Mamičky z missediek

cucuska
15. okt 2008

Je tam toho už naozaj veľa. Dúfam, že sa nikto nenahnevá. Takže babule, sme tu zas a hurá do toho, samozrejme keď si pri tých našich ratolestiach nájdeme štipku času. Takže kto sa uŽ chystá na druhé či tretie tehu???? 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
9. jún 2009

cafte ako sa mi mate moj dnes 1.karat spinkal v noci sam v postielke ta sa tesim lebo pekne spinkal a mrcal len ked bol hladny ale to ja som zaspala a chudacik ostal o hlade 😀 😀
dievcata moj uz od vcera nekakal ma koliky asi len cika a prdka ale nevie sa mi vykakat pred tym aj 5krat za den sa vykakal a teraz nic chudacik len nech nie je po mne v tom

inac dnes idem na kontrolu ku gynekolog po porode berem aj maleho lebo mm si nemohol zobrat dovcu tak to bude veselo ked maly zacne kricat ked budem v ordinacii budu tam mat veselo poradne 😀 😀

smejko no to leti a poriadne mi rasite pred ocami a sa mi meni najnovsie sa mi vcera pretocil kukam a on sa toci s chrbatika na bok a dookola tak uz ho nenechavam sameho ani na posteli len tak aby mi uz nespadol a zistil ze ma hlas tak tak vreska ze az len tak zo srandy skusa ma kolko znesiem bo ked pride mm tak je tisko 😀 😀

a poradte mi dako mam malo mlieka uz staci to zattial malemu ale niekedy by si este dal aa nejde co si mam na to dat vinea nepomaha asi stoho ho brusko boli

petruci6
9. jún 2009

lante GRATULUJEMEEEEEEEEEEEEEE 🙂 🙂

zuzi vela polievok a tekutin 😉

luci si na rade 🙂

cucuska
autor
9. jún 2009

zuzka ty len kojíš????? ak len kojíš tak sa detišky môžu kakať aj 6 krát za deň a aj raz za 7 dní. Mne malá kakala do každej plienky a zrazu len raz za týždeň. 😉
A ja chcem tiež pochváliť : Emka sa už 5 dní pýta kakať 😀 😀 😀 😀 😀
baby dnes mam sksku idem aj s malou, nema ju kto strážiť tak to bude zaujímavé 😀 😀 😀

zuzkaprofant
9. jún 2009

koji no odsavam a tak davam a sem tam cicikujeme bo ke len ciciku tak je hladny tolko si sam neodsaje a tak ja potom musim kojit kazdu hodku bo je hladny a davam uz aj cajik feniklovy

cucuska ty tak jak ja ja idem s malym ku gynekologov 😀 neboj zober si ju aj do vnutra hned budes mat skusku 😀

sloniiicek
9. jún 2009

jeej, gratulujeme lante k drobcekovi....

my mame dnes s muzickom vyrocie svadby. 😀

sloniiicek
9. jún 2009

inak sme boli vcera na kardiologii a selest srdiecka sa nepotvrdil. a pribrali sme za mesiac 190 g, co je uspech, lebo predtym za 2 mesiace 120g. a doktorka nas poslala na neurologiu. lebo stale krizime nozicky k sebe a aj to, ze len teraz zacala stvornozkovat.

smejko1
9. jún 2009

adka blahozelam k vyrociu uzite si pekny dnik

cucuska - blahozelam ku pytaniu sa kakat.,.... ja som zacala maleho davat na nocnik ked sa zobudi a vcera sa tam vykakal..... sikuliacik, ani nevedel ako 😀

zuzka - ja si myslim, ze neni spravne ze si odsavas radsej ako kojis z prsnika....... to totiz nevydrzis dlho, hlavne ked sa maly uz bude viac hybat a nebudes stihat a tiez sa ti tvorba mlieka nedokaze ustalit na potreby maleho a tiez sa maly moze odnaucit tahat z prska......... ja by som presla vylucne na prsko...... mozno jeden den bude tazko ale inak.......... no to je moj nazor..... ale ty sama musis najleosie vediet co Ti vyhovuje

zuzkaprofant
9. jún 2009

smejkjo keby moj pil normalne ako ostatne deti s cicika tak by som kojila ale on tak potahne 5 min a zaspi nezobudi ho nikto a o pol hodky je hladny zase a mna uz nebavi kojit kazdu hodku na 4krat

stankatt
9. jún 2009

ahojte, gratulujeme k pokrokom.. 🙂
Sloni ani Monika nechce stvornozkovat, stale si sada....

petruci6
9. jún 2009

zuzi to je uplne normalne ako pije malicky,ln ho prikladaj co najcastejsie,aj ked kazdu pol hodinku
on sa to po case nauci vytahat viac a na dlhsie
moja to robila tiez,cim viac prikladas,tym viac mliecka sa spravi
my sme pili po 5 min az do 5 mesiaca a teraz uz len 2min a koniec

petruci6
9. jún 2009

zuzi smejko ma pravdu,neuc ho na flasku,moze ti potom odmietat prsnik

my uz mame opacny problem,uz by som jej chcela davat aspon cajik,ale nic mi nevypije z flasky,ani vodu,mlieko, caj

h0blinka
9. jún 2009

no cafte kofky,
vidim ze som prisla vhod
Lante gratulujem 🙂 uzi si to s dvoma certmi riadny misiacik je to
ako sa mate babusky?
certikovia posluchajuu?

zuzkaprofant
9. jún 2009

no len moj pije aj hodku a potom mam pauzu tak 1,5 az 2 hodky a zase chce a medzi tym ho vlacim po rukach nemam cas si kedy uvarit jest taky blby kolotoc a ked nejem nemam mlieko tak na enrvu to je ale dnes mi konencne zobral cicik bez tej umelej hluposti a cucual tak som rada lebo to teraz mi nevedel chytiti bradafku asi sa u znatiahla za mesiac 😀 😀

trpezliva
9. jún 2009

lante, gratulujeme aj my k malemu lantikovi a tesime sa na fotky.
zuzi, baby maju pravdu, kojenie je naj, naj..este vydrrrrrz. len potom to odstavenie je asi take narocne ako samotne kojenie, ale mi to uz mame za sebou, som az sama prekvapena, ako to Liluska rychlo pochopila. uz si ani nevzpomenie, aj ked ma vidi bez podprdy. 😝
chystam sa s nou na kupko, dnes nam tu za rohom otvaraju sezonu na Rosnicke. sa taaak tesim. su tam nove tobogany a bazeny, urcite sa bude Lili pacit, len este cakam, aby sa zobudila. a dnes je zadarmo vstupne. 😵

zuzkaprofant
9. jún 2009

ako myslite ze je problemove ze hlada stale cicusku, no moj maly ju hlada u martina normalne ho kuse do tricka 😀 😀
uz sme spat z kontorly tak som oki o pol rojka zase mam prist ked prestanem kojit na vysetrenie dake na rakovinu a sa ma doky pytal ci chcem baby tabletky ja ze naco ja spim v deckej muz v spalni tak sa smial 😀 😀 sestricka sa odklada kym sa ja poradne vyspim 😉

emily3
9. jún 2009

ahojte, kika boli ste sa kupat? kolko tam je vzstupne?
baby gratulujem k pokrokom, no nas Miso si len tak sada na nocnik a este sa mu nejak extra nepodarilo nic...alebo ho posadim aj na wc tvari sa ze tlaci " eeeeeeeeeee" a to je vsetko, este si na to pockame...

zuzka na to vysetrenie ma poslal aj moj dr, ked som bola v novembri na preventivke, ze ked prestanem kojit..tak som si myslela ze budem kojit tak rok a pol..tak najskor ze v novembri sa tam dostanem...no a nedostanem lebo budem zase kojit 😅 ...a tabletky nepotrebujes, ked kojis mas prirodzenu neplodnost, len u kazden zeny je to ine, mam zname ktorym cyklus nenabehol rok a pol po porode...mne vacsinou tak 7-8 mesiacov po...tak sa drzkajte a maly nech pekne papka 😉

emily3
9. jún 2009

tka a zas tu nik nieje ☹ ..konecne mam chvilku cas na " relax".

lolka
9. jún 2009

ahoj emily, teraz som sem nakukla. a ty mas este aj cas na "relax" ? 😉

lolka
9. jún 2009

lante, a samozrejme gratulujem k babenku, prajem veeeeela mliecka 😉

emily3
9. jún 2009

lolka keby som nemala tak by som scvokla 😉 ...detska sa chvilu hrali bez hadania...
Misko sa teraz vycikal na wc, tesime sa...a aj on sa tesi, lebo potom moze splachnut 😀 , vsetci sme mu tlieskali a aj on si zatlieskal...tak snad mu to vydrzi

lolka
9. jún 2009

jaaj, u vas teda musi byt veselo 🙂 urcite sa rychlo nauci na co je wc, ved ma doma plno vzorov 😉

emily3
9. jún 2009

lolka 😀 ...Marek mu to ukazoval...tak snad mu to uz zacina zapinat 😉
idem nahanat deti do postele...tak neskor.

smejko1
9. jún 2009

emily prae som ti kukla do albumu a Ty jak dobre vyzeras.. pocuj, nemas Ty v brusku iba vankus a rodi za teba ina zena?????? ved Ty vyzeras ako mlada pubiska a nie matka co caka 4 babatko........ waw waw waaw

zuzi, ja si stale myslim,z e neni dobre davat flasu....... ono ten zaciatok si treba pretrpiet, lebo inak sa babo nikdy nenauci ako papkat...... no a je fajn kojit aj dlhsie ako len 6 mesiacov........

som som dnes dala malemu kasu s jablckom na noc, tak som zvedava ci mi bude lepsie buvinkat....... on je taky zlaty ked papa......... on aj vsetko okolo je od toho jedla........ a ked mu davam lyzicku tak on z nej jazyckom cucka ako z prsicka........ sa na nom smejeme a smejeme 😉

cucuska
autor
9. jún 2009

ahojte : Skúška spravená, ešte v sobotu posledná a mám koooonnniiieeeeecccccccccc 😀 😀 😀 😀 😀

bershka
9. jún 2009

seruste kocky. co je nove? vobec vas tu nestiham

emily3
9. jún 2009

cucuska gratulujem a zavidim....ja mam este 17. termin a vlastne tri skusky u toho isteho..tak si naivne myslim ze urobim vsetky tri naraz 😅 + dve seminarky...a ucit sa mi nechce...
Miska som teraz dala do izby k MArekovi, som zvedava ci tam zaspi, alebo doleze...zatial pocujem ako pije caj....a je tu, tak skusim znova ho tam dat...uz by ohol spat aj sam.
berska ahoooj co mas nove? pochval sa....depka uz je prec? 😉

emily3
9. jún 2009

smejus dik za komplimenty 😀 😀 , asi preto sa ma kazdy teraz pyta ci cakam prve 😀 a su dost sokovani, ked poviem 4 😅 , myslia si ze mam tak max. 25 a prve dieta som mala v 14tich 😅 😀
no Miso stale uteka z tej izby, idem si k nemu lahnut a dufam ze zaspi skor ako ja. 😉

vedvies
9. jún 2009

ahojte babenky,
zuzka citam, ze emily pise, ze ked kojis, tak neotehotnies ... ale kamoska kojila a otehotnela 4mesiace po porode-takze nie je to zarucene. Ma dve dcerky rok po roku-cca 😵 .

petruci6
10. jún 2009

to je fakt blbost,ze sa neda otehotniet,ked kojis,ved aj Kika,ze je zivy priklad 😀
ja uz som mala 2x normalnu mrchu a este kojim

emily3
10. jún 2009

ahojte
petruci, povedala som ze u kzdej je to ine, ale kym ti nabehne mrchna mas kvazi neplodne obdobie...aj ja som teraz otehotnela a maleho som kojila...a cyklus mi nabehol tych 7-8 mesiacov po porode a to somnaplno kojila...
moja svagrina otehotnela tak dvakrat po porode..maju tri deti za sebou...je to uz na danej zene aku metodu " planovania" si vyberie, ci sa bude sledovat a podla hlienu a teploty alebo si nasadi antikoncepciu (co je proti zivotu) alebo uplnu zdrzanlivost... 😉 ale priroda to mala mudro zariadene, ze kojaca zena, co sa stara o male babatko by mala byt neplotna, ale my sme si to cele pokazili s umelymi hormonmi a tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre