Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

cucuska
autor
28. okt 2008

keikei no my neégME. vlastne áno, lenže moja Emka spáva na boku a tak keď vypije v noci 😀 mliečko tak asi za minútu si tak riadne grgne. a dávam ju grgnúť keď vypije to mliečko pred spaním, dns som ho zahustila kašou tak som zvedavá čo sa bude diať. papa

petruci - už sa ti to pekne krásne blíži, už sa tá nadherná fazulienka konečne narodí 😀 😀

sloniiicek
29. okt 2008

caute babule, tak sem ste sa vsetky presunuli. 😀 ja som vas hladala. 😀

nas minuly tyzden prvykrat ockovali. celkom sme to dobre zvladli. mali sme trosku teplotku, ale dali sme cipok a bolo fajn. dnes nam idu prepichnut uska, tak mam velky strach. snad to zvladneme. ako ste to zvladli vy? co ste davli na uska - ako ste to osetrovali.

sloniiicek
29. okt 2008

smejko sa zatial neozvala? di je uz maly danielko na svete? kedy ma vlastne termin?

evitkamalicka
29. okt 2008

dobre ranko maminky...ako sa mate?

emily3
29. okt 2008

ahojte maminy 😀
slonicek, nasej malej Mon sme dali prepichnut uska ked mala asi 6 tyzdnou...robila som prieskum, u lekarky sa platilo a pod. isla som k jednemu chirurgovi, p(znamemu) prirpavena na utrpenie mojho dietata, ale ten to odmietol urobit 🙄 , nakoniec jej uska prepichla kamaratka u nas doma. ocko bol priptom a ja som plakala v obyvacke, ze mi trapia babatko ☹ , ocko cely naradostneny dobehol " uz ma jednu dierku 😀 " vyhanala som ho prec, lebo trapili moje dieta...nakoneic sme to obe prezili a MOn ma dierky a nausnicky.
tak slonicek drzim ti palce aby si bola silna a vydrzala mucenie svojho anjelika 😉 😉

emily3
29. okt 2008

fakt zienky smejko to uz ma zapar, ako to strasne rychlo leti, len teraz sa chvalila ze ma malu fazulku 😀 😀 😀 drzimpalce aby prezila porod.

inac sa mi minulu noc snivalo, ze som bola tehu a blizil sa termin porodu. s rodinkou sme si vyrazili na vylet a mne to zacalo. rychlo sme volali zachranku a porodila som tam... 😅

evitka gratulujeme k 4 tyzdnom, 😀 😀 😀 😀

emily3
29. okt 2008

Misko je ako maly vysavac, ten dava vseetko do puse co najde, no hruza, a u nas sa najdu vselikjake veci. detska si nedaju poveat, ze treba po sebe spratat a hlavne male veci nech odkladaju...to su romany co sme mu vsetko vytahovali s puse...dufam ze to coskoro skonci 😅

sloniiicek
29. okt 2008

inak my strasne vsetko davame do pusinky a potom slintame, je to hroza. a navyse minuly tyzden v poradni - inak mali sme 5.170g. nam kazala doktorka zdvihat hlavicku. resp. lezi na chrbatiku, mam jej chytit rucky a trosku ju tahat, aby pevno drzala hlavicku a odvtedy sa mi snazi posadit. hlavne ked je v sedacke, alebo ked ju mam na kolenach. no hroza.

evitkamalicka
29. okt 2008

emily dakujeme 🙂

cucuska
autor
29. okt 2008

ahojte. je tu niekto???

emmaelzer
29. okt 2008

ahoj cucus, ja som tu kym sa mala nezobdi, co robite dnes? Nam tu vcera snezilo, vsetky kvety na zahrade mam znicene... ☹

cucuska
autor
29. okt 2008

že snežilo. ?? aj moja Emka hala. Počuj Emi, ako sa ti upravil cyklus po pôrode. Ja ho mám stále rozhádzaný, vždy som ho mla krásny 28dňový a teraz mi to mešká aj týždeň a bola som aj u gyndu, robili mi vštky stery a aj horm. profil a avšetko je ok. 🙄

emmaelzer
29. okt 2008

blaznive ang. pocasie...
ja nemam MS vobec, v juny som mala antikoncepciu depo a od vtedy mi prestala MS, teraz som bez antikon. a cakam na MS...teda chcem si upravit cyklus, ale citala som, ze to moze trvat aj rok, kym sa mi cyklus upravy....
kojis este?

cucuska
autor
29. okt 2008

práveže uŽ nie. prestala som ke´d mala malá 5,5 mesiaca. je to normálne teda,????

keikei
29. okt 2008

ahojte babenky 😉

cucušik, k tomu cyklu... je to normálne. ja stále kojím, aj keď už menej. prvú MS som dostala v auguste a druhú až v októbri. čiže jednu som mala úplne vynechanú. uvidím čo spraví tretia.
pri Tatianke som ju mávala od začiatku pravidelnejšiu. tak ma to dosť zaskočilo, už som sa aj bála či nie som zas tehu 😅

keikei
29. okt 2008

emik, tak vy už máte prvý sneh za sebou? aj niečo z neho zostalo, či je po ňom? 😨

emily3
29. okt 2008

ahojte, inadc aj ja mam rozhadzany cyklus. prve dva sommala 28 dnove a teraz mi "meska" tyzden a tehu nie som... 😅 tiez som z toho na nervy a dufam ze sa to rychlo upravi. inac v novedmbri idem na preventivku tak uvidim co mi povie dr. ale asi je to normalne ked este kojim....

h0blinka
29. okt 2008

cavte baby
ze konecne zname tvare 🙂 v misedkach sa to hemzi novymi tvarami ☹ tak musim kuknut sem aj ked sa vas tu vela neukaze ale aspon vas poznam 🙂
to tak aj ma byt s tymi mrchami pokial kojime 🙂 lebo produkujeme ten hormon (to uz neviem ktory) a ten zapricinuje ze kym zena koji tak nema ovu ani mrchu a neotehotnie (je to tak u 90%zien), a zato nemozeme ani normalnu antikoncepciu lebo ten druhy hormon by sposobil ze by prisla mrcha ale odislo mlieko, samozrejme znizujeme postupne davky kojenia tak obcas ta mrcha pride .. tak niejako mi to vysvetlovala moja gynda pred pol rokom 😝 ale mne odkedy kojim len rano vecer chodi pravidelne ako hodinky (i ked mohla si ostat este niekde na dofci)

h0blinka
29. okt 2008

emily ako to zvladas?
ja som z 1decurkom niekedy na nervy 😠

emily3
29. okt 2008

hobli noooo to uz je iny kolotoc, Monika chodi do skoly a na kruzky, takze poobede idem s Miskom pre Moniku do skoly, potom ideme na kruzky. tam ju necham s Miskom som vonku a medzi tym ideme pre Mareka do skolky a potom naspat pre moniku a domov prideme tak ololo 17.30... toto absolvujeme trikrat do tyzdna a uz sa zmestim do svojich nohavic pred teho dokonca su mi siroke a mam svoju povodnu vahu, nemusim chodit do fitneska 😀 😉
domacnost ako kedy ked mam naladu tak sa mi to podari upratat ale vacsinou sa len otocim a uz je to v povodnom stave alebo horsom, takze uz to neriesim 😝 , hôavne ze sme zdravi nie?

emmaelzer
29. okt 2008

No sneh nam tu aj strochu ostal, lebo je strasna zima...
inak ja uz nemam mrchu dost dlho, a normalne zacinam hystercit, ci uz aj nie som teho, pretoze uz tyzden citim, ako by mala mrcha prist a nic....

cukruska1920
29. okt 2008

Ahojte....nepatrim sem ale dufam ze sa sem dopracujem....ani som netusila ze budem patrit k missedkam ale co uz...chcem sa spytat kolko vam trvalo kym ste otehotneli? mi sa chceme pokusit vo februari zacat tak dufam ze nebudeme cakat na mimi rok tak ako predtym 😢

cucuska
autor
29. okt 2008

babule to by bola sranda keby nám o týždeň svietilo vedľa 1d aj tt xixixi 😀 😀 😀 😀

cucuska
autor
29. okt 2008

cukruska: po prvom sa mi to podarilo o 3 mesiace a po druhom missede o rok. Prajem ti veĽA sily 😉

emily3
30. okt 2008

cucuska ty srandistka 😀 😀 😀 ze sa nam to teraz vynahradi? ze ked uz tak uz....no ja by som bola rada keby mi to tam svietilo tak o rok. teraz mi moje ratolesti stacia. a nase deti sa rodia v parnom roku...mame 2,4,8, takze najskor 10 😀

keikei
30. okt 2008

ahojte 😉
no tak Natálka má sople a kašle v plnom prúde, dnes sme mali hroznú noc. viac bola hore ako spala, my tiež. a včera mala aj horúčku poobede. dnes chvalabožku nič. asi je to z tých zúbkov, už aby ich mala všetky vonku...

cukruska, mne sa po prvom podarilo po 3 mesiacoch skúšania, a po druhom tak isto. tiež ti držím palce, aby sa vám čo najskôr zadarilo 😉

cucuška, ty chceš niečo naznačiť? žeby sa niečo črtalo? 😀

emily, ty by si sa dala aj na 4 bábo? neblázni.... i keď veľká rodinka je krásna vec 🙂

cucuska
autor
30. okt 2008

ahojte

cucuska
autor
30. okt 2008

no nie , teda hádam nie, síce hovorí sa človek mieni, Pán Boh mení xixixixixi 😀 😀 😀 😀 No chcela by som , ale teraz to ešte tak necítim. zatial to má čas a keď to príde tak to príde, ale bola by som radŚEJ keby to prišlo až vtedy, keď to tak budem aj ja cítiť. 😀 😀 😀

cucuska
autor
30. okt 2008

je tu niekto???? asi nikto. Aj u vás tak bláznivo fúka vietor???

emmaelzer
30. okt 2008

cucus, beres nejaku antioncepciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre