Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

trpezliva
21. jan 2009

halo, halo..sme doma z ikey...hnusne pocko, chceli sme ist do kocika na vychadzku, ale neda sa v tomto lejaku..,tak som ju naobliekala do kombinezy, fusaku, vyniesla kocik a pokocikovala v izbe pri otvorenom okne. a krasne spinka teraz. 😵 v ikei sme kupili nejake bezpecnostne pomocky do domacnosti, ked uz Lilka vsetko otvara, skuma...a dala som si 16 masovych guliciek na obed..mnam.
petru, baby maju pravdu...nespekuluj tolko s tym umelym mliekom..pamatam ked si bola tehu, tak si casto pisala, ze ake umele mlieko mas davat, co ak nebudes mat mlieko..atd. tym si to privolavas a vsugerujes sama.
ak Linduska zaspala, tak urcite nebola hladna!!! a raz ked zacnes pravidelne davat Sunar, tak sa mozes pomalicky s kojenim rozlucit. to chceeeees????? kamoska tak prestala kojit, ked malo jej babatko mesiac. 😔 myslela, ze prechodne ju dokrmy UM a malej sa to tak zapacilo, ze ze uz jej mlieko odmietala a jedovala sa, ked ju isla krmit cicikom. takze hovor si, mam vela mlieka, mam vela mlieka..linduske to staci..a davam jej to najlepsie co existuje. 😵 🙂

trpezliva
21. jan 2009

a rukou ja som neodsala nikdy viac ako 10 ml..a odsavackou mozno 60ml...ale to som sa tiez trapila. no hned ako som ju prilozila, tak som citila, ze sa mi nalievaju prsia. aj teraz to vzdy citim, kedy sa mi spusta mlieko. a ked nemam vlozku v podprde ked kojim z jedneho prsa, tak z druheho vyteka a cele tricko je mokre... 😝 fuj....
ja som tiez dojicka, ako veva 🙂 🙂

lante
21. jan 2009

Trpezlivka, ja som pužívala pri kojení zberače mlieka na prso, z ktorého som práve nekojila, bo mi niekedy nestačili dve vložky do podprdy 😀

loss
21. jan 2009

čaute kočule jééééj Lante už 20tt teda to letí

stankatt
21. jan 2009

Petru nevzdavaj to, co by som ja dala za to, keby som mala 😒 Ale snazila som sa mesiac a mlieko nebolo 😠 my to mame v rodine- u nas ziadna zena nemala mlieko 😠 😠 😠

lante
21. jan 2009

Stankatt, u nás v rodine je to s mliekom mizerné a ešte keď vedeli, že idem na cisarák, tak ma presviedčali, že nebudem mať vôbec..............no a? Prvé dva mesiace som odsávala a mrazila ako blázon....

petruci6
21. jan 2009

stani ty si nekojila vobec?
baby ja to nevzdavam,kojim,len chcem pre malu to najlepsie,nechcem aby toho mala malo

lante
21. jan 2009

Petru ako často papá? A ako dlho jej to jedno papanie trvá?

veva1
21. jan 2009

a petru ako znovu po napapani? Bola spokojna?

loss
21. jan 2009

petru existuju aj take homeopatika na rozkojenie

stankatt
21. jan 2009

Petru nekojila som. Sice som poctivo prikladala, skusala som aj roztahat s odsavackou,masirovala v teplej sprche, pila som caje na kojenie, papala homeopatika aby sa rozbehlo.... a .... nerozbehlo. Po mesiaci aj Monika stratila trpezlivost, tahala jak blazen a nic... tak sa len rozjedovala. Tak som to nechala tak, viem ze som spravila vsetko co som mohla.

bianca
21. jan 2009

stanka my sme sa takto trapili 6-7 tyzdnov.Uz v porodnici jej davali Bebu lebo som nemala mlieko.A ako pises.Caje ,homeopatika,prikladanie skoro non stop.No des.Mala tahala a tahala.Ked som ju po dvoch hodinach odpojila od systemu tak sa 90% spustil zalostny plac

stankatt
21. jan 2009

Bianca ani ty si nekojila?

bianca
21. jan 2009

stanka no tych 6-7 tyzdnov.Potom som to uz nezvladala.prikrmovali sme od zaciatku

stankatt
21. jan 2009

aj my, len niektore baby ked im poviem ze som nemala mliko, sa tvaria ze no urcite.... Ale ja viem ze som sa snazila 😉 mozno pri druhom 😀

bianca
21. jan 2009

stanka takym ja vzdy odpoviem ze pokial si myslia ze som prestala kojit s pohodlnosti tak nech si predstavia ze potrebujem min.500 Kc tyzdenne na mlieko a nech si to niekto skusi platit z materskej.Moj manzel nema prijem ani 20 000 Sk takze ziadna sranda.Zaplatime byt,nakupime jedlo a zijeme od vyplaty k vyplate.Fakt super zivot

stankatt
21. jan 2009

taky tak 🙂 a hlavne pohodlnejsie je kojit, nestaras sa ked ides von, kde ti to zohreju: vytiahnes a mas 🙂

bianca
21. jan 2009

stanka svata pravda.Nemas problem ci je mlieko horuce ci studene,nemas ani tucha kolko drobec vypije tak sa nestresujes tym ze dnes vypila strasne malo,nemusis pocuvat stup.narazky a pod.Kto nezazije nepochopi

trpezliva
22. jan 2009

dobre ranko. Lili este spinka, ale davam jej tak 5minut ze sa zobudi. 🙂
s tym konejim mate pravdu ze ked to nejde, tak to nejde..moja mama mala styri deti a nemala mlieko..resp. mala ale malo. tak sme vsetci boli krmeni Sunarom. my zo sestrami sme to "nezdedili"..takze asi to tak presne nefunguje, ze by to malo byt v rodine...
Bianca a Stanka, ja chapem, ze ste spravili vsetko co sa dalo..len poznam baby, ktore nekojili kvoli tomu, aby nemali ovisnute prsia, aby im babatko dlhsie spalo..atd. a to povazujem za velky egoizmus.
No stacilo o kojeni, petruci urcite robi co moze.
my s adkou, Slonicekom, chystame stretko buduci tyzden. Kto by sa mohol pridat???

petruci6
22. jan 2009

bre ranko,
vidim,ze som tu nahodila dobru temu 😀
moja je teraz spokojna,najedla sa a spi,nedala som jej umele,ale vecer bola jedovita,tak som jej spravila uhlicky,chudatko bola urieknuta a to ma stuzku na rucicke,kociku aj kolotoci ☹

lolka
22. jan 2009

dobre ranko 🙂
zuzi, gratulujem k pipikovi 😀 😀 😀

petru, co si jej spravila ? uhlicky ???? ako vies, ze bola urieknuta??? 😕

petruci6
22. jan 2009

uhlicky som jej spravila so zapalkami,poznas to?

emily3
22. jan 2009

dobre ranko zienky..tak a je to tady...dnes som objimala wc misu 😝 ..a tesila som sa ze ranne nevolnosti nepridu...este som nebola na odbere krvi, mam ist rano a nalacno, neviem kedy sa tam dostanem a ako presvedcim svoj zaludok, ze hore nie je nic zaujimave... 😒
nas marod sa ma lepsie, uz ho to menej boli, a chodi po stvornosky...boji sa chodit, stupit na tu nohu..tak to bude zabava...

petruci6
22. jan 2009

emily preco musis byt nalacno? 😕 ja som nemusela nikdy

lolka
22. jan 2009

petru, to nepoznam... 🙄
emily, a mas doktora daleko ? vyzbroj sa nahradnymi igelitkami a drzim palce ! 😉 Chudak Marek, z dvoch a opat vracia na 4 😀

evitkamalicka
22. jan 2009

ahojte

ja som tiez musela chodit nalacno

emily3
22. jan 2009

petruci to je prvy odber na vsetko... 😒
lolka mam dr. daleko bud elektrickou tak 40min...alebo autobusom a to musim prestupovat...a rano su prepchate autobusy..alebo autom ale to si tiez neviem velmi predstavit, rano je vsade zapchate a zase nam nasnezilo...tak to bude zabava..a este jeden problem , nemam kde zavesit deti....babka sa rozhodla ze ide pracovat a svokru nemam odvahu poprosit aby mi strazila deti ( nemame dobre vztahy... 😖 )no budem musiet nieco vymysliet...

lolka
22. jan 2009

to je blbe, ze to mas tak daleko a ta ranna doprava ti velmi neprida 😒 nemas nejaku kamosku na MD v okoli, ze by si jej tam nechala deti, aspon Mareka, ked ho boli noha ?

emily3
22. jan 2009

no musim koncit, lebo Miso demoluje cely byt, ake to bolo rozkosne babo, teraz je velky betaaaar..vsade je strceny, vsetko roztahuje, hra sa z vysavacom a najradsej ma palice ( od vysavaca, metlu a pod...) cakam kedy mi s tym trepne po hlave..rad vysava, keby mu to tak zostalo aj cas ked uz bude moct vysavat...

stankatt
22. jan 2009

ahojte, petru to ake uhlicky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre