Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

loss
8. feb 2009

stani preto spi vedla mna a ja nevstavam 😀

loss
8. feb 2009

evi je nadhernucky a sikovny 🙂

evitkamalicka
8. feb 2009

lossik dakujeme 🙂

lante
8. feb 2009

Tak to Vili sa konečne dopracoval k tomu, že si dudlík v noci vie nájsť sám (máme od Aventu ten nočný a na tom svieti karika) ale aj tak k nemu musím vstať, lebo čajík si sám nepodá.

stankatt
8. feb 2009

lossik a to mala spi vo vedlajsej izbe ☹

cucuska
autor
8. feb 2009

ahojte, naša Emka sa 2x kr=at budí a keď motyka vystrelí tak len raz. ale dudlík si tiež nájde sama
a evi: malý je chutne podarený

petruci6
9. feb 2009

caute maminy,
joooooooj luci skoda,ze som si to neprecitala skor,ja som jej v sobotu na to dala olejcek,tak mi kazdy radil,ze ked je to suche a vcera uz nevedela co zo sebou,tak ju to trapilo,akoby svrbelo
vecer som ju okupala iba v repiku a dnes s nou idem k dr,neviem sa na to pozerat ☹ skoda,ze neviem z coho to moze byt,aby som sa tomu vyvarovala

emmaelzer
9. feb 2009

ahoj petruci, co ma mala ekzem?

trpezliva
9. feb 2009

evitka, super videa..sme kukali s Lili, pacilo sa jej a hovorila babababaaa. aj my by sme mali natocit nieco akcne.
petru, mala som tu dve kamosky minuly tyzden na navsteve a obidvoch babatka mali tie vyrazky ked mali mesiac. ze vraj to sa cisti koza ci co..nasa to nemala, tak som sa cudovala, ze nas to obislo. no drzim palce u doktorky. a hlavne aby nechytila chripku, u nas v rodine su traja chori a ze vraj sa epidemia rychlo siri aj po blave.
to mate sikovne deticky, ze si vedia najst cumel..nasa furt len ten cicik... 🙄

keikei
9. feb 2009

ahojte babulky mamulky, tehulky 😉 😉 😉

chcem vás aspoň narýchlo pozdraviť a pozrieť ako sa máte.... v poslednej dobe nemám čas na koníka.
je nejaká ďalšia nová tehulka okrem lante, emily a kubka?
už strácam prehľad a nemám kedy ani čítať históriu ....

my ideme dnes do poradne a na dve očkovania, tak dúfam, že to zvládneme ako tak v pohode 😲

keikei
9. feb 2009

aj mne Natálka v noci vstáva 2 krát, občas raz. a stalo sa jej aj to, že mi "už" 3 krát prespala celú noc 🙂

keikei
9. feb 2009

babenky už sa aj lúčim, idem variť a aby sme stíhali tú poradňu....

majte sa krásnučko, papa 🙂 😵 😉

petruci6
9. feb 2009

emmus neviem co to je,volala som pediatricke,povedala,ze to musi vidiet kozna,tak si tam idem dnes po papier a zajtra ideme ku koznej 😖

cucuska
autor
9. feb 2009

aHOJte . AKo sa dnes mate? hccem vsetky pozdraviť, Emka bude asi alergik, pretože doktorka povedala že nie je moŽné aby mala soplíky mesiac čo mesiac a tak ideme o týždeň na krv na nejaké alergické testy a potom sa uvidí či nás posle k alergológovi. Jaj ale som rada že to nieč vážne nie je a môžeme chodiť aj von, samozrejme nie do silného vetra 😀
A vy sa ako máte?

emmaelzer
9. feb 2009

00000
Petruci, mi sme mali tiez skoro prvy polrok take cervene vyrasky, miestami az suchu pokosku, mne tu vysvetlili, ze to preto,lebo babatka koza si zvyka na prostredie okolo, a reaguje na vsetko. Dali mi na to specialny krem, na SK mi to dala normalna detska doktorka, vzdy ked sme to pouzili po 2 dnoch nam to zmyzlo, takze sa neboj
ten krem sa vola Excipial U Lipolotio

cucus, aj my mame stale sople, uz si to ani velmi nevsimam, mozno koli tomu anglickemu pocasiu...

inak s tym dudlom mame taky isty problem, mne tu na poradni poradili aby som zahodila vsetky dudle. Zevraj si poplacu deti 2 dni a potom na dudel zabudnu....ja som to sice neskusala, koli lenivosti, ale ona mi prisahala, ze to funguje...Takze komu nevadi, ze mozno nebude spat 2 noci, skuste to...

evitkamalicka
9. feb 2009

ahojte,
inac s tym dudlom je to pravda ze deti na neho dokazu zabudnut, my uz dudel nechceme, tiez sme par noci mrncali ale prezili sme to

smejko1
9. feb 2009

ahojte

evitka super videjka, nemohla by si natocit aj cvik ako babo naucit pretacat sa?

ja som unavenaaaaaaa... od stvrtej stale tlacime, a tak som hore s malym......

loss
9. feb 2009

caute maminky
ja som spokojna ze mame cumlik mala je s nim spokojnejsia a v noci to prezijem mam na nocnom stoliku asi tri a vat len vkladam takze zatial mi to neva

habibi78
9. feb 2009

caute babulky....
najprv k téme....Sofi by aj cumel chcela, ale nevie ho cmúlať, tak jej ho ani nedávam, nech sa to náhodou nenaučí.... 😀
neviete mi poradiť nejaký "babský" recept na horúčku? Sofi ju mala zvýšenú tak okolo 38 už viac ako týžden, ale výsledky boli ok, tak sme si mysleli že je to zo zubov.... ale včera jej vyskočila na 39,7 a nevieme jej ju dať dole... nepomáha ani Nurofen, ani zábaly, ani paralenové čípky, ani antibiotiká čo nám dnes lekárka dala.... vraj má akútny zápal prínosových dutín.... teplota jej klesne mač na 38,5 a o chvílu je zase na 39,7.... 😠
neviete o ničom čo by pomohlo tú hnusobu zraziť?

loss
9. feb 2009

habibi
tak najskôr máš milú prezývku 🙂
a tie teploty skús ju osprchovať v letnej vode a zabaliť do uteráka malo by to zabrať
daj vedieť ako to dopadlo

habibi78
9. feb 2009

lossik, už sme aj toto skúšali....na pohotovosť sa mi ísť nechce, budeme tam trčať pár hodín a aj tak jej dá Brufen?? 😠
inak, habibi je tribitka... 😀

bianca
9. feb 2009

habibi na pohotovost pokial malej teplota neklesa po antipiretikach.A pre istotu si zbal aj veci

habibi78
9. feb 2009

bianca, jej nepomáha nič.... ešte nám dala lekárka čípky Rectodelt, mám jej dať 1/2 čípku, ked bude teplota na 40....
prečo si mám zbaliť na pohotovost veci??? 😒 ☹
ja salen bojím, aby nebodaj nedostala z tých neustálych teplot zápal mozg.blán alebo také dačo..... ved už nechce ani sedieť,hrať sa, nosiť sa, je úplne slabá, vracia, stále len chce ležať v posteli, je apatická....

zuzkaprofant
9. feb 2009

svetlana id na pohotovost to nie je sranda ked mala ma tak dlho teploty

habibi78
9. feb 2009

všetky testy má ok, aj moč, aj výtery, aj krv....... 😠

zuzkaprofant
9. feb 2009

jasne ale ked ma tyzden teploty to nie je oki pre take male deculo si myslim ja neviem ale ja by som uz hystericky letela do nemocky 😀 😀 skusala si obklady a aj tak neklesla?

habibi78
9. feb 2009

zuz, skúšali sme všetko.....
v najhoršom prípade jej dáme ten čípok od lekárky a ak to neklesne, tak sa pohotovosti nevyhneme...
ale teraz už pol hodinku spí, od rána nevedela zaspať, tak snád jej to pomôže....
ty sa máš ako? v pohodke? rastiete? 😉

emmaelzer
9. feb 2009

tu na teploty radia obliect velmi na lahko, ale ked nezchadza teplota ani po detkom paracetamole, to uz aj tu beru vaznejsie

zuzkaprofant
9. feb 2009

drzim palceky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre