Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

emily3
23. apr 2009

svetluska idem do Kosic toho 8.5 a zatial by som mala byt u kamosky ak sa nieco nezmeni...tak sa asi nestretneme, lebo po svadbe v nedelu planujem ist co najskor domov, aj tak budem max. vypluta ale tesim sa

zuzkaprofant
23. apr 2009

no mi sme vsetci zvedavy aky bde velky bo ja som uz jak vagon nohy nepreplietam ja som len doma bo neda sa mi chodit tak ma boli vsetko lkby spodol kostrc no vsetko co sa da boliet ta uvidime co bude ale dako ma vkuse tak brucko boli zase tak neviem ale uz to chcem mat za sebou bo som uz nervna ani vycurat ani postavit sa zo stolicky nic keby ste videli ako chodim po schodoch tak by ste sa nasmiali ja sama nevyjdem len popri zabradli a nohy sucham popri sebe brutal 😀 😀

emily3
23. apr 2009

zuzka neboj, ono to pride a budes na to len spominat ake to bolo 😉 . maly vyhupne von a tebe sa brucho strati..to bude sloboda. 😉
tak ho trosku pozente, teply kupel, romanzticky vecer s manzelom...nech uz maly vikukne na svet.

zuzkaprofant
23. apr 2009

romantika nebude mna dole velmi boli takze nic stoho a ani kupel nepomaha nic ja som poskusala uz vsetko jedine v sobotu ked nepodje sam ideme do ikey a ked to cele prejdem a neporodim tak rodime asi az v termine.............xiixi
ale nevadi len nech bude v brusku tam sa ma dobre ja uz dako nepriberam za 2tt som len 0,5kg pribrala a to mam zapchy vkuse tak sa tesim takze mam len navyse 25kg za cele tehu 😀 😀 😀 ale poviem vam ze dako to cele tehu rychlo zbehlo a nebolo to az take zle si myslim na vsetko som dako zle zabudla 😀 😀 😀 takze emily aby som ta este nedobehla s babatkami 😀 😀

tarinka333
23. apr 2009

Ahojte mamicky, ja nou este nie som ☹ Chcem sa Vas opytat, kedy sa Vam po MA podarilo otehotniet a ci to dalsie tehotenstvo bolo v poriadku. Ja mam len vyse tyzdna po zakroku (1.tehot) a teraz treba cakat 3 mes. Len sa bojim, ci sa nam podari otehotniet a ak ano, ci sa situacia znova nezopakuje. Totiz, srdiecko nam bilo na zaciatku 7 tt a niekedy o tyzden uz nebilo. ale nekrvacala som. Zistili sme to nahodou. Neviete mi poradit, v com mohol byt problem? Ci je vacsia pravdepodobnost, ze sa to zopakuje, alebo to bola nahoda? Dakujem.

emily3
23. apr 2009

tarinka to mi je luto .
preco sa to stalo , na to ti nikto neodpovie, dr. ta mozno posle na nejake vysetrenia krvy genetiky, ale neviem ci to robia p prvom potrate, vascinou to robia az po druhom-tretom.
ja som mala 2 spontanne v 5tt a treti potrat tak ako ty v 12tt zistili ze babatko nezije. dovod som sa nedozvedela, testi som mala vsetky vporiadku..o 6mesiacov po zakroku som otehotlnela a babo bolo ok, teraz mi sedi na kolenach a blaboce a robi neplechy 😉 , teraz cakame " siedme" nase babatko a tiez som sa zo zaciatku velmi bala ako to dopadne, ale zatial je vsetko ok, male zije, bije mu srdiecko.

tarinka teraz prezivas bolestive obdobie, je dolezite aby si smutok dostala von.vyplac sa , porozpúravaj sa o svojich pocitoch , ulavi sa ti a zivot pojde dalej a dalsie teho uz bude s uspesnym koncom 😉

veva1
23. apr 2009

ahojte
tari pravdepodobnost missedu pri prvom tehu je ovela vacsia ako pri druhom,takze som presvedcena ze to dalsie tehu bude az po vonavy balicek do narucia.Mas tri mesiace aby si prekonala smutok a hlavne pocit krivdy a potom hura znovu do toho.Ma bol pre mna najhorsi zazitok v mojom zivote,bola a vlastne aj teraz spomienky su strasna bolest 😔

tarinka333
23. apr 2009

Veva, ako dlho si cakala, kym si otehotnela druhykrat?

stankatt
23. apr 2009

ahojte, ste sa rozpisali 😉
Zuzi myslime na teba 😀
Boze baby vam tie tt tak nejak rychlo naskakuju 😲 😕
Tari je mi luto, ja som otehotnela 2,5 mesiaca po potrate- mala som 1 v 9tt ☹ , ale druhe tehu bolo bezproblemove a mala sa teraz hra v izbicke 😉 😉 😉

tarinka333
23. apr 2009

Och, ja tak verim, ze sa nam to podari po tych troch mesiacoch cakania co najrychlejsie a aby bolo vsetko ok... boli ste potom pri druhom tehotenstve nejako sledovane? Nejake lieky, castejsie navstevy lekara... ???

smejko1
23. apr 2009

stanka veru, tym tehulam to tam naskakuje podorzrivo rychlo, ved len nedavno nam oznamovali ze su tehu a uz by niektore aj rodili 😀 😀 😀

stankatt
23. apr 2009

Smeji druhe kolo nedas? 😀 😀 😀 😀

bianca
23. apr 2009

babusky ahoj

tarinka333 my sme sa zacali snazit po 3 mrche ale asi sme sa az presnazili.Po 4 sme v snazeni zvolnili a bolo to hned.Drzim palceky

zuzi ja sa uz tak tesim na toho vasho valibuka.To uz nam bude zo starej temy chybat iba Sharlotta a sme komplet maminky

emily3
23. apr 2009

bianca este svetluska a lolka 😉

tarinka pri dalsom tehu som nebola nejak extra sledovana a dr. mi nedal ziadne lieky a ani som nebrala vitaminy a babo to prezilo, ored tym som brala dupaston a nepomohlo to. ani teraz nic neberiem, nie som na PNke a noprmalne fungujem. drzim ti palceky aby si prekonala co najskor smutok a tesila z babatka 😉

nase babo konecne dnes poriade kopkalo, ze som ju citila ako sa ma a aj som to videla.

janicka006
24. apr 2009

Ahojky děvčátka,doufám,že vám nebude vadit,když se také podělím o svou bolest a snad mi pomůžete svou radou.V pondělí jsem byla již 12 tt,průkazka dávno doma,takže jsme to oznámili rodině...jenže jsem šla v pondělí na kontrolu k doktorce a miminko nežilo.Musela jsem si vyběhat předoperační a ve středu šla do nemocnice.Jinak Tarinko,ptala jsem se na to PROČ několika doktorů,primáře...nikdo mi nebyl schopný odpovědět...nazvali to fenomén doby a prý tímto způsobem dopadne každé třetí těhotenství.Takže ani jedna z nás není vyjímkou ☹
Zkoušet se o miminko by se dle oficiálních informací mělo po 6 měsících,ale to nikdo nedodržuje a většinou je nutné po zákroku dodržet "šestinedělí" a pak hurá na to.Sestřička u doktorky mi potvrdila,že mají pacientky,co byly zvovu těhu po 2 měsících,miminko donosily a teď se z něj radují.
To,co mne drží nad vodou je to,že jsem v pořádku,vyčištěná,zkontrolovaná,otestovaná,zbavená v těle dlouhodobého užívání HA...takže teď prostě až se dám dohromady nic nám v tom nebrání pokusit se znovu a naopak doufám,že to bude vysněné květňátko 😉 .....bez naděje by se totiž člověk utrápil....a i tak kdyby to nešlo,tak existuje asistovaná reprodukce.
Držím nám všem palce,vždyť co může být hezčího než být mámou.
Jinak jsem brala Utrogestan a vitamíny Calibrum baby plan,partner je sportovec..hraje fotbal a florball,hodně jezdí na kole,já mám sedavé zaměstnání,doma se nijak nehádáme,naopak partner viděl,že mi není dobře,takže mi výrazně pomáhal s domácností,ani jeden nekouříme,partner vypije tak 5 piv za měsíc...ale přesto to nevyšlo.Prostě to tak asi příroda nechtěla...miminko by třeba bylo nemocné.

janicka006
24. apr 2009

Ale ještě jeden zážitek s chováním zdravot.personálu:
Byla jsem o obvodního doktora(jinak uvádím,že je mi 30 let,nejsem žádné 20-ti leté ucho)a byla jsem na to psychicky moc moc zle.Sestra když jsem čekala na doktora mi říkala..co jé???tak říkám,že musím do nemocnice a ona na to..no chlapi jsou nezodpovědný blbci,oni Ti to tam vezmou neboj se,to nic nebude...jako myslela si,že když čekám dítě a nejsem vdaná,tak jsem si to uhnala někde na diskotéce v parku a otce neznám!!!!Holky tohle bylo takové proplesknutí....

emily3
24. apr 2009

ahoj janicka je mi to naozaj luto, co si prezila, inac spravanie zdravotnictva u nas nie je o nic lepsi, ja som menila dr., mala som trikrat potrat a dr. so mnou nic nerobil, a pristup, ked som znova otehotnela tak tie otazky " a to chcete?" a pod.
teraz mam dobreho dr. ma povzbudi a vobec sa nedivi ze cakame teraz "stvrte " babatko.

neboj dalsie teho uz bude dobre, mam kamosky, ktore mali za sebou dva potraty a potom uz mali zdrave babetka, mozno malo nejaku vadu, alebo co a nemohlo sa daljej vyvijat, na to tinikto idky neodpovie, ani ja neviem preco mame tri zdrave deti a preco tri deti nam zomreli. tato spomienka ti zostane ale zivot ide dalej a tvoje babatko bude mat v nebi partaka 😉 . tak hlavu hore, sestricky si nevsimaj, alebo im nieco " pekneho" povedz a neboj sa dalsieho tehu 😉

janicka006
24. apr 2009

emily moc díky za milá slova.Já partřím k doktorce,která je od září na MD,takže jsem musel ajít k její zástupkyni,ale mám alespoň trošinku štěstí,že se už od května vrací,takže už jsem se k ní hned objednala.Ta doktorka co zastupovala nebyla špatná,ale prostě zklamala men jednou věcí a prostě i když vím,že jí asi křivdím,tak už jí prostě nedůvěřuju.Když jsem totiž byla před cca 3 týdny na kontrole,tak strašně dlouho šmejdila tou ultrazvukouvou hůlkou a pořád mlčela...snad 5-10 minut...nakonec řekla,že tam jsou asi dvě miminka...asi.....A v pondělí na kontrole mi řekla,že miminko bylo neživé tak nějak v době mé poslední prohlídky.....sestřička,která mi vypisovala průkazku mi říkala,že dle obrázku je tam jednoznačně jedno miminko....takže to jsou takové věci,které prostě vytvořily nějaký blok a už rpostě k téhle doktorce nechci a jsem ráda,že se mi vrací moje původní.

trpezliva
24. apr 2009

janicka, je mi to tiez luto. aj ja ked som bola na zakroku, tak som mala "super" skusenosti s lekarmi. drzim palce, aby si taketo veci uz nemusela riesit.
zuzi, tak nakoniec si sa rozhodla pre majovciatko? inac aj dnes je pekny datum 24.4...tusim je Juraja.
ja idem v pondelok konecne na ulttrazvuk a snad prvy krat uvidim nasu malu votrelkynu/votrelca. neviem ani ja v ktorom som tyzdni, ale uz musime vidiet srdiecko, ved som pomaly 2mesiace tehu. ale fakt, ved poslednu MS som mala 26.2., tak to je pozajtra.

sloniiicek
24. apr 2009

ahojte kocky. jeej, kika si tu? ako sa mas?

smejko1
24. apr 2009

stanka, to neni ani vtipne 😠 😀 ja isto tak skoro nie, najprv sa musim aspon tyzden v kuse vyspat a potom mozno zacnem rozmyslat nad 2 kolom 😀 a a TY????

sloniiicek
24. apr 2009

jeeej emily - tak nakoniec budete mat zrejme dievcatko. presne tak, ako si chcela. paraaada. 😀

sloniiicek
24. apr 2009

ahooj smejko. konecne sa tu stretavame. ako sa vam dari?

stankatt
24. apr 2009

cafte 🙂
smeji ja zatial ani neuvazujem.... ked , tak za 3 roky... mm je stale proti... tak uvidime 😉 A neboj, Monika uz skoro 2tyzdne spinka do 4tej 😀 , da si lok cajhu a spi do 6tej 😝 a potom uz nespi 😠 az okolo 10tej 😀

sloniiicek
24. apr 2009

stankatt - tak to mas super. moja martinka sa budi ako kedy. raz vydrzi do 5.30h. inokedy uz o 11.h hore. vcera mala nepokojnu noc. skoro kazdu hodinu sa budila.

ja by som chcela tak o rok skusit dalsie babatko. ale tiez musim najskor pripravit manzela. 😉 a ktovie mozno sme uz zarobili vcera. 😀 😀 😀

stankatt
24. apr 2009

Adi no ja sa chcem bud. rok vratit do prace 😒 tak uvidime...

evitkamalicka
24. apr 2009

vidim ze rozoberate druhe kolo, my chceme zacat snazilkovat tak v juni, juli buduci rok 🙂

sloniiicek
24. apr 2009

evitka, tak to potom mate tusim v plane podobne ako my. take 3 roky rozdiel som chcela mat.

sloniiicek
24. apr 2009

stankat - a preco chces ist spat do prace?

evitkamalicka
24. apr 2009

slonicek my tiez tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre