Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

emily3
12. máj 2009

sloniicek, nebud smutna. to ze v 9 mesiacoch nepribrala kilo je normalne, , rast sa zrychluje a spomaluje a teraz ked je Martinka uz aktivna uz nebude tak vela priberat ako ked bola babatko. 😉 Nas Miso tiez a vlastne vsetci traja rastli rychlo a okolo roka sa to spomalilo. hlavne je ze vsetko papa co jej das a nic jej nechyba.

s tymi vymennymi listkami, aspon sa na nu pozru, pri tomlepsom ta poslu domov ze je vsetko ok a ak nie tak to budu riesit a je leosie teraz ako neskoro. neboj. to je uz uloha mamy lietat s detmi po lekaroch. zatial to mas s jednym. 😉

bianca
12. máj 2009

sloni to bude dobre.To co ma zrastene sa stava u dievcatiek.Na gynde jej to rozlepia ale je to velmi neprijemne.Ja malej kontrolujem stale dookola aby sme sa tomu vyhli

selest sa spravy nebojkaj

a co sa tyka priberania tak kazde mimnko je ine

emily3
12. máj 2009

AHojte , mala som uzasny vikend, v piatok som sadla do vlaku a isla do Kosic, sama bez deti...az na to ze o nejake tri kupe bola jedna rodina s detmi a celu cestu som pocuvala " mami!":... ale tesilo ma ze to nie su moje a ze sa nemusim o nich starat. v pokoji som si sedela a konecne vychutnavala kopance od mojho drobceka...a kopkala statocne 😀 svadba bola krasna, a sme sa zabavili a najedli...ale rychlo to ubehlo a navrat do reality je tvrdy...
byt hore nohami ( aj ked mse ho upratali, kym sme odisli, ale sme vsetci prisli, vybalili veci a bolo...mama upratuuj 😒 ,. Misko zase soply a kasle a dnes rano sa zobudil so zapalenym ockom 😒 . Marek vymyslal ze chce ist na obed domov zo skolky a Mon som nemohla zobudit, a potom plakala ze som jej nedala na meniny do skoly cukriky... ( zabudla som ze ma meniny, moja chyba a myslela som ze nerozdavaju sladkosti...)....a dnes mam akoze skusku, ( mali sme napisat seminarku a poslat mu to mailom...dnes rano sa mi ju podarilo ako tak dopisat a poslat..no neviem ci to stihne precitat...

este musim vymysliet kam zavesim deti, ked pojdem do skoly ...uf je to narocna organizacia
manzel ked niekam ide, bali len seba, ked som isla ja, musela som úpobalit este detska a upratat byt....

sloniiicek
12. máj 2009

vdaka emily. snad to bude ok. do vymenneho listka napisala, ze martinka ma hranicne prospievanie. zrejme podla nejakych tabuliek. inak dnes som jej dala teda hrusku s dvoma marina keksikmi a zjedla mi mozno polovicu. co predtym dve hrusticky zbastila jedna radost.

emily3
12. máj 2009

kika v tom odstavovani sa vidim, priprvom som to nevedela a vzdy som podlahla az mi zubarka predpisala nejake protizapalove lieky a musela som skoncit s kojenim ( inac to bolo aj tak zbytocne, tie lieky 😒 ) ale bola som donutena malej nedat. tri dni sme plakali obe, bola zvyknuta zaspavat pri mne, davala som jej cajik miesto mna...a bojovali sme , ale sme to zvladli. mne sa naliali prsniky, a mama mi tvrdila aby som si ich neodsavala ale ja som to nemohla vydrzat, strasne to bolelo. tak som si odsavala ale len tak trocha, nie poravidele,...rano a vecer a potom to pomaly prestalo.
Pri chalanoch to bolo ine, Mareka som prestala kojit ked mal rok a pol a to som uz nemala vela mlieka, bolo to len tak , jedol uz vsetko..tak som mu povedal " dost moj zlaty a skoncili sme" mlieko odislo samo
pri Miskovi som to musela urobit radikalne...nedala som mu....a celkom to zvladal....potom som mu dala tak o tri dni aby mi vytiahol zbytok mlieka...a potom asi este raz a skoncili sme...mlieko samo odislo.....

tak kika je to len na tebe, aby si vydrzala malej nedat...alebo ked manzel bude mat po skuskat, nechaj mu ju na vikend a ty chod prec...urob si vikendik..a mala sa oduci.... 😉

emily3
12. máj 2009

slonik..moja Mon je tiez taky drobcek, nevyzera ze ma 7 rokov, ale v triede su aj drobnejsie dievcata...nemoze by tkazdy obor. a zase nasi chalani su velky....a nasej ulici je den chlapec, ktory mal v septembri 6 rokov, a je strasne velky...vlastne teraz pojde do prvej a vyzera uz teraz ako tretiak...tak si vyber... 😅
ked je na hranici je to este dobre, neboj 😉

emily3
12. máj 2009

lia tesim sa stebou..ze rastiete 😀 😀 😀
ked som zo zaciatku vystrkovala brucho na manzela, len tak poznamenal..co tu pucis brucho? no a teraz nemusim pucit nic, len sa divim co to pred sebou tlacim...vcera som bola v poradni, od poslednej som pribrala 5kg 😅 , no uz to nabera obratky, ale zatial je vsetko ok, poslal ma na tie glukozove testy 😝 a odber krvy 😒 tesim sa...

sloniiicek
12. máj 2009

kika - ty uz chces odstavit? 😉 ja som rozmyslala tiez tak od roka. inak doktorka mi tak trochu naznacila, ci ju nechcem teda odstavit? co ma moje mlieko spolocne s prospievanim? len horsie je, ze ona nechce bezomna zaspinkat.

inak ak by si kika chcela preposlem ti tu knihu o tom zaspavani. vcera mi to kamoska polala a kedze martinka je zavyslacka na prsniku a rok sa blizi, tak chcem ju zacat ucit spinkat.

inak normalne mliecko sa moze od 1 roka? lebo ja som martinke nechcela moc davat to umele mliecko.

bianca
12. máj 2009

sloni kamoska dava od 7 mes.Ja by som nedala a ani neplanujem do roka

sloniiicek
12. máj 2009

bianca - ani ja by som nechcela. chcem ju stale kojit.

bianca
12. máj 2009

nasa kojena nie ale stale papa HA mliecko.Dr.nam povedala ze HA ma vyznam iba do pol roka ale radsej doplatim

cucuska
autor
12. máj 2009

Ahojte aká je téma???? nejak nestíham čitať históriu
a ako sa máte???

petruci6
12. máj 2009

bia preco iba do pol roka?
lebo ja ked ju zacnem dokrmovat po 6mes tak jedine HA mlieckom,kvoli ekzemiku

lante
12. máj 2009

Vili má Sunar. On je spokojný, ja som spokojná a určite ho minimálne do 2 rokov papkať bude a potom uvidím.........ale viac sa prikláňam za pokračovanie Sunaru...........a normálne mliečko by som chcela začať dávať na pitie najskôr o rok, teda keď bude mať 2,5

habibi78
12. máj 2009

petru, bianca, moja malá papá už Nutrilon 3HA.... a pokial bude môcť, tak jej ho budem dávať.... bianca, ono to má význam do pol roka podla lekárky preto, lebo potom sa už neprepláca..... 😒
slonicek, mne malá odkedy sme na východe u mojich rodičov NIC neje....maximálne vypije mliečko ale inak vôôôôbec nič.... tiež som z toho nešťastná.....no a moja mama už stresuje, že je malá určite chorá.... 😠 😠

petruci6
12. máj 2009

habibi a dokedy tam budete? zmena prostredia vela spravi

bianca
12. máj 2009

caf

habibi no v CR sa nepreplaca nic takze to nie podla toho.Inak ste doma?My tiez 😀

petru vraj sa crievko adaptuje a vyvynie dostatocne no ja nemienim vobec menit.

petruci6
12. máj 2009

hovori sa,ze az po roku
tak ja neviem

habibi78
12. máj 2009

petru, sme tu 4 dni a budeme tu ešte 2 týždne.... nebola som doma 5 mesiacov, hanbím sa, aká som lenivááááá, tak si to teraz u našich žehlím..... 😀
tiež som si mylsela, že to je z prostredia, ale v Egypte jedla ako divá.... neviem, či to nebude mať nejaký súvis s jej krvou, lebo prišli výsledky, má ich podla toho čo tam lekárka napísala veľmi zlé.....drahý mi to len čítal do telefonu, ale skoro všetky hodnoty boli znížené,s výkričníkmi.... nechala som si to oskenovať a zbehneme asi do Košíc k známemu hematologovi.... 😖

bianca
12. máj 2009

habibi pokial je mala anemicka tak moze byt nechut k jedlu.

habibi78
12. máj 2009

petru, teraz som si všimla tortu na krst....kokso, neskutočnáááááááá...... 😵 😵 😵 😵

habibi78
12. máj 2009

ahoj bianca aj ty si na východe????? jéééééééééééj, to by sme sa mohli stretnúť.... 😉
aj ked ja som tu prišla hlavne za zubárom, bude mať so mnou more roboty..... 😠 😠 😠
takže aj ked má blbú krv tak to môže súvisieť s jedlom??

petruci6
12. máj 2009

dakujem 🙂

co to znamena,ze ma zle hodnoty? chudatko z coho? ☹

bianca
12. máj 2009

habibi hej sme ale program nabity a v sobotu uz padime nazad.Zubar brrrrrrrr.Peter mal ist a zabudli sme ho objednat.Este ze mi je nas super zubar vzdialena rodina

inak fakt.Pri anemiach je nechut a niekedy az odpor k jedlu a moze mat chut iba na urcitu potravinu,napr.tu ktr. obsahuje vela zeleza.Telo si to ziada

habibi78
12. máj 2009

petru, pokým to neuvidím, tak ti nepoviem, čo má zlé, ale zlé je zvýraznené tučnou čiernou farbou a ona má skoro všetko zvýraznené, že znížené..... lekárka tam napísala nejakú diagnozu, ale nepamatám si to..... ked to budem mať, tak určite bude prvá konzultácia s biancou.... 😉
malá mala zlé výsledky krvi už pri narodení, lebo prešie na nu moj hellp syndrom, čistili jej krv a tak... odvtedy stále chodíme na kontrolu na hematologiu, v januári mala výsledky vraj na svoj vek primerané a teraz sa to zase zvrhlo..... 😠 😠

habibi78
12. máj 2009

bianca, škoda.... nie je tvojim známym Macko???? k nemu sa chystám, protekcia by mi ale aj tak nepomohla, auuuuuuuuuuuuuuuuu...... 😀 😀

bianca
12. máj 2009

decka dnes mi moja draha tetuska doniesla nadherne satky a klobuciky pre malu.Som si nevedela vybrat.A to jej vraj este dnes dosiel tovar na predajnu tak tam pojdem este rychlo kuk

bianca
12. máj 2009

habibi jasne ze je 😀 😀 😀 😀 😀 je uplne super.Jeho manzelka a tetin manzel su surodenci.

petruci6
12. máj 2009

chudatko malicke ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre