Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
1. dec 2009

jak kukam zacina druhe kolo tak aby sme nemeskali,.xi,ixixi,,, najpr smejko a tak mi 😉

veva1
1. dec 2009

ja si pockam na tretie kolo 😀

losik kukala som tvoje 1.tehulkovanie a take velke brusko som este nevidela. Ak mas aj teraz take tak mas veru co nosit

sloniiicek
2. dec 2009

jeeeej evitka, co to nevidim, vy uz ste v druhom kole a to je adomko mladsi od nas. chi chi. 🙂 takze nasa tema stale zije tehulkovanim. 🙂

evitkamalicka
2. dec 2009

slonicek no vyzera to tak ze sme

sloniiicek
2. dec 2009

smejko - fotky z avionu su v tom istom albume. 🙂 treba pozriet viac vpredu. 🙂

svetluska - s tym velkyyym stretko je to super napad. ja som tiez nad tym uvazovala, ze by sme mohli niekde na vikend vybehnut cele rodinky. niekde mimo BA, aby aj ostatne babule mali blizko. 🙂 co takto niekedy v maji alebo v juni. este sa ani na dovolenky nechodi, a uz je teplucko a deturence uz budu mat par mesiacikov, co sa chystaju teraz na svet. 🙂 co poviete baby?

lante
2. dec 2009

Ja som za máj.Miško v ljúni má rok, tak to bude veľká oslava 🙂

mm1
2. dec 2009

ja som tiež za....
Kati ako sa máte????????

adi vďaka za mailík.... pozriem....

svetluska.p
2. dec 2009

ja som za kocky. ale aj s muzmi 🙂.

veva1
2. dec 2009

ahojky,
maj je ok. Mohli by sme sa dohodnut do konca roku konkretne a aspon si na ten datum nikto nic nenaplanujeme.

trpezliva
2. dec 2009

ahojteeee...sme za stretko aj my zo vsetkymi detmi aj muzmi.aj ked ten moj asi nepride, ale aspon spoznam tych vasich 🙂 .
u nas zatial nic noveho, akurat ze Lili zacina tusit, ze sa nieco u nas bude diat...jaj, baby, ona len vkuse mamamamamaa, je zavesena na mojich gatiach, uz nemozem ist ani na wcko. zacala vela plakat..aj v noci spinka zle, tuto noc som musela na koberci spat vedla jej postielky, bola od 12tej do2hej hore a potom spala jedine tak, ze mi drzala ruku...a vzdy ked som si myslela, ze uz spi a chcela odist, tak sa prebrala a plakala ze mamamaaaa...no teraz robi to iste, ani obedjanjsie spanky uz nechce.
a vcera v poradni spravila taky cirkus za dverami, ze nam vynadala jedna zenska, vlastne mojmu muzovi, ze aky je to otec, ked si "nevie utisit decko".
no ale k porodu..vyzera to tak, ze babo sa narodi 10.12. sekciou, ak do vtedy sa nic neudeje. mam vysoky tlak a bielkovinu v moci, /preeklampsiu/, takze nemozu dlhsie cakat, aj keby som chcela.
uz mi to je vlastne jedno, hlavne aby bolo babo v poriadku.
len sa bojim, bojim , ako to vsetko Lili zvladne..

loss
2. dec 2009

kika neboj dako bolo dako bude mozno zo zaciatku bude za tebou plakat ale potom to zvladne,hlavne nech tebe a malickemu vsetko dobre dopadne aby ste mohli ist skoro domkov,drzim palce uz to mas naozaj za chvilinku 😵

loss
2. dec 2009

vevus teraz nemam tak velke stale vraciam ale dost ma je musim pridat foto 😀

veva1
2. dec 2009

kikus. Lili to zvladne. Vsetko jej to pekne dookola vysvetluj,co sa chysta. Je rozumne dietatko aj ked sa ti mozno zda ze nerozumie tomu co jej povies,alebo nebude suhlasit,neva. Myslim ze najdolezitejsie je aby si len tak zrazu neodisla,bez varovania. Jednoducho rodit ist musis,braceka bude lubit a vsetko ti odpusti. Nie vzdy budu nase deti spokojne s tym co robime,a aj o tom je zivot. Je to len tyzden z jej celeho zivota,aj to jej povedz. Rozpravaj jej ako sa budete s bracekom v porodnici na nu tesit. Aka je ona velka a sikovna ,ako vsetko miminko nauci. Nech je v obraze ze na cas odides ,ale potom bude veselo.
A preco si lezala pri nej na zemi? Co si ju nezobrala ku vam do postele? Ci sa bojis ze si zvykne??? Myslim ze tak ako ste ju naucili spinkat v postielke raz,naucite ju znovu,alebo ako si moze zvyknut spat pri vas tak si moze zvyknut aj na to ze budes pri nej spavat na zemi.

mm1
2. dec 2009

ahoj Kika, včera bolo niečo v ovzduší v BA. Natali tak revala bez príčiny, že som ju normálne nespoznávala. rano som sa s tým akurát sťažovala Svetluške.....

lossik: tani bolo by načase pridať aktuálne foto.... 🙂

veva1
2. dec 2009

mm- kucharocka ,co znamena mierne vyhriata rura a chvilku piect? kolko je to asi? Ide o pecenie medovnikov

mm1
2. dec 2009

takže u medovníčkov nasledovné.... Vyhrej ju tak max 5 min na stred a potom stiahni nižšie. vlož tam medovníčky a tie sa tiež pečú len chvíľočku...... uvidíš, keď spravíš kuk, mali by byť trošku naduté no a hnedé....
a potri bielkom, budu sa ti pekne lesknúť.... 🙂

loss
2. dec 2009

magdi ja viem napravim to idem ku nasim papa zajtra

sloniiicek
2. dec 2009

kika -t o by bol perfektny datum narodenia. chi chi. to ma aj moj manzelik. a strelci su super znamenie.

tak fajn, ze suhlasite takto so stretkom. neboli ste niektora na nejakom stretku z inej temy? neviete poradit nejaku chatu a ako ste tam boli spokojni? moj muzicek by urcite isiel. chi chi.

a inak hej, ked budeme mat taky velky casovy odstup, tak si tam nikto nic nenaplanuje. 🙂

sloniiicek
2. dec 2009

kika a mozno by aj manzel siel. ved nas uz vacsinu pozna. chi chi.

vedvies
2. dec 2009

ahojte babenky,
kika, to Lili prejde. Aj my sme mali take obdobia mamimami a drzanie za ruku a potom to prestalo. Lili je s tebou stale spojena imaginarnou pupocnou snurou a citi, ze sa bude musiet o teba delit s niekym inym. Asi preto je teraz taka citliva. Uz je dost velka a chape vela, tak jej stale opakuj ako ju mas rada, ako ti velmi pomaha a bude pomahat, ako bude kocikovat a ochranovat babo. A dobry tah je, aby babetko donieslo z bruska nejaku hracku sestricke 😉. Urcite ju na to priprav, ze pojdes pre braceka ci sestricku, tak ako pisala veva 😵

U nas Ninka pocuje na slovicka "potrebujem to" a "pomozes mi". Ked neposlucha a ja jej poviem, ze mi velmi pomoze, ked bude dobra a rozumna, tak to vzdy zaberie. Funguje to od zaciatku a stale. A ked mi nieco zoberie, alebo chcem nieco schovat co drzi v ruke, tak pouzijem zazracne slovo: "potrebujem to" a ona mi to bez slova a placu podá. Ako robot 😅 .

evitka gratulujem k fazulke 😉 parada, nech je vsetko oki 😵

velke stretko? no uvidime ako sa budeme mat, ale rada by som vas videla...

dobru nocku 😵

mm1
3. dec 2009

Februárovky boli takto v Terchovej na nejakej big chate....

my sme boli tiež v Terchovej aj v Zázrivej a musím povedať, že je tam KRAAAAAAAAAASNE... a nie je to ani daleko podľa mňa tak na strede...
Alebo ako Vevka písala u nich na Detve.... 🙂

svetluska.p
3. dec 2009

ahoj sojky,
spravte kuk do albumu. dufam, ze mi kikuska odpusti, ze som sa jej neopytala, ci sa mozem zverejnit s jej ratolestou..ale velmi sa mi ta fotka paci 🙂...

veva1
3. dec 2009

ahojky
nase decembrovky boli v Lipt. jane,pacilo sa . Da sa tam aj kupat. Sak miest je vela.
tam kde som ja robila je krasna priroda,moznost opekania vonku pod strechou,len hotel je riadne opotrebovany,no na izbe je sprcha a telka a dala by sa fakt vybavit dobra cena. Ja som tam uz bola s tomom castejsie a bolo fajn,hlavne ked lozil a labilne chodil tak skoro vsade su koberce aj ked nie sterilne ale pre krpcov super.

veva1
3. dec 2009

mm alebo aj ostatne.
nemam vahu ,neviete mierku muky a cukru na objem? Potrebujem 350 g muky a 100g praskovy cukor.
som ja za gazdinu. Som si zabudla dnes v meste kupit. Ale kupila som vykrajovatka.

svetluska.p
3. dec 2009

cau vevus, ja som za ten vas hotel. v pohode, moze byt 🙂.

loss
3. dec 2009

jej za Lipt.jan som aj ja mam to na skok mozem prezistit co ako len vyberte hotel v Avene mozem zariadit zlavu

mm1
3. dec 2009

vevi, jedna kopcovitá lyžiča je 5 dkg

mm1
3. dec 2009

ja už veľa toho nevážim.... 🙂

sloniiicek
3. dec 2009

hlavne,aby nebol problem, ze tam bude vela deticiek. 🙂 mne je jedno, kde to bude. 🙂 hlavne, aby kazdy to mal tak akurat a mohol prist. a hlavne, nech to nie je nejako az tak moooc drahe, radsej sa uskromnime. chi chi. 🙂 a ani prilis lacne. 🙂 ale sprchy na izbe by boli super. hlavne, ked mame deti.

svetluska.p
3. dec 2009

ppreto sa mi pozdava ten vevin hotel. mozno nie je novy, ale myslim, ze nejaku uroven ma, nie je najdrahsi a na peknom mieste.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre