Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lolka
22. jan 2009

stani, tiez neviem o com hovorila 😅
lucim, pekne fotecky, to si mala teraz svadbu ? faro pre drobca je pekne 😉

evitkamalicka
22. jan 2009

baby to sa robi zo zapaliek tie uhlicky, moja mamina to tiez uz robila viackrat Adamkovi lebo to urieknutie zdedil po mne a ja mam aj teraz s tym hocikedy problem

zuzkaprofant
22. jan 2009

petru daj malej na rucku alebo nozku cervenu stuzku a staleked prides domov s prechadzky ju pospluvaj 😀

lucim
22. jan 2009

aaahojte slniecka , ako sa dari? ja som si dala 2 dni volno, dolahla na mna choroba, tak som to v praci zabalila.

stanka - srdiecko, dnes z naseho rande nic nebude , aj keby siom vladala, nechcela by som vas nakazit a uz som doma ... tak to zase posunieme . jo? buduci tyzden mam zatial cely volny.

loli , nee, to su fotky z pred roka a pol - len na julovkach sa odtajnujeme a vkladame sa do albumov. 😉
co to tu carujete?

sloniiicek
22. jan 2009

ahojte kocky. ako sa mate, co je nove? davno som tu nebola. minuly tyzden sme mali 6 mesiacikov. a zacali sme s prikramami. nieco nam chuti a nieco nie. inak na svoje vyrocie sa zacala konecne pretacat z bruska na chrbatik. a dnes sa mi skoro z chrbatika na brusko. a ina vcera sme boli 1x cvicit s detickami v nasom veku. bolo to super.

sloniiicek
22. jan 2009

ked rozpravate o tom umelom mliecku a kojeni. tak ja som nikdy neprikrmovala martinku umelym mlieckom. ked papala 10 min. tak som ju nechala tak, ked papala 20 min. tak to bolo tiez vpohode. ona sa vzdy najedla kolko potrebovala. a davala som jej vtedy, ked zacala plakat. zo zaciatku to bolo mozno kazdu hodinu dve a potom sa to predlzovalo. teraz vydrzi aj 3-4 hodinky. a plne prsia som mavala len vnoci, lebo mi spinkal 6-8 hodin vkuse.

petru - nemusis sa vobec bat. ona si vzdy odsaje kolko potrebuje. a ked pribera, nie je dovod dokrmovat ju. staci jej tvoje mliecko.

inak sa hovori, ze dieta je najlepsia odsavacka. co je pravda. aj ked si odsajes mliecko, tak dieta dokaze este viac. a ja si neviem odsavat rukou. mne to vobec nejde. ja mam elektricku a je to pohodlne.

bianca
22. jan 2009

ahojte

sloni som opakovane kojila aj 2 hodiny v kuse a ked som uz potom nevladala a zobrala jej cecek tak bol krik.To sa podte nedalo

veva1
22. jan 2009

ahojky
bianka ona bola ceckomaniacka 😀 ,ona si na ciciku vegetila a nie pila 😉

veva1
22. jan 2009

moj nazor baby je ze mliecko ste nemali preto ze dietky boli zle prichytene,alebo lenive poriadne potiahnut a tak vecne hladne 😉 neverte na nejaku dedicnost a podobne veci. Urcite keby vam toto niekto nepovedal ze ste to zdedili alebo cosi podobne tak vas ani nenapadne ze je mlieka malo ale sa pytate preco dietko tolko saje??? Verim vam ze kazdu chvilu dve hodky kojit je strasne tazke a vlasne aj nezvladnutelne a ze ste urobili co ste mohli,len ak budete mat druhe dietatko tak zavolajte laktacnu poradkinu a dajte si poriadne ukazat co a ako hned od zaciatku ,neverte tomu ze mliecka je malo a pojde to .Ja tomu verim 😉 Ako som uz pisala neuznavam kojenie za kazdu cenu,za nepohodu matky ci dietatka to nestoji,ale vy ste podla mna prestali kojit koli zlym reciam okolia a mozno keby vam poradil niekto skuseny tak by to skoncilo inak 😉

bianca
22. jan 2009

vevus no prave ze ide dve hodky cuckala a bola stale hladna.Par krat mi zaspala i bez prikrmu ale to len o 2 v noci ked bola total eror.Inak stale vrestala.Prvy mesiac bol priserny

veva1
22. jan 2009

ved to si myslim biaca ze ona si cucikala ale nepotiahla poriadne no a ked dostala prikrm ten isiel lahko cez cumlik,tak uz potom fungovala stale tak,cicik si dudlala z flasky pila a mliecko sa tvorit prestalo na zaklade toho.Nie ze dudlala preto lebo mliecka bolo malo.
aby ste si nemysleli ze som ako tie co sa tvaria a myslia ze ste kojit nechceli ja si len myslim ze dovod nebol malo mlieke ale zle pricucnutie.

bianca
22. jan 2009

veva my sme prave ze nedavali cez flasku mlieko strasne dlho.Lopotili sme sa so striekackami a mala tahala cez prst.No des a hruza.Palce ozuzlane,mala stale kuckala a potom sme navyse zistili ze ked sa napila materskeho tak stael vsetko vyzvracala. S dr sme stale zistovali ci nema reflux a podobne capiny.Ked som prestala kojit tak mala prestala zvracat.Teraz sem tam ublinke ale je to uplne o niecom inom

veva1
22. jan 2009

tak v tom muselo byt daco ine bianca,ale ako tvrdim nie nedostatok mlieka. Tak ste si riadne vytrpeli ☹ ,prave pretoto tvrdim ze nestoji za to kojit za kazdu cenu. Tomasko tiez keby sa nekojil by uz pravdepodobne prespal celu noc a teraz je aj 10x hore,moj ceckomaniacik 😀 ,ked bol malinky tak len co oci otvoril tak hned cicik,isiel spat cicik,unaveny cicik,no vkuse cisterne poruke 😀 ,vydrzala som len preto ze som si nevedela predstavit ze ked spusti ten rev ako budem ja to umele rychlo zohrievat.

bianca
22. jan 2009

juj on uz je velky chlap.Nasa jednu dobu spala od 21 do 7 do rana.To bol zivot.Teraz sa budi tak akolo 4-5 a terorizuje az do obeda.Potom po obede odvacne v postielke a je klud

veva1
22. jan 2009

no ja som uz 13 mesiacov nespala dlhsie ako dve hodky vkuse 😅
tak sa drzkajte baby a za tym kojenim az tak nesmutte,pomyslite si ze vam vas rocny poklad v noci aj 10xzavola daaaaaaj
dobru babky

bianca
22. jan 2009

dobru Vevus.Inak som pozerala vase fotecka a tak nadhernu tortu ako mal Tominko na 1.nar som este nevidela

stankatt
22. jan 2009

ahojte idem vas trosku pocitat 🙂

stankatt
22. jan 2009

Vevi praveze mala sa vedela velmi dobre prisat, tahala tak, ze som to citila. Aj sestricka povedala ze sa nadherne prisala. Mne sa prsia absolutne nenaliali. Cele tehu a aj po nom mam stale rovnake cislo. Ale uz dost o kojeni.

bianca
22. jan 2009

stanka ahoj,

inak ja som ani raz necitila ze,,by mi prislo mlieko,,

stankatt
22. jan 2009

Lucim dufam ze sa skoro uzdravis 😉

bianca
22. jan 2009

stani malej to tak pristane v tej stolicke 😵 je prekrasna

stankatt
22. jan 2009

ale sa tam vie aj pekne jedovat 😉

bianca
22. jan 2009

fakt?Ja som zvedafson co bude robit nasa.POmalicky uz budeme zacinat davat prvy prikrm ale este trosku poskam lebo je narodena 3 tyzdne skoro a dr nam hovorila ze mame zacat medzi 4-5 mesiacom

stankatt
22. jan 2009

je to sranda, jak sa tvari 😀 Pri prvej lyzicke tak, ze neviem ci to zhltne, alebo mi to vypluje medzi oci 😅

stankatt
22. jan 2009

idem hajat 🙂 dobru nocku

bianca
22. jan 2009

dobru a kludnu noc prajeme 😵

veva1
23. jan 2009

ahojte
stani veru dost o kojeni,hlavne ze deti papaju a prospievaju,su zdravucke tak co budeme tapat preco a ako.
idem pozriet tu stolickovu foto
bianca take torty uz robi nejedna sikovna pekarka,to kupuju nejaku marcipanovu hmotu a z nej to robia.No tato bola uzasna aj chutovo,karamelovo cokoladova,nepresladena,mnamkova.

veva1
23. jan 2009

stani zlata je keby tomko uz nemal dohodnutu frajerocku,( trpezliva 😀 ) tak by som sa aj povtierala 😀

trpezliva
23. jan 2009

ANo, ano, presne tak..ziadne take..Lili a Tomino to uz maju davno dohodnute. 🙂 🙂
ale my fakt kazdemu hovorime, ze Lili ma frajera maleho Detvana 😝 .
idem aj ja pokukat fotky..

veva1
23. jan 2009

kikus a ako sa beha s kocikom? Ja chodievam na take par km prechadzky s tomim do mesta mame to 7 km a uz som zodrala gumy,museli sme v pondelok kupit nove 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre