Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

bershka
10. feb 2009

no tým som si prešla aj ja. rozmýšlala som, čo ke´d mi ho vymenia...

idem si vyložiť tie moje prasačie kopýtka, lebo už ma bolia 😉

trpezliva
10. feb 2009

zuzi, to rychlo spoznas ktore babo je tvoje..ved predsa to najkrajsie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

emily3
10. feb 2009

zuzka 😀 , porody nepozeraj....zakaz...kazda zena to preziva inac a ked pozeram spatne na moje tri---kazdy bol iny. Druhy som nezvladala, nebola som nan psychicky pripravena, prisiel o dva tyzdne skor ako som cakala a taky bordel som tam robila..jacala som a museli ma krotit aby som neplasila ostatne rodicky, ale mne to bolo jedno 😅
ale treti som si povedala ze nebudem jacat, pekne to predycham a budem " disciplinovana" rodicka a bol v pohode. samo ked prisli tie prave kontrakcie, som si povedala a je to tu...ziadna panika, len som to predychavala a znasala sa po miestnosti, horsie to bolo na stole ale snazila som sa byt v poho a samotny porod nie je taky strasny, lebo ked tlacis pocas kontrakcie tak to neboli. najhorsie je ten prechod medzii prvou a druhou dobou, ked mas kontrakcie, ktore ta nutia tlacit ale este nemozes...
a nechaj si maleho potom polozit na brucho, je to velmi prijemny pocit. Miska mi hned po porode polozili a bolo to uzasne, ako sme sa ksebe tulkali. keby ho nemuseli vazit a tie blbosti okolo , nedala by som ho za nic a tak by sme spolu ostali co najdlhjsie 😉 ..na toto sa tesim.

a po porode sa o tom nehovori ale ked sa zacne stahovat maternica, to je ina brutalita...krvacas a mas krce brrrr...a dobre uz nebudem strasit. proste si to zena "vytrpi" ten porod a potom po porode.
a z vahy si nerob nejak estra velku hlavu. teraz som niekde citala ze zena priemerne priberie 13kg 😅 😀 no to by som chcela vediet ktore zeny, lebo ako som uz pisala ja som priemerne pribrala tych 18kg 😅

trpezliva
10. feb 2009

ale ze je to tak baby, ze kazda mamina vidi svoje babo ze je uplne najkrajsie so vsetkych..a pritom ked kukam cudzie albumy, tak nie kazde je krasne, ale pre tu maminu je..chapete co chcem povedat. 😵

emily3
10. feb 2009

kika 😉

zuzkaprofant
10. feb 2009

ved ja viem ale ved kazda zvas sa bala to je normalne ja sa na nase babatko velmi tesim , stale si predstavujem ake to bude 😀 😀

emily a to viem ze po porode to mozno boli velmi ved sa ti to tam musi vsetko poskladat upravit tak si viem predstavcit zase sa najojcim ale co uz 😀 😀

ale mam pocit ze dako sa to vlecie tento mesiac ja uz by som chcela mat za sebou vsetko 😀

emily3
10. feb 2009

zuzka si pekna tehulka 😉 😀
v teme septembrovky kde som, si tam zatial vytrcaju bruska a snazia sa tam nieco vidiet 😉 , ja som pri prvom tehu dennodene stala pred zrkadlom a pozerala na brusko , ale teraz nestiham a som rada ze nieje este nic vidiet, lebo pride 4-5 mesiac a ja budem ako ta najvacsia slonica a v 6 mesiaci sa ma budu pytat ci uz rodim 😵
ale stoji to za to. a potom ta vychova, ako bbatko rastie, rastu aj naroky.

trpezliva
10. feb 2009

emiyl nevies mi poradit, nemalo niektore z tvojich deti taku uchylku, ze ked sa malo ist spat, tak sa stavali v postielke, aj 20krat..a vzdy musim vojst, vratit ju spat na chrbatik..a kym vyjdem von, znova je na kolenach...atd.atd. toto trvalo dve hodiny. ako ju udrzat v lahu?? 😕

zuzkaprofant
10. feb 2009

kika asi posiluje nozky mala🙂)

emily inac klobuk dole ze ako to zvladas vsetko a este aj skola ty si super mama 😀 😀

ja si myslim ze pri druhom babu uz tak jojkat nebudem lebo budem vediet co a ako teraz je vsetko nove pre mna a preto som niekedy v strese
zajtra zase cvicim uz sa tesim pride hebame tak pokecame co a ako 😀

emily3
10. feb 2009

kika priviazat? 😅
kazde dieta je ine...mozno by si ju tam mala nechat tak. nas Miso bud zaspi hned ( aj to stava) alebo sa v postielke stale mrvy a kotula a prehadzuje...nechame ho vyblacat ( ale ked je to uz velmi hrozne, tak ho ideme utisit, dam mu cajik a potom zaspi-)
myslim si ze vynudcuje pozornost a vie ze ked sa postavi, tak vy pridete....mozno keby si zostala pri nej dlhsie hladkala, alebo jej spievala alebo povedala rozpravku...by sa ta nasytila a nemala by potrebu sa ta stale domahat.

ja starsich vecerny ritual, sa pomodlime a este rozpravka a potom kazdeho musim poskrabkat a spievat im pri tom pesnicky 😝 ...nekonecny kolotoc. ale oni sa pri tom upokoja a su spokojni ze som s nimi.

emily3
10. feb 2009

zuzka no neviem co som super...nechci vidiet ako teraz vyzera nasa domacnost, nie som schopna nic urobit. fakt robim len tie najnutnejsie veci...maje jednu izbu volnu ( zatial) tam susim pradlo a len ho zvesim a necham tam. nevladzem ho uz poskladat a nastrkat do skriniek...ono sa aj tak zase povytahuje a je to stale kolotoc..tak uz vsetci chodia do tej izby a hladaju si vec 😅 😀
a rano len zufalo pozeram , ze kde mam zacat...ci v kuchyni z riadmi, ale v detskej a pod...a ked upracem jednu izbu Misko sa postara o zabavu aby som sa nenudila a robi mi veci navyse 😒 🙄 ...ale tak do skoly chodia v cistom, a ked nestihnem navarit...lubia aj rozky 😅

zuzkaprofant
10. feb 2009

emily ja sa tiez s malicky modlim 😀 😀 pohladkam brusko a poviem ruzky zlozime a modlime sa s maminkou a ono tak kopka ale potom si poprajeme dobru nocku a uz spinkame do 15min 😀 😀 ja ho od mala ucim ale viete co sa bojim ze cely den mi bude spinkat a v noci bude hore ako teraz v brusku aby si nezvyklo lebo to ma tak pomiesane nase male cez den ho necitit velmi malicko ale od 22hodke ked martin ma prist domov mi ho stale cakame tak zacne kopat a az do 4 rana kopka aj dlhsie 😀 😀 😀

dievcata inac davali ste takym malim babatkam po narodeni v lete pit aj vodicku ci staci ked budem kojit? lebo by som si dala na sk kupit lucku vodu to je pre deti ci co sa dava lebo teraz pridu nasi na aute tak by mi doniesli lebo potom uz tak nepridu vo velkom

emily3
10. feb 2009

no a teraz , ked maly spi aby som si oddychla aj ja, alebo nieco urobila tu svami pisem 😅 ...takze tak 😀 😀 😀

trpezliva
10. feb 2009

dik 🙂 ze priviazat....skor som myslela, ze ju prilahnem.... 😎 .
no skusim pri dalsom uspavani nieco vymysliet..ale ja som jej aj spievala, aj hladkala..ale aj tak sa domahala von z postielky. ale fakt, klobuk dole ako super to zvladas pri troch detoch. v teme dvojickovo jedna mamina ma tri deti, z toho sedemmesacne dvojicky a zase je tehulka. no sranda. a ja sa tu stazujem..... 😕

zuzkaprofant
10. feb 2009

emily ta izba je supe vec urob si znej taky akoby satnik a mas pokoj tam bude bordelik a hotovo ja som sama doma a u nas vypada niekedy ako po vybuchu 😀 😀

trpezliva
10. feb 2009

staciiiiiiiii kojit!!!!!!!
no idem, uz je liluska hore...dufam, ze zabudla na ten cirkus co sme prezili pri uspavani a bude sa na mna krasne usmievat 🙂

zuzkaprofant
10. feb 2009

kika a nebude smadne male 😀 😀

emily3
10. feb 2009

kika Monika zaspavala pri kojeni, ale to vydrzala dudkat aj dve hodky...

zuzka no dlho mi ta izba nezostane, lebo to planujeme dat nasej dcere a druhej izbe budu chalani a v tretej je nasa spalna s babatkom a stvrta je obyvacka a...skoncili sme

emily3
10. feb 2009

zuzka hej staci kojit...aj malu som len kojila a to mi "okolie" tvrdilo ze jej to nestaci...bude mozno chciet pist, ale tvoje mliecko by malo stacit....

zuzkaprofant
10. feb 2009

jaaaaaaaaaaj tak aspon na cas 😀

cucuska
autor
10. feb 2009

aaahhhooojjjttteee

petruci6
10. feb 2009

ahojte,
bianca zahlasovane 😉
pozeram,ze bershka este nerodi,teraz tu uz budem kukat kazdy den,kedy sa Sarinka narodi 😵 😵

ja som dnes bola s malou u koznej,vraj to ma seboreu,chcela ma poslat do nemocnice s nou,lebo ze to uz ma aj na telicku,ale som ju prehovorila,ze to doma zvladneme,tak mi dala hypermangan do kupela a nejake masticky,ale to jej nechcem davat,lebo su to hormonalne masti...ja ked som bola este decko mama mi natrela na hlavu horm mast,kt jej predpisali a odvtedy mi tam nerastu vlasy,vdakabohu,ze to bolo velke asi ako cent
nechcem aby to uskodilo aj malej
pouzivam sebamed,vraj ten mozem aj nadalej,ze je dobry,hadam nas to rychlo prejde
v piatok mame kontrolu,tak uvidime

emmaelzer
10. feb 2009

petruci co je to seborea?

lucim
10. feb 2009

zvysena produkcia mazu....

habibi78
10. feb 2009

bianca, od nás máte 10 bodov 😵

trpezlivka, mala som iný nick na MS a na MK, to sa adminom nepáčilo...aj mi to vyhovuje, lebo kvôli svadbe na MS mrkne sem tam aj drahý, tak som krytá..... 😀

petru, Sofi má atopický ekzém a tiež jej robí dobre Sebamed....

habibi78
10. feb 2009

inak , od dnešného rána som chorá aj ja...horúčky, potom zase zimnica, bolesti hlavy a klbov, hrdlo si ani necítim.... tak sa to asi u Sofi prejavilo skôr ako u mna.... ona už je vysmiata a ja zase hotová..... 😀

zuzkaprofant
10. feb 2009

habibi 😀 😀 😀 akurat mi kamoska volala tak tiez su chory ale jej male nikdy nevylezi takze oni v kuse kazdy mesiac nieco maju

petruci6
10. feb 2009

luci to znamena,ze sa bude viac potit,alebo co? z coho to vznika?

habibi tak papaj homeo,ked si chora
sofi to ma ako casto? to sa neda uplne vyliecit?aj ju to svrbi?

lucim
10. feb 2009

peti vznika to z momentalnej nerovnovahy na pokozke, u niektorych z rozsirenych porov ... fakt to moze byt docasna zalezitost. ale nepopliest s tym exemom ... premastovanie moze byt kontraproduktivne. inak . ta kortikoidna mast by urcite zabrala, ale aj ja by som ju davalaaz ako uuuuuuuuplne poslednu moznost.

habibi homeo, ano. 😉 oscillo napriklad.

habibi78
10. feb 2009

petru, AE sa jej začal objavovať okolo 10 mesiacov.... ale ona ho má len v zhyboch, hlavne ked sa spotí, alebo ked je nervozna, vtedy sa jej to zhorší...ale teraz bola aj chodá a je to v klude... svrbí ju to, dávam jej 3 x denne Fenistil ale teraz nie, lebo nič nevidieť.... vraj to môže zmiznúť v puberte, ale môže sa to aj zhoršit a nevylieči nikdy... každý lekár má na to iný názor.... 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre