhy bo sme tam boi a ona ze je to oki , ku dokyne bo to nie je mozne a nech si kazdy tvrdi tu co chce kazdy si mysli ze som debil bo ze je to normalne ze ked idu zuby tak kakaju babatka tak casto podla mna nie 😠
preto sa tu tak vypytavam vas ake mate skusenosti keby bolo na mne trvam na to aby brali malemu aj krv nech zistia co mu je kazdy si mysli ze to prehanam s cistotou a inymi vecami co vam poviem ☹

petruci6
16. sep 2009

zuzi a ten ryzovy odvar nezabral?daj mu spravit vyter z ritky

lolka
16. sep 2009

zuzi, tak ja ti velmi neporadim, akurat sa nedat odbit u doktory ! 😖
lius, a co vy mate palaaac, ze tam musi ist upratovacka 3x za sebou ? 🙂

vcera muzik 1x citil kopanceky od krpca ! bol uplne hotovy ako sa tesil, konecne vystihol ten spravny moment 😵 stale sa vytesujem, ked citi ako kopka 🙂
dnes som bola u internistky, niekedy mavam intenzivne busenie srdca 😖 robila mi EKG a videla rozdiely ako pred cca 6 mesiacmi, tak ma poslala na ult.srdca + budem mat 24 hodin nejaky merac na hrudi.....sa tesim 😒
dufam, ze to nebude nic vazne 😖 caka ma chodenie po lekaroch, ale bud.tyzden mame aj morfo, tak sa tesim
ze uvidime co to bude 😀

bobacik_29
16. sep 2009

lolka ten pristroj bude asi holter moja dievka ho mala to ti monitoruje srdce a budes si musiet v priebehu dna zapisovat co si robila...inak na vysledky sa dlho caka kym to vypracuju aspon u nas

lia
16. sep 2009

ani nepytaj loli,ved tato tu bola dva krat ,ona robi len 4 hod.denne a spravila len okna,ale tak,ze ja by som ich po slepiacky takto spravila 🙄
loli,tak uz kopka???? 🙂 tak to ti skoro zacalo,supiišššš 😵
aj mne obcas busi a picha v hrudniku,ale este som to nikomu nepovedala 😲 ty to mas ako casto??

lia
16. sep 2009

kika,kebyze mam upratane,tak nevolam druhu 😅 ta len okna umyla,aj to som nasla neumyte rolety a okna odflaknute ☹
ja pojdem rodit tak ako mi lekar rozhodne,nechcem ist rodit ani tak,ani tak 😅 .ale kvoli tym mojim problemom neviem ci budem moct normal rodit 😒
ja by som si to najradsej spravila sama,ale nemozem ☹
a uz si bola u lekara??

lolka
16. sep 2009

bobacik, ano, mas pravdu je to holter. tak to budem ako Sverak vo filme Vratne lahve...videli ste to ? takze ked ma rozculi nejaky klient v robote, tak si to zapisem 😀

lius, verim, ze nie kazda upratovacka je dobre, flakacky sa najdu vsade 😖
to busenie srda pocitujem tak cca vyse mesiaca. vies, beriem lieky aj na st.zlazu a ked som mala davnejsie zle vysledky tiez mi busilo srdce, ale teraz su vysledky ok. som si povedala, ze za vysetrenie nic nedam, tak pojdem nech viem na com som.

bobacik_29
16. sep 2009

lolka joj to vsetko si zapises aj ked pojdes jest toaleta a take veci a vies ako sa s tym skvele spi???mimochodom s pocitacom a mobilom sa rozluc na 24 hodin tusim aj s mikrovlnkou heh

lolka
16. sep 2009

bobacik, to vazne ? tak to si budem musiet zobrat dovolenku....ved v robote bez pocitaca nic neurobim 😒 no, ale ved zdravie je dolozitejsie, nie ? v piatok idem na ult. a niekedy buduci tyzden dostanem asi ten holter.
dik za info 😉

loss
16. sep 2009

caute

takze cucka u nas bola bolo supis 😵
Emuska je kocka rozprava suprovo 🙂

lia
16. sep 2009

akurat som to chcela napisat,ze s tym sa na houby spi 😖 to ja uz by som vobec nenaspala,uz teraz skoro neprespim a nie este s haraburdou bzuciacou 😒
akurat som vcera nad tym rozmyslala,ze ked to poviem,tak mi to nasadia,tak som rozmyslala ci povedat alebo nie 😀

lolka
16. sep 2009

lius, ja som nevedela co ma caka, tak som to doki povedala 😀
loss, tak ste mali pekny dnik 🙂
babulky, idem piect muffiny, tak paaa

lia
16. sep 2009

ok,cakaj ma za chvilku pod tvojim okienkom loli 😀 mnaaammmm 😲
ja som vedela,jedna znama odtialto to cele absolvovala

loss
16. sep 2009

loli ano super bolo a ozaj gratulujem k pohybom je to pecka ze?

lolka
16. sep 2009

kolaciky sa pecu...
lius, kludne dojdi, nejaky by sa ti usiel 😀 peciem cokoladove a su v nich aj kusky cokoladky, mnam 😝
loss, noooo, je to paraaaaada, hned som kludnejsia, ked citim mravencenie v brusku 🙂

lia
16. sep 2009

uz beziiimmmm 😀 mas vlastne cesto??supni recept 😉

veva1
16. sep 2009

ahojte
lolka= 100% chlapcek
loss= zara
zuzka- nedavno bolo v tv ze ak ma clovek spravnu crevnu funkciu tak by mal kakat po kazdom jedle.Tak ak drobec nie je dahydrovany,apaticky a neodmieta stravu,tak sa upokoj. Ak to je len redsia normalna kakacka tak je normalne ze kaka aj 6x za den. Sleduj aj cikanie ci su plne plienky a doveruj dokine. A mozno skus ine mliecko 😉
na margo kecania tak tomko rano spusti a konci len ked spi aj to keca zo sna 😀 (naklada,sype,startuje,cuva,vypne motor,nabere,zem,strk,bton,miesa ...)
je aj mudry. Vie aky je mesiac,rocne obdobie,ake pride,co sa deje s prirodou. Vie ze ked oco nie je v robote tak je sobota. 😀 pozna uz aj grecku mytologiu Atenu a Poseidona(ujo v mori s vidlami) a vie aj kolko je 5+5 😀

lia
17. sep 2009

vevi,to vazne??pozna mesiace??teeedaaa,to je mudry chlapcek 😵

mm1
17. sep 2009

ahojte babulky, pekné ránko.....

zuzi= trvaj na tom, naozaj

loli= robíš štatistiku stávkovania? super, že cítiš kopančeky, a uvidíš ku koncu, ako sa ti bude všelijako zdvíhať bruško, keď budeš ležať....

lia= aj mne by sa niekedy hodila upratovačka, ale pri tom našom víchore, neviem, ako dlho by to vydržalo upratané, inak včera som do 00:30 žehlila....

veva= jeeeeeej šikulík tomik... natali vie zasa ako robia všetky zvieratká, a najnovšie všetkých zdraví ahooooooooj... tak sranda, ideme po ulici a cudzím ľuďom ahooooooooooj.... 🙂

lolka
17. sep 2009

dobre ranko 😉
lius, kolaciky su super, dala som si na ranajky a este zostali - kludne dojdi 😉
tu je recept - velmi jednoduche - v jednej mise sa zmieša:
3 hrnčeky polohrubej muky
1 hrnček prášk.cukru
1 hrnček mlieka
1 hrnček oleja (ja davam menej)
2 vajička
1 prášok do pečiva
1 vanilkovy cukor
kakao + môžete do toho polamat čokoladu (dobre na zužitkovanie velkonocnych vajicok prip.mikulášov 🙂
alebo dat oriešky, hrozienka.....ovocie, čo len chcete 🙂
pokial chcete muffinky treba mat formu do ktorej date papierove kosicky alebo pre zjednodušenie - date na obyč.plech a šup do truby 😉

lolka
17. sep 2009

takže babulky, robim štatistiku tipovania mojho krpca:
petruci - chalan
veva - 100% chalan
bambi - chalan

smejko - dievčatko
mm - dievčastko
lia - 50% na 50% 😀

a ostatné ? čo tipujete ?
ja si myslim, že to bude chalan, ale nechcem ovplyvnit Vaše tipy 😀

stankatt
17. sep 2009

loly chlop 🙂

mm1
17. sep 2009

lolka: pošli i sem jeden mufin.... rano som nejedla a teraz tu nic nemam a musim vydrzat do obedika.... 🙂

loss
17. sep 2009

lolka ja tiez myslim ze chlapcek 🙂
vevus dakujem 😵
dnes mam poradnu

lolka
17. sep 2009

mm, posielam, chytaaaaaj 😀 joooj, ja by som bez jedla nevydržala a to nemusim byt ani tehotna 😀

aktualizujem tabulku:
petruci - chalan
veva - 100% chalan
bambi - chalan
stankatt - chalan
loss - chalan

smejko - dievčatko
mm - dievčastko
lia - 50% na 50%

trpezliva
17. sep 2009

lolka, ja som tiez za chlapceka, tak ma rposim dopis.
Lili ma hrozneee hnacky, tak bojujeme, akurat som ju ulozila spinkat a idem si lahnut aj ja, lebo nevladzem. a neviem co s nou, k lekarke este nemame chodit, az keby to dlhsie trvalo. ona v nedelu pred spanim sa hrozne povracala, potom v utorok to iste, tak sme jej vysadili vsetky mliecne vyrobky..a vcera bol klud.no dnes rano sa zobudila od hlavy po paty pokakana a odvtedy mala hnacku uz 6x...a boli ju brusko. dufam, ze to prejde, teraz drzime prisnu dietu, uvarila som jej len ryzu. teplotu ani ine priznaky nema.
ozaj, lolka gratulujem k pohybom..moje kope tiez jedna radost..je to super, vsak?
o tom cisarskom nabuduuuuce,idem si rychlo oddychnut.

mm1
17. sep 2009

Baby Kika, Zuzka, vraj je velmi dobry caj na hnacky zo susenych cucoriedok.....

Kika, nezmenila si mlieko... my sme vrackanie a aj hnacky mali po prvy krat ked sme presli z Beby 1 na 2 ????
mas IP.
Inak velky pozor na rotavirusy, vraj su zasa velmi rozsirene...

zuzkaprofant
17. sep 2009

mm co su rotavirusy mne sa zda ze mi sme proti nim aj ockovani ale neviem isto
vam poviem ze chaosim neviem co robit inac hnacky prechadzaju dnes len raz kakal bola tu aj hebame sa na maleho kuknut ze nechudol praveze dost pribral co nechapem ked kaka v kuse ale nevadi ze zubky mu idu ale ze to moze to kakanie byt stoho alebo sme sa nakazili mame na vyber,,,,,,,,,,xiixixi

bershka
17. sep 2009

lolka, ja ti hádam, že budeš mať babuuu

inak babulky pomooc. sárinke sa neustále opakujú afty v pusinke. nebolí ju to ani neslintá viac než inokedy. dala jej dokina dve nizoralové tabletky, jednu som jej dala, zmizlo. vždy jej dám kúsok a vytriem pusku, za dva dni má pokoj. len potom asi za 5 dní sa jej to vráti

mm1
17. sep 2009

bershka: jeeeeeeej ahoj berši... teba som tu strasne dlho nevidela....
v tomto ti neporadim.... :(
ako sa inak mate?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre