Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

petruci6
22. okt 2009

ja som tiez sterilizovala iba v hrnci,mali sme na to novy,nechala som to tam max 5min vriet
malinik som pila ale nepomohol k nicomu
su aj homeopatika na ulahcenie porodu,ale ci to pomoze neviem
ja som mala nakoniec cisarsky a tiez som vyuzila skoro vsetko co sa dalo 😅

kuk sem
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

emily3
22. okt 2009

kika, Mon sa rada kupe s chalanmi, len ich je potom plna vana a oni tam vymyslaju, 😅
loss moju skolu si vymyslela moja mama, teda ja ale musela mi slubit ze mi pude pomahat, ked som zacinala, mala som jedno dieta a teraz mam 4 😅 , este som rozmyslala ze si spravim doktorat...ale uz mam toho dost 😝 ..mozno niekedy ked sekera vystreli...treraz budem rada ked dokoncim tento rocnik a dostanem titul Bc.

lia s porodom, hmmm, mne pri poslednom porode sestricka masirovala hradzu, inak som nerobila nejake extra pripravu na porod. a nekupuj zbytocne mlieko, a flasky ( to su reklamne tahym ty minies peniaze a nebudes to potrebovat, ked dieta kojis min. polroka nemusis o flaskach ani vediet, pocut, nepotrebujes. 😉 a inak sa to da kedykolvek kupit ked budes potrebovat. my sme nekupovali ani dudliky, bid sme dostali, ale nasi ho aj tak nechceli ani jeden, tak mame dudliky pre babiky 😅

mirip
22. okt 2009

Dakujem dievčatá, som síce mamina ale aj tak sa trápime, mlieko nebolo vobec tak nás začali prikrmovať umelo v porodnici a ked sme prišli domov sa začalo pomaly púšťať mlieko, ale stále ho je máličko a ked priložím párkrát potiahne a potom sa jedoší tak musím odsávať čo nevysaje lebo vraj ked prestanem potom ostanú prsla také hrčavé a musíme piť mlieko z flaše a tiež dokrmovať, lebo malá stahne na ex cca80ml a ja ked si skúsi vypiť svoje odsajem ešte 30-40ml, je to na nervy, navyše ako nás pustili z nemocky v sobotu od nedele som mala teploty, som myslela že to preto že aj ked po kvapkách ale že sa plnia prsia alebo nejaký zápal po porode skrátka nikto do toho nechcel kafrať ani obvodák tak ma poslali na gyndu a dr. mi to tam všetko vrátane šitia vydezinfikoval aj ked zapálené šitie som nemala ani na prehmatanie nebolo zistené že by sa niečo dialo v maternici čo sa nemá a nakoniec to je prechladnutie ešte z porodnice, lebo v nemocnici nám nekúrili ked som rodila a aj tam bola bolo to aj na markíze v správach, skrátka ked som tam bola na porodnej len v košeli a kvoli zime mi dovolili aj ponožky tak tam bolo 15stupňov a potom na šestonedelí boli v izbách kvoli detim ohrievače elektrické ale v sprchách zima ako na sibíri a kedeže sme sa museli kvoli šitiu často sprchovať tak sme tam mrzli 😖 malá je ale inak zlatučká, len ma štve to mlieko keby sa chcelo pustiť viac a rýchlejšie ale teraz sme na tom tak ako by malo ísť okolo 5dna po porde a nie pomaly 10 dní, malej to nestačí a ked tahá a nejde tak ako by malo ísť tak si vytiahne čo chce a potom sa jedoší 😔

lia
23. okt 2009

vitaj mirip 😉
dakujem petru,aj dudliky sa vyvaraju 5 min??temu si budem citat 🙂
lossik,kolko mas este do konca skoly??joj,obdivujem ta 😵
emily,ja som um mlieko ani nespominala a ani sa nechystam kupovat,na co??ved keby daco,tak sa pojde kupit ake mi lekarka povie.a flasky mam,pre radost.aj ked ich nevyuzijem,chcem ich mat,ved darujem ked nevyuzijeme.
drzim palce mirip nech sa mliecko roztecie. 🙂

klementina
23. okt 2009

ja som tiez nemala sterilizator, ale myslim, ze aj ked budes iba kojit, tak ho vyuzijes. ja som prve dva mesiace odsavala aj 3xza den a islo mi to dost na nervy, vyvarat to v hrnci. mozno ak by si zohnala nejaky lacny na bazare, ze by si ho aj vyuzila. lebo ono ked to casto vyvaras v hrnci, tak ti tam ostane vodny kamen, a mne ked sterilizovali odsavacku v porodke, tak to bolo uplne ine, nemusis to susit a tak.
ale kazdopoadne obydes sa aj bez nej, len podla mna pomoze.

lia
23. okt 2009

dakujem klementina za radu 🙂

teuska
23. okt 2009

caute babenky 🙂
Hlasim sa vam len takto na chvilku, lebo sa mi zle sedi za PC. Brusko ma bolelo aj v stredu, tak som isla vo stvrtok k lekarovi. male je o.k., krcok maternice vraj tiez, ale predpisal mi magnezko 3krat2. A ked nepomoze, tak budem musiet ist do nemocnice. No vo stvrtok bolo vsetko v poriadku, ale dnes mi bolo dost na figu. Tak dufam, ze maly tam ostane co najdlhsie. Ta nemocnica mi nevadi, len aby bolo male v poriadku. Ale kopka o stosest. 😅 Drzkajte mi palceky babenky. Diky.

emily3
23. okt 2009

ahojtko teus tak dobre spravy 😉 , drzkaj sa a neboj male tam bude dlho, este ho budes vyhanat..
no musim Lucka place..papa

lia
23. okt 2009

teus drzim palce nech sa bambuliak co najdlhsie udrzi 😉

veva1
23. okt 2009

ahojky
mirip vitaj,medzi mamkami. Myslim ze Bianka popri flaske zlenivela ,vytiahne si len to predne mliecko a dalej sa jej nechce.Ked si ty odsajes este tolko vela tak ona by si dokazala este viac. Co s tym vsak robit ti neporadim.Mozes si najst nejaku poradkinu od kojenia aby vam pomohla,alebo malicku vytrapit nejak nech sa roztaha alebo to dalej takto konbinovat,co je urcite pre teba namahave a dlho to asi ani nebude fungovat.V kazdom pripade sa urcite rozhodnes co najlepsie pre vas obe. Mysli na to ze okrem materskeho mliecka potrebuje Bianka hlavne spokojnu mamicku. 😉
teus drzkajte sa
lius ja som sterlizovala minimalne a to v hrnci.
kika a preco chces kupat naraz? A co tak dat dve vanicky do velkej vane? My mame velku rohovu vanu a bolo mi luto tolko minat vody tak som kupila maly nafukovaci bazenik v hipernove za 2 eur a kupem tomiho v nom. Je vlozeny vo velkej vani ,je to bezpecnejsie,ani v nom tak nevyvadza ako vo velkej vani. Inac sme mali stojen s prebalovakom a vanickou a bol na nezaplatenie.Vsetko v nom poruke ,vo vykurenej kupelni,super.Novy stal 2000Sk. V nom by si novorodeniatko pekne kupkala,obliekala kym by sa lili kupkala.

mirip
23. okt 2009

Volala som s nou myslím s poradkynou, hovorila že to nie je flašou ale može byť prsníkmi že mám nafigu bradavky a zle sa chytá, to mi hovorili aj v porodnici, lebo že pri satí z prs dieťa používa inú techniku iné svaly na tváričke ako pri satí z flaše, ale napr. dnes sala ako o život, sor mám ten problém že mlieka mám stále málo, za deň cca okolo 150ml a to je malej málo, lebo sa mi mlieko pustilo až doma a sa to rozbieha velmi pomaly, ale nevzdávame to ako nám aj detská povedala je lepšie piť aspon 2-3x materské a 2-3x umelé za deň ako samotné umelé, a matka mi zase hovorila že ked si zvyšné neodsajem tak mi ostanú potom hrčky na prsiach ako ostali jej, tak zvyšné odsávam

zuzkaprofant
23. okt 2009

mirip ked mas malo mliecka dobre je pit vinea alebo aj bananovy koktail mne pomahala aj od toho som mala najviac mliecka caj od hipp taky granulovany tej bol asi naj pre mna

pozor na hrcky a tvrde prsniky ked citic ze ti navru tak odstriekni si mliecko aby si nemala zapal

smejko1
23. okt 2009

mirip - v prvom rade blahozelam.......
a moj nazor a rada........ kup si caj pre kojace matky........ potom si kup homeopatikum neviem spravny nazov ale v lekarni isto vedia na podporu tvorby mlieka.......

odsavat podla mna, nemusis, mala zo zaciatku moze byt na prsku nalepena aj pol hodinu aj hodinu a pochvilke zase........ a to je normalne...... je to velmi namahave ale tak sa vlastne ona uci sat a tebe sa rozbieha tvorba mlieka ........ takze ja by som nedokrmovala a aj tak mozno 1x denne ale malu by som si dala na prsia....... existuju aj klobuciky, alebo taka lanolinova masticka aby bradavky neboleli......

velmi drzim palce nech sa vsetko rozbehne ako sa ma.......

vevka - to s tym bazenikom ma nenapadlo....... super napad, lebo aj ja rozmyslam, ze denne teda dobre vela vody vycvachceme 😀 a to Damienko teraz uplne najradsej spliecha a spliecha

mirip
24. okt 2009

smejko mám aj čaj som sa pýtala poradkyni na dojčenie u nás v meste tak mám čaj na dojčenie značka welwda a to homeopatikum sa volá ricinus 5 a ten mám tiež 😉

smejko1
24. okt 2009

no hej to je ono........ a cajov je velky vyber, vacsinou je to to iste zlozenie a len iny vyrobca......
a ja som pila vela a vela jablkoveho a hruskoveho dzusu - riedeneho s vodou...... vzdy ked som kojila mala som po ruke velky pohar vody a plus ked som dokojila som sa napila....... drzim palcuchy

lolka
24. okt 2009

dobre rady na kojenie, cajiky si urcite kupim aj ja 😉 kamoska mi odporucila vela polievok, hlavne takych mliecnych.

loss
25. okt 2009

caute babule
dnes som v skole uz nemohla obsediet posledna hodina bola najhorsia 😔
no Tonko isiel s malou von tak si idem trochu lahnut

petruci6
25. okt 2009

caute baby,

teuska drzime palce nech sa malicky este neponahla,v brusku mu je dobre 😉
hlavne vela oddychuj,nohy hore,nic tazke zdvihat,ved to poznas 😉

loli presne tak,polievocky,kojenecke caje a ricinus krasne rozbiehaju mliecko ale najma satie babatka,treba ho mat na prsniku co najcastejsie na zaciatku

zachvilku sa tu uz zacne rodenie,jooj taka som zvedava na vsetky vase babatka 😵 😵

trpezliva
25. okt 2009

ahotje, som tu len na chvilocku, EMily nepridete zajtra do Klbka? Sme tam s Adkou a jej Martinkou od 9:30.
petru, aj ja som zvedava na nase miminka 🙂 .
mne na mlieko najviac zaberalo pozitivne myslenie. Som sa len kukla na Lili a zacalo mi same tiect. ale to fakt, niekedy to tak bolo... 😵 .
teus, drzime aj my palce.
uff, tazky vikend za nami, posledny kedy sa nas ocko musel ucit..od buduceho vikendu je cely nas.
🙂
lezie mi na nervy tento casovy posun...Lili vstavala dnes o 5:20 podla noveho casu a uz vyzera, ze by chcela ist spinkat, ale musime vydrzat.... 😠 😠

loss
25. okt 2009

kika aj mne uz bola mala neznesitelna takze asi 10min.spinkame 😔 som zvwdava kedy rano vstane

lia
25. okt 2009

lossik,uz ti spinka??kedy si ju davala spinkat vzdy??

petruci6
25. okt 2009

my dnes cely den len pistime kvoli zubom,este pol hodinu musi vydrzat a ideme kupat,som zvedava aka bude noc,dnes sme toho vela nenaspali,teda skoro vobec nic 😒

lia
25. okt 2009

petru,od narodenisa mate stale ten isty rezim??

evitkamalicka
25. okt 2009

ahoj krasavicky 🙂

lia
25. okt 2009

ahoj evit,ako sa dari??ja si tak pamatam ked si prvy krat otehotnela,ty si si to normalne vsugerovala 😀 😉

loss
25. okt 2009

lius zalezi ako spi cez den a ako sa unavi niekedy ide spinkat o 19h a niekedy o 18,30h
evi ahojky

loss
25. okt 2009

ozaj tie najnovsie Pampersky su super

lia
25. okt 2009

ake su najnovsie??

evitkamalicka
25. okt 2009

lius hej?

lia
25. okt 2009

ty si nepamatas??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre