Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
21. jan 2009

zuzi gratulujem k chlapcekovi 😵

veva1
21. jan 2009

petru osavackou si vzdy viac odsajes ako dieta ustockami a ked si si odsala 20ml tak to je dost a mala by si vytiahla aj viac keby bola hladna. Nevytahuj umele rasej ak mas pocit ze je hladna castejsie prikladaj.Ale ona bola nekludna lebo chcela spinkat,keby bola hladna urcite nezaspi 😉
a preco by si mliecko nemala??????????????

tribitka
21. jan 2009

lius, blahoželám k narodkám.... 😀

zuzu, blahoželám k chalaniskovi,konečne zase nejaký chlap.... 😀 😀

petruci, jaska, daj nutrilon, netráp ju hladom, aký máš?

veva1
21. jan 2009

chcela som napisat odsavackou a menej,dieta je sikovnejsie 😉

petruci6
21. jan 2009

to som odsala rukou,nemam odsavacku

no mam ten pocit,lebo kazda na okoli mi tu hovori ako si museli este aj po kojeni odstriekavat mlieko,ze ho tolko mali a ja nie ☹ mam ich makke,iba v noci,ked ppotiahne spanok tak na 4 hod ich mam tvrdsie a plnsie

tribit aky myslis? ja mam ten obycajny nutrillon 1 premium myslim,preco?

lucim
21. jan 2009

kocicky, musim vam to napisat
prave volala sestricka, ze obvolali labak kvoli mojim vysledkom AFP a ze je vsetko negativne. Strasne zle som ju pocula, ale myslim, ze povedala, ze je vsetko v poriadku. 😀
🙂 🙂
vsetky va cmukam 🤐

petruci6
21. jan 2009

lucim supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer,tak vidis,ze je vsetko ok,tesiiiiiiiiiime sa 😵 😵 😵

veva1
21. jan 2009

petruci ak si budes pravidelne odsavat mnozstvo sa zvysi a rukou sa odsava este tazsie ako odsavackou 😉 ja som si 1x neodsala skoro nic.A pravdepodobne sa ti tvorba mliecka uz ustalila a tvori sa ti podla potreby malickej,tak bud rada. Urcite keby mala malo tak si rukami 20ml neodsajes. Ked sa zobudi ponukni ju znova a ak by velmi plakala tak az potom skus umele ci je to hladom.AAAALe nespokojna po papani moze byt aj perto ze sa nachmatala a je zavzdusnena. Potom treba cvicit nozkami,jemne masirovat brusku ,ci pouzit rurku,alebo ak vidis nefuknute brusino zbehni si rovno kupit kvapky,v lekarni ti poradia.

veva1
21. jan 2009

lucim tesim sa s tebou 😵

lucim
21. jan 2009

to by znamenalo, ze nemusim ist na amnio, este raz huraaa 😀
a diky, kocky. 😉
peti, drzim palceky, nech dobre papakate aj tvorite mliecko.

petruci6
21. jan 2009

ok,tak skusim ju prilozit,ked sa zobudi a uvidime
dakujem veva 🙂

zuzkaprofant
21. jan 2009

dievcata aka je dobra odsavacka rucna ci elektricka ci aka to je lebo ideme v sobotu na nakup a chcem dokupit vsetko co mi chyba

petruci6
21. jan 2009

ja mam od porodu dost aj nechut k jedlu a neviem sa prinutit jest,viem,ze aj preto sa mi tolko mliecka netvori
nalievam sa kojeneckymi cajmi cely den aby aspon tekutiny boli

petruci6
21. jan 2009

zuzi skus si toto prestudovat,ja neporadim:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

veva1
21. jan 2009

aj to si ju priloz len ked bude pytat 😉
nie som za kojenie za kazdu cenu a ak to ma sposobovat stres a starosti tak je fakt lepsie nekojit.Ale ak niekto po kojeni tuzi a velmi chce tak by podla mna nemal verit na malo mlieka,riedke mlieko atd.Malo mlieka bude vtedy ked sa bude hned dokrmovat,lebo o to menej sa zacne zasa tvorit.Pri dokrmovani dieta zlenivie a je mozne ze prestane tahat c cicika a hned bude chciet flasku atd. Kdesi som citala ze treba prikrmit vtedy ked dieta nie je spokojne ani po kazdohodinovom krmeni. Je pravda kazdu hodku polhodinu krmit a 10min. cakat na odgrgnutie je namahave a popri tom uz nestihnete nic.Preto si myslim ze zena sa ma pravo rozhodnu ci kojit bude alebo nie,ale tvorbu mlieka ovplyvnujeme my a nase pochybnosti a panikarenie s umelym 😉

petruci6
21. jan 2009

moja si vypyta kazde 2 pol hod,pije tak do 15min max

veva1
21. jan 2009

ja som odsavacku nekupovala,pockaj ci ti bude treba. Osavala som len zo zaciatku ked sa mi mlieko tvorilo hocijako a isli mi prasnut ciciky.To jest prve dva tt. Potom sa to ustalilo.
Petru ja som nespala ,tomi stale plakal, nejedla nemal mi kto navarit,tak som bola na jogurtoch a rozkoch vkuse vonku v pohybe aby bol aspon cez den klud,vynervovana ustvana a tvorbu mlieka mi to nezmensilo.
lazkaj si k linduske pozri ako spokojne spinka,riadne sa rozcit a uvidis ako sa ti prsiska naleju 😉 a kdesi som citala ze nie vsetkym detom tie caje robia dobre,tak ich skus obmedzit.

veva1
21. jan 2009

petru tak to papa ako z knizky 😀

petruci6
21. jan 2009

myslis? 😀

veva1
21. jan 2009

urcite 😉
drzte sa mamky a nemamky. Idem si lahnut aby som popri tom mojom zasrankovi stihala ked sa znovu nastartuje 😀
a petru sup k linduske uvolnovat pri pohlade na nu oxitocin ,potrebny na tvorbu mliecka 😀

lucim
21. jan 2009

vevik, ty si pokladik, ako krasne petke a lindus radis 🙂

veva1
21. jan 2009

som stara dojka 😀

petruci6
21. jan 2009

tak idem,kujem 😉

lia
21. jan 2009

dakujem tribit 😵 odkial vies??
lucim super,tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmm saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵
zuziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,takze chlapcek??? 😵 gratulujeeeeeeeeemmmmmmm 😵 😵 😵

lia
21. jan 2009

dakujem vsetkym,cmuk 😵

emily3
21. jan 2009

ahpojte my sme si trosku pospali

petruci vziadnom pripade nedavaj umele mlieko..!!!!!!! mas ho dost pre svoje dieta a ked nabehnes na umelu stravu tak ty nebudes mat mlieko...tomu co prezivas sa hovori laktacna kriza a je to normalne, len dalej malu prikladaj a mliecko sa ti rozbehne, pi vela vody, su aj vcaje na podporu tvorby mlieka...len nedavaj umele....

emily3
21. jan 2009

petruci pridavam sa k veve...ma pravdu s tym kojenim a nelam si hlavu ci tvoje mlieko je kvalitne alebo nie...samozrejme ze je...a ze nemam prsia na prasknutie bud rada...ja som pri prvom dietati myslela ze praskenm ale pridalsich som mala tak akurat pre babatko..
kamaratka tiez dostala laktacnu krizu, malej dala umele...a potom nechela od nej a jej sa naliali prsia a bolo po kojeni...musela ist k dr. aby jej zastavil tvorbu mlieka...
tak sa nevzdavaj a mysli pozitivne a nemysli na ostatne zeny ze ony musia odsavat...ty mas dobre a dostatok mlieka pre svoju princeznu 😉

lante
21. jan 2009

zuzka, ja som pri Vilkovi mala kúpenú ručnú Chicco.........využila som ju a to bohate.........teraz som si kúpila elektrickú tak uvidím, kamošky mi hovorili, že elektrická je lepšia. Inak tú elektrickú mám aj v albume 😉

lante
21. jan 2009

Petruci, niečo natom čo píše Emily bude. Ja keď som chcela naučiť Vilka na Sunar, tak som mu najskôr dávala z fľaše, moje mlieko čo som mala naodsávané........no a potom Sunar........a potom sa mi fakt začala znižovať produkcia mlieka.

lucim
21. jan 2009

lante krasna 20tka - ale nam to bezi 😉
lia diiiiiik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre