Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
30. júl 2009

zachvilu ta odrodime,tak sa musis hlasit kazdy den,si na rade 😉
aj sa bojis,alebo to uz beries lazo plazo? sak co 4x 😀
kde chces rodit? mas aj porodnika zazmluvneneho?

emily3
30. júl 2009

petruci : budem rodit tam kde som rodila a porodnika nemam....a pri mojich rychlich porodoch by nestihol prist a nemam navyse peniaze 😅
strach ani nemam skor obavy ako to vsetko zvladneme,kedy to na mna pride a ci stihneme dobehnut do nem. snazim sa na to psychicky pripravit... 😕 teda po tych bolestiach velmi netuzim, tie by som kludne niekomu darovala keby sa dalo, na babo sa tesim ( na ten moment narodenia a dufam ze mi ju daju hned na brucho) 😉
a na tie krce po porode to tiez nemusim...dufam ze budeme potom coskoro ok...no porovnavam to s predoslimi porodnmi a kludne moze byt uplne iny...

hlasit sa kazdy den? no neviem ci budem stihat, ale vsak keby daco poslem sms kike alebo niekomu a da info 😉

petruci6
31. júl 2009

to musis 😉 tesime sa na Lucinku,alebo ma ine meno? 😵

trpezliva
31. júl 2009

ahoooojte, neviete co pomaha na ustipnutie osou? ale take poriadne, mam to po celom stehne zo zadu opuchnute a cervene. vcera sme boli na t-com plazi a tam ma to stiplo..bolelo to ako hov..o..ale fakt neprehanam, mozno to nebola osa, ale nejaky had 😕 😝 . som 10 minut ani nemohla stupit na nohu..teraz ma to este stale boli a mam to skarede..k lekarovi sa mi nechce s tym trepat, ale dajte nejake mudry rady co s tym. dala som si len fenistil../to snad tehulky mozu/

trpezliva
31. júl 2009

emilyyy...budem cakat na horucej linke..urcite mi posli sms 🙂

petruci6
31. júl 2009

kika studeny obklad a fenistil
ale ked je to take skarede a ty si predsa tehu,nemala by si radsej skocit k dr?ktovie co ta postipalo

emily3
31. júl 2009

ahojte hlasim sa este cela 😀 ...dnes odchadzame do Ciech, ked pride manzel, takze do nedele sa neozvem..prosim vas neodrodte ma 😅 😉 😀 este 4tt potom...

tak Miso vobec nespal, davala som ho spat a on zije akoby mal 6 rokov, ani sa nechumeli, za to ked som poslala Mon aby si upratala izbu, tak to zalomila a Marek to zalomil teraz, ked za hodku odchadzame.-.. 😖 dnes su nejak opacni

petruci6
31. júl 2009

kika pozerala som v knizke homeopatia co na ustipnutie hmyzu,takze:
Apis mellifica 15CH 5 granul 3-5x denne /ruzovo-cerveny opuch koze/
Tarentula cubensis 5CH 5 granul 3-4x denne /zatvrdnutie postipaneho miesta/

a mast:
Ledum palustre-ucinny na bolest sposobenu pichnutim hmyzu
Pulsatilla-zmiernenie opuchu postipaneho miesta

emily3
31. júl 2009

a uz zaspal aj Miso....no som zvedava ako ich vsetkych nalozime do auta, lae Mona by uz mohla vstavat...ta spi najdlhsie....ale aspon chvilka slobodaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

petruci6
31. júl 2009

emily uzi si tu chvilku,vyloz nohy a nic nerob 🙂

teuska
31. júl 2009

Boze Emily, ja ta obdivujem. 😉 Uzi si pekny vikend. A ozaj, ako sa ma morciatko? Aj to beriete so sebou?

Inac zdravim Vas vsetky babenky 🙂 Ja som tento vikend po prvykrat za 10 rokov uplne sama doma. No neviem, neviem, ci sa nebudem bat 😖 Ale nudit sa budem urcite.

emily3
31. júl 2009

vsak nic nerobim, sedim tu pri Pc... 😉 ( uz som zavislacka

teuska
31. júl 2009

Ako to vsetko zvladas s 3 detmi. A navyse sa nebojis cestovat. Ale to je dobre, ja ta fakt obdivujem 😉 🙂

emily3
31. júl 2009

teuska ako sa mas? silno na teba myslim aj na babatko aby uz bolo ok 😉
morciatko vyzera ze sa z toho dostane, dostalo 2 injekcie a uz mu rastie srst, a rany sa mu zahojili..tak dufam ze tie hnusne parazity uz nedostane. ale este snim nechodime von, aby sme nahodou nenakazili ine prasiatko ( pri dome je ich dost, monikyni kamarati maju).
ako to zvladam? neviem, akosi na to nemyslim ze som tehu, lebo nemozem, Miso je max. hiperaktivny, vlastne vsetci traja..a teraz fakt priberam podla knizky...ale uz nevladzem, chodim pomaly, pomalicky, a tak..
cesty sa nebojim, dufam ze bude vsetko ok, tesim sa na ten vikend, detska budu mat volny priestor na lietanie a ja tam niekde zaleziem, ze o mne nebudu ani vediet 😉 a budem vegetit....

no ale uz sa budem musiet pomaly pripravit..dufam ze do porodu stihnem...este od 10.- ide Mon do tabora a presviedcam MAreka aby isiel s nou..to by som mala tyzden len jedno dieta .to by bolo super....no uvidim, raz je ze chce ist, potom zas nie....

teuska
31. júl 2009

Dakujem, ze na mna myslis. Pekne si uzi vikendik. A dobre si oddychni. Neboj do porodu este casu dost a ty si sikulka, vsetko stihnes. Majte sa krasne papa

emily3
31. júl 2009

tak uz prisiel manzel dochadzame..majte sa krasne papa 😉 😀

petruci6
31. júl 2009

uzite si toooooooooooooooooo 🙂

zuzkaprofant
1. aug 2009

ahojte tak mi sme doma uz na sk sme boli skoro mesiac celkom dobre bolo maly mi poradne narastol uz pasieme konicky ci ako sa to vola ale sa naucil na ruckach aby mu nioc neuslo co sa deje kocik mi svokrovci rozhekali poradne bo to trebalo snim buchat ako sa komunistov s nami ale co uz mame navstevu za sebou, ja som schudla 2 kg ale etse mam co chudnut ale mliecko mam tak potom sa bude chudnut ked nebude lebo dako maly za posledne 3 dni chce moju cicinku co na sk len som odsavala bo nechcel ani nuchnut na cicinku ale cicinkujeme uz bez nastavky ta sa tesim aj ked to boli ako fras ale da sa uz som prekonala 5 zapal cecinky ale mamina nabehla a rozmasirovala tak to preslo aj teraz mam lebo com celu cesti v aute neodsavala velmi tak mi navreli poradne 😀 😀

inac sa mame dobre uz sa maly kupe vo vani pridam dake foto uz je aj pokrsteny tak uz budeme tu gazdovat v nemecku nasi su tu do pondelka lebo ma priviezli teraz sa isli vyblaznit po obchodoch dobre ze maju velky kufor 😀 😀
pekny den vam prajem a napiste mi co je tu nove ci je daka nova tehulka lebo nemam vobec prehlad

cucuska
autor
1. aug 2009

ahojte, včera sme boli celý deň v Trenčine a potom v Trenčianskych tepliciach, blo super, priľi sme až večer a všetci sme boli totalne zničení, aj malá našťastie.
Ako ste sa mali??? čo máte nové????

vedvies
1. aug 2009

ahojte babenky,
emily, kika ako vam tie tyzdne pribudli tedaaaa to leti ...

kika /trpezliva/ chcete vediet pohlavie? v pase mas, ze ho zatial neviete ...

emily za chvilu mas pri sebe svoj 4.pokladik ... drzim paste nech to pekne stihnes do porodnice, urcite to zvladnes, ved si uz profi maminka 😉

teuska gratulujem k fazulke, super sprava 😵

cucuska ako sa mate? chodi sem svetluska? vies o nej nieco?

idem spat aj ked sa mi este nechce, ale uz je dost hodin 😀

cucuska
autor
2. aug 2009

ahoj vedvies. Máme sa dobre, som spokojná, Emka má sice svoje stavy ale zatial je vsetko fajn a v pohodičke. A vy ako????? Aj plánujete druhe baby????
Vy už máte dva roky???? Bože ako rýchlo to letí, gratulujeme k dvom rokom 🙂

emily3
2. aug 2009

AHojte, uz sme s5 ale sa namnechelo ist domov, keby mal mznael dovcu atak by sme tam este ten tyzden zostali...
teraz vsetko hladame 😅 , klasika, ked sa pd niekal pride..potom podam info..

vedvies ahoj teba tu vidiet 😉

cucuska
autor
2. aug 2009

emily muselo vám byť fajn. a viem si predstaviť a ateraz to pranie brrrrrr 😀

stankatt
2. aug 2009

emily tak bolo fajn? si si dufam trocha oddychla 🙂

emily3
2. aug 2009

chej bolo super ze tam bol manzel a nahanak on detvaky. byvali sme v klastore, a tam boli velke chodby a zahrady..a nase detvaky tam lietali, ze sme kazdu chvilu niekoho hladali....v pistok sme prisli dost neskoro, lebo kym sme sa vymotali z domu, a potom sme sa este zastavili v Znojme u svagra..starsie deti s muzom s pali v indianskom stane a aj s Miskom na izbe...a na tom tabore bol taky lazoplazo program, stavalo sa o 8smej ( nasi esxperti boli hore o 6, ale muz ich drzal vonku, tak lietali po vonku v pyzamach a gumakoch 😀 😀 a my sme mohli spat...jaj to bolo super...
a potom sme sa hrali, poobede sme isli na jazero, Miso sa len trocha namocil, vyskal aka bola studena..a potom sedel so mnou na deke a napchaval sa. Mon s Marekom sme nemohli dostat z vody.
vecer hned zaspali co boli vystaveni, a Miso bol prvy hore...7 tam krical na chodbe a vsetkych pobudil 😅 skor ako bol budeicek..exper...
nechcelo sa nam ist, boli sme stale vonku, detska lietali...a ja som si vegetila, ( deti nahanali ini 😀 )
cestqa bola kriza, sice sme odchadzali o pol 5, ale bolo straaasne horuco. v aute sauna, aj ked ventilator isiel na plno, este sme mali otvorene okna, co bolo dobre, a nie lebo strasne fukalo...ale prezili sme...uz som sa tesila na studenu sprchu....
babatko to prezilo, veselo si kopka, teda skor vytlaca...od dnes to mame za mesiac..tak uvidime. ideme do finale 😉

emily3
2. aug 2009

pridam foto, ale najskor musime nakt fotak..dufam ze sme ho tam nezabudli.... 😅

vedvies
2. aug 2009

cucuska, dakujeme ... tolko oslav co mala ninka som ja asi nikdy nemala 🙂
ked to zratam tak spolu mala 3 torty a 5 oslav. Jedna ju este caka, lebo dotycni neprisli - rodili totiz svoje druhe babenko v predstihu 😉 . Co sa tyka druheho mimi, tak sme v treningovom svungu. Tento mesiac by sa nam to mohlo podarit. Pred mesiacom som vysadila tabl. Takze sa tesim aj bojim - ved vies.

emily, no vidis, sem-tam nakuknem ako vam pribudaju tt a tehulky 😵

zuzkaprofant
3. aug 2009

ahojte dala som si do albumu nove foto maleho

lolka
3. aug 2009

caute babule 🙂 hlasim sa uz z domova, vcera vecer sme prisli z Chorvatska. bolo supeeeer, len sme vegetili na plazi, kupali sa, pravidelne spali - teda ja som zalomila vzdy po obede a vecer po 21.00 hod, ked vsetci korzovali po promenade, mna uz bralo opat do postele 😅 cesta tam (isli sme na noc) bola o nicom - polovicu som pregrcala za jazdy a polovicu prespala. muzik to cele zvladol odsoferovat, ja som potiahla len rano hodinku, ked si trosku oddychol 😅 vcera sme sli na den....bolo straaaasne horuce - bleee, ja som sa uz nevedela dockat, kedy dojdeme domof. 😖 jest som nemohla a ked som sa viac napila - uz som opat grcala 😒
pecenych rybiciek a podobnych specialit som si teda vobec neuzila, bud mi to smrdelo alebo som vobec nemala chut.....este ze bolo plno ovocia 😉
bola to dobra dovolenka, ale uz som aj rada doma 🙂

smejko, cez dovcu som na teba myslela.....vies kolko tam bolo malych deti ??? a este mensich ako Damienko, par mesacne babetka sa kupkali v mori, spali na plazi v kociku, kazda tretia "deka" mala male dieta. pre maleho by to bolo super.....ukecavaj muzika o 106 😵 a keby ste sli cez tyzden (hlavne nie v sobotu), tak aj cesta je v pohode, Chorvati maju dobre dialnice.

emily, takze este v kope ? 😀 citala som, ze dovolenky vysli aj napriek "pupakom" 😉 mas moj obdiv, coskoro 4 detvaky.....bude to fuska 🙂

inak, rano ked som vencila som stretla Kiku s Lili, isli pozriet do tehu obchodiku na Medenej, myslim, ze tam maju celkom pekne veci. Kikus, kupila si nieco ?

baby, dnes o 15.00 hod. idem na kontrolu, ide aj muzik so mnou, chce vidiet krpca. duuuufam, ze bude vsetko ok, som trosku nervozna... 😅 dnes mam este dovolenku, tak mi je dobre......sice periem uz od rana 😅

trpezliva
3. aug 2009

ahojteee..lolka, tak mi uz sme doma, Lili hned zalomila. ten obchod otvarali az o 10tej, tak sme sa motkali na ihrisku blizko Safka. mali v nom super veci, ale skor take do roboty, bluzky, saty, nohavice...take akurat pre teba 😉 . ale tehulky, ktore hladate nejake oblecko, tak tam si urcite vyberiete za dobre ceny.
o 14tej k nam dojde kamoska a ideme spolu na kupko. konecne budem moct ist aj do velkeho bazena a jej zavesim na krk Lilusku. nech si to vyskusa 😵 .
kika,/vedvies/drzim palce k snazilkovaniu!!! to by si mala akurat idealne, majove, junove babo...
emily,tak uz ti zacneme odpocitavat dni....este 30 do porodu. 🙂 aj tak si myslim, ze budes mat augustove mimi 😎 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre