Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lolka
7. okt 2009

mm, natalke vsetko naj prajem 😉 ta fotka je super, vidiet, ze si spagety dobre uvarila a ze chutia 😀

lius, joooj, to je az tak zle ? som zvedava ci to aj mna postihne 😅 mna zatial chytaju len krce do noh. vcera som bola plavat a musela som skoncit asi po pol hodinke, lebo som mala cele nohy v krci, ledva som sa vyskrabala po rebriku von 😖

mm1
7. okt 2009

ďakujeme Loli za prianie...

špagety varil tatík, a dočasne som ti pridala ešte jednu špagetovú do albumu,,, ako sme ich vychutnávali... 🙂

lante
7. okt 2009

Magdi ja som včera akosi nič nestíhala...tak dodatočne posielam Natálke veľké gratulácie a Vili s Miškom pusky 😉

zuzkaprofant
7. okt 2009

dievcat neviete poradit sa kazdeho uz pytam jak debil ale neviem co mam dat malemu papat mrkvicku sme papali aj zemacik a co ma nasledovat a ekdy mu mozem dat vyzivu jest a mam mu davat aj cajik a ked tak aky lebo ja uz mam chaost stoho
neviem ci mu mam dat aj daku kasu lebo vsade inac pisu tak neviem

smejko1
7. okt 2009

skus,brokolicu, karfiol........ pastrnak {ale ten som davala od alnatury to by mohli mat aj v nemecku} potom cukynu a potom som to zacala kombinovat az kym neprislo masko.......

zuzkaprofant
7. okt 2009

smejko dik a to si same davala ci s kombinacii so zemackom bo ciste sa mi zda take fuj 😀 davala si sklicka ci si robila bo to mam tiez traumu

normalne neviem co mu mam dat jest no hruza cim dalej citam clanky a pod veci tak nemam paru 😀

stankatt
7. okt 2009

Zuzi daj brokolicku, karfiol a potom to kombinuj kolom dokola. Miesto cajiku skus prevarenu vodu, moja ju mala radsej 🙂 a cajik som davala od 6 mes. taky detsky sackovy, a neosladeny. ale malej zacal chutit az po roku a pije ho do teraz 😀

zuzkaprofant
7. okt 2009

dobre dievcata tak ked som dobre pochopila tak cistu mrkvicku , zemacik, cisty karfiolik , brokolicu a tookola stale kazdy den nieco ine ale najpr 3 dni to iste keby nahodou bola alergia ze? Joj jak depko som ja viem ale mam chaos lebo nasi ze polievocky mam uz mu varit a mixovat tak ja neviem ci to skoro nie je ale moj muz vyrastol na citronovej stave takze viete ako rady starych mam su 😀

mozem mu dat aj brikolicu naraz s karfiolom alebo vsetku zeleninku naraz co poviete ze mu to tak vsetko zmixujem aby mu to lepsie chutilo 😀

habibi78
7. okt 2009

zuzu, ja som malej dávala dva dni zemiak, dva dni mrkvu, dva dni brokolicu...a ked nemala reakciu, tak som obmienala zemiak s brokolicou, mrkvu so zemiakom, postupne som pridávala karfiol, do všetkeho aj aj kvapku olivoveho oleja, bude mu to lepsie travit, teraz pridavam aj rascu a petrzlenovu vnat....
podla mna by si mu do karfiolu mohla uz primiesat aj uvarene vajicko, jaska ze iba zltok....
ale davaj pozor na mrkvu a karfiol....mrkva sposobuje zapchu a karfiol nafukuje.....
to ze si z toho mimo, je normalne, aj ja som bola..... 😀
nezabudni, kto sa vela pýta, vela sa dozvie.... 😵

mm1
8. okt 2009

Takže pekné ránko,

idem sa s Vami podeliť o naše včerajšie zažitky a je ich dosť.... Takže keďže bolo tak krásne vonku, prchala som z roboty, aby sme sa ešte s Natali užili.... Vytiahla som ju von, najskôr sme boli spolu nakupovať, niesla nakupný košík, tak bola taká pyšná, potom sme sedeli u fontány, tam sa hrala s takým 4 ročným chlapčekom, bol strašne podarený, práve teraz bol v tom období "prečo" tak sme sa s jeho tatinom poriadne nasmiali na tých otázkach....
Odtiaľ sme išli pomaly smerom k nám.... samozrejme, že sme museli navštíviť hore dolu každú kaluž čo zostala z rannej burky..... ani neviem ako, namočila dudušu do kaluže a dala ju potom do pusy... !!!!!! no hruza.... potom sme ešte zbierali gaštany a stretli sme kamošku. Tá má 2 ročného Tomáška a malú 3j mesačnú Alenku. A neviem, čo to Tomáška napadlo, ale zrazu z ničoho nič sotil do Natálky, tá to našťastie teda ustála, lebo bolo to dosť silné sotenie, a rozplakala sa. Ale nie preto, že by sa jej niečo stalo, preto, že to cítila ako krivdu a nevedela pochopiť prečo to Tomáško spravil. Ešte ako sme sa s nimi rozlučili tak celu cestu domov sa ma pýtala,
mami bábo bac bac, hmmm???? a pozerala na mna tymi ockami a cakala vysvetlenie...
Joj drobček moj ľutostivy, strasne neznesie krivdu, aj ked ju vidi niekde na ihrisku....
Potom sme prisli domkov, a okupkali sa... a baby, prvy krat sa vecer vykakuskala a vycikala do šerblíka...!!!! ja viem, že sú tu iné preborníčky, viď Eliška, ale taaaaak ma to náramne potešilo. Aj mala bola taka pyšná na to...
a ja ešte viac

tak a idem teraz pozrieť čo ma čaká pracovne.... bleeee ☹ 😠

zuzkaprofant
8. okt 2009

dik dievcence vam poviem ze jeake lahke starovanie maju babatka a ja som mimo ....xiixi..ajk depko si pripradam dobre ze tie sklicka vymysleli a je tam napisane ze od4m..xiixi
ternto mesiac bude na otm a potom zacnem varit
nedavaju sa aj polievocku take riedke rozmyxovane ci je to skoro lebo nasa mamina mu dala zajaciu polievku 😀

loss
8. okt 2009

caute
lante Misiacikovi gratulujeme k presnym 4mesiacikom ale to leti ten uz narastol
mne hrozne vadi brusino uz aby bol januar 🙂

evitkamalicka
8. okt 2009

ahojky

lossik ako sa mate? pekne ti tie tyzdne pribudaju

mm1
8. okt 2009

AHoj Lante, Ďakujeme za priania... aj som na Vás myslela, že ako sa máte, čo nové čo Vilko a Miško....
Inak teraz ma napadlo, že straaaaašne dodatočne Mišinkovi všetko naj k meninkám, vidíš aj ja som zabudla a ešte aj k 4 mesiačikom, fakt to letí...
ako sa vám darí? čo máte nové???? keď budeš mať čas, napíš mi IP-ku... budem rada... papa. a posielame ´pusky....

trpezliva
8. okt 2009

ahojteee..som tu len rychlo, lebo idem hladat infosky o kiahnach. Mozno sm eich akurat dostali.
Lili ma vysypane cele nozicky aj zadocek, na tvary ma len dve vyrazky a inac inde zatial nema. ANi teplotu nema. Mozu to byt kiahne?Ved sme boli v juli ockovani...ale vtedy ze vraj mavaju kiahne lahsie priebeh, tak preto nema vsade tie vyrazky. Ako vlastne vyzeraju vyrazky? Emily, vy ste ich mali, vsak?
Jaj, este toto...aj tak mame dost starosti so zubkami.
dnes som bola v poradni, tak mimco sa stale schovava, a je malicke, ma len 1400g. trosku ma to vystrasilo, ze preco je take malinke. ale ja som tiez nepribrala vela, vazim tolko, kolko som mala v juli...56kg. Ved sa nestiham poriadne najest, napit pri nasej Lili, tak sa ani necudujem.
no nic, ak prosim mate skusenost s kiahnami, poradteee..dik.

trpezliva
8. okt 2009

magdus, nasa Lili je taka ista....ona place aj ked ine dieta bije niekoho...to su baby. 🙂

mm1
8. okt 2009

Kikuš, aj my sme po kiahnach.... su to take červene fliačky, niektore napite akoby vodou??? ak ano, tak to su kiahne moja.... ufffff ale to by nebolo veľmi dobre... dúfam, ze ty si ich uz mala....

trpezliva
8. okt 2009

praveze zatial v nich nema vodu..len sa rychlo rozsiruju, teraz som ju dala spinkat, som zvedava, co bude mat, ked sa zobudi. mozno osypky ci take daco...ja sa v tom teda nevyznam. a doktorku mame daleko, dnes tam bola aj tak len do 11tej, takze do zajtra musime tak ci tak pockat. na kiahne aj tak nie su lieky....len by som chcela vediet, ci mozme ist medzi deti. alebo mozno ma nejaku alergiu??? ale nejedla nic take zvlastne...
dnes sme mali aj nehodu, ma dve velke rany na licku...spadla na kraj komody...ale bola to fakt sekunda..to sa nedalo ustrazit 🙄 .takze super den. a to som sa taak tesila, do poradne a na posledny pekny den tento rok..od zajtra ma byt kosa, fuuuj..a cely vikend dazd. 😠

trpezliva
8. okt 2009

ja som mala kiahne, v 7.triede..len manzel nemal a uz teraz zuri, lebo ma pred skuskami a co ak ich dostane. tak mozno sa nakoniec prestahuje k svokre. 😀

mm1
8. okt 2009

Kikus, povedz mužíkovi, že ak sú to kiahne, tak už mu nič nepomôže..... Ja som ich dostala od Natalky, ale našťastie som mala taký priebeh, že v nedelu prišli a v utorok nič. Ale mamina a naša Janka mali taký priebeh, že 3 tt PN. a je tých vyrážok veľa pri sebe???? a sú drobné, alebo????? väčšie....

mm1
8. okt 2009

nepísala tu teraz keikei???? zdalo sa mi, že som ju tu videla a zrazu tu nevidím jej príspevok....

cucuska
autor
8. okt 2009

ahojte
mm1 ja mam predmnášky do druhej ale potom mám skúšku takže okolo tertej by som mohla byť plne k dispozícii 🙂
no mam super správu, Emka sa vrátila do starých koľají, dnes sme nemali ešte plienku a ani pocikané gaťurky 🙂 ale dávam bach a stále sa jej pýtam či ide cikať a ona moi vždy : "mama ešte nije 🙂" tak sa vytešujem

a mm1 aj my želáme i keď oneskorene Natálke všetko naj naj naj

mm1
8. okt 2009

cucuska: gratulujem ze ste sa vratili do starych kolaji... a dovtedy si este cinkneme... alebo napiseme....
uvidim, ci vobec pojdem s muzikom, alebo nie....

sloniiicek
8. okt 2009

kika tak sa zatial drzte. takze drobdcek sa stale schovava? chi chi. asponb udete mat nakoniec prakvapko. 🙂

emily3
8. okt 2009

ahojte
kika su to pupaky , take nabobnate ako plne vody.a prejavovat sa to moze rozne, niekto ma tri pupaky a niekto je vyhadzany od hlavy az po paty...a moze byt pri tom horucka, niekto mierna , ini vysoka..lieky na to nie su, davala som fenistil gel na pupaky a fenistil kvapky a proti teplote nurofen, panadol...
tak sa drzkajte a ked ma kiahne aspon to budete mat skor za sebou. 😉

mm1
9. okt 2009

Ahojte babule,
Kika tak ako to vyzerá s vyrážkami???????? ja som davala tiež fenistil kvapky, upokojuje to, mala viac z toho spala..... natierať by sa to nemalo vraj ničim, aby to pekne schlo, ale ja som to natierala klasa tekutym pudrom...
N. ma i fotku z kiahní v albume.... 🙂

Ahoj Adi, ďakujeme za gratulácie...

ahoj Emily, ako to zvládaš s tou tvojou krásnou MŠ????? 🙂

no dnes konečne piatok a v pondelok a utorok si beriem 2 dni dovolky, tak sa vyteškujem.... 🙂

emily3
9. okt 2009

mm1 😝 no zvladam, nezvladam ako kedy 😅 , zvladam, ked spia, alebo mam len jedno dieta...
no Lucka place, musim, este obed dokoncit a nakrmit hladnu zver.

lia
10. okt 2009

ahojte 🙂
mali ste niektora taku plastovu podlozku na kupanie babatka??taku vytvarovanu??

mirip
10. okt 2009

ahoje, lia ja som nad nou rozmýšlala ale potom som radšej kúpila normálnu obyčajnú 😵

lia
10. okt 2009

taku tu latkovu mirip??boze ,ty uz mas 40tku na krku?? 😅
ako ides rodit??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre