Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

lante
24. feb 2009

Kika, hej v pozadí je Vili ale nie je vidieť, že behá s vysávačom 😀

veva1
24. feb 2009

cafte berske gratulujem 😵
baby 12 hodinovy porod je ako podla knizky 😉 ,to vobec nie je dlho

zuzkaprofant
24. feb 2009

dievcata velkost 62-68 sa nosi do akeho mesiaca bo ja si daam veci do komod a toho cisla mam veeeeeelmi vela tak neviem ci sme to neprehnali 😀 😀

lante
24. feb 2009

Zuzka, záleží od výrobcu. Napr od Loany Vili nosil 62 max do 3m ale od H&M alebo C&A až niekedy cez pol roka. Z H&M bodynka ešte pred mesiacom nosil 74............takže je to rôzne........aj od toho aké je bábo veľké.....Vili je skôr drobec..............teda do dĺžky sa teraz celkom vytiahol, ale nikdy nebol bacuľatý ani taký ako niektoré detičky sú akoby "huspeninové" on je skôr šľachovito-svalový......

lolka
24. feb 2009

tak uz som sa dovolala bershke a vsetky vas pozdravuje 😉
takze, plodova voda jej odtiekla uz v nedelu rano okolo 5.00 hod., ale bolesti este nemala. celý cas mala hore brucho a vobec sa neotvarala. po dvoch vyvolavackach sa uz konecne otvorila - okolo 17.00 hod.(uz jej hrozil cisarak) a pri bolestiach si dala pichnut epidural - prvy moc nezabral, tak supli este jednu davku - a to uz prehnali. bola par hodin na intenzivke a malej zlomily - ako ju tahali - rucicku resp.klucnu kost. to jej samozrejme nepovedali, az ked uz bola po a citila sa dobre, zevraj sa to bezne stava 😕
malu moc nevidela, ale uz dnes jej ju donesu na kojenie a uz sa aj ona citi lepsie, len sa jej toci hlava. doktorka aj sestricky jej vraveli, ze mala je uplne v poriadku a je to riadny kriklun 🙂 v piatok by mali ist domov 🙂

zuzkaprofant
24. feb 2009

lolka to vazne to aky doktor ju odrodil ze sa stava ze zlomia rucicku chuda male

si dost vytrpela chuda to nedavaju hned malu k mamine aby ju videla ja mojho chcem hned vidiet a mat pri sebe ☹

lante uvidime bo mam teraz dilemu ze ci nemame nakupene velmi male veci bo smejko pisla ze jej maly ma uz 74velkost tak neviem

lante
24. feb 2009

Zuzka, no vidíš, a Vili nosil ešte pred mesiacom 74 a to je od Damienka starší o 13 mesiacov.....fakt Veľa záleží od výrobcu. A ja napríkladne nemám rada oblečko na bábätku také aby v ňom bábo "plávalo".

O zlomenej kľúčnej kosti novorodenca som počula už aj ja. A viac krát, takže sa to asi fakt stáva............podľa mňa sa to stáva preto, lebo bábo ťahajú nasilu....a ono má predsa krehké kostičky...

Lolka, kde Bershka rodila?

lante
24. feb 2009

No a ešte záleží aj od toho či nosí široké balenie a na koľko plienok.......lebo tie plienky urobia neuveriteľné "pudlo".

bianca
24. feb 2009

zuzi nasa nosi kosielke c 68 a dupacky 74

habibi78
24. feb 2009

zuzu, ja kupujem oblečko podla oka, lebo v každom ochode je iné číslovanie..... 😠

bianca
24. feb 2009

habibi pravda.Vsetky dupacky co nakupila mamka na sklovensku c.68 su jej male,74 su este trosku vetsie a teraz som kupila 74 tu v CR a su skoro o 5 cm dlhsie

stankatt
24. feb 2009

ahojte, tak bersh uz odpaciva 🙂 inak to sa stava bezne, ze sa zlomi klucna kost ☹ hlavne ze su uz OK 🙂

bianca
24. feb 2009

a este k Bersch musela mat epi zlu pichnuty ked mala problem.Nechapem ako mohla normalne porodit.Je statocna.To su hov...Sa nedivim ze malu museli von tahat

trpezliva
24. feb 2009

Lolka dik za info! kamoske v USA tiez zlomili malickej klucnu kost, chuda, mala to potom tak uviazane par tyzdnov a nemohla tou rukou hybat, aby to mala fixovane. neviem ako sa to lieci u nas. no ale fakt sa to stava casto, ani missedky nie su vynimky... 😎 . a bershka este nebola velmi s malou, no to je horsie. ja som celu noc bola po porode hore a skoro som plakala, ze mi ju nechceli dat. podla mna ked sa mamicka na to citi, tak by malo byt babo pri nej od porodu. aj pri cisarskom. a ked mamina nechce, tak by mohla babo obcas odovzdat sestrickam, aby si oddychla. takto by to podla mna malo fungovat. 🙂
Liljuska spi v kociku v izbe, dufam ze co najdlhsie, lebo do vecera je este daleko.
my nosime 74 aj 80ky oblecko. ale na brusku nam je vsetko male...dostali sme asi 5 dzinsov no nezapneme ani jedny. 😝
akurat objednavam fotky cez jednu stranku, tak sa tu s tym babram.

bianca
24. feb 2009

Kika no babatko na JISke byt nemoze takze po cisarskom asi tazko jedine ze by bola specializovana JISka.Mne malu doniesli asi 3x na kojenie ale nikto sa o mna nestaral.Musela som lezat a len mi ju polozili vedla mna a nazdar

petruci6
24. feb 2009

tak nam sa nechce od vcera spat 😠 uz neviem co s nou

my mame teraz velkost 62, takze tych 68 je akurat po 3mes
ale zalezi od velkosti babatka,moja bola velka hned 😀

zuzkaprofant
24. feb 2009

ako sa moze stat ja by som im dala ked mojmu daco pi porode spravia clovek cele tehu si dava pozor a oni za minutu polamu babu kosti nechapem ☹

loss
24. feb 2009

jeeej bers aj my gratulujeme Sarinke zelame vele,vela mliecka a maminecke odne dobru princeznicku 😵

trpezliva
24. feb 2009

bianca, ja som nebola na JISke, ale na normalnom oddeleni s ostatnymi maminami.
akurat uspavam, dnes trochu skor, aby som mohla pozerat Ordinaciu..cely minuly tyzden som ju kukala len jednym okom.

lolka
24. feb 2009

lante, bershka rodila v Trnave.

este k bershke, malu museli von tahat + sestricky jej lezali na bruchu a vytlacali ju. Sarinka ma este trosku zltacku, ale len mierne, ani ju nemuseli nahrievat.

bianca
24. feb 2009

decka zasa prosiiiiiiiiiiim.za par hodin to konci

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=6850

lolka
24. feb 2009

bianca, mas dalsi hlas 😉

bianca
25. feb 2009

ahojky

Lolka dakujeme.Uz to vyzeralo ze mame vyhrane ale sutaz s nepochopitelnych dovodov dalej bezi a tie potvory utocili celu noc

lia
25. feb 2009

ahojte komu zlomili klucnu kost?? 😕 sarinke?? ☹

lolka
25. feb 2009

ahojte 🙂
ano lius, Sarinke, zevraj sa to stava. ako sla mala von, tak sa nejako pretocila a tym, ze ju tahali resp.vylacali z brucha, tak sa jej zlomila klucna kost ☹

trpezliva
25. feb 2009

ahojte, baby, vcera vecer, kedze som sama doma, tak som tu citala rozne veci na konikovi a zabludila som do najsmutnejsej temy... 😔 😔 jedna mamina tam pridala svoje video, vzpomienku na dievcatko, ktore jej zomrelo. ja som pri tom tak plakala...je to hrozne, ze sa taketo veci stavaju..
tu je pribeh tej maminy...http://www.anjeliky.sk/milenka.htm
a video si kuknite tu cez youtube https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
celu noc som potom na nu myslela....
som taka stastna, ze mam zdravu dceru, budem ju uspavat na rukach ked bude chciet az do puberty, uz som to vzdala, ze nechce zaspinkat sama. aj pred chvilkou som ju nosila asi pol hodinu, kukali sme sa na seba a potom vzdy rovnako sa jej zacnu zatvarat oci..pomalicky..potom uz len bielko vidim..a potom sa zatvoria uplne a zacne si odfukovat na mojich rukach. 😵
prepacte, ze hned z rana som prisla s takouto smutnou temou, ale musela som vam ten link poslat. 😔

trpezliva
25. feb 2009
https://www.youtube.com/watch?v=Uq7eHBxWMGc


tu je to video...
tribit, vidim, ze aj ty si ho vcera v noci pozerala... ☹

bianca
25. feb 2009

hojte

ja som ten pribeh citala uz davnejsie ale pozreni videa tu brecim jak zelva

evitkamalicka
25. feb 2009

Tak som si to precitala a kukla, je to strasne 😢

petruci6
25. feb 2009

nehnevajte sa na mna,ale ja to ani neotvorim,nemozem ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre