Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
12. mar 2009

bianca super,ze to mate za sebou a na tych fotkach malicka vyzera,ze uz ju nic neboli
bolo to take strasne? prepichovali,alebo nastrelili? bola si pritom?
my sa ideme objednat na to nastrelenie bud tyzden ☹

bianca
12. mar 2009

emily 😵 😵 😵

petru pichali a pri tom som nebola no aj tak mi islo srdce puknut.Tatko si musel ist von zapalit lebo to vobec nezvladal a ja som sa triasla v sesterni.Nikdy viac.

mala uz santi v postielke a dnes som ju netrapila s tuh.jedlom.Som zvedava kedy sa jej zhoja tie poprasane zilky na tvaricke lebo vyzera komicky

stankatt
12. mar 2009

Biu uz je to za vami a neboj, mala uz daaaaavno zabudla 😉 😉 😉 uz je velka slecna nausnickova 😉
Smejus pekny clanok, tata je na vas pekne hrdy 🙂

cucuska
autor
12. mar 2009

pekný večer babulky

petruci6
13. mar 2009

bre ranko,
baby ja nedam pokoj s tymi nausnickami,ale moja vacsinou zaspi iba na boku a ked kojim,tiez ju mam na boku na rukach,to ako bude,ked tam budu nausnicky?

stankatt
13. mar 2009

ahojte 🙂
Petru bude to OK, sak co jej ides dat nejake velke kruhy? 😀 Mon nema nijake problemy a gula sa jedna radost 😎

petruci6
13. mar 2009

myslim ten prvy den,asi ju to bude boliet nie?

stankatt
13. mar 2009

Monika plakala iba ked jej ich davali.... a ja s nou 😉 ale hned zaspala a bol pokoj, akurat sa jedovala, ked som jej to osetrovala.... Ale bolo vidiet, ze place od jedu a nie od bolesti 😉

petruci6
13. mar 2009

ok 🙂

trpezliva
13. mar 2009

petru, kamaratke sa zapalilo usko presne kvoli tomu, ze jej babatko spinkalo na rukach a tak si tlacilo usko o jej ruku. preco si podlahla tlaku okolia. keby linduska vedela rozpravat, tak by ti urcite povedala, ze ich nechce v uchu..ze je aj bez nich krasna. 🙂

petruci6
13. mar 2009

ja neviem 😒

smejko1
13. mar 2009

kika co si taka striktna........ vacsina dievcatok ma nausnicky od narodenia a je dobre .......

cucuska
autor
13. mar 2009

babule, moja Emka spavala na chrbátiku a aj tak mala obe ušká zapálené po prepichovaní. Treba ich liehovať aby sa to vysušilo a potom tie naušničky aj preťahovať 😉

cucuska
autor
13. mar 2009

aj moja Emka ich odstala 2 tt po narodení, chcela som jej ich dať prepichnúť už v pôrodnici ale zabudla som ich doma a nemohli sme ich najsť 😀

lucim
13. mar 2009

😉 ahojteeeee, vy ste sa tu pekne rozbehli.
nausnicky schvalujem. jeeeej.. 😉 mne ich mama v dojc.veku nedala a mne cely zivot chybali. popri mojej fobii z ihiel som si ich nedala, az ked som mala 21 rokov, tak som si dala nastrelit. rovno 4 dierky. 😉 vtedy to zaCALI ROBIT. a som spokojna.

cucuska
autor
13. mar 2009

ahij lucim ako sa mate?

stankatt
13. mar 2009

jasne. nausnicky na noc do liehu a uska som 2x denne natierala mastickou + dezinf. benzoliehom + pretahovat nausnicky a vsetko bolo OK. Jasne ze sa stane, ze sa niektorim uska zapalia... my sme problem nemali a ani moje 3 neterky problem nemali 😉 Ale je to kazdeho vec 😉

stankatt
13. mar 2009

CAu Luci 😎

cucuska
autor
13. mar 2009

stanka presne ako hovoriš, je to individulane

lucim
13. mar 2009

ajojte cucu a stani 😉
mame sa normalne, prave travim po cinskej ostrokysdlej polievke a kunk paovi - otvorili mi tu azijske bistro, mnam ...
a matej obcas kopka , obcas nie ... a ked nie, tak nervim a ked ano, tak sa tesim . 😉

a vy sa mate?

stankatt
13. mar 2009

mame sa dobre, Monika zasa spala 30 min a uz cujem jak kope do postielky, idem ju vybrat...

veva1
13. mar 2009

ahojte
ja myslim ze prepichovanie usiek tie dietky nemoze velmi boliet,kedze prah bolesti u takych malych deti je dost vysoko a zapalenie tiez asi nie je velka tragedia, z vlastnej skusenosti viem ze to tiez velmi nebolelo,takze sa mamky az tak netrapte dat ci nedat. Podla mna je dievcatko pekne aj bez nausnic a aj s nimi a je to o vasom pocite. Petru ak ta to desi tak jej ich nedavaj nech si ich da raz sama.

bersik depka moze trvat lubovolne dlho len pozor do akej miery ju mas.Ak mas pocit ze to fakt nie je v ramci normalneho hormonalneho chaosenia,chod radsej za lekarom,abyto nebolo nic vazne. Vsak urcite si nerob vycitky ze necitis to co si myslis ze by si mala citit. Bola si 9 mesiacov v neustalej telesneej a hormonalnej zmene,zazila si traumu z porodu,vycerpavajuce prve dni,momentalne tvoj osobny volny cas je v nedohladne a pridava sa k tomu aj nesmierny strach a zodpovednost o ten maly zazrak. Zatial vsetci ludia okolo teba mozu len radit a byt mudri ale svojim sposobom na vsetko okolo dietatka si viacmenej sama. Neboj ,mysli na to ze telo sa da za chvilu do starych kolaji, vsetko okolo babatka sa stane jednoduchsie a pocitis ten nesmierny pocit ake je nadherne byt mamou.Viem ze svoj poklad velmi lubis uz teraz,ale vsetko chce svoj cas a musite si zvyknut.Ohladom byvania a uprav,kasli teraz na to a venuj sa len tym najnutnejsim veciam.

emily3
13. mar 2009

Ahojte
my sme davali prepichovat dcere ked mala asi 6 tyzdnov, zistovala som si kde a ako a za kolko. vybrala som sa k jednemu chirurgovi znamemu, nachystane nausnicky a ja tiez a j mala, nakoniec sme skoncili v ordinacii a presviedcal ma ze je to pohansky zvyk, ze jej nemam prepichovat usi 🙄 .
nakoneic jej uska prepichovala kamaratka zdravotna sestra u nas doma. boli v izbe a ja som v obyvacke pocula ako trapia moje dieta 😢 . ale samotne prepichovanie ju nebolelo, najvacsi problem boli nausnice. dostala od krstnych ten najhorsi uzaver aky moze byt...zatocene a tie sa tazko davali do uska a to bolelo.prezili sme, teraz ma dierky, uz postracala niekolko nausnic. mame zbierku po jednej...a dierky ma 😉

veva ahoj, skusas davat Tomaska na nocnik? Misko dostal pod stromcek a teraz ho obcas tam posadi, sadnut to si sadne ale on sa stym hra a nevie co ma robit 😅 , snad na to pride

veva1
13. mar 2009

emily trosku som o tom citala a ze pred 18 mesiacom dietata to nema vyznam,vedie az potom ovladat mocenie a kakanie.Ked je dieta pripravene nauci sa za dva tyzdne. Pockam do leta a pojdeme naostro,bez plienky.Nema sa vraj,ked sa uz raz vedome vicika do nocnika ,dat znovu plienka.No zoznamit s nocnikom sa ma uz vopred a my s nim mame velku srandu.Ma v tom jasno cikat a kakat sa ma do nocnika alebo na zachod,pekne ti ukaze ale pekne cika a kaka dalej do plienky 😀

emily3
13. mar 2009

veva, nenutim ho, len obcas ho posadim...Mareka som vobec nenutila az okolo dvoch rokov sme zacali a ked mal dva a viac, sme vysadili plienky, aj na ukor toho ze sa este v noci pocikaval...to sme ho budili na wc alebo prezliekali periny 😅 a naucil sa.

petruci6
13. mar 2009

koksooooooo to museli byt zaujimave noci 😀
mne sa pocikala vcera do mojej postele,ked som zabudla dat pod nu podlozku pri prebalovani a mala som dost,vsetko prezliekat,ona sa zatial prebrala a chcela sa so mnou rozpravat 😀

emily3
13. mar 2009

lae Amrek bol zlaty, nikdy sa nepokakal, on zacal chodit hned na zachod a tam robil velku potrebu. raz sa pokakal a to bolo toto leto , chudatko, boli sme na ihrisku, mala som Miska a este sestrinu malu ( dva kocikyň a jemu prislo zle, dostal hnacku a krical na mna ze sa pokaka aby som utekala s ni na wc, no ja som nevedela co mam robit, dve male deti ...proste kriza..a on chudatko sa pokakal do gati...taky bol z toho nestastny ...

petruci6
13. mar 2009

chudatko male 😅

emily3
13. mar 2009

no v septebri budeme mat dvoch plienkovych, bude to zabava... 😉

bianca
14. mar 2009

juj dnes tu je pusto

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre