Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

svetluska.p
12. feb 2010

ahojte sojky moje, dakujem vam, ze ste na nas mysleli 🙂
viesuli, som rada, ze malej nic vazne..virozy su svine...
vevi, ty si obdivuhodna, tolko casu vonku....
lius, nevzdavaj sa, prikladaj malu..bude dobre..
cucus, malej uz lepsie?

musim vam povedat, ze dnes mi je uz lepsie..som sice uhuhnana a ukjaslana este, ake vcera mi Jozko prikladal termofor na priedusky a predtym som sa natrela olehom zo sibirskej jedle, ci borovice..tak ma to jednak uspalo a jednak ma nedrhlo..mozem povedat, ze konecne po tyzdni som tuto noc spala ako dudok 😀
...tak verime, ze v stvrtok bude vsetk ook a ze nam viroza neublizila...

kde ste setky??

svetluska.p
12. feb 2010

lolkovci, mala Viki je prekrasna..ma rozosmiala ta uplakana fotka, kde normalne z fotky pocut, ako kricala 😀 😀 ..je na zjedenie mala!

svetluska.p
12. feb 2010

a kde je Aleska? dlho tu uz nebola.

svetluska.p
12. feb 2010

kdec ste setky?

lia
12. feb 2010

dobre ranko,

mala lolka je nadhernaaaaa 😵 .

petruci6
12. feb 2010

bre ranko,
idem teraz kadernicke,konecne bude zo mna clovek,len ten sneh vonku,secko mi pokasle 😠

lia
12. feb 2010

hod foto potom petru 😉

emily3
12. feb 2010

dobrz den prafje...ja som bola s Lu ckou u doktorkz, trepala som sa v to snehui a tlaci kocik..ale nema to vaznke. sopliky jej stekaju do hrdielka a kasle..a teplota uz jej klesla...tak sa ôliecime da lej..

svetluska. super ze rastieite.. zbytocne sa nestresuj, babo potrebuje cas na zaciatku, a nijak to neurychlite.... 😉 😀 a

veva1
12. feb 2010

ahojky,tomo zaspal tak mam chvilu cas.
lius ohladom tvojho kojenia tak moj nazor je ze kojenie za kazdu cenu nestoji za to. Som sice kojaca matka a to ma uz tomo 26 mes. ale keby to neslo ,nebola by som horsia matka. Neverim u teba ze ide o laktacnu krizu. Mne bolo divne ked ti vasa pediatricka po telefone odporucila hned vtedy UM.Myslim ze vtedy Leuska plakala koli kolikam a refluxu nie od hladu a vtedy si ty zacala prikrmovat a ona si odvykat od cicika. Refluxove deti s tym tichym refluxom maju tendenciu casto papat kedze ich pali v krku preto si myslim leus UM neodmietla 😉 Mozno este vtedy na zaciatku sa dalo vydrzat a prekojit to narocne obdobie,ale teraz ked uz sa odmieta prisat,tak je asi zbytocne ju trapit hladom a nutit prisat sa. Urcite sa lEus naplace dost koli kolikam a refluxu ,nie ju este nechat hladovat. A zda sa mi ze ako ste na UM je ovela pokojnejsia a hlavne aj ty 😉 Kojenie nie je vsetko tak sa koli tomu netrap.Mozne je fajn este to skusat,ale urcite si nerob koli tomu tazku hlavu.

sloniiicek
12. feb 2010

ja si tiez myslim, ze s tym kojenim to nema zmysel silit, ak to nejde. a ze spravila doktorka chybu na zaciatku, ze hned kazala davat umele mliecko. a malinka si na to zvykla. je jej lahsie pit z flasky. takto isto dopadol aj ocinov kolega. tiez im kazala davat UM a nakoniec prestala kojit uplne.

lia
12. feb 2010

vevi,v niecom mas pravdu,je to len trapenie pre nas obe,odporucene nam bolo preto um ,lebo ona bola stale nepokojna,plakavala strasne ,zvijala sa a mala zelenu stolicu,stale,cize to znamena,ze dieta je hladove a preto nam nakazali dokrmovat.ona totiz bola hned na zaciatku chora a po liekoch dlho spavala a preto sa mi asi prestalo robit tolko mlieka,kolko potrebovala.uz sa netrapime,v noci som ju vyskusala,rano z druheho a stale to iste,na obed som jej uz nedala,len aby mi to tam nezatvrdlo.ostavame na um a budeme spokojne,aj ked mna to v kutiku duse boli.ale vdaka za podporu.
to som ani nevedela,ze ty stale kojis Tomika

bambi7
12. feb 2010

ahojteeeeeeeeee nebudem rusit len chcem lolke pogratulovat GRATULUJEMMMMMMMM je krasnaaaaaaaaaaaaa

trpezliva
12. feb 2010

Ahojte, cakam na svokru, pride sa pohrat s Lili a ja si mozem ist zabehat. 🙂 🙂 Autom sa neda od nas pohnut, sme uuuplne zasnezeni, uz aby bolo teplo.
Lolkovci asi kazdu chvilku dorazia domov, to su tiez pekne momentky, ze prvy krat v aute, prva noc doma..atd. 😅
Lius, ved jasne, hlavna je psychika, ja som len chcela poradit, ale ak Leuska odmieta uz aj v polospanku v noci, tak to asi nebude take lahke nukat jej len prsnik. Budes mat viac starosti s ohrievanim, umyvanim..to ti nezavidim, ale zase ti bude Leuska lepsie spavat a moze krmit aj ocko sem-tam, nebudes stale priputana k malej./ja ani do kina nemozem 😖 /
Svetlus, oddychujes??

trpezliva
12. feb 2010

Inac to miminko z junoviek v noci zomrelo 😢 😔

svetluska.p
12. feb 2010

ahoj kikus, ano, oddychujem

teuska
12. feb 2010

caute babule 😅
Hlasim stale 2v1. Citim sa skvelo, takze to vyzera, ze do toho 17. vydrzime.

Svetluska drzim palceky, pekne oddychuj.

svetluska.p
12. feb 2010

ahoj teus, vdaka 😵 ..drzte sa aj vy.

habibi78
12. feb 2010

svetlus, tesim sa ked aj tebe zacnu pribudat tt..... 😀
teuska drz sa, o chvilku uz budes aj ty stiskat malinkeho.... 😵
trpezlivka, necitala som v junovkach celu historiu, to babo sa narodilo velmi malinke, vsak? 😢

loss
12. feb 2010

ahojte
aj mne uz ide ten sneh na nervy ,dnes som bola na gynde potvrdit tie papiere ze ma Miuska uz 28dni treba mi to zaniest na socialku
Nelly bola u mamky a tak som mala len Miu
Svetluska uz aj ja sa tesim ake budes mat velke brusko 🙂
cucus a teraz ty si na rade 😵

petruci6
12. feb 2010

baby blavacky,neviete nahodou ci v Petrzalskom tescu nepredavaju oteplovacky na traky pre malu?

lolka
12. feb 2010

ahojte, takze uz mam baby doma, ked si lolka najde cas, napise vam par riadkov 🙂
je to super pocit, ked uz su so mnou...
takze toto su asi moje posledne riadky...majte sa pekne nech sa vam vsetkym dari
martin

veva1
12. feb 2010

martin sak si sprav vlastne prihlasenie a prid sem tam medzi nas,sak uz si aktivny clen 😉 Ono sa to super cita nejaky prispevok aj od muza,pretoze asi viaceri citia ku nam to co ty opisujes k Lolke a Viktorke,len to nevedia povedat.
lolka pokojnu prvu noc vam prajem. Uz ste kupali? ci teraz ste v akcii 😀

veva1
12. feb 2010

lius najpodstatnejsie je aby ste boli spokojne. Teraz vychytaj nejake rady ako co najrychlejsie pripravit mliecko v noci a cez vikendy sa moze cinit aj ocko a ty sa krasne vyspat,alebo ist do mesta alebo nejaky iny ventil.
ano tomiho kojim ale uz len preto ze je moj cickomaniak 😀
26 mesiacov som sa vsak v noci celkom nevyspala,26 mesiacov nezaspinkal inak ako so mnou,26 mesiacov som nebola od neho dlhsie ako 3 hodky atd. Tak zacni hladat pozitiva v tom ze nekojis a naozaj nesmut. Vynahradis to Leuske nejako inac. 😉 Mam kamosku co kojila skoro do 3 rokov a vobec jej na druhej strane nevadilo ze dieta bolo okrem mlieka len na sladkostiach.

trpezliva
12. feb 2010

Ahojte, tak Viki uz je doma. 🙂 Peta, dufam, ze nam popises viac svoj porod a tesime sa na vsetky zazitky s malou. Pri jednom babatku budes v pohodicke stihat chodit na konika 😉 . Ja nechapem, ako som mohla byt vytazena ked som mala len Lili. 😀
Veva, a chces Tomiho odstavit, ci nechas to na "prirodu"?
Ja planujem Johanku kojit tak rok, max. 1.5roka. Zda sa mi, ze ked mala Lili 13-14 mes. tak sa dala lahko odnaucit od prsnika, potom by to uz bolo tazsie, lebo zacala viac rozmyslat a bola mudrejsia. 😉
Idem objednavat fotky z fotolabu, do zajtra je tam akcia, 0.08 centov jedno foto. Tak sem budem sem tam nakukat, muza mam na pive.

petruci6
12. feb 2010

mne sa moja odstavila sama presne po roku 🙂

veva1
12. feb 2010

kikus ja uz vsetko nechavam na prirodu. Sa mi osvedcilo ze vsetko sa samo vyriesi a ked ja riesim citam,skusam tak sa zbytocne nervujem a pochybujem a tak sa riadim nejako instinktivne. Ty mienis Johanka mozno zmeni 😀

trpezliva
12. feb 2010

No ja jej dam, ked sa bude chciet prestat kojit prilis skoro 😀 😝 . Ale nie, jasne, zalezi to vsetko od nej. Len ja by som ju chcela dat k Lili do izby neskor a to nebudem moct, pokial neprespi celu noc..a z mojej skusenosti to bude az ked prestanem kojit. 😖 Petru, tvoja sa budi na cajik, ze?

petruci6
12. feb 2010

hej budi sa rovnako ako predtym,ked som kojila,dam jej cajik dudu a spi dalej
lili uz prespi celu noc?

veva1
12. feb 2010

tak tomo uz prespi skoro celu noc,uz sa budi az nad ranom nacica sa a spime este dve hodky. Len ja sa z dvojrocneho zvyku budim cca kazde dve hodky 😀

petruci6
12. feb 2010

veva tak to poznam,aj ja sa budim aj ked mala spi 😝 😀 to je strasneeeeeeee

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre