Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

trpezliva
16. okt 2009

Liuus...ved ja viem, ze vtedy bude naval..ale chcela by som, aby sa babo narodilo vtedy kedy to "ma sudene"..a nie planovane..inac nechapem potom, ako sedia horoskopy na deti, ktore sa narodia planovane..lebo napr. Lili by mozno ani nebola baran, keby ju nechali narodit sa prirodzene. hmmm...budem nad tym rozmyslat. 😕 😅 .
ale jasne, nech je zdrave a donosene, na datume nezalezi...ale ked uz si mam vybrat tak urcite nie 8.12.
loss, tak 4kgove babo by som ani ja nevytlacila...ale sestrina Jasminka mala tolko a teraz caka kazdym dnom druhe mimi a tiez bude velke podla uzv..ale da sa to 😉 . zalezi od toho, aku mas postavu a panvu..ale som videla aj chude, male maminy, ktore porodili obrov.
veva, ja vieeem, ale u tomiho to bolo zlate, ako sa obcas zahnal po Lili.ale tento chlapcek je zlomyselny../mozno som len zaujata, lebo dnes mal navyse susne az po zem...stale sme museli tu maminu upozornovat, ze mu tecie sopel az na zem...a kaslal ako tuberak..tak som sa hnevala aj kvoli tomu, ze ho vlaci na cvicenie medzi zdrave deti a sme tam aj tri tehulky...ja som minuly tyzden ani nesla, ked mala Lili sople..ale niektore maminy nemyslia na inych... 😒

trpezliva
16. okt 2009

emily, mam muza mimo, tak kukam Minitalent show....vybrali vasu Moniku????

sloniiicek
16. okt 2009

ahojky kika - hej chodime aj my cvicit. a kedy dame konecne to stretko? mame prist za vami?

lia
17. okt 2009

sople az po zem 😀 ble 😝 ale mas pravdu,ja by som jej asi nieco povedala,ved teraz je take super obdobie,kedy deti su v kuse chore,tak na co ho nosi medzi kolektiv??aby sa vsetci nakazili?! 😠
aj ja som sa chcela spytat na moni emily,my sme to vcera pozerali 🙂
loli,tesime sa obaja,len u nas je to zase opacne,ja panikarim a mam tehotenske navaly a neviem si to vobec predstavit,niekedy ked som bola asi v takom tt ako ty,som bola uplne cudna,sama sebe niekedy nerozumiem,bala som sa toho,ale teraz uz sa konecne zacinam tesit 😀
ja si to fakt neviem predstavit niekedy.ale je to asi aj tym,ze sa strasne bojim porodu.
teraz hlavne si zelam,aby mrkvicka vydrzala co najdlhsie v brusku,aby bola zdravunka a ostatne nejak zvladnem 😵

emily3
17. okt 2009

ahojte kika Moniku zatial nevybrali, neozvali sa. Monika tam straaasne chce ist. no nadej umiera posledna.
s tymi soplami, aj ja mam na to nervy, lebo Marek chodi do skolky, a tam davaju rodicia soplave detska, ide ma porazit, lebo to Marek donesie domov a potom mi soplia mali...Lucka ma zas sopliky 😠

lia neboj sa porodu, ale mas uplne normalne pocity tehulky, ked som bola prvykrat tehu som bola max. neznesitelna, manzel mal na mna nervym bola som naladova, lahko som vybuchla....vsetko mi vadilo..
drzim ti palce aby si to zvladla do stastneho konca, nech tam pekne zostane do 40tt 😉

lia
17. okt 2009

jej dakujem emily si zlata 🙂
a aj ty si bola taka??ja si to vzdy uvedomim az potom ,ale tieto moje tehotenske navaly su niekedy fakt hrozne,ale mm ma uz v pohode zvlada 😅
ale som si vydychla,ja som si uz myslela,ze mi siblo 😔

lia
17. okt 2009

a monike drzim palce,aby ju vybrali,nech sa jej splni snicek 😵

emily3
17. okt 2009

lia uz sa ti to krati, neboj ak sa bude blizit porod, budes si zelat aby to uz bolo a nebudes mysliet na to ze sa bojis. 😉 , ke to normalne ze sa bojis, lebo nevies do coho ides, je to pre teba nieco nove a botom pride babatko , ktore sa narodi bez navodu na pouzitie a budete skusat aj ono bude skusat vas 😉 .

to sa nam riadne ochladilo, akurat schovavam letne veci a vytahujem zimne, len budeme musiet nieco dokupit, pancusky ( spotrebny material), a cizmy pre detvaky a pod, nemam rada zimu kvoli tomuto, obliekat deti, desat vrstiev aby nezmrzli, rukavice ( pravidelne nachadzame len jednu z paru 😅 )

lia
17. okt 2009

emily 😵

zuzkaprofant
17. okt 2009

lius neboj ja viem ze ako ja som hystercila som nevedela ani maleho ako mam chytiti a nie este prebalit a zapnut pampersku a vidis som uz mamicka sikulka vsetko zvladam aj mm

a som sa bala ako zistim ze kedy mi plodova voda otekla ale neboj to zistis to bude ine ako ked cikas 😀 😀

musime sa pochvalit moj maly uz vie povedat mamamam, neeeeeeeeneeeeeeeeee, a meeeeeeeeeemeeee to znamena ze je hladny a chce mliecko , ucim ho aj kaka aby mi povedal ze bude kakakat tak snad sa podari

inac uz pred malym nemozem jest lebo pozera a slinta mi pri tom tak ked vidi ze jaja papadavam mu tiez jablcko varene

lia
17. okt 2009

ved uz zacnete dokrmovat,ci uz ste zacali??
no sikovnika mas ty doma 😉
ja viem zuzi,asi vacsina prvorodiciek stresuje 😒

zuzkaprofant
17. okt 2009

lius uz papame vo velkom mrkvicka, zemacik, pasternak a aj vvyzivku jabcko smepapali aj s mojho jedla ochutnal oblizal 😀 😀 dnes idemem papat dinu a zemacik a vecer mu dam kasicku par lyziciek

lia
17. okt 2009

tak super,ale zase to musis pripravovat.
baby,davali ste vyzivy??
ja som sa tu vselico docitala,asi sa aj budem bat dat malej 🤐

loss
18. okt 2009

caute
vcera som bola v skole celkom to uslo uz mam o mesiac skusky no vecer som uz bola dost unavema a to mala zle spala 😔
Lius ja som malej vyzivy nedavala ale len preto ze to neccela a ani nechce ale papali sme od Hippu mrkvicku a ine zeleninove prikrmy a to jej velmi chutilo

veva1
18. okt 2009

ahojky
mna tiez casto hnevalo ked sa v nasej pritomnosti objavilo soplave dieta,ale nema to vyznam sa koli tomu serkat.Sak ruku na srde kolko krat sme mali sople my velky a nevyhybali sme sa spolocnym priestorom ako su obchody,skoly atd. Sak tie sople ci bacil mozeme chytit vsade. Emily ty to mas mrzute koli Lucinke,musi to byt strasne take deculo so soplikmi. No napr. ked toma chytia tak mu tecu aj 2 tt a neviem si predstavit ze by sme nikde nesli. Ale urcite nejdeme ked mutecu po zem 😀 Teraz sa snazime riesit radsej preventivne vela ovocia a studena sprcha vecer,a celkom faj. V stvrtok dostal horucku ,mal ju den a po nej zdravy ako ryba. Ja soplim,boli ma hrdlo a som ako mechom udreta uz treti den. Tymto preslovom som chcela povedat ze soplom sa nevyhnete su vsade,nenavidim ich 😀
lius musi byt neprijemne mat v tehu take tazkosti,lebo ja na tie chvile spominam ako jedne z najuzasnejsich v zivote pred tomkom. Mala som sice tiez trpnutie v ruke,spuchnute nohy a posledny mesiac bloknutu polku tvare ale bola som mobilna ako srnka az dokonca.Velmi by som si to rada zopakovala znovu. 😵
kikus ani to ze tomko buchal lili nebolo zlate,len asi si nas brala inac kedze sme uz skoro rodina 😀 Ono verte ze je to velmi tazke odnaucit dieta od bitky a hryzenia.Tak ked sa s tym stretnete tak sa na mamky malych nezbednikov nehnevajte

lia
18. okt 2009

vevi,ty si chora??tak sup citrony a cajikovanie 😉
emily,cim jej davas von tie sopliky??uz sa moze aj vysavacom takemu malemu babu??
a ked nie je chore miminko,ako casto sa mu cisti nostek a cim ho najlepsie cistit??

veva1
18. okt 2009

lius my sme len vatovou tycinkou vyberali susniky,ked sa mi zdalo ze mu tam daco vadi hlbsie tak sme vysavali. Nedavno som videla reklamu na elektricku odsavacku soplikov a ak raz budem mat este mimino tak si ju urcite kupim,lebo vysavacova je sice super ale predsa je ten vysavac je strasne hlucny hlavne v noci.
no ked vela cajikujem tak vela cikam a to sa tomovi vemi nepaci ked vkuse odbieham od hrania 😀

lia
18. okt 2009

vevi nuzzzz,musi chvilku pockat 😀
no,len ci je dobra ta elektricka.petru ju tusim mala

veva1
18. okt 2009

vysvetli to malemu krpcovi 😀

lia
18. okt 2009

co sa hrate??

veva1
18. okt 2009

lius vsetko. predavame,naberame nakladame,citame,lietame,varime ,umyvame riad,krmime zvieratka,staviame vezu,demolujeme stavbu,hrame tenis,hokej atd 😀

veva1
18. okt 2009

no navsteva svokrovcov skoncila ideme dobojovat den domov,pa 😀
lius uzi si to ako sa len da,ja som tiez cele tehu prekonikovala a ked som musela niekde ist tak som sa na druhy den tesila ze zasa veget.

lia
18. okt 2009

no parada,dlha zima bude hlavne na hry doma 😒
uzivam vevi,aj ked si to viem predstavit krajsie 😒 🙂
papaaa

smejko1
18. okt 2009

ahojte,

suhlasim s vevkou.... ak je to taky obycko soplik, nie s teplotami a nie zeleny...... no co uz... my uz s nim aj teraz bojujeme vioac ako tyzden....... nenavidim soplik 😠 proste k dietatu a hlavne v tomto pocasi to patri bohuzial........

ale zas niekedy ma dieta nieco prenosne a stacilo by par dni sa vyhybat kolektivu....... ale vtedy tie mamicky nechapem ked to dotiahnu medzi deti...... napr. u nas sa bojim slintavky, lebo niektore maminky s chorymi detmi boli v deckom centre........

vevi - to normalne maleho osprchujes studenou vodou? a co on nato? lebo aj ja by som rada otuzovala, ale toto ani ja nemam rada.... tak neviem ako to urobit milacikovi

lossik - sklanam sa ako to zvladas tehu, malu a aj skolu........ drzim palceky

ja sa uz teraz bojim, ze ked budem 2x tehu ze ako to budem vladat, lebo mne sice bolo super, ale strasne som bola spava a lenivaaaaaaaaaaaaa

emily, aj ja som uz vymenila letne veci a boty za zimne....... 😉

lia - ja som bola na zaciatku z a s a d n e proti sklenkam........ a .......... nakoniec sme 3 mesiace ficali len natom, lebo moje nechutilo a tak ma nebavilo vsetko zababrat a potom aj tak vyhodit..... takze ja som mala z DM alnaturu a hipp a az potom som zacala pridavat pomalicky svoje jedlo a teraz len ked ideme niekde mimo tak beriem sklenicku....... ja som si citala zlozenia a fakt, mozno ani to co ja navarim, neni take zdrave ako co je v skle, lebo oni to maju z bio hospodarstva, takze ja by som sa toho nebala a tiez sa priznavam,,,,,,,,,, bolo super, mat pre maleho navarene za 10 sekund........ no ukamenujte ma....... 😉

trpezliva
18. okt 2009

ahojteeee..tak nakoniec sme ten sopel od chlapceka co mal susen az po zem chytili aj my...no neporazilo by vas. Dufam, ze jeho mamicka cita modreho konika a spozna sa..a bude mat vycitky svedomia. 😝 ale nie, hneva ma to, lebo tri dni nemala lili sopliky a teraz to vyzera opat na odsavacku a kvapky. my budeme asi celu zimu soplave, ale mozno je to aj moja chyba, lebo vkuse niekam chodime..len minuly tyzden sme boli v troch materksych centrach. no nic, nejako to zvladneme. Len muzik sa este stale uci na skusky, tak som na vsetko sama..uz len 10 dni a potom sa nam bude moct venovat, jupiiijupiiiii...
ja som tiez davala Lili vyzivy..a nemyslim si, ze by ste ma mali ukamenovat.
Lius, inac ty si velky stresmen, ja na tvojom mieste by som necitala tolko konika, tu maminy celkovo hrozne prehanaju a davaju rady, ze niekedy sa mi az vlasy zjezia. Radsej si nechaj poradit od svojej maminy alebo niekoho z rodiny kto ma skusenosti s detmi..
jaj, Lili he hore....musim ist za nou..

trpezliva
18. okt 2009

no uz je dobre, len som jej pohladkala chrbatik, asi mala zly sen..
emily, to s rukavicami pre tolko deti si ani neviem predstavit, ja mam len jedno dieta a stale stracame druhy par ponozky aj rukavic...a obliekanie to je ina kapitola, bojujem s kazdym kuskom od plienky az po bundu..neznasa ked ju obliekam. aj vonku si strhava capicu aj bundu..takze sa tesim, ake to bude v zime ked pojdem von na prechadzku s dvomi detmi.
smejko, fuj,slintavka to je omnoho horsie ako sople..tak dufam, ze ste nic nechytili.
a druhe tehu zvladnes, neboj...ja som pri Lili bola cele tehu na Pn a som len spala a kukala internet, telku, citala,pozorovala sa/som si fotila brusko kazdy tyzden..hahaa..teraz mam jednu fotku bruska za cele tehu/...no a teraz mi to ani nepride, ze som cely den na nohach a aj ked mi je zle, som unavena, musim fungovat normalne. emily o tom vie povedat svoje. 🙂 takze smejko, hor sa na to, Damienka by urcite potesila sestricka.. 🙂 ozaj, ja som takto otehotnela, mesiac pred Lilinymi 1.narodkami 😉 😉

trpezliva
18. okt 2009

komu drzite v superstaaar??

lia
18. okt 2009

neukamenujem ta smejus,co si?? 😀 podla mna super vynalez a tiez by som davala tie bio produkty,sak preco nie??na co varit v hrackarskych hrncoch a stracat 7x do tyzdna cas pri sporaku.
kikus,ja praveze stresmen nie som,len nahodou som natrafila na tu temu a docitala som sa,ze v pvku nasli sklo a v neviem akej kusok zomletej mysi,tak mi to prislo nechutne.

emily3
18. okt 2009

ahojte
smejko fotky som si pozrela, su super 😉 ..inac dalsie teho zvladnes aj ked si to nevies predstavit,

kika pozerame superstar ale zatial nedrzime nikomu, pozerame pre zabavu..

nasa mala superstar ma v stredu komcert malych deti, bude tam spievat a hrat na husliach, tak doma ju drezurujem. LuckA si povedala ze vecr je len pre nu, spi a ked ju polozim do postielky pusti revy, takze sa dnes len pestuje a dudluje 😒 , inac rastie ako z vody, uz pozera po svete, reaguje na hlas a hracky, a vydava prve zvuky, 😉

mm1
19. okt 2009

Ahojte babule, pekne ranko.... Mala som straaaaasne tazky vikend, bez Natali, tak vcera ked prisla som sa jej nevedela nabazit... viem ze jej bolo dobre, bola s nasimi na chalupe, ale mne bolo za nou veeeeelmi smutno.
Ja som zostala doma, potrebovala som porobit grunt a to sa pri malej neda... som narobena ako kon, ale stalo to za to. Mam umyte vsetky okna, oprate vsetky zaclony, prevlečene postele, povytahovane veci na zimu a poschovavane letne,pozehlene.... tak zasa mam na chvilu pokoj...... ale ten byt to uz fakt potreboval....

Vcera ked prisla Natali domov, tak sme sa vystiskali, mojkali jašili, ona dobita energiou, a ja zbitá ale šťastná, že je už pri nas... Jasili sme sa tolko, ze zaspala až o 22.15. vobec sa jej nechcelo, hrala sa.... mojkala..... samoska ze som zaspala pri nej.... ja ju totiz este uspavam, a je to nieco krasne a uzasne..... ako pozeram na nu, ako pomaly zatvara ocka, ako ma chyti za ruku a pomaly upada do snickov a potom len pokojne oddychuje.... fakt krasa a milujem tie okamihy......tiez je taky moj cecacik.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre