Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

teuska
22. jan 2010

caute babulky 😅

Emily gratulujem ku skuskam. Fakt ta obdivujem 😅

Burko, ja som mala prve tehotenstvo ukazkove a otehotnela som ako sa hovori na prvy sup.
Po 4 rokoch sme sa rozhodli dat malej surodenca. Otehotnela som po roku a v 11tt som mala MA. Potom som otehotnela po dvoch mesiacoch a spontanne som potratila v 8tt. Potom som otehnela asi az po roku snazenia a to bol taky mini potrat v 6 tt ani ma necistili. Ked som sa zmierila s tym, ze mala ostane sama, tak som opat otehotnela. Bol to len taky jeden pokus na ktory sa mi podarilo uhovorit manzela, ktory o tom nechcel ani pocut. A podarilo sa na prvy pokus. Na zaciatku som krvacala a lezala dva tyzdne v nemocnici, ale babo sa uchytilo a ostalo. Moje tehotenstvo som prezivala hlavne s obavami, ale to bola len moja blba psychika. Bola som doma na rizikovom. Uz som v 36tt a dufam, ze to zvladneme a aj mi o par tyzdnov doma privitame nas vytuzeny uzlicek.
A ozaj mam 33 rokov.

burko
22. jan 2010

Ahojte!
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za povzbudivé odpovede.Tak vidím, že nás je veľa s podobnými problémami.
Ja viem že sa to môže podariť aj keď nie hneď a dúfam, že presvedčím aj manžela. Už som si povedala, že to nechám na prírodu.

Teuška budem držať palce aby sa narodilo krásne a hlavne zdravučké dieťatko.
Teším sa na ďalšie vaše príbehy sú naozaj povzbudivé. Dobre že som našla túto stránku. Ešte raz ďakujem

h0blinka
22. jan 2010

cafte baby,

bola som u gyndosky na rocnej prehliadke a robilami aj ultrazvuk.. a ona mi vravi "MATE TAM DUTINKU, KEBY VAM MESKAL CYKLUS TAK POVIEM, ZE STE TEHOTNA" 😀 😀 😀 😀
tak teraz tyzden mozem plasit manzela 😵 😵 😵

evitkamalicka
22. jan 2010

hobli tak zeby?

cucuska
autor
22. jan 2010

hobli hmm?????? si tehulka???? nejak to ani ja nechápem, takže ak to dobrechápem si tehula a máš tam dutinku teda niekde na začiatku ??? som z toho jelenica 🙂

zuzkaprofant
22. jan 2010

hoblinka som nepochopila si tehu??

cafte idem si vam sprecitat co mate nove , moj maly sa stavia na nozky a za rucky uz chodi celkom slusne a len pri mne cely den sedi nepohra sa sam moje zlate len pri mojej ritke sedi a okolo mna kruzi aby som mu neutiekla 😀

loss
22. jan 2010

ahoj burko tak ja ma 36 rokov mala som 2missedy a myslela som ze uz nikdy babo nebude a teraz tu vyrevuvam ako nezvladam dvoch malych krpcov
ja som otehotnela presne rok po 2potrate tiez prestalo bit srdiecko a ku Mijuske sme prisli ani neviem ako,neboj dobra sprava je ze 1slecnu uz mate a tehu si uz tiez bola aj po nej dalsie isto pride netreba zufat drzim silno palce

emily si sikulo velky ja mam do letneho semestra pokoj 😀
hobli Nelly hrozne ziarli dost je teraz placliva a ak nedame pozor udrie Miusku takze sme stale v behu,chvala bohu mame vsetky papierovacky za sebou takze som stastna

petru zase som rodila cisarskym stratila som vela krvi a vytlacila si konecnik stale tvrdim ze rodit normalne pri mojej vyske take velke deti je hruuuuza som stastna ze to mam za ebou citim sa celkom OK len ma hrozne bolia krize a to kakanie kym sa zahoji prdel je tiez hruuza

macka 3 srdecne gtarulujem k babenkam nech vam robia radost

deti su uzasne cesta mat ich je niekedy trnista ale o to krajsie je ked ich potom mozete objat a drzat a nikdy nepustit,mam ozaj fofry ale moje dcerky su mi vsetkym na svete ked ich vidim ako spokojne spinkaju som najstastnejsi clovek na svete
vsetkym zelam zazit tento nadherny pocit 🙂

loss
22. jan 2010

ale som sa rozpisla este som zabudla hobli zeby no myslim na teba 🙂
cucus ty moja rozkosna jelenicka kedy zacnete snazilkovat odkladam vsetky vecickyy pre vas 😵
evi prvy trimester za chvilku konci ako sa mi mas a co fazulka poslucha?

lolka
22. jan 2010

hobli, tak dufam, ze ti budeme o cca tyzden gratulovat 😉 😀 a co ine by to mohlo este byt ? nejaka cysta ?

zuzi, chlapi su asi viac taky "ceckosi" co sedia pri maminej sukni 😀 😀 si pre neho stred vesmiru, tak sa ta musi drzat 😵

loss
22. jan 2010

loli ze 38tt jej uz to bude a krasne meno date malickej 🙂 uz sa tesis ze?

emily3
22. jan 2010

ahojte loli uz sa tito neuveritelne rychlo blizi... 😀 😀

sda som taka happy 😀 😀 😀 😀 dnes mi disiel papier zo skoly ze mi uznavaju statnice....tak miesto 5tich predmetov budem robit statnice len z 2....

hobi ze by 😉 ? tak drzim palce aby to bolo to co si vsetky myslime 😀 😀

cucuska
autor
22. jan 2010

ahojte. No lossik aj to bude a asi to nebude dlho trvať, zajtra na mňa myslite ráno okolo 9:00 ma skúša ale nejako bude a a aj nejako bolo 😀 😀 😀
tani normalne by som vás aj chcela prepadnúť
hobli no ako to je som zvedava, daj nám vysvetlenie 😀
emyli aj mne prišiel papier že mi chvaľujú tému na diplomovku takže len kto ju napíše 😀

veva1
22. jan 2010

ja som to pochopila tak ze hobli ma dostat o tyzden.Ak nedostane tak je

loss
22. jan 2010

vevus aj ja som to tak pochopila 🙂 no dufam ze pribudne dalsia dvojmaminka 😵

loss
22. jan 2010

cucka velmi ti to prajem a prepadni nas ja budem rada 🙂

emily3
22. jan 2010

cucka dryime ti vsetkz palce aj tie ktore nemame 😉 ..to yvladnes

petruci6
22. jan 2010

hobli nas tu natahuje?napise nieco a potom zmizne? 😀

loss to ta nechali najrpv tlacit a trapit a potom spravili cisarak??uff s tym konecnikom,to si ani neviem predstavit,chuda 😔

trpezliva
22. jan 2010

Jej,tak Hobli, vitaj v klube🙂.Aj ked mi to je cudne, lebo u mna ani 5 dni po vynechani MS doktorka nevidela nic..ani dutinku! ako to, ze ju mas tak skoro? Mozno si uz dlhsie tehu? 😕 😨 V kazdom pripade by to bolo super, mozno si sa akurat trafila do magickeho datumu 10/10/2010 😀 .
emily, tesim sa s tebou, uricte ti odlahlo,ze nemusis robit tolko skusok. ozaj, chodite sa niekam sankovat? mozno by sme sa pridali niekedy aj s Lili tu v okoli.
Dnes bola u nas Slonik-Adka s Matkou, deti sa pohrali a my pokecali. Potom Lili spala ako nikdy predtym, skoro 3hodky..dobre sme nase deti unavili 😉 .
Loss, no nezavidim ti ten porod...skoda, ze ti neurobili hned cisarsky, nemusela si sa trapit/a hlavne ten konecnik.auauauau/

sloniiicek
22. jan 2010

hobli - drzime palceky. 🙂 uz som sa chcela davnejsie spytat, ze ci neplanujete druhe babenko. 😀

kika - dnes bolo supeeer. az na to, ze martinka spinkala len 40 min. ale nevadi. vecer sme aspon o hodinku skor okupsali. 🙂 martinka bola hotova z johanky. 🙂 stale ukazovala na babo a chcela ju hladkat. som sa bala, aby jej nahodou neublizila. ale bola hrozne zlata. a aj lili sa hned hrajkali. co nezvykne. 🙂 hned sa jasit s detickami. 🙂

evitkamalicka
23. jan 2010

lossik fazulka poslucha....kedy si zacala pri druhom tehu citit take tie prve pohyby? nemyslim kopance, ale take tie bublinky ci ako to nazvat, lebo ja uz 3 dni nieco citim....pri Adamkovi to bolo v 14tt

lolka
23. jan 2010

lossik, no, na porod mas teda "pekny" zazitok 😒 to ta preco nechali takto trapit, ved museli vediet, ze Miuska velika ? ! 😠
kika, my sme boli dnes na Kolibe, bola tam asi polovica Bratislavy, no hruza, ledva sme zaparkovali 😒

baby, opat ma boli zub 😒 je to taka hnusoba, ktora sa raz za cas ozve (teraz castejsie) a uz je zrely na vytrhnutie - neda sa zachranit. myslite, ze si ho mozem dat teraz vytrhnut ? nechcem byt najblizsie tyzdne na Paralene 😖 aaauuuu.....

veva1
23. jan 2010

loli asi mozes,len nemozes utisujuce lieky.
Daj pozor,kamoske sa zapalil a s nim aj nos a uz jej 5x brebijali. Je v 36 tt

lolka
23. jan 2010

vevi, davam si Paralen, ale uz som sa rozhodla - v pondelok volam Dr.nech mi ho vytrhne 😖 ale injekciu pri trhani mi snad mozu dat, nie ? lebo inak by to asi dooooost bolelo 😖

silvia.t
23. jan 2010

Ahojte zeny,mozem sa k vam pridat???

lolka
23. jan 2010

ahoj silvi, no jasne, ze mozes 😉

silvia.t
23. jan 2010

ja som cakala babo,malo sa narodit zaciatkom augusta,v utorok som mala mat poradnu tak som sa vychystala a cela natesena ze uvidim nasu fazulku som tam isla...ale ked mi dr robila utz tak mi povedala ze v nevidi byt srdiecko :( a ze babo rastko do toho 10tt a potom sa to zastavila ....dg.missed ab. menala som ziadne bolesti brucha ani som nekrvacala absolutne nic...dodnes tomu nechapem???lebo prve tehu som mala ukazkove ☹ poslala ma hned do nemocky na kyretaz,na druhy den som isla domou vsetko bolo ok...pomaly som sa uz dala do kopy ale stale mi je strasne luto 😢

trpezliva
23. jan 2010

Ahojte. Sisa, vitaj. Konecne sa k nam niekto novy pridal 🙂 . Tamer-to je ake meno?
Lolka, ja som riesila jeden zub tiez ku koncu tehu...a bolel ma asi dva tyzdne, tak, ze kazdu noc som pochodovala po byte od bolesti, bolo to horsie ako kontrakcie, cele dasno mi pulzovalo, chcela som byt hrdinka a nedat si paralen, no ku koncu som si ho davala. Na stastie dva dni pred porodom mi ho lekarka umrtvila, teda vybrala z neho nerv, lebo cely zub bol zniceny. /musim ist teraz k nej na dalsi postup/. Ale taka ulava to bola, mohla mi to samozrejme umrtvit injekciou, inac by som vyberanie nervou nezvladla, mna ten zub bolel aj pri najmensom dotyku. Tak sup, sup, daj si ho urcite vytrhnut co najskor.
Kde je ta hoblinka?? Haloo..A test si si nerobila?

trpezliva
23. jan 2010

ty si otehotnela tak skoro po prvom tehu? A to ste planovali? Neboj, ved sa ti podarilo dva krat otehotniet, tak aj tretie tehu urcite coskoro pride. 😵

silvia.t
23. jan 2010

trpezliva to je turecke
baby sorry za pravopisne chyby 😵 som to napisala jak madar

silvia.t
23. jan 2010

no planovali ale necakali sme za sa to podari na prvu supu ,pocitali sme ze nejak pol roka to potrva 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre