Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

bershka
4. feb 2009

no baby, ani mi nehovorte, ja nechcem mať talé slúňe doma. sa narodí a ani ju nezdvihnem 😀

veva1
5. feb 2009

ahojte
bers k tomu prebalovaniu: to moje prve bol tiez zazitok.Vo Zvolene je novorodenecke oddelenie cez celu chodbu daleko od porodneho a deticky maju oblecko a perinky nemocnicne. Este k tomu mas 4ks plienok platenych. 1 okolo noziciek,jedna pod hlavickou,na utieranie a jedna na grckanie.Vzdy ti pripominaju aby si pouzivala tu nagrckanie aby babatko nezagrckalo aj tu pod hlavou ci dokonca perinku. No a tak som ja rozbalila to moje dietko ze ho prebalim a kukam kakanica za plnu dlan.Ako som tu pampersku isla zobrat tak som dospinila tu platenu okolo noziciek.No co myslim si pouzijem grciak,sak nejako budeme aj bez neho.Umyla som mu zadocek a domocila grciak ,tak ze mu nozky zabalim do tej na utieranie,ked v tom sa pindo vzpriamil a ocural mi komplet kosielku ,perinku a vsetko co lezalo okolo. A uz som panikarila ,teraz co novorodenecke daleko,zobrat hole dieta a bezat tam???? Nechat ho take hole a bezat sama???? Na stastie sa tam ponevierala teta upratovacka a ta mi zbehla po ciste vecicky.No aj tak som bola na seba hrda ako som ho krasne zvladla 1x prebalit. 😀

lante
5. feb 2009

Ahojky babulky 😀

lante
5. feb 2009

Vevi to je dobrý príbeh 😀

My sme mali veci pre detičky (včítane plienok - tých látkových) na chodbe, pri sestričkách. A jednorázovky sme dostávali "prídel" vždy ráno.

veva1
5. feb 2009

lante ty uz si za polovicou.Toto druhe tehu uteka nejako rychlejsie.Vies si uz predstavit ako budete fungovat??

lante
5. feb 2009

Vevi, začínam sa desiť spania. Pretože budeme spať všetci v spálni, keďže máme len spálňu a obývačku.............teda kuchyňu nerátam.
A Vili teda nie je bohvia aký spáč. Už teraz vidím ako sa budú navzájom budiť a ja z toho zošediviem 😝
Máš pravdu ani neviem ako sa to tehu dostalo až sem............teda od kedy mi nie je zle tak akosi ani neviem, že som tehu.........až nato, že oblečiem už len tehu veci.

veva1
5. feb 2009

neboj sa spanie sa spravi. Vilko si zvykne a kym sa bracekosestricka narodi tak bude spinkat dobre,uvidis.Mam susedku a jej dcerka tiez robila poplachy v noci a odkedy ma v spalni braceka tak sa to napravilo.Len zo zaciatku davala mamina pozor aby nevymakla ze je brat v posteli s rodicmi,lebo to chcela ist hned aj ona 😀

stankatt
5. feb 2009

ahojte, tak my budeme asi chory 😠 😠 😠 😠 rano mala 37,4 😢 😢 😢 ma trosku soplik, no uvidim, dala som panadol baby, cajik. Snad to pomoze.

lante
5. feb 2009

Ja dúfam, že aj Myšiatko bude spávať pekne vo svojej postieľke tak ako aj Vili.

veva1
5. feb 2009

stanka do 38,5 sa detom teplota neznizuje 😉

veva1
5. feb 2009

a ak si merala v zadocku tak tam je normalne o pol stupna viac a 37 je bezna teplota dietatka,verim ze to prekonate bez potiaz 😉

lia
5. feb 2009

ahojte 🙂
bershik,nevyvolavaj,krajsie je byt narodena v marci 😉 a prirodzene je asi najlepsie,nechaj to na prirodu 😉

stankatt
5. feb 2009

Vevi dik, som vyplasena jak das. Merala som v zadocku, ale mala sa vrti... mozu to byt aj zubky. Na choru moc nevyzera, lenze mm je nakapaty, tak neviem. Sak pockam, hlavne nepanikarit 😉

trpezliva
5. feb 2009

ahojte, stanka, fakt 37.5 je akurat teplota..to nasa Lili ma tusim furt taku..v zadku je omnoho vyssia.
takze jej nedavaj ziadne lieky..
berhska, presne tak, fuj vyvolavacka..nenechaj sa na nu nahovorit...je to svinstvo, vyhnat von na silu babatko. niekedy to treba...ale vo vacsine pripadov to davaju kvoli lenivosti lekara..aspon v mojom to tak bolo 😠

stankatt
5. feb 2009

tiez by som nedavala, ked netreba. Ked budes prenasat, tak daju 😉

petruci6
5. feb 2009

bre ranko,
veva super pribeh 😀
stani presne tak,nic jej nedavaj,to je ok teplota,deti lepsie znasaju aj vyssie teploty

stankatt
5. feb 2009

jej baby dik, ja panika, slzy v ociach, pot na cele a vyvolavam celej rodine, ze co mam robit 😀 Som nevedela, ze som taka hysterka 😀 . Mozno sa malinkej iba pohol zubok 😉 , teraz si zas budem nadavat, ze som jej dala ten sirup 😉

petruci6
5. feb 2009

to vycika neboj 😉

stankatt
5. feb 2009

😉

stankatt
5. feb 2009

idem si dat nejaku maskrtu na nervy 😉 nemala by som..... naaaaa sak co- spokojna mama= stastne dite 🙂

petruci6
5. feb 2009

ja mam maskrty kazdy den,inak by som mala abstak 😀 a zijeme obe 😉

smejko1
5. feb 2009

ahojte,

bershka..... vypni hormony... vobec nepotrebujes vyvolavacku, pre babo to je posledna moznost, ono vie preco je este v brusku.... radsej uprac byt a prezlec periny... mne to tak zacalo 😀

stanka -to je akurat teplota, my mame casto taku, z 38 je zvysena myslim....... hlavne nedavaj lieciky

pisete o maskrtach - tak ja plne kojim a nemala by som nic, ale aspom gumovych medvedikov si dam a sem tam mini kusok cokoladky, inak by som zdivela, duam, ze malemu neskodim........

no a aj ked kojim o 106 aj tak nechudnem....... mam stale velke skarede brucho

lante
5. feb 2009

Smejuš, ani sa som kojením nechudla ☹. Nepatrím medzi tie šťastné.

Bersh, Smejuš dáva dobrý tip. Budeš mať aj upratané a aj pôrod bez vyvolania 😀

Stani, keď sa meria teplota v zadočku, treba odrátať pol stupňa. Takže ak mala Monika 37,5 tak mala vlastne 37. Sa nediv, že si panikárila? Odkiaľ to máš vedieť? Aj my sme sa učili a stále učíme na svojich deťoch 😝 No nie baby?

stankatt
5. feb 2009

caf smeji, jmne tiez vsetko zostalo 😝 😝 😝 😝

zuzkaprofant
5. feb 2009

dievcata to chcete povedat ze ste neschudli nic 😀 😀 ale brusko vam kleslo ze?

lante
5. feb 2009

neschudli sme kojením ako niektoré šťastlivky... 😀

smejko1
5. feb 2009

ahojte fesandy, tak to som dobre, lebo v inej teme su kqamosky vsetky vychudnute a len ma stresuju..... pridala som foto

lante, ty si uz za pol jupiiiiiiiii co to ude?

stanka - mozno schudneme po druhom 😀

petruci6
5. feb 2009

aj ja som tucna 😀

lolka
5. feb 2009

caute 😉
smejko, maly je kraaaasny a na fotkach je vidiet ako velmi za tie skoro 3 mesiaciky narastol. musi to byt super, ked vidis ako uz komunikuje, zdviha hlavku... 🙂

baby, vobec sa netrapte pre nejake to kilo navyse, mate krasne zdrave deticky a to je dolezitejsie. myslim,ze ked vam zacnu behat, tak zhodite a ani nebudete vediet ako 😉 moja kamoska kym kojila nezhodila ani kilo, ale ked prestala, tak mala do 3 mesiacov spat povodnu vahu. iba niektore chudnu, ked koja 😉

bershik, ty nist nevymyslaj s vyvolavanim porodu.mala dojde na svet, ked sa jej bude chciet. este sa jej ta vyvolavacka nebude lubit, zatne sa a just nebude chciet ist z bruska. neboj, do jari je vonku 😀 😀 😀 😀

veva1
5. feb 2009

baby tak ja som bola cele kojenie a vlastne aj som na horalkach a cokolade 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre