Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

cucuska
autor
22. okt 2008

ste tu???? alebo uspavate.

emily3
22. okt 2008

sme tu ale za chvilu idem zahnat svistou do postele 😉

cucuska
autor
22. okt 2008

ja som moju emušku dala hajať &ko vždy o pol osmej bola hotová. ešte dorábam školu a pojdem niečo pozrieť v TV

cucuska
autor
22. okt 2008

dobrú noc 😉 🙄 😔

emily3
22. okt 2008

dobru nocku cucuska, moji uz spia okrem Miska, ten sa teraz zabava s ocinom, maju svoju chvilku 😉 😀

cucuska
autor
23. okt 2008

Všetkým prajem krásny deň. Babulky my sme boli pred dvoma týždňami v špitáli kvôli črevnej chrípke a od vtedy sa mi malá budí aj 1Okrát v noci a stršne plače. Že by mala z toho psychózu??? nikdy to nerobila. čo s tým???? 😢

emily3
23. okt 2008

cucuska môže do byť z toho, má zlé skúsenosti, musíte vydržať a veľa ju objímať a byť s nou. zvládnete to.

Moja Mon keď bola v nemocnici, mala 5 rokov a bola tam sama ( chuďatko moje, nechceli ma k nej pustiť) dosť dlho sa z toho spamätávala. pred tým s radosťou chodila do školky a potom chodila s plačom, bála sa odlúčenia, nechcela byť bez nás, bála sa že zopstane sama. a ešte dlho ju to strašilo a teraz keď si na to spomenie tal len v zlom...dúfam že už to nebudeme musieť absolvovať. To bola na kramároch na infekčnom. v lete bola hospitalizovana z toho isteho dôvodu v Bojniciach ( bolisme tam na dovolenke) a bez problemov ma tam nechali s nou, mohla spať na mojej posteli, mohla sa hrať na izbe alebo v herni, nikomu to neprekážalo že behala po chodbach. boli sme tam 2 dni a stav sa jej zlepšil a pustili nás domov...brala to ako prazdniny na Bojnice rada spomína...

lante
23. okt 2008

Čaute babule,

dnes mi kamoška poslala porovnávacie foto Vilíka keď mal 2 dni a 1 rok:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lante
23. okt 2008

Cucus, podľa mňa sa bojí, že je o5 v nemocnici. To sú nočné mory. Vili ich má aj bez návštevy nemocnice. Cucus, asi treba tak ako píše Emily objímať 😉 myslím, že to časom ustane.

cucuska
autor
23. okt 2008

AJ ja si myslím, Že sa bojí. Od vtedy sacasto pýta na ruky to predtým nerobila a musí ma vidieť. Zahrá sa sama , len ma kontroluje či som tam, alebo ma musí počuť takŽe doma skoro celý deň spievam 😅
Hádam to prejde po nejakom čase.
Idem si sadnúť k TV. ahojte a ďakujem za rady 😵

emmaelzer
24. okt 2008

cucus, ja si myslim, ze su to zuby...mne to mala robi cely mesiac...

lante
24. okt 2008

Emma, vy už ste zubaté 🙂

emmaelzer
24. okt 2008

no mame len 2 zuby, ale mam taky pocit, ze idu teraz horne, preto uz mesiac trpime prechladnutim, nespavostou a pod...inak vy ste uz velky....

cucuska
autor
24. okt 2008

no možno máte pravdu. Baby ale dnes somsa normálne vyspala. Malá pýtala mlieko o 00:00 a potom až o 5:30 a vstávali sme aŽ o 7:30. KOnečne po dvoch týždňoch somsa vyspinkala. 😀

emmaelzer
24. okt 2008

ja som tiez zacala pouzivat na zuby homeopaticky liek, a nadcha je prec, a tiez pekne spime...

keikei
24. okt 2008

ahojte mamulky 😉

pozerám, že je to tu o samých zúbkoch 🙂 až teraz si uvedomujem, aké mala Tatianka a aj my šťastie, keď sme o jej zúbkoch ani nevedeli... len sme vždy spočítali ďalšie nové, fakt nemala ani najmenší príznak rastúcich zúbkov 😵 Natálka naopak, každú chvíľku má soplíky a kašle, momentálne má prestávku, ale čakám kedy to zas príde. dr nám predpísala taký homeopatický sprej do nošteka na posilnenie sliznice, dávam jej ho každé ráno a večer. uvidíme, či to pomôže, snáď hej.

cucuška, tak to vyspinkanie ti závidím, aj ja by som sa rada už tak dobre vyspala 🙂 Natálka ma budí ešte stále 2 - 3 krát v noci. a posledné noci aj Tatianka, keď chce ísť na záchod.

akurát rozmýšľam nad tým, že už dám Natálku k Tatianke do izbičky. možno bude aj lepšie spať. vyskúšame to tento víkend, pri najhoršom ju zas presťahujeme k nám. Tatianke to pomohlo, keď sme ju dali tesne pred rokom do svojej izby. oveľa lepšie spala.

vy už máte deťúrence vo svojich izbičkách či ešte pri sebe? 😵

lante, tá Vilíkova fotečka je super 😵 dobrý nápad, také dve vedľa seba 🙂

emmaelzer
24. okt 2008

Ahoj kei, akurat uz aj my rozmyslame, ze dame Elizu do jej izby, lebo tiez zistujeme, ze ked ideme spat, tak ju budime, a potom place, a chce byt na rukach...Len sa bojim, ze nebudem ja vediet bez nej spat, a nakoniec by som skoncila na postely u nej v izbe... Ona sa totizto velakrat zobudza, lebo jej vypadol dudel, a musime jej ho dat do ust...

keikei
24. okt 2008

emik, skúste to. veď ju ľahko dáte k sebe späť, keby sa jej nepáčilo. Tatianka sa tiež často budila v noci, ale ako sme ju dali do izbičky, tak veľká zmena. dobre spala ona aj my. a to nemala ani rok. a myslím si, že čím skôr, tým si to dieťatko aj lepšie zvykne. keď budú väčšie, budú na nás viac lipnúť.
my to tento víkend skúsime, uvidíme či sa to potvrdí 🙂

janula_nz
24. okt 2008

ahojte. 🙂

emily3
24. okt 2008

Ahojte
tak my sme chori, teda Miško mal najprv mal teploty (myslela som že zo zúbkov), potom začali soplíky a kašeľ. Marek je tiež doma kašle ako starý hrniec a už som sa pridala k ním...
Miško už chodí sám, zo dna na deň mu to ide lepšie 😀 😀 😀 ...
zatial spí s nami v izbe, budí sa na kojenie...a nechce mi piť s pohára, odmieta ho...takže tak skoro asi od nas nepojde...inač už papa všetko čo vidí 😀

cucuska
autor
24. okt 2008

ahojte. malá akurát zaspala a ja sa vrhám na seminárku z pedagogiky, ale aká by som to bola baba, keby na vás nekuknem. 😀 😀 😀 😀 😀 No naŠa Emka ešte nemá zariadenú izbičku ale asi na tom popracujem. Lenže ona papa mliečko dvakra´t vnoci a to riadne 250mL skúšala som jej davať aj čaj ale ten odmieta pýta si mlieko. takŽe asi aj tak ostane ešte u nás v spálni. Babule dnes mi donesú novú sedačku a obývačku, troŠku preráBAME. taaak sa tešim 😀

lante
24. okt 2008

Ja keby som mala kam už dám Vilíka do izbičky. Myslím, že ho v noci rušíme. Stále sa budí min. 3x za noc........už je to dosť husté 😀 Najmä keď sme už mali jednu celoprespatú noc. Spal od 21 do 5:55 a potom ešte do 7:15

veva1
24. okt 2008

baby moj tomko je od narodenia vkuse v noci hore a uz peknych par mesiacov ked je to menej krat ako 6 tak mame paradnu noc 😀

cucuska
autor
24. okt 2008

vevka tak to ti veru nazávidím ja som taká šťastná že sme len raz hore. Potom je to pre mňa šok keď viackrát nie som zvykniutá. Ahojte peknú noc a zajtra krásny deň ja si ho užijem v škole 😝

loss
25. okt 2008

caute som len na skok co je tu nove?

emmaelzer
26. okt 2008

cucus, to papa strasne vela..ono, ked je napapana cez den, vobec by sa v noci nemalo jest...

cucuska
autor
26. okt 2008

no a emma čo jej nedám???? Kď ona plače od hladu a potom hovorí mňam mňam. Po flaške mlieka 260ml, ktorú vypije o 19::00 si pýta ďalšiu okolo 00:00 alebo 01:00 a potom okolo 05:00 a v%zdy je too kolo 200ml. mám doma hladoŠka 😀 😀 😀 😀

bianca
26. okt 2008

Ahojte
Dievcatka kedy si vasi drobci vytvorili rezim?My sme ho uz skoro mali ale staci malo a je to nanic.Mala je cez den skoro stale a je to boj prsnik verzus beba.Je schopna tahat i 2 hodinky a potom si aj tak da flasku a to ako cez den ,tak i v noci

cucuska
autor
26. okt 2008

ahoj bianka. no režim a formuje až okolo 3 mesiaca, takže ti prajem veľa sily. Neboj ono to príde

trpezliva
26. okt 2008

ahojte. bianca, my uz mame pol roka a stale ziadny rezim. nikdy nespi rovnako dlho aj ked sa ju snazim v rovnakom case ukladat.
dnes sme ju ulozili 1x do svojej izbicky, chudatko male, urcite bude vystrasena ked sa v noci zobudi. |zaspala na ciciku az potom som ju dala do postielky, takze este o tom nevie 😨 | ona sa v noci budi hrozne casto, aj 5x, a budi sa na kazdy nas pohyb...aj prdnutie. tak si myslim, ze ked si zvykne na vlastnu izbicku,bude stastnejsie a vyspinkanejsie babo. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre