Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

veva1
1. feb 2010

Tomo sa mi tiez uz zo 2xhodil na zem tak som ho nechala tak a isla prec

veva1
1. feb 2010

A myslim ze buchnutie po zadku by len lilku dorazilo

lolka
1. feb 2010

vevi, neviem, nemam skusenosti 😅
boze, ak bude moja mala taka ako ja, tak si uzijem......ta tvrdohlavost mi zostala a na sceny z detstva si este teraz dobre pamatam 😅

lolka
1. feb 2010

dve kolegyne mali taku metodu, ze ked im dieta chytilo amok (doma), tak ho supli pod studenu sprchu (oblecene). samozrejme, len na chvilu, ale ze to stacilo a potom hned prezliect do sucha.
prijde mi to drasticke, ale ze to vzdy pomohlo 😅

veva1
1. feb 2010

Trpezlivost,predychat,nebojovat a hned je to lahsie. hlavne sa vykaslat co si pomysli okolie a nechat dietatko vychladnut

veva1
1. feb 2010

Ok. tak sa hodme pod sprchu aj my ked chytime nervy

mm1
1. feb 2010

ahojte babule, Natali mala tiež také obdobie vzdoru... teraz je to už lepšie. ale niekedy ju to ešte chytá...

Ja som ju prekročila, nechala tak a nevšímala si ju.... potom revala ako pavián ale ja som bola pokojná... až sama prestala a nakoniec za mnou dobehla....
treba hlavne zhlboka dýchať.....

habibi78
1. feb 2010

ked moju malu take nieco pochyti, co je zatial zriedka, staci ze ukazem prstom na kut a sama tam odkraca, normalne stoji v kute, hlavku ma opretu o stenu , potom sa zacne obzerat a s knukotom ku mne dojde.... alebo ked je to zle, tak ju odvediem do inej izby, aby tam bola sama..... o chvilku pride spat a sprava sa normalne....

veva1
1. feb 2010

Kika vsak riesi vzdorovanie lilusky vonku a tam si je chladnu hlavu zachovat tazsie.

veva1
1. feb 2010

Dajte si do vyhladavaca najstastnejsie batola v okoli

emily3
1. feb 2010

kika : Lili uputava na seba pozornost a uz si uvedomuje ze existuje a skusa rodicov... 😔 ..robi to aj Miso a mam co robit sa ovladat aby som ho nezdrala...ale mala by si jej urcit hranice, ze take spôravanie nebudes trpiet, a ked to spravi, vymysliet jej trest aby niesla dosledky svojho spravania....ale v amoku s nou nic neurobis, nechaj ju tak, sa vyvresti a zisti ze to svami nehne, tak to robi zbytocne.... 😅 ( videla som jednu scenku v obchode, uz som to tu pisala...mama nakupovala a jej dieta uz uz chcelo zacat vrastat ze nieco chce, ale skor ako to urobila, zacala mama jacat jak tur a hodila sa o zem, a vrestala miesto dietata...dieta stalo a nechapavo pzeralo na mamu...a ked sa mama ukludnila, postavila sa ako nic, dieta bez reci vratilo do regalu co drzalo a isli dalej 😀 😀 😀 ) ale uz nas vidim ako sa hadzem o zem miesto deti.... 😀 )

ked zuri Miso, co vacsinou robi dole pod schodami..vynasam ho hore ako sa da..alebo odnesiem Lucku, a potom sa vratim pre vrestajuceho Misa..bez slova ho vynesiem hore vyzleciem...a vacsinou je unaveny...dam ho do postele, pit a on zaspi... ( alebo sa tam vyzuri a ked pridem za nim, ho objimem a on sa ukludni, a uz je dobre..)
ked ma amok Marek, zavrek ho do izby aby sa ukludnil...chvilu dupe nohami a co je horsie trha knizky 😠 ...tak za to uz dostal) ale v izbe sa ukludni a potom pride..a ja sa medzitim ukludnujem tiez..inak by som ich... 😠

u malych deti, je este vhodne zmenit pozornost na nieco ine .... a hlavne veeeeeelaaaaaaa trpeeezlivostiiiiii

veva1
1. feb 2010

Suhlasim trpezlivost,nenechat sa vytocit. ta prihoda je super emily

petruci6
1. feb 2010

no nam sa take nieco este nestalo,ale mala som skusenosti z UK ked som bola aupair,tam pomohlo totalne ich ignorovat a nebavit sa s nimi,zach prisli a uz ma objimali ci nespravim pancakes 😀

emily3
1. feb 2010

veva vcera sme sa zastavili v Detve v Lidli...pauza... 😉

svadba bola krasna...my sme prisli v piatok vecer do Kosic a prespavali sme u kamaratky, rano sme sa tak volne flakali, a vykotulali do mesta..do uz snezilo a vsade bolo kooooopeeeec snehu, ale kedze sme boli prvy krat vsetci v Kosiciach, sme sa isli trosku prejst a fajne vymrznut...potom sme sa vratil a uz sme sa chystali na svadbu, ale kym sme sa vymotali bolo pol tretej..a potom sme trosku zabludili a isli inou cestou ako sme povodne chceli, ale nakoniec sme to nasli...Kostolik bol ozdobeny aj s vonka kvetinkami, tak sme vedeli ze sme spravne, bol maly ale krasny a veela ludi v nom a najviac sme vyrusovali my, lebo Lucku som nestihla predtym nakojit , tak zacala v kostole mrcat..isla som ju nakojit do auta..a kym sme sa vratili uz boli svoji 😅 ...a potom sme vysli von , lebo nasi vyyslali..na konci ich knaz vyviedol pred kostol a potom sa vratili dnu.....lebo vonku stale snezilo a bolo vsetko krasne biele....a zima.....vo vnutri im gratulovali, s Mon som sa predbehla a zagratulovali a zelali vveeeeellllaaaaa deti 😀 😀 😀 ....a sadli sme do auta a cakali na niekoho kto pojde do Kosic, no a ten niekto na koho sme sa zavesili akosi nepostrehol ze ideme za nim, nam usiel a my sme zase bludili Kosica....cesty nebolo ani vidiet, vsetko bolo pod snehom....ale nakoniec sme to nasli a stihli sme vsetko.
kym sme zas vsetky ratolesti, prezliekli a spacifikovali....bolo fajn, ze vsetky deti sedeli pri jednom stole, len niekto z rodicov ich tam obsluhoval..tym ze boli samy ani nevedeli co maju robit..nasi sa predjedla dotkli len tak tak.... 😉 jedlo bolo vynikajuce...mnam...a zabava bola super, mali veelmi suproveho DJa...pustal hudbu a hral na klavesy, tak ze ked hostia zacali spievat ludovky, on sa chytil a hral s nimi..robil velmi dobru zabavu, a kola tocil vyse hodiny...prechadzal od ludoviek po moderne..a klasicke " odrhovaky"...bolo skvele..detska lietali a nas Marecek stale rypal svoje prsty do torty.. 😕 milion krat sme mu vraveli nech to nerobi. az ked Svetluska zasiahla..sedel za stolom ako zmoknute kura... 😒
Monika Svetluske zaspievala pesnicku, Nechcem byt zienka domaca 😀 😀 😀
nechcelo sa nam od tial ani ist, ale uz bolo vela hodin..a nasa Lucka ta bola hviezda vecera, kolovala z ruky do ruky ( chudatko nase ani sme o nej nevedeli, len obcas nam juniekto vratil...). ale zvladla to skvele....na zaver Mon este zaspievala Tri oriesky ...a isli sme domov..bolo polnoc....a v aute nam to zalomili, tak sme ich spiacich vynasali hore.....bola nam skvele, uz davno som sa tak nezabavila a konecne som si s manzelom zatancovala...
a dostali sme vyslusku hruskovicu...mnam a zakusky....

tak Svwetluska nech vam to na spolocnej ceste zivotom vyjde, a STASTNY A DLHY ZIVOT... 😀 😀

trpezliva
1. feb 2010

jej, baby, dakujem za tipy. veva, tu knizku najstastnejsie dieta v okoli mame doma...obidve casti a je super, sme sa z nej inspirovali, tie knizky by mala precitat kazda mamina/aj ockovia/.
No uz sme si to s Lili vysvetlili ked sa zobudila. Ona mi aj povie, ze "nie, nie, nemoze sadat do snehu"..a ze "posluchat ano"..ale ci tomu naozaj rozumie to neviem. 🙂
Inac to je super pribeh s tou maminou co sa hodila o zem. Ja si to teda neviem predstavit, ale fakt asi to zabera. Ja by som aj mala vela trpezlivosti, len ked mam druhe babo, tak sa to neda. Lebo Johanka uz zacala plakat, asi jej bola zima v satke a este som mala aj Emila na voditku, ktory sa trhal kazdym smerom a do toho Lili zacala trucovat, tak ma to vytocilo. Na to, aby som cakala, kym ju to prejde, nebol cas. /kvoli Johanke/. 😔
Lili je typicky baran, sedi na nu aj to znamenie. 😠
Emily, tak ste to paradne zvladli!!! Ze do polnoci..no to by mi uz obidve deti jacali od unavy.Ja nechapem, ako to zvladate. Monika bola urcite hviezda. Mozno nam svetluska napali svadobne CD, ked uz sme nemohli byt osobne na svadbe. 😅
To si viem predstavit, ako Marek dobal do torty.este ze ju neprevratil na seba..to by bol gooool. 🙂 /do relacie Natoc to 😝 /

trpezliva
1. feb 2010

a co teda, kedy je to stretko??
moze tam byt niekto uz o 10tej?? ci je to pre vas skoro?

lolka
1. feb 2010

emily, podla toho co pises, muselo byt super, skvela zabava 😉 a mali ste aj vylet a s muzikom si trochu zatrsali 😀 aj deti si taketo akcie asi nenechaju ujst, tak sa im ani spat nechce 😀
inak, aj reklama je taka (myslim, ze ju ukazovali vo Webmastry) - ale ze sa hodi otecko o zem a maleho hned amok prejde a pokracuju v nakupe
🙂

veva1
1. feb 2010

Ja mozem aj o 9,30. ved to kikus ja mam len tomiho tak sa do takych situacii malo dostavame. ale tomo vie presne kedy som v casovom strese a vtedy mi daava kakao musim pocitat aj do 20.

veva1
1. feb 2010

A svadba musela byt suprova. hned by som sla

lolka
1. feb 2010

kika, aj ja tam mozem byt o 10.00 hod., ale ja sa este lahko prisposobim, tak si vy-maminy povedzte kedy 😉

zuzkaprofant
1. feb 2010

cafte
kika ja sa na toobdobie uz tesim 😠 moj maly truceje uz teraz a stavia sa na zadne ale ja ako sa poznam asi dam po zadku poradnu ked chytim nervu na maleho staci pokricat dat mu po ruckach a dako sa da ale sem tam sa hadze uz aj on o zem co vam poviem cely ja trucovity

teuska
1. feb 2010

Babenky aj ja chcem ist na stretko, nemohlo by byt v Nitre? 😀 😀

Ja sa priznam, ze som na malu vobec nemala nervy, ked chytala hysaky a iba jediny raz som ju skusila obliat vodou, ale nikdy viac. Teraz som uz starsia a pokojnejsie, tak dufam, ze s malym to budem zvladat lepsie. Ale urcite uz nikdy nebudem skusat tu vodu 😖

zuzkaprofant
1. feb 2010

Teuska preco obliat vodou ved moze dostat sok a zakajaat sa moze ci nie ja by stom to ani neskusala ja ked uz tak bas trucuje necham ho a diem na minutu prec a kukam co robi zatial pomohlo potom ho zoberem na rucky vysvetlim co a ako a pomojkam a on sa ukludni

veva1
1. feb 2010

jaj tak ja som totalne proti akekolvekakemu capaniu deti. Netvrdim ,ked ma do krvi hryzol nie raz som chytila v bolesti a zufalstve take nervy ze som mu to skoro vratila,ale hned som sa za to aj hanbila sak mam o 29 rokov viac ako on. No neuznavam a neznasam bitie deti,ci uz aj len po plienke akoze!!!! Za to ze su maly a bezbranny si predsa ku nim nemozeme dovolovat co sa nam zachce. A co je to za vychovu ked zlo odplacame bitkou. A aj ked takou co neboli?????
Nesudim tie co ste stratili nervy a ruka vyletela,stane sa a musime sa ucit ovladat aby sa to nezopakovalo. No si predstavte ked vy spravite nieco napr. prekrocite rychlost a polis vas dobije super ze?

teuska
1. feb 2010

Vevus presne mas pravdu. Ja si myslim, ze aj my obcas robime veci, ktore svojim detom nechceme prepacit.

Zuzi neviem preco obliat vodou, to mi radila svokra, ze na mojho muza to pomahalo. Ale hovorime o hysakoch a to riadnych. Ja si myslim, ze tym musia prejst vsetky deti. A fakt je najlepsie nechat ich upokojit a aj seba a az potom riesit.

Zajtra idem do nemocnice, som zvedava, co mi povedia. Drzte mi palce.

veva1
1. feb 2010

teus jasne ze budeme. Uz ta asi aj naplanuju 😉
mes.
myslim ze mamky tych mensich deticiek ako 18mes. este nevedia o aky hysak sa jedna. Klop,klop ja som u Tomasa este nic extra strasne nezazila. Lebo bud len lutostivo plakal,alebo sa opustal a zosuval na zem.Ale videla som to u susedky ma tri roky a to bolo teda riadne.

svetluska.p
1. feb 2010

ahooojj sojky

svetluska.p
1. feb 2010

len tak v rychlosti, svadbicka bola uzasna. kalamitka fajna, ale budeme mat spomienku 😀 .v kostole naadherny, dojimavy obrad. cestou zo slanca sa nese ozdobene auticko dostalo do kolony - traktor tahal kamion horekopcom, za nimi bus, bus zacal predbiehat..cize svadobcania nas cakalai v restike zhrmazdeni dost dlho. ale stalo to za to. Jozko setko pekne pozametal, preniesol ma cez prah a trsalo sa od sameho zaciatku. decka boli skvele, zabava tiez, jedlo nemalo chybu. skoncili sme o tretej, aj to len preto, oebo ludia potrebovali cestovat a len snezilo a snezilo a fukalo a fukalo. fotky dodam neskor. dnes, vcera sme kmitali, sak to poznate. pred chviloíu sme sa zobudili 😵 .
dakujem vam setkym za opohladnicky, i sms-ky. straaasne dobre mi padlo, ze ste na nas mysleli. mam vas setky velmi rada a tesim sa na vas o tyzden.

svetluska.p
1. feb 2010

emilyyy, krasne si opisala svadbu.ale mam vyyyhradu - ja som marecka nespacifikovala. pekne som mu povedala, ze za chvilku torty nakrajaju a spytala som sa ho, na ktoru ma chut a ta sa potom nakrajala. by som ho nezvozila, lebo decka boli naozaj zlate.......

veva1
1. feb 2010

no svetlus este ze si to uviedla na pravu mieru 😀 ,lebo som si uz predstavila zubozeneho marecka bez torty 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre