Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

kubko
27. feb 2009

ahooooj cucus aj ja tu idem akurat brazdit, je piatok vecer a lapila sa ma mykoza ved pred vikendom je to najlepsie, tak idem posondovat, co mozu tehulky, lebo na vsetkom je diplomaticky napisane poradte sa s lekarom a neviem, ci sa s takymi vecami chodi na pohotovost chi chi

emily3
27. feb 2009

Ahojte mamulky
kubko ahooooj ako sa mas tehulka? hovori sa ze vo stvrtom mesiaci prechadzaju nevolnosti, no ja mam pocit ze je to opacne..teraz mi je horsie, musim stale jest, ( mam velku zravku) inac mi je zle ak mam prazdny zaludok 😝

stankatt
27. feb 2009

teda babenky, vam tie tt pekne naskakuju... 😉

lucim
27. feb 2009

ahojteeee, kubko, mne vcera doktor dal recept na candibene, je to to iste co canesten, ten mozeme.

kubko
27. feb 2009

ahoj emily no az na tu mykozu sa mam super, viac menej bez nevolnosti, len niekedy mam pocit, ze mi je tazko od zaludku ale tak pohodovo, nic na vracanie. Tak len pekne papaj, nech ti je dobrucko

ahoj stani, no ano naskakuju, za 2 tyzdne idem na poradnu, uz sa nieviem dockat, kedy uvidim Kubika alebo Kubinku chi chi

idem majte sa krasne papa

petruci6
28. feb 2009

ahojte maminy a tehulky 🙂

vsimli ste si,ze tema tehulky z MA je uz nezaujimava? 😀 vsetky sme tu pekne po kope a tak to ma byt 🙂

aj ja som mala mykozu v tehu,bola som s tym u gyndosa a predpisal mi taky jednorazovy krem,tusim sa volal Floragyn,alebo take cosi a hned ma to potom preslo,inak som si zvykla dat aj cipky Gyntima,je to cisto prirodne a mozu to aj tehu

bersh chuda na nas nema cas,ani sa jej nedivim,tiez som tie prve dni nevedela co skor
boze ked si na to spomeniem,no hruza

spachtos sa budi,ideme papat

pekny vikend 😉

trpezliva
28. feb 2009

ahojtteee..dneska konci ta emilova sutaz, tak ak sa vam da poslat hlas, tak ho este pleeease poslite....sme na tom celkom dobre, za piate miesto je hracka 🙂 http://www.pesamacka.sk/fotosutaz_index.php?zor...
inac nestiham, muzik je chory, ma vyse 38 teplotu..takze sa staram o dve deti. 😅

bershka
28. feb 2009

ahojte kočenky. ako?

bershka
28. feb 2009

ďakujeme za gratulácie. pôrod bol dosť dlhý na môj vskus. o 5 ráno odtiekla voda, o pol 9 začali kontrakcie každých 20 minút. malinká sa narodila o 17:12 a o 16 som bola ešte stále otvorená na 3 cm. pichli mi 4 vyvolávačky a dali infúzku a nič. doki ma naposledy pozeral o pol 4 a povedal, že keď o hodinu nebudem otvorená viac, tak ideme cisarákom. medzitým som si vypýtala epi, kde mi prvá dávka nezabrala... ale druhá mi krčok otvorila na 10 cm behom pol hoďky. a išlo sa... síce maličkú som vytlačila asi na 15x. anesteziolog bol dement s veľkým D, lebo mi pichol tretiu dávku epi aj napriek zákazu pôrodníka. to spôsobilo, že keď sa narodila bola takmer bez známok života 😢 😢 😢 a vôbec mi ju ani neukázali. okrem iného jej zlomili klúčnu kosť. dali mi vedieť ako sa má až za niekoľko hodín. psychiku som mala v riti. v nedeľu som porodila a prvýkrát som ju mala pri sebe až v utorok poobede. hrozné to bolo. inak keby zrovna nebola pri mojom pôrode sestrička, ktorá je naša známa, tak sa asi zbláznim. inak brucho mi vôbec netvrdlo, lebo malej vôbec neklesla hlavička do panvy. takže kontrakcie ako také som ani nemala, ale bolesť akoby mi niekto pichal s dýkou do mechúra... až chvalabohu druhá dávka epi zabrala.
síce bez epi by som nikdy už rodiť nešla, bolo to nechutnejšie než pôrod... ja jednoducho ihly nemusím. inak pôrodník bol super, prišiel nám aj pogratulovať s mangelom. bola som max spokojná a takisto aj so sestričkami na šestonedelí.
a nechala som tam 13 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bershka
28. feb 2009

maminečky, chcela by som od vás radu. mliečko sa mi spustilo na 3. den, čo sa tešíme, ale zdá sa mi, že málo papká. stačí jej koľkokrát len nejakých 10 minút z jedného prska... nemôže byť hladná? bojím sa, že sa nenapapká dostatočne. kakáme pekne, negrckáme... aj vydrží hajať tých 3, 4 hodiny vkuse. dúfam,že keby bola hladná, tak by si vypýtala... 😕 😕
čo myslíte?

smejko1
28. feb 2009

ak neplace tak jej staci....... este sa len rozpapa.....tak sa z teba tesim......... blahzelammmm....... popis porod az budes stihat...... cmuk

lante
28. feb 2009

Bersh. Vili papal iba z jedného prska a iba 5 min. a dosť 😉 Viac ani nápad, keď som mu chcela ešte dalej prsko natlačiť, tak sa začal hnevať a plakať.

emily3
28. feb 2009

bershka ahoooooooj mamina a gratulujem....babatko si vypyta kolko potrebuje a ked ti neplace a pekne spinka, je spokojna, staci jej to..neboj ona sa este zisti ze moze aj viac a potom sa jej nezbavis. tesiiiiim sa s tebou a este raz veeeelkeee graaatulaaaacieeeee.
Sarka vitaj na svete 😉 😀 😀 😀

bershka
28. feb 2009

smejko1 porod je opisany nad tvojim prispevkom a dakujem za radu

lante tak predsa budes mat dalsieho chlapa, dik baby ste ma ukludnili

ale z flase si dokaze potiahnut aj 50ml

emily3
28. feb 2009

bers a ako sa ma mala s tou ruckou? chudatko, take privitanie ale ze sa nestalo nieco horsie..tak skore uzdravenie 😉

emily3
28. feb 2009

berska nedavaj jej umele, lebo ta moze potom odmietat, tvoje mliecko jej staci a vobec nemysli na take hluposti, ze mas malo mlieka alebo ze tvoje mlieko nie je dobre..to rychlo vyzen z hlavy..tvoje mlieko je to najlepsie co moze dostat a mas ho dost. tak sa drzkajte.... 😉

emily3
28. feb 2009

ber mala je kraaaasnucka a taka malinka na spapanie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , aj ja cem 😉 ( dievcatko)

emily3
28. feb 2009

smejko ahojko a ty sa mas ako? uz si zabehnuta mamina 😉

lia
28. feb 2009

ahojte 🙂 ,ako tehulky a maminky??
bershiiikkkkk,obrovska gratulacia v ip 😉 😵
emily,ty uz mas strnast?? 🙂 😀 super 😵

emily3
28. feb 2009

lia hej strasne rychlo to leti..ani si to nestiham uvedomovat, keby som nemala velky hlad ( na prazdny zaludok mi je 😝 a musim stale jest, vcera muz povedal, ze nebudem mat velke brucho z babatka ale z toho ze stale jem 😅 ) a uz sa mi crta nejake to brusko...inac ma ti traja experti zamestnavaju az az...ale uz sa tesim na pohyby babatka a tak. 😉 😀

lia
28. feb 2009

bershik,strasne si si chudatko vytrpela ☹ ☹ ja by som ich zabila 😠 😠 ako je Sarinka s rucickou??

bershka
28. feb 2009

rucicka sa zahojila ale mame este modrinku 😉
a ako ju mam donutit aby spapala toho viac lebo s flasky taha a pri kojeni asi 100x hajaame, a nechcem aby kazdu hodinu bola hore

emily3
28. feb 2009

berska male babatko ma male brusko, to sa bude budit viackrat na papanie, ale potom sa to upravi. bud trpezliva. 😉

bershka
28. feb 2009

daakujeme za radu , som predsa neskusena ale hadam sa naucime

chymenitta33
28. feb 2009

Ahojte maminky🙂)

My sme boli dnes na "žúrke" u abbičky bolo oki. davidko sa pekne zahrajkal, pekný dník. Teraz ho marko kupka a pôjde haji-

bersha--gratulujem k malinkej som ani nevedela mi to uniklo krásna je🙂)a isto jej stačí mliečko keby nie by si pýtala.

emily3
28. feb 2009

nasi traja sa teraz nahanaju..Miso lieta za nimi 😀 😀 su rozkosni...len Miso ma plnu plienku a nemam chut ho prebalovat 😝 a ocko nie je doma..nechce niekto prebalit smradoska???

stankatt
28. feb 2009

ahooooooooooooooj bershka 🙂 🙂 🙂 🙂 gratulujem maminecka

stankatt
28. feb 2009

bersh a mala si pri porode tu zazmluvnenu dokynu?

lante
28. feb 2009

Bersh. Emily má pravdu, nedávaj jej ešte z fľaštičky, lebo teraz máš veľa mliečka,ale ono sa upraví podľa toho koľko si Sara potiahne, takže ak jej dáš z fľaše, tvoje telo zníži produkciu a potom budeš mať málo. Ak ti zaspáva, tak jej skús radšej vytiahnuť prsko a ak sa nato precitne a bude ešte chcieť tak jej ho daj.

Emily, nášho už MM opkúpal a ležká...dúfam, že už zaspáva.

Inak túto noc prespal celú!!!!!! To bola tretia od jeho narodenia.......a štyri dni dozadul mal druhú celoprespatú noc.........keby som nevstávala kvôli mechúru tak normálne spím celú noc..........to je prepych 😝

sloniiicek
28. feb 2009

bershka - nedavaj urcite umele mliecko. ona si vzdy potiahne kolko potrebuje a ked bude znova hladna, tak sa opat zobudi a bude pytat. ona si to vie sama regulovat. lebo potom sa ti bude menej mliecka tvorit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre