Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

retkvicka
25. feb 2010

ahoj kikus..ja som nasla nieco take:

Po narodení dieťaťa máte nárok na dva typy príspevkov - príspevok pri narodení dieťaťa a príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa, ak ide o prvé, druhé alebo tretie dieťa matky, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní. Pozor, nárok na uplatnenie týchto príspevkov zaniká uplynutím šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa.

Od prvého januára 2009 sa príspevok pri narodení dieťaťa vypláca v sume 151,37 €/4 560,17 Sk a príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa v sume 678,49 €/ 20 440,19 Sk.

cize toto da stat jednorazovo a este k tomu zacne vyplacat matersku?

ajka23
25. feb 2010

svetlus, myslim ze maximalna je nejakych 600€, necelych... 😉

retkvicka
25. feb 2010

kikus, s ajkou sme boli na kave asi vtedy, ked sme sli k tigrom. a mne sa zda, ze vtedy si uz cakala Lilusku.

ajka23
25. feb 2010

kikus, pamatam, ale bola si tehula, uz si mala nejako blizko terminu tusim... 😉

trpezliva
25. feb 2010

nie, nie..ja som otehotnela hned po tigroch...na mna to zabralo 😉 😉 . A vy ste neboli v decembri pri nejakych tigroch?? 😅 😅
ja sa v tych peniazoch nevyznam, viem, ze daco mi chodi na ucet..vsetko mi vybavila mama.
inac som vcera zabudlaaaa kupiitttt SLovenku v meste!!!!! ze by demencia kojacich mamiciek? 😕

ajka23
25. feb 2010

od svetlusky som dostala nasledne na to rifle... 🙂 🙂 🙂

ajka23
25. feb 2010

joooj, slovenka, aj ja som zabudla, dnes to uz isto kupim... 😉

retkvicka
25. feb 2010

ajka, aj ja si to tak pamatam, ze kikusa uz mala brusko velke.......a boli sme v takej restike kde mali kakao a kolaciky a bol s nami aj emil!

retkvicka
25. feb 2010

anoo ajka presne vtedy to bolo!

trpezliva
25. feb 2010

jaaj, ved ja som bola s muzikom pri tigroch pred tym a potom aj s vami ked uz som bola tehu..sorryyyyy. Vtedy druhy krat to Adke vyslo po tigroch, vsak? 😵
Ano, ano, pamatam na tie rifle...
Ajka, a ty si co nesla s nami na tie tigre?

ajka23
25. feb 2010

ja som sa chcela dat dobrovolne pripoistit, ale nakoniec som to vzdala, straaaasne odbornicky tam boli, ale dozvedela som sa, ze max. vymeriavaci zaklad je 1084€, takze ak ma zena plat vyssi, tak dostava tu najvyssiu matersku toho pol roka... 😉

trpezliva
25. feb 2010

svetlus, zacni fotit brusko, aby si mala s cim porovnavat 🙂 !

ajka23
25. feb 2010

vtedy som akurat bola v praci... 😠 😠 😠

ajka23
25. feb 2010

kikus, ako sa ma emil? 😕

retkvicka
25. feb 2010

ajka, berozumiem, to o com hovoris? ja tieto veci vobec nechapem, som uplne stratena...
kikus, zacnem od bud. tyzdna 😵

trpezliva
25. feb 2010

dobre, len chudak ma epilepsiu... a sem-tam ho to chyti..vtedy je to strasne.Ale inac je vesely a neposlusny, ako vzdy. Lili ho ma velmi rada, niekedy sa mi zda, ze este viac ako mna. 😝 Prva vec hned rano uteka za EMilom, ze dobreee rankoooooo🙂.

retkvicka
25. feb 2010

kikus, emil ma epilepsiu? chudacik. pohladkaj mu nufacik. este ovoniava rozkroky navstevam? hihihi

trpezliva
25. feb 2010

Pozerame prave Maja a Svetluska muska. 🙂 Vzdy si na teba svetlus spomeniem, ked to ide.. 😝 . Musis tu rozpravku pustat aj malemu Jozkovi, ked bude vacsi. 😅

trpezliva
25. feb 2010

hej, tento rok sa to prejavilo unho. Sme sa najrpv zlakli, ze ma infarkt a zomiera...Lili pri tom strasne plakala, nevedela, co sa deje..a ani my. 😖 ☹ .
Hej, este furt ovoniava....ale len ked maju MS alebo plodne dni 😝

trpezliva
25. feb 2010

mohli by jeho sluzby vyuzit aj snazilky..usetrili by na ovu testoch. 😎

retkvicka
25. feb 2010

jasne, ze budem kikus 😵 ....ale kocky pocujte, este netypujte, co to bude. my s Jozkom s malickym rozpravame v neutralnom rode. aby ani dievcatko alebo chlapcek nemali pocit, ze budeme radsej, ked bude to druhe. chapete, ze hovorime naúr. ako o chlapcekovi a ked to bude dievcatko, tak bude si mysliet, ze sa jej nebudeme tesit.nam je to fuk. cize ziadne staavky prosim na nasho drobca 😀 .

retkvicka
25. feb 2010

to ste len teraz zistili kikus? si viem predstavit ten sok.

ajka23
25. feb 2010

chudacik... ☹
svetlus, to pripoistenie si platis tych 270 dni do porodu, ak tvoj plat nie je vacsi ako tych 1084 a chces dostavat maxi matersku, ale to uz nestihas... 😒

ajka23
25. feb 2010

kikus, mi ho pozicias na tyzden... 😀 😀 😀

retkvicka
25. feb 2010

jaj sakra..a spatne sa to neda?

retkvicka
25. feb 2010

kikus, nasej gulinde sa obcas stava to, ze zacne tak zvlastne chrcat, sanka uplne stuhnuta...uz parkrat som sa tak zlakla..som sa jej pokusila vzdy otvorit papulku a vytiahnut jazyk, bo som mala presne taky pocit, ze sa dusi jazykom....nechapem..nikdy sa jej to ale nestalo u veterinara a z mojho popisu netusil, co jej je. iba mi potom povedal, ze na problemy s CNS je dobry vitamin B, tak soj jej davala becko....

trpezliva
25. feb 2010

ajka, poziciam, jasneee 🙂 . ALe mozno uz nebude treba 😝 !
Svetlus, dobre, ale minule si aj ty pisala, ze "malicky"..som si vsimla 😅 .
A mena ste sa uz rozhodli na pevno, ze sa bude volat po vas? Moj brat je po otcovi, ale chudak to ma zle, stale si ho mylia..na facebooku maju rovnake konto a tak...ale vyhoda zase je, ze mu oco moze postu do vlasntych ruk vybrat. Nechcete ako to ma Adka..ze Jozefina alebo Svetlan?/co je muzska podoba Svetlusky?? 😕 /

ajka23
25. feb 2010

nie, to nejde... 😒 jak by si to chcela urobit, ved to by si potom vsetky chceli... 😀 😀 😀

ajka23
25. feb 2010

nasu zase zadne nohy nepocuvaju, ma problem s platnickami... 😖

trpezliva
25. feb 2010

Skoda, ze psikovia tak kratko ziju, vsak? Neviem ako to Lili zvladne, a teda aj my, ked emil zomrie.. ☹ ☹ Este ma tak max. 5 rokov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre