Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

bianca
26. okt 2008

joj uz aby to bolo. 😀

cucuska
autor
27. okt 2008

ahojte babulky prajem vám krásny deň.No my sme sa dnes hrali od 03:00 do 04:00 takŽe tak Emka zas táaak strašne plakala 😖

emmaelzer
27. okt 2008

cucus a ako papa cez den?
Bianka, fakt zabudni na rezim do 8 tyzdnov....

lante
27. okt 2008

Čo je to režim? 😀

Pridala som nejaké nové fotos:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Cucuš, to ma mrzí ☹ my sme včera Vilíka totálne vyšťavili v Aquatermál Senec a aj tak neprespal celú noc.....

emmaelzer
27. okt 2008

Lante a ako ste na tom zo zubami?
Lante, mi mame vybudovany ako taky rezim, vacsinou spinkame v ten isty cas, papame v ten isty cas, kupame v ten isty cas, ideme do postele v ten isty cas...

lante
27. okt 2008

Emma, nám trvalo tuším večnosť kým sme sa k režimu dopracovali.

Vili má 6 zubov. 4 hore a 2 dole,ale myslím, že ďalšie dolné sú otázkou času.

tribitka
27. okt 2008

ahojte baby....
no, ako čítam o režime, my sme ho mali asi tak v 5 a 6 mesiaci úplne otočení...takže malá chodila spať ráno o 6:00....celú noc bola hore, celý den prespala.....ja už som bola súca na psychiatriu.... ale potom sa to upravilo, celý minulý mesiac zaspávala večer o osmej, vstávala ráno o 9:00, medzitým som jej v polospánku fukla mlieko a vyspali sme sa obe.... no a teraz chodí tiež takto spávať, ae už asi 2 týždne sa okolo 22:00 zobudí, hodinu sa musíme hrať a potom zase spí...nechápem.... 😀
ja si len myslím, že režim treba dodržiavať....nech by vstala kedykolvek, stále ju v rovnakom čase kúpem, dávam papať, uspávam.... snád si zvykne 😀

lante
27. okt 2008

Tribit, hej tiež sa snažím od začiatku o nejakú tú pravidelnosť, ale nie vždy to ide 😖, ale aj snaha sa cení nie?
Ozaj add zaspávanie.........uspávate? Ja fuknem Vilíka do postieľky dám mu pusu, čajík, keď dopije dostane dudlík, prikryjem ho a idem preč. Do 10 min. väčšinou zaspí, to ho potom skontrolujem o5 zakryjem........
Ale celú noc prespal doteraz iba 1x asi tak pred 1,5 - 2 týždňami.

keikei
27. okt 2008

ahojte maminky 😉

my máme chvalabožku režim celkom fajn, Natálka spáva len raz za deň, okolo pol 11 až do nejakej pol 2 - 2 hod. paráda. papať jej dávam približne v rovnakom čase, kúpeme ju okolo 19 hod a o 20.hod krásne spinká. a v noci je hore 2 - 3 krát.

a ako nám dopadlo to presťahovanie do izbičky..... no ako som ju uložila spať, išla aj Tatianka, že budú spolu. a o spánku ani reči. tak behom pol hodinky už aj bola u nás v spálni späť. a počkáme až kým bude väčšia, hádam ešte aj rok. je to iné keď je v izbičke len jedno dieťa alebo dve. Tatianku sme osamostatnili v 11 mesiacoch a bola to veľká zmena k lepšiemu. menej sa budila, lepšie sme sa všetci vyspali. takže babulky nebojte sa toho, vyskúšajte.
len už keď sú dve, rušia sa. Tatianka má ešte aj kašeľ, tak v noci by sa asi Natálka pri nej moc nevyspala. a ďalší problém by bolo spanie cez deň. čo s Tatiankou, keď by bola Natálka v izbičke. určite ako ju poznám, práve v tom čase by sa tam chcela hrať... 😀
takže Natálka si na izbičku ešte počká ...

cucuš, to ti Emka teda ozaj dosť papá.... mne Natálka vypije z fľaše max 170 ml. a to len ráno a pred spaním. v noci jej dávam ešte ja, tak to neviem koľko vypije. ale ťažko sa odúča, verím ti. zvlášť, keď mliečko ešte potrebuje.

emily3
27. okt 2008

ahojte, čo je to režim?
ale ako taký ho máme aj my. Ráno musíme najprv vychystať školákov . Miško buď spí, ale je už hore a úspešne sa pletie pod nohy a tlačí do plienky. keď ich konečne "vyhodíme" Miška osprchujem, väčšinou je po... až za ušami. prezlečiem ho a hor sa konečne na raňajky. papa to čo my, chlieb alebo rožtek a potom sa hráme. doobeda nechodievame von, lebo sme vonku cele poobedie. na obed ideme pre Mon do školy. rýchlo napíšeme úlohy, Miško do kočíka a utekáme na krúžky. Miško spí a mám chvíľku čas sa prejsť, kým Monike skončí hudobka a pre Mareka je ešte skoro do škôlky ( ideme s kamoškou na kávu a tak). po ceste späť vyzdvihneme Mareka zo škôlky, Moniku z krúžku a ideme domov. to sme cca 3 hodky vonku...
a večerný kolotoč, niečo na večeru, okúpať. Miško sa veľmi rád hrá s vodou aj jeho brat...a potom uložíme deti. Miška do jeho postieľky. chvíľu tam vreští ale potom zaspí a slobodaaaaaaaaaaaaaaaa...
Spí s nami, v noci sa ešte budí, neviem koľkokrát nepočítam to...

no len teraz sme druhy týždeň chorí, a stále si to posúvame a nevieme sa z toho vylízať. ☹
ináč Miško už chodí sám. ešte padá ale znova stane a pokračuje ďalej..prejde cez celú izbu...

cucuska
autor
27. okt 2008

Noi ja viem Že papa dosť ale čo jej nedám. Dnes v noci som to urobil TATO: Mlieko o 19:00 - 250ml, potom sa zobudila o 01:00 tak som jej dala- 250ml, a potom pýtala o 04:00 a to som jej dala len 120 ml a to keď dopila mrnčala že je málo a tak som klusala zarábať ešte. dopila otočila sa nabok grgla a hajala

emily3
27. okt 2008

ahoj cucska..to mas velku papkacku, ale ked jej chuti tak preco jej nedat 😉 😀 ,

mama3
27. okt 2008

kika uz ste prestahovani?

lante
27. okt 2008

Emily, Miško chodí už sám?? To je čo sa poriadok, Vili už mal rok a teda samostatná chôdza ho neláka. Max spravil 5 pidi krokov. Inak sa hneď hodí na 4 alebo na prdel. 😕 🙄

emily3
27. okt 2008

lante je to tak, chodi sam. ja tiez nanho vyvalujem oci, ze kam sa ponahla 😀 😀 😀

emily3
27. okt 2008

ahojte takze admin zmazali moju fotku, ze je neaktualna 😠 .

lante
27. okt 2008

Emily, čo mali na mysli pod pojmom "neaktuálna"?

cucuska
autor
28. okt 2008

ahojte babule. dnessss som sa poridane vyspala. Šla som do postle o pol osmej a malú som kr´mila až o 03:00 a potom sme vstávali až o siedmej, Že by sa blžili lepšie časy??? 😀 Mne všeka Emka ukázala ako krásne vie štvornožkovať, síce dozadu jej to ide ovla lepšie ako dopredu a čera sa ma jednou ručinkou pustila a urobila pár krôčikov len za jednu ručinu. teraz hajá a ja varím a píŠem a aj upratujem v jednom. ako sa mávate???

emily3
28. okt 2008

ahojte
lante. nepacilo sa im ze tam mam deti a nie seba...

cucska sa mas ze ti nema este kto rozhadzovat, ja som to uz vzdala. vcetra som nestihla poriadne spratat hracky, ze povysamam a uz to tam bolo znova...nevysavala som, deti maju izbu ako "chlievik" ale ja nevladzem stale pred nimi upratat, otocim sa a zase je to tam... 😝 som z toho chora, nekonecny kolotoc.... 😠

emmaelzer
28. okt 2008

emily, nic si z toho nerob, ja mam len jedno dieta, a vsade kde sa otocim je bordel....

cucuska
autor
28. okt 2008

ja to zatial pri emke stiham. akurát spi a keď sa zobudí hurá do koča a von 😀

emily3
28. okt 2008

ste zlate, len vecer ked pride manzel (nastastie je tolerantny, ale niekedy mu prasknu nervi) ze co som robila cely den...no noc, dnes sa mi nic nechce a ked pozriem na byt je mi z toho zle. doma mam aj MAreka, este stale kasle a ten sa nezastavi vo vitahovani veci a Misko samozrejme nechce zaostavat...

emmaelzer
28. okt 2008

ja nikdy nic nestiham....vstali sme len pred hodinou, teraz popijam kavu, mala zase spi a o hodinu ideme von...takze upratovat budem az poobede...
cucus, my uz v noci vobec nepapame, ked sa Eliza zobudi, vzdy len chce dudel, a zobereme ju na ruky a zas zaspi. Ale vzdy ma poriadnu veceru.

cucuska
autor
28. okt 2008

Aj Emka má poridnu večeru ale je to hladoš, všera mala totálne hustú kašu, no keby si ju hodila na stenu tak sa prilepí a vidíš aj tak plakala od hladu. už som skúšla len čaj že možno je len smôdná. ale ona nie, zacíti ˇčaj vypľuje a plače ďalej- 😀 😅

emmaelzer
28. okt 2008

mne tak Eliza tiez plakala v noci, a vzdy zaspala len z mliekom, ale na poradni mi potom povedala sestricka, ze ked papa cez den normalne 3x denne, v noci uz papat nepotrebuje, povedala mi, nech to skusim nedat jej mlieko, a vydrzat to, ked bude plakat aj celu noc, zdalo sa mi to brutalne, ale zacali sme to robit, a po niekolkych neprespatych nociach to fakt funguje...
ale mozno kazde babo je ine, neviem, a bolo to o nervy, ved kdo chce aby mu dieta plakalo celu noc...

petruci6
28. okt 2008

ahojte,ja len smirujem zatial 😀

cucuska
autor
28. okt 2008

mne to nevadí, nech papá keď chce. možno to od dnes bude už len jedna flaša 😀

keikei
28. okt 2008

ahojte 😉

emik s tým vyplakaním v noci súhlasím. aj ja som Natálku pár krát nechala vyplakať a nakoniec zaspala. tiež si myslím, že hladné nemôžu byť, keď papajú cez deň a aj večer. takisto dávam na večer kašu, síce nie moc hustú, ale potom pred spaním ešte mliečko 170 ml. častejšie však dávam aj v noci papať ako nie.
a mám pocit, že zas idú soplíky ☹
babulky aj vám sa stáva, že po mliečku vám deťúrence kašlú? dnes v noci ako Natálka vypila mliečko, tak hodinu vkuse kašlala. neviem prečo. ide mi to na nervy, ruší to ju aj nás 😒

petruci, len šmíruj, za chvíľu si tu ako oficiálna maminka aj ty 😉 🙂

keikei
28. okt 2008

emily, ten neporiadok po byte si viem predstaviť.... mám to podobne. tiež robím dokola to isté, niekedy na to úplne kašlem, keď vidím, že to nemá zmysel 😉

babulky my oslavujeme túto nedeľu 1. rôčik 😵 😵 😵 bože ako to uteká.....

emmaelzer
28. okt 2008

kei, mne este stale Eliza po kazdom mliecku musi odgrgnut, inak stale kasle...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre