Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

retkvicka
15. mar 2010

svetlus 😀 😀 , beriem ta za slovo, hihihi
prave som dotlacila zemiakovu kasu s rostenkou a kyslou uhorkou....tlacila by som to v kuse. mnam 😝

habibi78
15. mar 2010

svetlus, fajnove babatko.... 😵 😵 😵
to mojej stacila voda a suchy rozok a magnezium..... nic ine nechcela..... 😀 😀 😀 😀

retkvicka
15. mar 2010

veru 😀 😀 😀

mm1
15. mar 2010

svetlus, inspirovala si sa naším obedom v sobotu??? 😀

A Svetlušky sa na východe nestretli???????

habibi78
15. mar 2010

mm, nestretli.... 😖
ako vzdy...planovali,planovali, nevyslo.... ale este mozno stretneme.... 😉
Natalka sa ma ako? Sikulka je to?

retkvicka
15. mar 2010

nee nestretli, bo jedna svetluska fici na ATB

evitkamalicka
15. mar 2010

Spišská Nová Ves - moje rodné mesto 😵

habibi78
15. mar 2010

evit,vitaj v klube.... 😵 😵 😵 😵
ako casto chodis domov?

evitkamalicka
15. mar 2010

habi a ty kam chodis na vychod? no kym sme nemali auto tak asi 2x do roka a nasi sem skoro kazdy mesiac, ale uz mame vodicaky a auticko tak teraz to bude castejsie

petruci6
15. mar 2010

vsetko najlepsie svetlusky k meninkam 😵 😵

mm1
15. mar 2010

Habi, Natálka v pohode.... včera tri hodiny na tom vetre piekla na chalupe koláčiky na piesku a vravím je....
Nati, poď už domov, je zima...
a odpoveď.... neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee mami, Nati ma teple uky, zima neni iba úka vetol, pod von... 🙂 😀
ale líca mala potom ako Marfuška z Mrázika...

retkvicka
15. mar 2010

petrus, vdaka 🙂

habibi78
15. mar 2010

evit, mna to stale musi zaviat az do Bardejova.... tiez v poslednej dobe chodia skor nasi k nam ako my k nim...ak uz idem k nim, tak na mesiac.... 😀 na mesiac cez prazdniny a v zime....teraz to vyslo tak medzi tym.... 😀

mm, aka zlata.... 😀 😀 😀 😀 ocividne tiez rada rozprava.... 😀 mne sa moja rozhovorila teraz na vychode, ide nonstop..... konecne zacala zliepat vety.... on aobla stale taka v kutiku oproti sestrinej malej,ta ma 4 roky...a teraz uz ked sofi nieco chce, tak soti do Livie a pove...Livka nabok, sofi chce sediet pri babke.... uz sa neda,minule sa uz aj pobili.... 😀 😀 😀

petru, velka vdaka..... 😵 😵

mm1
15. mar 2010

habi: aj Natali sa rozrozprávala tieto dva posledné tt. 🙂

lolka
15. mar 2010

babulky poradte....kedy je dobre zacat s "vecernym rezimom" ako kupel, papanie uz v spalni a potom spinkanie ? ako to mate vy s drobcami ? myslite, ze si to uz Viki vie zapamatat resp. ci ju telka uz moze rusit ?
doteraz sme to mali tak vseljak, ako to vyslo, ale chceme si dat rezim aby bola na to zvyknuta a vedela co ju caka 😅
a ked zaspava, ma niekedy iba privrete viecka a oci je dost "behaju" a vyzera to strasne, az sme sa zlakli, oci prevratene......je to oki ? ked spi uz tuho, tak normalne zavrete ocka.

dakujeeeeem 🙂 cez den mi doma moc nespinka, tak nist nestiham, drichme len vonku, tak sa stale "vencime" 😅

habibi78
15. mar 2010

loli, ja by som s rezimom uz zacala,... radsej skor ako ju potom preucat....
neboj, to behanie ociek je v poho, asi je pri zaspavani pre nu vela vnemov..... moja mala si zvykla zaspavat iba v uplnom tichu a v posteli, co tiez nie je nic moc.....
dajte si vecer o siedmej kupanie, papanie a spanok, teda myslim tym odchod do spalne, svietit len pri lampicke, tichy rezim, citanie knizky, ziadny hluk, telka..... ono to nebude fungovat hned od zaciatku, nam to chvilu trvalo, ale ak to budes robit denne v ten isty cas, ona sa prisposobi a pochopi ze je cas ist spat... 😵

lolka
15. mar 2010

a zacala mi trosku grckat.....po jedle ju dam vzdy odgrnut, ale aj po takej pol hodke, hodine trochu vygrcne. neni to vela, ale je. a to ju mam aj na rukach, takze nelezi a predsa sa jej to vrati do ust. moze to byt tym, ze hltavo pije a nasaje aj vela vzduchu ? z toho vzduchu ma aj prdiky, takze niekedy len chuda krci a vystiera nozicky. ked pocvicime, tak este popuka, ale to vacsinou aj trochu vygrcne 😒

habibi78
15. mar 2010

lolka, to len mozno preto, ze sa vela napapka.... 😉
hlavne nech spinka s vyvysenou hlavkou, moja mala neodgrciavala vobec na rukach po jedle.... velakrat si odgrcla aj hodinu po jedle v spanku....
reflux nema? boli ste na sono? ale keby mala reflux, to by vrackala viac....

lolka
15. mar 2010

habibi, dakujem. vcera sme mali narocny vecer, uspavali sme 2 hodky, ale to mozno aj preto, ze tu bolo 5 ludi na navsteve a mohlo ju to rusit. chcela som ju ulozit o 19.30, ale kym naozaj zaspala bolo 22.00 hod. 😅 bola to fuska, ale potom spinkala az do 3.30, tak som si aj pospala 😅
nabehneme na tento rezim, snad to bude potom lahsie 😅

lolka
15. mar 2010

no, myslim, ze to reflux nebude.....neviem, teda aspon podla toho co som citala. to by mala grckat viac.....o tyzden mame poradnu, tak sa opytam. skor to bude tym, ze pahltne pije, niekedy az z toho zacne kaslat, ako jej zabieha (je to moj maly pazravec 😀 ....
a vyvysenu hlavku mame, napr. dnes si v noci aj odgrgla, ale potom v spanku aj vygrcla, ani neviem kedy lebo neplakala.

habibi78
15. mar 2010

no, pri refluxe by to bolo horsie....
skuste novy rezim, uvidis, ze to bude fajn, drzte sa, daj vediet.... 😉

lolka
15. mar 2010

dakujem, napisem ako nam to ide 😉
normalne si popijam kavicku.....aky veget......ale odpocitavam minuty, kedy sa zobudi, spi uz skoro 2 hodiny 😵

mm1
15. mar 2010

Loli, podľa mňa je to tiež len preto, že veľa ti spapká..... nebude to reflux neboj 🙂

trpezliva
15. mar 2010

Lolka, my sme u Lili maly taky rezim, ze az...vsetko presne o tom istom case. Teraz pri Johanke to je uplny opak. Kupeme len ked mame cas a do postele chodi niekedy aj o 18:30, podla toho ako je unavena. To uz na nej vidim, ze ked place v kazdej polohe, nechce papat, prebalena je..ze asi uz je cas na spanok. Umyjem rychlo zadok v umyvadle, supnem na postel na brusko..trosku mrnci/niekedy viac a dlhsie/no nakoniec zaspi sama. MEdzitym my veceriame, kupeme Lili a absolvujeme ritualy s nou. Ona je doteraz taka, ze vsetko musi mat rovnako a ked vynechame jedinu vec, tak uz je nespokojna a nezaspi. /napr. vzdy treba ist zakyvat Emilovi na dobru noc predtym ako ju ukladam do postielky/. Podla mna to je dobre, ked maju deti rezim, som zvedava, co vyrastie z Johanky, ona chuda robi vsetko podla toho, co prave robime s Lili, aj pocas dna ju casto musim budit, ked chceme ist niekam a casto si ani nema cas poriadne pospat, potom je mrzuta. AJ vcera sme isli z navstevy na navstevu, tak spala len v aute, na rukach, v kociku spi tiez len vtedy, ked idem s Lili von a to ked prideme domov, tak ju treba vzdy zobudit. Moje uz tiez spia skoro 2 hodky, ja som s nimi tiez spala. 😝
S tym grckanim neporadim, nasa ani negrga, ani negrcka...mozno ze aj hej, len potom vzdy lezi na brusku tak to z nej nejako vytecie pocas spanku a vidim len mokry fliacik pod nou.
Lolka,porad, hladame restiku po tom uvitani do zivota, niekde vo vasom okoli, kde maju oddelenu miestnost asi pre 25 ludi, najlepsie aj s detskym kutikom. 😵

trpezliva
15. mar 2010

http://www.strollerdepot.com/items/combi-twin-s...
toto je nas novy kocik pre baby 🙂 🙂

mm1
15. mar 2010

Kikuš, pekný kočík......
a Biela pani, tam ten salonik dolu....? ale sú tam schody.... 🙂

mm1
15. mar 2010

aj keď to tam asi nie je také veľké, teraz ma napadlo 😲

veva1
15. mar 2010

Ahojte
svetlus vsetko naj
ja som rodacka z gelnice
lolka z refluxu by grckala prudom a vela 😉

smejko1
15. mar 2010

kika a s takym sirokym kocikom sa niekam aj zmestis? a nevadi Ti, ze strieska sa neda uplne sklopit proti slnku ?

no a este sa chcem opytat, tie co mate uz 2 deti, ako si ich tuliyte v posteli k sebe? teraz mam z toho depku, ze ako si ich budem oboch k sebe tulit, ked v noci budu s nami v postielke??

no idem kusok docitat, a spat lebo som klasicky strasne unavenaaaaaa ( viem, ze sa opakujem, ale ono sa to vobec nezlepsuje skor naopak)

loli - ja som rezimom zacala skoro hned..... deti miluju ritualy a opakovanie znamych veci ich ukludnuje, a to grcanie... neviem, nechcem sudit, lebo ja som si svoje odzila a radsej nech to posudi lekar....... len ked z toho neplace tak to nevyzera nebezpecne

smejko1
15. mar 2010

a svetlankam sice az takto vecer, ale aj tak zo srdca - zelame vsetko naj naj naj...... 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre